طرز تهیه کبسه مرغ خوشمزه عربی مخصوص رستورانی به سبک جنوبی

طرز تهیه کبسه مرغ خوشمزه عربی مخصوص رستورانی به سبک جنوبی کبسه مرغ یک غذای جنوبی-عربی است و با بادام و کشمش سرخ شده، شاخه های جعفری و سس ماست مرکباتی سرو می شود. طرز تهیه کبسه مرغ عربی در سلام دنیا ببینید و در خانه درست کنید.

کبسه مرغ یکی از غذاهای خوشمزه و منحصر به فرد عربی است که دستور پخت آسانی دارد و با ذائقه ما بسیار سازگار است و در جنوب کشور نیز پخته می شود. کبسه مرغ را با برنج و مرغ به همراه ادویه های فراوان درست می کنند و از ویژگی های غذاهای عربی پرادویه بودن آن ها می باشد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه کبسه مرغ و فوت و فن مهم دستور پخت کبسه مرغ را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کبسه مرغ عربستانی خوشمزه و مجلسی به سبک رستورانی

مرغ4 تکه
برنج3 پیمانه
سیر4 حبه
پیاز بزرگ1 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
فلفل سبز2 عدد
چوب دارچین و برگ بواز هر کدام یک عدد
فلفل سیاه و زیره سبز و میخکاز هر کدام چند عدد
نمک، زردچوبه، پودر دارچین، پودر هل و پودر فلفل سیاهبه میزان لازم
زعفران دمکرده3 قاشق غذا خوری

دستور پخت کبسه مرغ عربستانی خوشمزه و مجلسی به سبک رستورانی

1

طرز تهیه کبسه مرغ عربی لبنانی

تکه های مرغ را بعد از پاک کردن و شستن داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. برنج را هم چند بار با آب سرد بشویید و به همراه مقداری آب از چند ساعت قبل خیس کنید.

طرز تهیه کبسه مرغ
2

مرحله دوم: آماده کردن سس کبسه

فلفل دلمه ای را بشویید و از وسط نصف کنید، بعد دانه ها و قسمت سفیدی آن را بگیرید. حبه های سیر را هم بعد از پوست گرفتن بشویید و همراه فلفل دلمه ای و زعفران دمکرده و یک لیوان آب داخل مخلوط کن میکس کنید.

3

مرحله سوم: تفت دادن پیاز

پیاز را بعد از پوست گرفتن و شستن ریز خرد کنید و داخل روغن داغ بریزید و چند دقیقه ای خوب تفت دهید تا پیاز سبک و طلایی شود.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن ادویه ها

چوب دارچین، برگ بو، فلفل سیاه، زیره سبز و میخک را به پیاز اضافه و تفت دهید. زمانی که عطر آن ها بلند شد، دو عدد فلفل سبز را اضافه کنید و مقداری نمک، زردچوبه، فلفل سیاه، پودر هل و پودر دارچین داخل مواد بریزید و هم بزنید.

5

مرحله پنجم: اضافه کردن سس و تکه های مرغ

در این مرحله سسی که آماده کردید را داخل مواد بریزید. یک و نیم لیوان آب جوش اضافه کنید و در نهایت تکه های مرغ را داخل سس بچینید و درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید مرغ ها با حرارت متوسط به مدت نیم ساعت پخته شوند.

6

مرحله ششم: دم کردن برنج

بعد از نیم ساعت مرغ ها را از قابلمه خارج، آب برنج را خالی کنید و برنج را داخل آب باقیمانده مرغ ها بریزید. اگر آب برنج کم بود مقداری آب اضافه و نمک را اندازه کنید و برنج را مثل کته دم بگذارید.

7

مرحله نهایی: سرخ کردن مرغ ها و سرو

مرغ ها را داخل روغن سرخ کنید و کنار بگذارید. هنگام سرو، ابتدا برنج را داخل ظرف بکشید و مرغ ها را روی برنج بچینید و به صورت دلخواه با پیاز داغ و سیب زمینی سرخ کرده تزئین کنید.

طرز تهیه کبسه مرغ عربی

نکات کلیدی و فوت و فن مهم طرز تهیه کبسه مرغ

  • در بعضی دستورها مقداری بادام پرک و بادام زمینی را با کره تفت می دهند و داخل کبسه مرغ استفاده می کنند.
  • در هنگام ریختن برنج حتما چوب دارچین و برگ بو را خارج کنید.
  • تکه های مرغ را می توانید با زعفران و کره رومال و در فر گریل کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه سالاد تبوله عربی لبنانی مخصوص و خوشمزه با بلغور

طرز تهیه کبه سیب زمینی عربی خوشمزه با گوشت به سبک فست فودیاز
5
رای