طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه خانگی با شکر با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه خانگی با شکر با فر و بدون فر طرز تهیه شیرینی کشمشی با شکر که نرم و خوشمزه و به سبک قنادی باشد، ساده و راحت است. می توانید شیرینی کشمشی خانگی را به راحتی با فر و بدون فر را برای پذیرایی در عید نوروز و مهمانی ها تهیه کنید.

شیرینی کشمشی یک شیرینی جذاب و ساده است که اصالتا ایرانی می باشد و نوعی بیسکوییت محسوب می شود که دارای ماندگاری بالا است و به راحتی می توان آن را در منزل طبخ کرد. کشمش موجود در این شیرینی دارای خواصی چون ویتامین C ، ویتامین B6 و املاح معدنی می باشد که شیرینی کشمشی را تبدیل به میان وعده ای سالم برای کودکان می کند. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی کشمشی ساده و خوشمزه خانگی با شکر به سبک قنادی

آرد100 گرم
کره یا روغن جامد150 گرم
شکر100 گرم
کشمش ریز پلویی50 گرم
تخم مرغ کامل2 عدد
وانیلنوک قاشق چایخوری

دستور پخت شیرینی کشمشی ساده و خوشمزه خانگی با شکر به سبک قنادی

1

طرز تهیه شیرینی کشمشی با شکر، ساده و خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی خمیر شیرینی کشمشی: اول کره و شکر را به مدت 5 دقیقه با همزن دستی یا برقی ،هم بزنید تا سفید رنگ و حجیم شود. بعد تخم مرغ ها و وانیل را اضافه کنید و چند دقیقه هم بزنید. کشمش ها را بشویید و خشک کنید.

طرز تهیه شیرینی کشمشی به روش قنادی
2

مرحله دوم: افزودن آرد و کشمش

سپس آرد را به تدریج افزوده و مخلوط می کنیم. حالا که خمیری لطیف بدست آوردیم. کشمش را در یک قاشق آرد می غلتانیم و آن را به خمیر اضافه می کنیم.

3

مرحله سوم: پخت شیرینی کشمشی در فر

خمیر آماده را داخل یک قیف یکبار مصرف می ریزیم سر قیف را بزرگ برش می دهیم؛ داخل سینی فر را کاغذ روغنی می گذاریم حالا خمیر را با فاصله 2 سانت از یکدیگر در ظرف می ریزیم و بعد داخل فر از قبل گرم شده به مدت 15 دقیقه یا زمانی که ته شیرینی ها طلایی شوند می پزیم. (اگر قیف ندارید می توانید با قاشق از خمیر شیرینی برداشته و روی کاغذ روغنی بریزید.)

4

مرحله آخر: سرو شیرینی کشمشی

بعد از پخت کامل از فر خارج کرده و اجازه می دهیم شیرینی ها خنک شوند سپس داخل ظرف سرو می چینیم.

طرز تهیه شیرینی کشمشی با شکر
5

طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر در تابه

داخل تابه دو طرفه که روی شعله پخش کن از قبل گرم کردید، کاغذ روغنی بزارید. شیرینی را با قاشق یا قیف روی کاغذ بریزید. درب تابه را ببندید و برای 20 دقیقه زمان بدهید. بعد از این مدت شعله را خاموش کنید. درب تابه را باز کنید و بعد از خنک شدند، در ظرف سرو بچینید.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم به روش قنادی

  • قبل از اینکه کشمش را به مواد اضافه کنید کمی آن را در آرد بغلتانید.
  • از مخلوط کردن زیاد خمیر خودداری کنید تا مواد کیفیت خود را از دست ندهند.
  • کره موجود در دستور شیرینی را ترد و آرد شیرینی را نرم می کند می توانید مقدار هر کدام را بنا به سلیقه تا 20 گرم افزایش دهید.
  • برای درست کردن مقدار بیشتر کافیست مواد اولیه را دو برابر کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه شیرینی پیچ انگشتی خانگی ساده و خوشمزه با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی شاه پسند ساده و خوشمزه ویژه نوروز با فر و بدون فر
 
 

از
72
رای