طرز تهیه شیرینی ساق عروس خانگی خوشمزه و مجلسی مازندرانی

طرز تهیه شیرینی ساق عروس خانگی خوشمزه و مجلسی مازندرانی شیرینی ساق عروس، شیرینی خوشمزه و مجلسی مازندرانی است. که به دلیل اینکه از مغزها داخل آن استفاده می شود، مقوی نیز می باشد. در ادامه می توانید طرز تهیه شیرینی ساق عروس خوشمزه و ترد را در سلام دنیا مشاهده کنید.

شیرینی ساق عروس یکی از شیرینی های سنتی ایرانی می باشد که اصالتی مازندرانی دارد. ساق عروس یک شیرینی خشک است که داخل آن از مغزها استفاده شده است. این شیرینی به دلیل ماندگاری بالا گزینه مناسبی برای پذیرایی نوروز است. شیرینی کانولی ایتالیایی شباهت زیادی به این شیرینی دارد با این تفاوت که داخل آن با خامه پر می شود و ساق عروس با مغزها پر می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی ساق عروس را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی ساق عروس

آرد300 گرم
روغن100 گرم
پودرقند30 گرم
پودرهل1/2 قاشق غذا خوری
گلاب1 قاشق غذا خوری
پودر قند برای تزئینبه میزان لازم
گردو برای مغز شیرینیبه میزان لازم

دستور پخت شیرینی ساق عروس

1

طرز تهیه شیرینی ساق عروس

ابتدا روغن را به همراه پودر قند و پودر هل آنقدر مخلوط می کنیم تا حجیم شده و بافتی کرمی پیدا کند.

طرز تهیه شیرینی ساق عروس به روش مازندرانی
2

مرحله دوم

حالا آرد و بیکینگ پودر را روی مواد الک کرده و ورز دهید تا به خمیری منسجم تبدیل شود که هنگام شکل دادن ترک نخورد حالا داخل نایلون گذاشته و در یخچال 1 ساعت استراحت دهید.

3

مرحله سوم

در این مرحله، تکه کوچکی از خمیر برداشته داخل دست پهن کنید و میان آن یک تکه گردو گذاشته خمیر را جمع می کنیم تا درز و ترکی روی شیرینی مشخص نباشد.

4

مرحله آخر تهیه شیرینی ساق عروس

شیرینی ها را داخل سینی مخصوص پخت شیرینی چیده و در فر گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد قرار می دهیم و به مدت 30 تا 40 دقیقه می پزیم بعد از گذشت این زمان چک می کنیم اگر شیرینی مغز پخت شده بود از فر خارج کرده و داخل پودر قند می غلتانیم و با پودرقند، پودر پسته و پودر گل سرخ تزیین و نوش جان کنید.

طرز تهیه شیرینی ساق عروس خانگی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شیرینی ساق عروس

  • آرد را برای این شیرینی لطیف می باید 3 بار الک کنید.
  • برای مغز این شیرینی از آجیل های شور نشده دیگر مثل بادام، پسته، فندق پودر شده هم می توانید استفاده کنید.
  • با توجه به تفاوت دمای فر ها به شیرینی توجه داشته باشید تا زمانی که پخت از فر خارج کنید.
از
7
رای