طرز تهیه کیک قاشقی زعفرانی ساده و سریع با ماست بدون فر و همزن

طرز تهیه کیک قاشقی زعفرانی ساده و سریع با ماست بدون فر و همزن کیک قاشقی یکی از کیک های بسیار ساده و سریع است که نیازی به فر و همزن برقی ندارید و می توانید به راحتی در طعم های مختلف زعفرانی، وانیلی و ... آن را تهیه کنید. این کیک با ماست تهیه می شود.

کیک قاشقی زعفرانی یکی از انواع کیک ها می باشد که علاوه بر مزه و طعم فوق العاده ای که دارد خیلی سریع و آسان آماده می شود. کیک قاشقی زعفرانی به دلیل داشتن زعفران بسیار خوشمزه و آرام بخش است و حس خیلی خوبی منتقل می کند. مخصوصا زمانی که مهمان دارید و دوست دارید از مهمان عزیزتان با یک کیک خوشمزه پذیرایی کنید و خیلی هم زود آماده می شود زیرا نیازی به و همزن ندارد. پیشنهاد ویژه ما به شما درست کردن یک کیک زعفرانی بی نظیر است. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کیک قاشقی زعفرانی را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کیک قاشقی زعفرانی بدون فر و همزن مرحله به مرحله

آرد150 گرم
ماست100 گرم
شکر115 گرم
تخم مرغ1 عدد
گلاب1 قاشق غذاخوری
وانیل1.4 قاشق چایخوری
زعفران1 قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر1 قاشق غذا خوری

دستور پخت کیک قاشقی زعفرانی بدون فر و همزن مرحله به مرحله

1

طرز تهیه کیک قاشقی زعفرانی در ماهیتابه و روغن بدون شیر

مرحله اول: آماده سازی مواد ابتدا تخم مرغ را به دمای محیط برسانید. سپس در کاسه مناسب تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل با همزن برقی به مدت 3 دقیقه هم بزنید تا کف کند و طلایی شود. بعد از اینکه هم زدید نوبت اضافه کردن ماست به مواد می باشد. ماست را اضافه کنید و هم بزنید.

2

مرحله دوم: اضافه کردن آرد، زعفران و گلاب

در این مرحله آرد را طی 2 مرحله به مخلوط اضافه کنید و با همزن دستی در یک جهت به آرامی هم بزنید تا پف مواد گرفته نشود. در آخر زعفران و گلاب را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا به یک غلظت متوسط برسد. سپس مایع کیک آماده است.

3

مرحله سوم: پخت کیک

داخل تابه مناسب روغن بریزید و زیر شعله را با حرارت بالا روشن کنید تا روغن گرم شود. بعد از داغ شدن روغن شعله را کم کنید. سپس از مواد کنار گذاشته شده به اندازه قاشق ، قاشق به داخل روغن بریزید واجازه دهید سرخ و طلایی شود. بعد از اینکه خمیر را داخل روغن ریختید با قاشق روی خمیر روغن داغ بریزید تا خمیر پف کند.

4

مرحله اخر: سرو کیک زعفرانی

بعد از سرخ شدن کیک ها آن ها را روی یک دستمال کاغذی پهن کنید تا روغن اضافی آن گرفته شود. سپس داخل ظرف مورد نظر آن ها را سرو کنید. کیک قاشقی زعفرانی آماده است. نوش جان.

طرز تهیه کیک قاشقی بدون شیر

نکات مهم برای تهیه کیک قاشقی زعفرانی بدون شیر مرحله به مرحله

  • در صورت تمایل می توانید گلاب را حذف کنید.
  • می توانید به جای ماست از آب جوش یا شیر استفاده کنید.
  • در صورت استفاده از شیر و آب جوش 1/4 آرد به مواد اضافه کنید.
  • در صورت استفاده از آب جوش مخلوط را سریع هم بزنید تا تخم مرغ سفت نشود.
  • در صورت نداشتن زعفران می توانید آن را حذف کنید. کیک شما وانیلی می شود.
از
17
رای