طرز تهیه نان سوخاری رژیمی ترد و خوشمزه خانگی به روش بازاری

طرز تهیه نان سوخاری رژیمی ترد و خوشمزه خانگی به روش بازاری نان سوخاری یکی از نان های ترد و خوشمزه بین المللی رژیمی ساده است که برای صبحانه، عصرانه یا میان وعده بسیار مناسب است. طرز تهیه نان سوخاری خانگی به سبک صنعتی در سلام دنیا بیاموزید.

نان سوخاری یکی از نان های بسیار خوشمزه و دلچسب بین المللی است که می توان از آن هم به عنوان میان وعده و هم به عنوان صبحانه استفاده کرد و آن را با موادی همچون کره، مربا و انواع پنیر ها رومال و سپس میل کرد. این نان برخلاف سایر نان های دیگر، علاوه بر بافت ترد و طعم و مزه متفاوت آن، از کالری کمتری نیز برخوردار بوده است و می توان از آن در دوره های رژیم غذایی استفاده کرد. شما هم می توانید نان سوخاری را به راحتی در منزل خود با هزینه بسیار پایین تر از نمونه هایی بازاری تهیه کنید و از آن به مدت طولانی تری نگه داری کنید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه نان سوخاری ترد و خانگی را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای نان سوخاری ترد و ساده خوشمزه خانگی برای صبحانه و عصرانه

آرد سفید320 گرم
شیر به دمای محیط رسیده120 گرم
شکر60 گرم
شیر خشک20 گرم
مخمر خشک فوری2 قاشق چای خوری
نمک1/2 قاشق چای خوری
تخم مرغ1 عدد
کنجدبه مقدار دلخواه
روغن مایعبه مقدار لازم
مواد لازم برای رومال-
تخم مرغ1 عدد
شیر1 قاشق چای خوری
شکر1 قاشق چای خوری

دستور پخت نان سوخاری ترد و ساده خوشمزه خانگی برای صبحانه و عصرانه

1

طرز تهیه نان سوخاری ترد و ساده در خانه به شکل صنعتی

مرحله اول، آماده سازی تخم مرغ و شیر به همراه شکر و شیر خشک : ابتدا ظرفی برداشته و سپس داخل آن شکر و نمک و پودر شیر خشک را بریزید و بعد آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب شوند. سپس تخم مرغ را هم داخل ظرف بشکنید و آن را به همراه شیر به دمای محیط رسیده به مواد اضافه کنید و بعد ترکیب تمامی مواد را با یکدیگر به وسیله هم زن دستی خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا هم تخم مرغ از حالت لختگی خود خارج شود و هم مواد با یکدیگر خوب ترکیب و مخلوط شوند.

طرز تهیه نان سوخاری رژیمی ترد و خانگی
2

مرحله دوم: اضافه کردن مخمر خشک فوری و آرد سفید

بعد از یکدست شدن مواد با یکدیگر نوبت اضافه کردن مخمر خشک فوری به مواد است؛ پس آن را هم به مواد اضافه کنید و سپس مواد را به وسیله هم زن دستی با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید. بعد از مخلوط کردن مواد، آرد سفید را نیز به یک باره به مواد خود اضافه کرده و بعد ترکیب تمامی مواد با یکدیگر به وسیله استند میکسر خوب هم بزنید و خمیر گیری کنید تا خمیر شما جمع و آماده شود.

3

مرحله سوم: اضافه کردن کره به مواد

پس از جمع شدن و تهیه خمیر، کره را هم به خمیر داخل استند میکسر اضافه کنید و سپس آن را با مواد خوب هم بزنید و ورز دهید. دقت داشته باشید ورز دادن خمیر را به مدت 7 الی 8 دقیقه ادامه دهید تا خمیر شما کاملاً نرم و یکدست شود. پس از آماده شدن خمیر ظرفی برداشته سپس داخل آن را با چند قطره روغن مایع چرب کنید و سپس خمیر را وسط ظرف مورد نظر قرار دهید و روی آن را به وسیله سلفونی بپوشانید و سپس خمیر را به مدت 1 ساعت در جای گرم و خشک نگه داری کنید تا خمیر در این مدت به خوبی استراحت کند و آماده شود.

4

مرحله چهارم: پخت اولیه نان سوخاری

قالب لوف مناسبی با ابعاد 25 در 13 برداشته و سپس داخل آن را با مقدار کمی روغن مایع چرب و آماده کنید و بعد خمیری که تهیه کرده اید را ابتدا کمی صاف کنید و سپس آن را به حالت نان باگت رول کنید و داخل قالب مورد نظر قرار دهید. دقت داشته باشید که در حین رول کردن خمیر حتماً تمامی درز های روی آن را بگیرید تا به هیچ عنوان درزی روی خمیر شما باقی نماند. پس از قرار دادن خمیر داخل قالب مورد نظر روی خمیر ها را به وسیله کیسه ای بپوشانید و سپس به آن ها 1 الی 1 ساعت نیم زمان استراحت دهید. بعد از گذشت زمان مورد نظر فر را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 190 درجه قرار دهید تا داخل آن گرم و آماده شود و در این حین داخل ظرف کوچک و جدایی برای تهیه رومال تخم مرغ را به همراه 1 قاشق چای خوری شیر و شکر بریزید و آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و بعد مایه رومالی که تهیه کرده اید را به وسیله برس آشپزی روی خمیر مورد نظر بریزید و روی آن به دلخواه مقداری دانه کنجد بپاشید. پس از گرم شدن فر قالبی که تهیه کرده اید را به مدت 20 الی 30 دقیقه داخل فر با دمای 190 درجه قرار دهید و اجازه دهید تا در طول این مدت نان های شما خوب پخته و آماده شوند.

5

مرحله آخر: سوخاری و آماده کردن نان سوخاری

پس از گذشت زمان گفته شده و پخت نهایی نان، قالب را از فر خارج کنید و سپس آن را به مدت 5 دقیقه در دمای محیط قرار دهید تا داخل قالب مقداری خنک شود و بعد نان را از قالب خارج کرده و مجدد زمان دهید تا نان شما در دمای محیط کاملاً خنک شود. بعد از خنک شدن نان را به شکل ورقه ای و با ضخامت دلخواه برش دهید و سپس سینی مخصوص فر را برداشته و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و بعد تمامی برش نان ها را روی سینی کنار هم قرار دهید و سپس سینی فر را داخل فری که از قبل به مدت 15 دقیقه با دمای 190 درجه گرم و آماده کرده بودید، قرار دهید و 8 الی 10 دقیقه ای به آن ها زمان دهید تا روی تمامی نان ها ترد و طلایی شوند و بعد از گذشت زمان مورد نظر مجدد سینی را از فر خارج کنید و تمامی نان ها را برعکس کنید و دوباره سینی را به فر برگردانید و به آن 8 الی 10 دقیقه ای دیگر داخل فر با همان دما زمان دهید تا روی دیگر نان ها نیز در این مدت ترد و طلایی شوند و بعد از آن هم نان های سوخاری و خوشمزه شما آماده سرو هستند می توانید آن ها را میل کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه نان سوخاری ترد و خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه نان سوخاری ترد و خانگی

  • در صورت عدم دسترسی به فر گازی می توانید این نان را داخل فر برقی هم با دمای 180 درجه تهیه کنید.
  • در صورت عدم تمایل می توانید کنجد را در این دستور حذف کنید.
  • در صورت عدم دسترسی به استند میکسر می توانید خمیر این نان را با دست نیز ورز دهید و جمع کنید. دقت داشته باشید برای ورز دادن این خمیر با دست باید این کار را به مدت طولانی تری انجام دهید تا خمیر شما به خوبی آماده شود.

همچنین ببینید:

طرز تهیه نان فطیر مغزدار شیرین و خوشمزه خانگی به روش محلی

طرز تهیه نان کماج مازندرانی نرم و خوشمزه خانگی در تابه
 
 

از
2
رای