طرز تهیه شیرینی کوکی تویکس (Twix) خانگی خوشمزه کاراملی ساده

طرز تهیه شیرینی کوکی تویکس (Twix) خانگی خوشمزه کاراملی ساده شیرینی کوکی تویکس (twix) از شیرینی های ساده و خوشمزه مناسب پذیرایی و عید نوروز است که طرز تهیه آسان دارد و با چند قلم مواد می توانید شیرینی کوکی تویکس خانگی را تهیه کنید.

شیرینی کوکی تویکس که برگرفته از شکلات های امریکایی تویکس می باشد بسیار مورد علاقه کودکان و جوانها قرار گرفته است، این شیرینی را با کمی دقت می توانید در منزل نیز تهیه نمایید و با آن از مهمانانتان پذیرایی نمایید، در این مطلب از آشپزی سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه شیرینی کوکی تویکس، نکات مهم و فوت و فن تهیه آن را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی کوکی تویکس (Twix) خانگی ترد و خوشمزه با تافی

آرد شیرینی پزی100 گرم
کره75 گرم
پودر قند30 گرم
وانیلنوک قاشق چایخوری
برای تزئین-
تافی کاراملی100 گرم
خامه صبحانه1 قاشق غذاخوری سرپر

دستور پخت شیرینی کوکی تویکس (Twix) خانگی ترد و خوشمزه با تافی

1

طرز تهیه شیرینی کوکی تویکس خانگی

در ابتدا تمام مواد لازم یخچالی را با خارج کردن از یخچال هم دما با محیط می کنیم و سپس کار را شروع می کنیم به این ترتیب که ابتدا خمیر کوکی را تهیه و سپس سس کارامل را درست می کنیم. برای آماده کردن خمیر کوکی ها ابتدا کره نرم شده را داخل ظرفی ریخته و با پودر قند الک شده مخلوط می کنیم و اول با دور کند و سپس با دور تند همزن یکی ، دو دقیقه می زنیم.

2

مرحله دوم: اضافه کردن وانیل

بعد وانیل را به باقی مواد اضافه می کنیم و ۳۰ ثانیه هم در این مرحله با همزن می زنیم.

3

مرحله سوم: اضافه کردن آرد

آرد را ۳ بار الک می کنیم و کم کم به مواد اضافه می کنیم و ابتدا با قاشق هم می زنیم سپس با نوک انگشتان آن را آهسته ترکیب می کنیم تا یکدست شود.

4

مرحله چهارم: استراحت دادن خمیر

روی خمیر آماده شده را نایلون می کشیم و برای یک ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند.

5

مرحله پنجم: شکل دادن خمیرها

بعد از این مدت کاغذ روغنی روی سطح صافی پهن می کنیم خمیر را روی آن می اندازیم و روی خمیر نیز یک کاغذ روغنی دیگر می گذاریم و با وردنه به قطر ۴ میلی متر باز می کنیم و با کاتر و یا قالب شیرینی دلخواه آن را برش می زنیم و وسط آنها را خالی می کنیم و درون سینی قرار می دهیم و مجدد یک ساعت دیگر داخل یخچال قرار می دهیم تا استراحت کنند.

6

مرحله ششم: قرار دادن شیرینی ها داخل فر

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کرده و بعد سینی فر حاوی شیرینی ها را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا زمانی که شیرینی ها تغییر رنگ و پخته شوند. بعد از این مدت اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند بعد به آنها دست می زنیم تا خورد نشوند.

7

مرحله هفتم: آماده کردن تافی های کاراملی

بعد از سرد شدن کوکی ها لایه کاراملی را آماده می کنیم، برای این کار تافی های کاراملی را روی حرارت غیر مستقیم بن ماری می کنیم و مرتب هم می زنیم بعد از نرم شدن آنها روی همان حرارت غیر مستقیم خامه را اضافه می کنیم و با آن مخلوط می کنیم وقتی یک دست شد آن را کنار می گذاریم تا کمی از حرارت بیفتد.

طرز تهیه شیرینی کوکی Twix
8

مرحله نهایی: تزیین سرو شیرینی ها

سپس قیف شیرینی پزی را آورده و از سس کاراملی داخل داخل قیف می ریزیم ( می توانید از قاشق نیز استفاده کنید) و حفره وسط کوکی ها را با آن پر می کنیم و آنها را درون یخچال قرار می دهیم تا خودشان را بگیرند. سپس برای سرو داخل آنها را کنار هم درون ظرفی مناسب می چینیم.

شیرینی کوکی تویکس خانگی

نکات مهم و فوت و فن تهیه شیرینی کوکی تویکس

  • مقدار آرد تقریبی می باشد با چسبندگی خمیر می توانید کمی آرد به آن اضافه کنید اما دقت کنید که خیلی نباشد زیرا بعد از پخت کوکی ها سفت خواهند شد.
  • جایگزین تافی آماده م یتوانید خودتان در منزل این تافی کاراملی را با حرارت دادن شکر تهیه نمایید.
  • می توانید برای تزئین شیرینی ها را بعد از قرار دادن تافی کارامل با شکلات ذوب شده به صورت خطی تزئین نمایید.
  • همچنین می توانید تافی کاراملی را با انواع مغزیجات ترکیب نمایید و داخل حفره های کوکی بریزید.
  • این شیرینی ها را در ظروف در بسته و در یخچال نگهداری نمایید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه کوکی کره ای ساده و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکی شکلاتی کره ای ترد و خوشمزه خانگی مرحله به مرحلهاز
2
رای