بهترین قابلیت و ویژگی های مخفی در تغییرات iOS 17 آیفون که نمیدانید

بهترین قابلیت و ویژگی های مخفی در تغییرات iOS 17 آیفون که نمیدانید ویژگی های ios 17 چیست؛ تغییرات ios 17 و بهترین قابلیت و ویژگی های پنهان iOS 17 در آپدیت جدید اپل که نمیدانید، رازهای گوشی آیفون و 16 ویژگی مخفی ios 17 اپل در سلام دنیا ببینید.

آیا اپل تمام خواسته‌های ما را برای ویژگی‌های به‌روزرسانی جدید iOS برآورده کرده است یا خیر - فرا رسیده است. خب امسال نوبتی هم باشه نوبت iOS 17 می باشد. درست است که اپل حدود سی دقیقه وقت خود را صرف کرد تا تمام ویژگی های اصلی جدید را توضیح دهد، اما خب این تمام داستان نیست. ما به نسخه بتای توسعه‌دهنده پرداختیم و برخی از بهترین ویژگی‌های پنهان iOS 17 را که اپل به ما نشان نداده بود را مورد بررسی قرار دادیم. در این مطلب سلام دنیا، ما به قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17 که اپل به آنها اشاره ای نکرده است؛ معرفی قابلیت ها و تغییرات iOS 17؛ ویژگی های نهان iOS 17 و رازهای گوشی ایفون پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

ویژگی های رونمایی شده IOS 17 توسط شرکت اپل

شما طبیعتاً با همه ویژگی هایی که اپل در iOS 17 خود آن ها را رونمایی کرد - اگر که رویداد WWDC’23 را تماشا کرده باشید -  آشنایی دارید. اگر فرصت دنبال کردن آن را نداشته اید و یا می‌خواهید خلاصه‌ای سریع از رویداد را داشته باشید، این مطلب برخی از تغییرات عمده در iOS 17 را به شما ارائه داده است. (با این حال، اگر می خواهید به ویژگی های اعلام نشده نگاهی بیندازید، می توانید به بخش بعدی مراجعه کنید)

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

1. ویژگی های رونمایی شده IOS 17: به روز رسانی های Phone و FaceTime

موارد جدید: پوسترهای تماس شخصی، پست صوتی زنده و پست صوتی برای FaceTime

شما می توانید یک کارت تماس تمام صفحه را برای دوستان و خانواده خود سفارشی سازی و تنظیم کنید. اپل این ویژگی را personalized contact poster می نامد. پیام صوتی به طور خودکار برای شما رونویسی می شود و شما می توانید آنچه را که در پست صوتی گفته شده را بخوانید (این در صورتی است که نتوانید تماسی را دریافت کنید و در همین حین تماس گیرنده یک پست صوتی را برایتان به جا بگذارد). از طریقiOS 17، اگر که نتوانستید با شخصی در FaceTime تماس بگیرید، می‌توانید یک پست صوتی ویدیویی کوتاه را برای او ارسال کنید. خیلی باحاله، نه؟


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن و فعال نشدن تماس صوتی فیس تایم (facetime)


2. ویژگی های رونمایی شده IOS 17: به روز رسانی Messages

موارد جدید: استیکر ها، فیلترهای جستجو، رونویسی یادداشت‌های صوتی، اعلام حضور و غیره

با معرفی استیکرهای قابل تنظیم شما می توانید در iMessage احساسات و واکنش های خود را بهتر بیان کنید. همچنین یک ویژگی دیگری نیز وجود دارد که به شما کمک می کند تاریخچه پیام را با فیلترها به طور موثرتر جستجو کنید. اگر قادر به گوش دادن به یک پیام صوتی نیستید، می توانید به راحتی آنها را رونویسی کرده و در عوض آن را بخوانید. شما همچنین می‌توانید با یک انگشت سریع به پیام‌ها پاسخ های لازم را بدهید.

به‌روزرسانی‌های کمی برای اشتراک‌گذاری مکان هم نیز در این نسخه وجود دارد. شما می‌توانید مکان را در کادر پیش‌نمایش ردیابی کرده و حتی به عزیزانتان کمک کنید تا بتوانند بررسی کنند که آیا شما به موقع و ایمن با استفاده از ویژگی Check-In به مقصد خود رسیده‌اید یا خیر. اشتراک‌گذاری رسانه و محتوا در iOS 17 نیز با منوی اشتراک‌گذاری اصلاح‌شده بهتر خواهد شد.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

دیگر ویژگی های اعلام شده

از دیگر ویژگی های رونمایی شده می توان به ویژگی های NameDrop، Improvements to autocorrect، برنامه Journal و StandBy اشاره کرد. ویژگی جدید NameDrop به شما این کمک را می کند تا به راحتی بتوانید اطلاعات تماس خود را با یک ضربه بر روی گوشی آیفون دیگر به اشتراک بگذارید. همچنین بهبودهای قابل توجهی برای تصحیح خودکار وجود دارد که توسط الگوریتم یادگیری ماشینی هوشمندتر بهبود یافته است و به شما کمک می کند، جملات را کامل کرده و با زبان عامیانه خود بیشتر آشنا شوید. اپل همچنین قابلیت آفلاین را به برنامه پیش فرض Maps خود نیز اضافه کرده است. در این نسخه یک برنامه جدید وجود دارد که به شما اجازه می دهد لحظات مورد علاقه خود را با عناصری که آنها را با جزئیات توصیف می کند، یادداشت و ذخیره کنید.


حتما بخوانید: مقایسه گوشی آیفون 14 پلاس و 14 پرو از نظر طراحی، باتری و دوربین


از دیگر ویژگی های مورد علاقه می توان به Stand By – که زمان، تقویم، ویجت‌ها و عکس‌های تنظیم شده را در پس‌زمینه‌ای قابل تنظیم زمانی که آیفون شما در حالت افقی قرار دارد و به منبع برق متصل است، نمایش می‌دهد - اشاره کرد. این ویژگی به آیفون ظاهری شبیه به نمایشگر هوشمند می دهد. این ویژگی ها خلاصه ای سریع از آنچه بود که اپل در مورد iOS 17 آن را با ما در میان گذاشت. اگر می‌خواهید درباره این ویژگی‌ها بیشتر بدانید، می‌توانید ارائه کامل WWDC 2023 را در YouTube تماشا کنید.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

16 ویژگی های رونمایی نشده IOS 17 توسط شرکت اپل

ما به نسخه بتای توسعه‌دهنده پرداختیم و برخی از بهترین ویژگی‌های پنهان iOS 17 را که اپل به ما نشان نداده بود را مورد بررسی قرار دادیم. این ویژگی‌ها عباتند از:

1. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: تصاویر پس زمینه جدید

به غیر از تصویر زمینه جدید iOS 17، اپل تمام هشت سیاره منظومه شمسی را به بخش نجوم تصاویر پس زمینه خود اضافه کرده است. همچنین وقتی که قفل آیفون خود را با تصویر زمینه Earth در iOS 16 باز می کنید، جلوه انیمیشن شما حفظ شده باقی می ماند.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

2. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: بهبود Spotlight Search

نتایج جستجوی Spotlight در iOS 17 اکنون جامع تر شده است. پیشنهادات سیری بهبود یافته اند و علاوه بر آن شما می توانید مستقیماً به Shortcut هایی در آیفون خود دسترسی داشته باشید که مربوط به عبارت جستجو یا همان Search می شوند. ما در این نسخه متوجه تغییرات ظریفی در رابط کاربری، با عناصر گسترده تر، متن بزرگتر و افزایش فاصله بین متن و نمادها هم نیز شدیم.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

3. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: رابط تماس بازسازی شده

وقتی که یک تماس تلفنی را در iOS 17 دریافت کردید، متوجه صفحه تماس اصلاح شده خواهید شد. دکمه ها برای بهبود استفاده از یک دست بسیار پایین تر قرار گرفته اند. این جور به نظر می رسد که تمرکز در iOS 17 بر روی تلفن و برنامه های پیام رسانی باشد.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

4. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: بزرگ شدن متن در حین حرکت مکان نما

وقتی مکان نما را در امتداد متن حرکت داده تا تغییراتی را ایجاد کنید، متنبرای شما بزرگنمایی می شود تا بدانید روی کدام کاراکتر باید توقف کنید.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

5. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: تغییر اندازه فونت ساعت در صفحه قفل

iOS 16 بازنگری کامل صفحه قفل آیفون را به نمایش گذاشت. اپل افکت depth را برای تصاویر پس زمینه معرفی کرد. شما از طریق این افکت می توانید ساعت را با فونت ها و رنگ های مختلف سفارشی کنید. در iOS 17 اپل گزینه سفارشی سازی دیگری را نیز اضافه کرده است که شما می توانید عرض و اندازه ساعت را در صفحه قفل خود تغییر دهید.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

6. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: ویجت های کاملاً جدید

ما طراحی جدیدی را برای ویجت های ساعت و تقویم در iOS 17 مشاهده کردیم. علاوه بر این، اپل یک ویجت جدید از برنامه Safari را نیز اضافه کرده است که به شما این امکان را می دهد به سرعت به لیست خواندن یا همان reading list خود از صفحه اصلی دسترسی پیدا کنید.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

7. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: گوش دادن به یک صفحه وب در برنامه Safari

ویژگی مورد انتظار همه ما بالاخره رسید. برنامه Safari در iOS 17 می تواند صفحات وب را برای شما بخواند. با این حال توجه داشته باشید که این ویژگی از صفحات وب با متن های سنگین – عمدتاً وبلاگ ها و مقالات - پشتیبانی می کند. هنگامی که ما از آن استفاده کردیم، کنترل‌ها کاملاً ساده بودند و آرزو می‌کنیم اپل رابط بهتری برای کنترل پخش در نسخه‌های بتا آینده داشته باشد.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

8. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: به روز رسانی برنامه Apple Music

Apple Music نیز با iOS 17 سهم نسبتاً زیادی از به روز رسانی ها را دریافت می کند. به هر حال، Spotify همچنان در صنعت استریم موسیقی تاج و تخت را در اختیار دارد و اپل باید برای رقابتی سخت دست به کار شود. Apple Music در iOS 17 دارای آلبوم هنری زنده ای شبیه به Spotify canvas می باشد. Apple Music در iOS 17 ویژگی crossfade را نیز اضافه کرده است.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

9. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: ویجت های تعاملی

درست است که اپل مدت‌ها به دلیل عدم پشتیبانی از ویجت در iOS مورد تمسخر قرار می‌گرفت، اما خب زمانی که آن را در iOS 14 معرفی کرد، خود را ثابت کرد. به نظر می رسد اپل گام دیگری را در جهتی درست در رابطه با ویجت ها در iOS 17 برداشته است.


حتما بخوانید: رفع مشکل پخش نشدن آهنگ دانلود شده اپل موزیک


شما اکنون می توانید ویجت های تعاملی را نیز به دستگاه خود اضافه کنید. به عنوان مثال به تصویر زیر نگاه کنید. ما می‌توانیم مستقیماً موسیقی را از ویجت Apple Music پخش یا مکث کنیم و یادآوری‌های خود را از صفحه اصلی بررسی کنیم.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

10. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: هشدار محتوای حساس

اپل چند ویژگی جدید را در بخش حریم خصوصی خود اضافه کرده است. ما یک کلید روشن و خاموش را کشف کردیم که در صورت برخورد با محتوای حساس در iPhone خود به شما هشدار و راهنمایی هایی را در مورد نحوه انتخاب ایمن به شما ارائه می دهد.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

11. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: تکمیل خودکار کدهای تأیید دریافت شده در ایمیل

دریافت کدهای تأیید از طریق ایمیل همیشه عملی خسته کننده بود. برای این کار شما باید به برنامه ایمیل سوئیچ می‌کردید و برمی‌گشتید و سپس کد را وارد می‌کردید. درست است که شما می‌توانستید مستقیماً به کد تأیید ارسال شده از طریق پیامک روی صفحه‌کلید دسترسی داشته باشید، اما خب با کدهایی که از طریق ایمیل ارسال می‌شدند این دسترسی از شما گرفته می شد. در iOS 17، شما دیگر این مشکل را ندارید. شما می‌توانید کدهای تأیید دریافتی از طریق ایمیل را در آیفون خود به‌طور خودکار تکمیل کنید.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

12. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: ویژگی Visual Look Up

iOS 17 همچنین قابلیتی را اضافه کرده است که بتوانید با Visual Look Up، بیشتر از عکس‌های خود بهره ببرید. آیفون شما عکس را اسکن می کند و اطلاعات مرتبط بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال، شما می توانید عکسی را از غذا اسکن کنید تا ویژگی Look Up بتواند دستور العمل های پخت آن غذا را در اختیار شما قرار دهد.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

13. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: به روز رسانی Private Browsing در برنامه Safari

اخیراً برنامه کروم یک به‌روزرسانی را در اندروید دریافت کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد حالت ناشناس را قفل کنند. به نظر می‌رسد که اپل از همین موضوع الهام گرفته است و قابلیتی را اضافه کرده است که به شما این امکان را می‌دهد مرورهای خصوصی خود را در برنامه Safari قفل کنید. به‌روزرسانی‌های بیشتر برنامه Safari شامل بهبود حفاظت از ردیابی و اثرانگشت و خاموش شدن افزونه‌ها به‌طور پیش‌فرض در حالت خصوصی می شوند.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

14. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: پاک کردن کدهای تأیید ذخیره شده به صورت خودکار 

اکنون می‌توانید انباشت OTP و کدهای تأیید را در برنامه پیام‌رسانی با یک جابجایی در iOS 17 پاک کنید. این گزینه Clean Up Automatically نام دارد و مطمئناً به ما کمک می کند صندوق ورودی خود را تمیز نگه داریم.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

15. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: اشتراک گذاری رمزهای عبور با مخاطبین مورد اعتماد 

شما اکنون می توانید گذرواژه ها را با مخاطبین مورد اعتماد آیفون خود با iOS 17 به اشتراک بگذارید. پس به این ترتیب دیگر نگران گم شدن رمزهای عبور ذخیره شده در آیفون خود نباشید.

قابلیت ها و ویژگی های مخفی iOS 17

16. ویژگی های رونمایی نشده IOS 17: پینگ اپل واچ از مرکز کنترل

آخرین کشف ما از این نسخه این بود که شما می‌توانید گزینه‌ای را در Control Center در iOS 17 اضافه کنید که به شما این امکان را بدهد در صورت پیدا کردن آن، اپل واچ خود را پینگ کنید. این در واقع یک افزودنی کوچک در این نسخه می باشد که اپل در این رویداد آن را به ما نگفت.

سوالات متداول

1. کدام آیفون ها از iOS 17 پشتیبانی می کنند؟

مدل‌های آیفون زیر از iOS 17 پشتیبانی می‌کنند: iPhone Xs، iPhone Xs Max، iPhone XR، iPhone 11، iPhone 11 Pro، iPhone 11 Pro Max، iPhone 12 mini، iPhone 12، iPhone 12 Pro، iPhone 12 Pro Max، iPhone 13 mini، iPhone 13، iPhone 13 Pro، iPhone 13 Pro Max، iPhone SE (2020)، iPhone SE (2022)، iPhone 14، iPhone 14 Plus، iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro max.

2. چگونه iOS 17 Developer Beta را نصب کنیم؟

برای دسترسی به نمایه‌های بتای توسعه‌دهنده، باید به‌عنوان یک توسعه‌دهنده ثبت نام کنید و هزینه سالانه 99 دلار را بپردازید. با این حال، نسخه بتای عمومی یک ماه دیگر منتشر می شود که می توانید آن را به صورت رایگان نیز دانلود کنید.

3. iOS 17 چه زمانی برای استفاده عمومی عرضه می شود؟

انتظار می رود iOS 17 در سپتامبر 2023 راه اندازی شود.

4. آیا iOS 17 بهبودهایی در عمر باتری و عملکرد ارائه می دهد؟

اپل صراحتاً به بهبود عملکرد و عمر باتری اشاره نکرده است، اما با هر به‌روزرسانی جدید iOS، شما می‌توانید انتظار برخی بهینه‌سازی‌ها را داشته باشید.

سخن آخر

درست است که همه ویژگی‌های پنهان ذکر شده مورد استقبال قرار گرفت، اما خب ما انتظار تغییرات بصری بیشتری را در iOS داشتیم. ده سال از زمانی که iOS با iOS 7 اصلاح بصری دریافت کرده است می گذرد و ما نمی دانیم که چه زمانی اپل قرار است همین کار را دوباره تکرار کند. خب در این نسخه که اتفاق نیفتاد.


مطالب مرتبط:

بهترین مدل گوشی آیفون از نظر باتری، دوربین و قیمت مناسب

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه های اندروید و آیفوناز
4
رای