بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه روز و ساعتی است

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه روز و ساعتی است در این پست به شما می‌گوییم چطور بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام، بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در هر روز و ساعت طلایی اینستاگرام که منحصر به خود شما است را پیدا کنید

آیا می‌دانید بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام چه زمانی است؟ با تحلیل بیش از 35 میلیون پست گذاشته شده در اینستاگرام، بهترین زمان برای پست کردن در اینستاگرام برای هر روز هفته و برای ساعات مشخصی از روز را کشف کردیم! به‌علاوه، چگونگی یافتن بهترین زمان برای پست گذاشتن در صفحه شخصی شما را می‌گوییم، تا زمانی که مخاطبانتان فعال‌تر هستند، به آنها خود دسترسی پیدا کنید. پس اگر می‌خواهید پست شما بیشتر دیده شود با سلام دنیا همراه باشید. 

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

 • بر اساس تحلیل های انجام شده بر روی بیش از 35 میلیون پست اینستاگرامی جهانی، بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام (به وقت محلی) ساعت 6 صبح است.
 • بهترین روزها برای ارسال پست در اینستاگرام شنبه و یکشنبه است، با بالاترین میانگین تعامل برای پست هایی که یکشنبه در ساعت 6 صبح منتشر شده اند.
 • از طرف دیگر، پست هایی که در روز چهارشنبه بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر و پنجشنبه از ساعت 21 تا 11 بعد از ظهر منتشر می شوند، به طور متوسط ​​کمترین نرخ تعامل را دارند که بدترین روز برای پست کردن در اینستاگرام هستند.

بهترین ساعت برای پشت گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام، با توجه به 35 میلیون پست جهانی اینستاگرام، عبارتند از:

 • دوشنبه: ساعت 5 صبح
 • سه شنبه: ساعت 6 صبح
 • چهارشنبه: ساعت 6 صبح
 • پنجشنبه: ساعت 5 صبح
 • جمعه: ساعت 6 صبح
 • شنبه: ساعت 6 صبح
 • یکشنبه: ساعت 6 صبح

بدترین تایم پست گذاشتن در اینستاگرام 

با توجه به 35 میلیون پست جهانی اینستاگرام، بدترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام در روز عبارتند از:

 • دوشنبه: ساعت 2 بعد از ظهر
 • سه شنبه: ساعت 13:00
 • چهارشنبه: ساعت 10 صبح
 • پنجشنبه: ساعت 11 شب
 • جمعه: ساعت 9 صبح
 • شنبه: ساعت 20
 • یکشنبه: ساعت 16

حتما بخوانید: ساخت اکانت اینستاگرام در گوگل کروم


ساعت طلایی اینستاگرام

به عنوان یک تیم، از اینکه دیدیم بهترین زمان برای ارسال پست در اوایل روز بود، بسیار شگفت زده شدیم. ما از سال 2018 در حال مطالعه بهترین زمان‌ها برای ارسال پست در اینستاگرام بوده‌ایم و امسال شاهد تغییر جدی در داده‌ها بودیم! از لحاظ تاریخی، ما بر این باور بودیم که پست کردن در زمانی که مخاطبان شما بیشترین فعالیت را داشتند، مؤثرترین استراتژی بود و اگرچه به نظر می‌رسد این ارتباطی مثبت دارد، اما این تنها عاملی نیست که بر تعامل تأثیر می‌گذارد.

می دانیم که الگوریتم اینستاگرام به موقع بودن را در نظر می‌گیرد، اما شاید نه به اندازه گذشته. همچنین می‌دانیم که اینستاگرام اخیراً تأیید کرده است که تعداد تعاملات در 30 دقیقه اول رتبه‌بندی پست در فید صفحه اصلی را تعیین نمی‌کند. بنابراین فشار برای انتشار پست‌های شما در لحظه‌ای که مخاطبان شما بیشترین فعالیت را دارند، برداشته شده است. درعوض، استراتژی تعامل "زود بیدار شو، زود پست کن" به وجود آمده است.

با پست کردن زودتر در روز، حساب‌ها از رقابت کمتری بهره می‌برند (در سطح جهانی، اکثر پست‌ها هر روز بین ساعت 9 صبح تا 1 بعد از ظهر به اشتراک گذاشته می‌شوند)، در حالی که از ترافیک کاربران در اولین پیمایش روزشان نیز بهره می‌برند، حتی اگر چند ساعت پس از اشتراک گذاری پست باشد.

با این‌که یکی از اولین افرادی باشید که هر روز پست می‌کنید، بهترین شانس را برای دیده شدن مخاطبانتان به محتوای خود را می‌دهید. صرف نظر از اینکه آنها شخصاً چه زمانی در برنامه بیشتر فعال هستند. خود اینستاگرام (و نحوه استفاده و تعامل ما با محتوا در برنامه) در 12 ماه گذشته تغییرات قابل توجهی داشته است، بنابراین زمان خوبی برای تنظیم استراتژی پست خود است. پست‌های اینستاگرام خود را برنامه‌ریزی کنید تا در زمان‌های اوج به صورت خودکار، به صورت رایگان منتشر شوند! بدون اینکه لازم باشد صبح زود وارد اینستاگرام شوید!

بهترین زمان بر اساس مکان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

عامل دیگری که می‌تواند بر میانگین بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام تأثیر بگذارد، مکان است. مناطق مختلف رفتارهای مخاطب متفاوتی دارند و می‌توانند به شدت تحت تأثیر همپوشانی منطقه زمانی قرار گیرند. به عنوان مثال، نیویورک 3 ساعت جلوتر از کالیفرنیا است، اما حساب های مستقر در نیویورک احتمالاً همچنان دنبال کنندگانی در هر دو منطقه خواهند داشت.

در اینجا بهترین زمان برای ارسال پست در زمان محلی در مناطق زمانی مختلف آمده است:

 • ایالات متحده و کانادا (غربی): 12 صبح تا 6 صبح
 • ایالات متحده و کانادا (مرکزی): 6 صبح تا 8 صبح
 • ایالات متحده و کانادا (شرق): 4 صبح تا 9 صبح
 • آمریکای جنوبی: ساعت 4 صبح
 • انگلستان: 4 صبح تا 6 صبح
 • اروپا (غربی): 6-8 بعد از ظهر
 • اروپا (شرق): 5 صبح تا 7 صبح
 • آفریقا: 6 صبح
 • جنوب آسیا و خاورمیانه: 3 صبح
 • آسیای شرقی و آسیای جنوب شرقی: 11 شب تا 4 صبح
 • استرالیا: 11 شب تا 2 بامداد

بهترین روش پست گذاشتن در اینستاگرام

در حالی که این زمان‌های محلی نقطه شروع خوبی هستند، اگر می‌خواهید بیشترین تعامل را داشته باشید، بهتر است بهترین زمان‌های شخصی‌ خود برای پست هایتان را بر اساس مخاطبان منحصربه‌ فرد خود پیدا کنید. با این کار در واقع می توانید الگوریتم را هک کنید تا دسترسی خود را افزایش دهید و لایک و فالوور بیشتری دریافت کنید!


حتما بخوانید: راهنمای بازیابی اکانت اینستاگرام


چگونه زمان مناسب پست گذاشتن در اینستاگرام را پیدا کنید

در اینجا چند ابزار و ویژگی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بهترین زمان های شخصی خود را برای ارسال پست در اینستاگرام پیدا کنید:

 • ویژگی Later’s Best Time to Post به‌طور خودکار 7 زمان برتر ارسال پست در اینستاگرام را بر اساس فعالیت سابقه تعامل شما محاسبه می‌کند.
 • Instagram Insights را می توان برای یافتن اینکه اکثر فالوورهای شما در چه زمانی فعال هستند استفاده کرد.
 • این به اندازه استفاده از الگوریتم Later’s Best Time to Post دقیق نیست، اما می تواند نقطه شروع خوبی باشد.
 • زمان های فعالیت خود و میزان بازخوردشان را در طول زمان در یک فایل اکسل یادداشت کنید.

شماره 1: با ویژگی Later’s Best Time to Post Feature بهترین زمان برای پست کردن را پیدا کنید.

اگر می‌خواهید تجربیات را نادیده بگیرید و درست به داده‌های خوب برسید، Later کار سخت را برای شما انجام می‌دهد!

همانطور که اشاره کردیم، ویژگی Later’s Best Time to Post به طور خودکار 7 زمان پست کردن برتر شما را بر اساس بهترین عملکرد شما در ماه اخیر محاسبه می کند:

ویژگی Later’s Best Time to Post در همه طرح‌های پولی موجود است. برای یافتن بهترین روزها و زمان‌ها برای پست گذاشتن در اینستاگرام و برای حداکثر تعامل. همین حالا ارتقا دهید.

بهترین زمان برای پست گذاشتن

شماره 2: از تجزیه و تحلیل داخلی اینستاگرام برای درک مخاطبان خود استفاده کنید

استفاده از ویژگی Later’s Best Time to Post دقیق‌ترین راه برای کشف زمان‌های ارسال بهینه بر اساس داده‌های عملکرد واقعی است، اما می‌توانید از اطلاعات بینش اصلی اینستاگرام برای درک مکان اکثر مخاطبانتان و زمانی که بیشتر فعال هستند نیز استفاده کنید.

این داده ها می‌توانند شاخص‌های بسیار ارزشمندی باشند تا بهترین زمان برای ارسال پست شما مشخص شود. به عنوان مثال، اگر اکثر مخاطبان شما در نیویورک هستند، ممکن است بخواهید پست‌های خود را برای ساعت 6 صبح به وقت شرقی برنامه ریزی کنید. 

بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام

برای دسترسی به Insights، باید یک نمایه کسب‌وکار اینستاگرام یا یک نمایه سازنده اینستاگرام راه‌اندازی کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات کلیدی درباره فالوورهای خود را مستقیماً در داشبورد Later خود با Later's Instagram Analytics دنبال کنید.


حتما بخوانید: اموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام


در اینجا، می‌توانید بینش‌های مشابهی را درباره فالوورهای خود، از جمله سن، جنسیت، مکان، زبان و موارد دیگر را نیز دنبال کنید. این نوع معیارها برای تنظیم دقیق استراتژی محتوای شما عالی هستند!

شماره 3: از یک فایل اکسل برای ردیابی دستی بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام استفاده کنید.

اگر ترجیح می‌دهید خودتان اعداد را وارد کنید، می‌توانید یک فایل اکسل ایجاد کنید تا میزان تعاملی را که هنگام ارسال پست در زمان‌های مختلف در روزهای مختلف دریافت می‌کنید را ردیابی کنید.

با انتخاب پنج زمان مختلف در طول هفته شروع کنید. در فایل اکسل خود، تعداد لایک‌ها و نظراتی که هر پست دریافت می‌کند، همراه با تاریخ و زمانی که آنها را ارسال کرده‌اید را وارد کنید. هفته بعد، زمان ارسال پست های خود را برای هر روز تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر در هفته 1 دوشنبه ساعت 5 بعدازظهر پست ارسال کرده اید، در هفته 2 در ساعت 18 پست ارسال کنید.

ممکن است چند هفته طول بکشد، اما می‌توانید از این اطلاعات برای کمک به انتخاب بهترین روزها برای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های خاص بر اساس مخاطبان خود، همراه با زمان‌هایی که برای دریافت ترافیک در آن روزهای خاص بهترین کارایی را دارند، استفاده کنید. هنگامی که درک روشنی از بهترین زمان ها و روزهای خود برای ارسال در اینستاگرام داشته باشید، می توانید پست های خود را در آن زمان ها برنامه ریزی کنید.

ساعت طلایی اینستا

چگونه روی بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام سرمایه گذاری کنیم؟

هنگامی که بهترین زمان منحصر به فرد خود را برای پست کردن پیدا کردید، می توانید استراتژی محتوای خود را برای استفاده از آن تنظیم کنید. در اینجا نکات مهم ما وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

نکته شماره 1: گذاشتن پست اینستاگرام را برای Prime Times برنامه ریزی کنید

برنامه‌ریزی پست‌هایتان به‌گونه‌ای که با بهترین زمان‌های جهانی ما برای پست کردن داده‌ها یا بهترین زمان‌های شخصی‌شده برای پست کردن مطابقت داشته باشند، بهترین گزینه برای افزایش تعامل و دسترسی پست‌هایتان است.


حتما بخوانید: بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل، پیامک


علاوه بر این، تعامل در اینستاگرام یک اثر ترکیبی دارد. هنگامی که یک پست تعداد زیادی لایک، کامنت و ذخیره دریافت می کند، این تعامل باعث می‌شود که اینستاگرام پست شما را در فیدهای کاربران بالاتر ببرد و به طور بالقوه در صفحه اکسپلور اینستاگرام جایگاهی پیدا کند، که به نوبه خود می تواند منجر به تعامل بیشتر شود.

این یک فرآیند چرخه‌ای است: تعامل بالاتر منجر به دیده شدن بیشتر می‌شود، که منجر به تعامل بیشتر می‌شود که منجر به دیده شدن بیشتر می‌شود. اما همه چیز از زمانی شروع می‌شود که در اینستاگرام پست می گذارید.

نکته شماره 2: گذاشتن پست اینستاگرام خود را اولویت بندی کنید

وقتی که بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را پیدا کردید، می توانید استراتژی پست خود را با در نظر گرفتن آنها سازماندهی کنید. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که در آخر هفته تعامل کمتری دارید. اگر همچنان می‌خواهید ظاهر شوید و محتوا را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید، می‌توانید مهم‌ترین پست‌های خود را برای یک روز دیگر ذخیره کنید. برای بهترین نتایج، مهم ترین پیام‌های خود را برای زمان های تعامل بیشتر ذخیره کنید.

نکته 3: در پست گذاشتن رد اینستا ریلز و ویدیوهای IGTV را فراموش نکنید

ما در این وبلاگ تاکنون عمدتاً بر روی پست‌های فید تمرکز داشتیم، اما همین قوانین در مورد ریلز اینستاگرام و ویدیوهای IGTV نیز اعمال می‌شود. تمام محتوای خود را منتشر کنید تا از مناطق اوج فعالیت استفاده کنید تا بهترین شانس موفقیت را به آن بدهید. 

تنها استثنا جزئی از این قانون، استوری های اینستاگرام است که به دلیل طول عمر 24 ساعته، محدودیت زمانی کمتری دارند. با این حال، زمانی که مخاطبان شما فعال و درگیر هستند، پست کردن آنها همچنان کمک می کند.

ساعت استوری اینستاگرام

چگونه برای بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام برنامه ریزی کنید

اکنون که می‌دانید چه زمانی مخاطبان اینستاگرام شما بیشتر فعال هستند و چگونه بیشترین تعامل را بر اساس فعالیت مخاطبان خود داشته باشید، آخرین گام این است که پست‌های اینستاگرام خود را برای بهترین زمان‌های شخصی‌ خود برای پست کردن در اینستاگرام زمان‌بندی کنید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید پست‌های اینستاگرام را در سال 2021 برنامه‌ریزی کنید، اما مهمترین آنها؟ برنامه ریزی محتوا از قبل تضمین می کند که در زمان‌های بهینه در اینستاگرام پست خواهید گذاشت.

یک راه عالی برای رسیدن به این هدف، استفاده از ابزار «زمان‌بندی سریع Later’s» است. با Quick Schedule، می توانید صف پست های اینستاگرام خود را بر اساس بهترین زمان برای ارسال پست ایجاد کنید. فقط باید یک بار زمان ارسال خود را انتخاب کنید، و سپس می توانید پست‌ها را روی تقویم خود بکشید و رها کنید، سپس به طور خودکار برنامه ریزی می شود. آسان است، نه؟

سخن آخر

Instagram یک کانال باورنکردنی برای کسب‌وکارها است تا به اهداف بازاریابی خود دست یابند، اما در سال 2021، فقط ارسال محتوا در هر زمان که دوست داشتید کافی نیست. با استفاده از بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام و برنامه ریزی از قبل، می توانید تعامل را افزایش دهید، فالوورهای جدیدی به دست آورید و حتی ترافیک را افزایش دهید! اجازه دهید الگوریتم Later بهترین روزها و زمان‌ها را برای پست کردن در اینستاگرام برای مخاطبانتان بیابد تا بهترین زمان منحصر به فرد خود برای پست کردن را همین حالا پیدا کنید!


مقالات مرتبط:

آموزش کامل مخفی کردن کامنت در اینستاگرام

نحوه بازیابی و بازگرداندن پست پاک شده اینستاگرام 

از
8
رای