سایز پست اینستاگرام؛ ابعاد مناسب استوری، ریلز و ویدیو اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام؛ ابعاد مناسب استوری، ریلز و ویدیو اینستاگرام سایز پست اینستاگرام؛ راهنمای جامع ابعاد و اندازه های مناسب و بهترین سایز پست، استوری، ویدیو و ریلز اینستاگرام در برنامه‌های مختلف درسلام دنیا بیاموزید.

امروزه، سایز و اندازه پست های اینستاگرام یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. این روزها - با وجود این که استفاده از اینستاگرام در گذشته عمل خیلی آسانی بود - اکثر کاربران در زمینه هایی همچون اضافه شدن قابلیت‌هایی مانند IGTV و استوری با مشکلاتی مواجهه شده اند. در این مطلب سلام دنیا، ما به سایز پست اینستاگرام؛ راهنمای جامع ابعاد و اندازه های مناسب اینستاگرام؛ راهنمای کامل سایز پست اینستاگرام در برنامه‌های مختلف و بهترین سایز پست و استوری در اینستاگرام پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

انتخاب سایز و اندازه ی مناسب برای هر یک از پست های اینستاگرام


حتما بخوانید: دانلود ریلز اینستاگرام برای آیفون و اندروید


1. سایز و اندازه ی مناسب پست تصویری اینستاگرام

پست های اینستاگرام می توانند مربع، افقی یا عمودی باشند. همه تصاویر به یک قالب مربع در فید برش داده می شوند. اندازه مناسب برای پست های مربعی 1080 پیکسل در 1080 پیکسل با نسبت تصویر 1:1 می باشد. برای پست های افقی، شما باید از تصویری با ابعاد 1080 پیکسل در 566 پیکسل با نسبت تصویر 1.91:1 استفاده کنید. اندازه تصاویر عمودی باید 1080 پیکسل در 1350 پیکسل با نسبت تصویر 4:5 باشند.

انتخاب سایز و اندازه ی مناسب برای هر یک از پست های اینستاگرام

2. سایز و اندازه ی مناسب پست ویدیویی اینستاگرام

شما می‌توانید ویدیوهای خود را با اندازه پست‌های تصویری ذکر شده در بالا، در هر جایی بین نسبت تصویر 1.91:1 تا 4:5 آپلود کنید. اندازه مناسب فیلم افقی، نسبت تصویر 16:9 می باشد، چرا که این فرمت، فرمتی است که گوشی هوشمند شما در هنگام چرخاندن به طرفین ضبط می‌کند. پس بنابراین وقتی ویدیوی شما در اندازه اصلی نگه داشته شود، به‌طور طبیعی خود را نشان می دهد. حتماً مطمئن شوید که حجم ویدیوهای شما از 4 گیگابایت بیشتر نباشد. زمان پست‌های ویدیویی می‌توانند تا 60 ثانیه باشند.


حتما بخوانید: روش اشتراک گذاری عکس پست و استوری اینستاگرام در واتساپ


3. سایز و اندازه ی مناسب استوری های اینستاگرام

درست است که شما می توانید تصاویر را به صورت دستی برش دهید و اندازه آن را متناسب با یک استوری کنید، ولی خب توجه داشته باشید که اندازه توصیه شده تمام صفحه با محتوایی با اندازه 1080 پیکسل در 1920 پیکسل (نسبت تصویر 9:16) می باشد. این اندازه هم برای عکس ها و هم برای فیلم ها صدق می کند. تصاویر به مدت پنج ثانیه و فیلم ها با افزایش 15 ثانیه ای نمایش داده می شوند. شما می توانید یک ویدیوی یک دقیقه ای را کامل ضبط کنید. این ویدیو در استوری به چهار قسمت 15 ثانیه ای تقسیم می شود. توجه داشته باشید که پس از گذشت یک دقیقه دوباره باید عمل ضبط را شروع کنید.

انتخاب سایز و اندازه ی مناسب برای هر یک از پست های اینستاگرام

4. سایز و اندازه ی مناسب ریلز های ویدویی اینستاگرام

هر دو ویدیو، یعنی IGTV و Reels در فید شما به اشتراک گذاشته می شوند. شما می توانید این دو نوع ویدیو را در شبکه نمایه خود در زیر تب های مربوطه پیدا کنید. برای ریلز های ویدویی عمودی شما باید ویدیویی را با اندازه 1080 پیکسل در 1920 پیکسل برای نسبت تصویر 9:16 انتخاب کنید که این اندازه نیز می تواند برای ویدیوهای افقی با همان ابعاد هم آپلود شود. درست است که ریلز ها به طور معمول به صورت افقی نمایان می شوند، اما خب توجه داشته باشید، وقتی که شما دکمه گسترش را فشار دهید، ویدیو شما وارد تمام صفحه یعنی حالت عمودی می شود.


حتما بخوانید: حل مشکل باز و فعال نشدن دوربین اینستاگرام


در فید شما، این ویدیوها با نسبت تصویر 4:5، در شبکه اینستاگرام شما، این ویدیوها با نسبت تصویر 1:1 و در زیر تب Reels، تصاویر کوچک ویدیو به نسبت 9:16 نمایش داده می‌شوند. برای ویدیو های IGTV، تصاویر کوچک در زیر آن تب به صورت مربع هایی با ابعاد 420 پیکسل در 654 پیکسل ظاهر می شوند. برای عکس های روی کاور IGTV خود، تصویری با ابعاد 420 پیکسل در 654 پیکسل با نسبت تصویر 1:1.55 انتخاب کنید و مطمئن شوید که تمام اطلاعات مهم را در مرکز عکس روی کاور نگه دارید تا در هنگام برش برای قرار گرفتن در فیدهای مختلف همچنان بتواند خود را نشان دهد.

سخن آخر

اینستاگرام به عنوان یک مکان عالی برای ارتباط با دوستان، خانواده، فالوورها و مخاطبان جدید از طریق محتوای متقاعد کننده مبتنی بر تصویر و ویدیو عمل می کند. وقتی به بینندگان خود محتوای تازه و جذاب را ارائه می دهید، آنها را تشویق می کنید که پست های شما را لایک کنند، نظر بدهند، دنبال کنند و آن را به اشتراک بگذارند.


مطالب مرتبط:

چگونه اکسپلور اینستاگرام را تغییر دهیم یا ریست کنیم

نوشتن متن روی عکس در استوری اینستاگراماز
2
رای