حلقه سبز رنگ استوری اینستاگرام چیست و روش ایجاد لیست دوستان نزدیک

حلقه سبز رنگ استوری اینستاگرام چیست و روش ایجاد لیست دوستان نزدیک حلقه سبز رنگ استوری اینستاگرام؛ دلیل رنگ سبز فالووینگ در اینستاگرام چیست؛ مفهوم دایره سبز در استوری اینستاگرام و روش ایجاد لیست دوستان نزدیک Close Friends در سلام دنیا آبیاموزید.

اگر از کاربران فعال اینستاگرام هستید، ممکن است متوجه شده باشید که برخی از استوری های اینستاگرام برای دیگران متفاوت به نظر می رسند. رنگ‌های مختلف لبه اطراف آیکون‌های کاربران همگی معنای متفاوتی دارند. اگر یک دایره سبز را در میان دایره های قرمز  مشاهده کنید، ممکن است در مورد اهمیت آن تعجب کنید. ما در این مقاله از سلام دنیا در مورد اینکه حلقه سبز رنگ استوری اینستاگرام؛ دلیل رنگ سبز فالووینگ در اینستاگرام چیست؛ مفهوم دایره سبز در استوری اینستاگرام و روش ایجاد لیست دوستان نزدیک Close Friends صحبت کردیم.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

برای اطلاع از معنای دایره سبز در اطراف استوری های اینستاگرام و اینکه چگونه می توانید شما هم از آن استفاده کنید صحبت کردیم، به خواندن ادامه دهید.

دایره سبز در استوری اینستاگرام چیست؟

استوری های اینستاگرام پست هایی با محدودیت زمانی هستند که فقط به مدت 24 ساعت در دسترس هستند. می توانید استوری افرادی را که دنبال می کنید در بالای فید اینستاگرام خود مشاهده کنید.به طور معمول، استوری‌های اینستاگرامی که هنوز ندیده اید دارای حاشیه قرمز مایل به نارنجی هستند. پس از تماشای این استوری ها، حاشیه آنها خاکستری کم رنگ می شود و به انتهای لیست استوری ها منتقل می شوند.با این حال، ممکن است با یک استوری اینستاگرام با حاشیه سبز روشن به جای قرمز معمولی روبرو شوید. بیایید ببینیم این به چه معناست.

دایره سبز در استوری اینستاگرام چیست؟

چرا استوری های اینستاگرام دایره سبز دارند؟

اگر یک دایره سبز رنگ در اطراف استوری اینستاگرام کاربر مشاهده کردید - به شما تبریک می‌گوییم! این نشان می دهد که آنها شما را دوست صمیمی می دانند. یک دایره سبز در اطراف نماد آنها به این معنی است که آنها یک داستان خصوصی پست کرده اند که فقط با گروهی از افراد به اشتراک گذاشته شده است.

هنگامی که می خواهید چیزی را فقط با برخی از دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید، می توانید یک لیست دوستان صمیمی ایجاد کنید و داستان هایی را پست کنید که فقط این کاربران می توانند آن را ببینند. حاشیه سبز رنگ اطراف نماد کاربر به این معنی است که آنها شما را به لیست دوستان صمیمی خود اضافه کرده اند. همچنین یک برچسب سبز رنگ "Close Friends" در داخل استوری خواهید دید.


حتما بخوانید: گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام


لیست دوستان نزدیک چیست؟

فهرست دوستان صمیمی یک لیست خصوصی است که می توانید هر کاربر اینستاگرام را به آن اضافه کنید. آنها نمی دانند که به لیست دوستان نزدیک شما اضافه شده اند تا زمانی که یک داستان خصوصی پست نکنید و دایره سبز رنگ اطراف نماد شما را ببینند که ظاهر می شود.

شما می توانید لیست را در هر زمان ویرایش کنید، بنابراین می توانید دنبال کنندگانی را که دیگر نمی خواهید استوری های خصوصی خود را با آنها به اشتراک بگذارید حذف کنید. آنها در مورد تغییر مطلع نمی شوند. علاوه بر این، فقط دوستان نزدیک داستان های خصوصی را می بینند - کسانی که در لیست نیستند اصلاً از وجود آنها اطلاعی ندارند. بنابراین، لازم نیست نگران این باشید که بقیه فالوورهایتان کنار گذاشته شوند.

لیست دوستان نزدیک چیست؟

اینستاگرام ویژگی Close Friends را در سال 2018 معرفی کرد که به کاربران امکان کنترل بهتری بر حریم خصوصی و مخاطبان خود را می داد. با این حال، فقط می‌توانید استوری‌ها را با دوستان نزدیک به اشتراک بگذارید، نه پست‌های فید.

چرا باید از ویژگی Close Friends استفاده کنید؟

استفاده از ویژگی Close Friends مزایای زیادی دارد.

 • شما کنترل خواهید داشت که چه کسی پست های شما را می بیند - چیزهای شخصی را خصوصی نگه دارید. نیازی نیست پارتنرشما شما بداند که این شنبه در چه حالی هستید!
 • شما می توانید معتبر بمانید – اگر یک کسب و کار کوچک، طرفداران زیادی یا هر چیز مشابهی دارید، ممکن است تمایلی به اشتراک گذاری برخی چیزها در استوری خود نداشته باشید. با ویژگی Close Friends، می‌توانید یک تصویر حرفه‌ای حفظ کنید.
 • می توانید با دوستان خود در ارتباط باشید - ویژگی دوستان نزدیک تقریباً مانند یک چت گروهی است. می توانید چیزهای شخصی خود را به اشتراک بگذارید و به راحتی با بهترین دوستان خود در ارتباط باشید.
 • این باعث می شود افراد لیست شما احساس خاصی داشته باشند - دایره سبز این پیام را ارسال می کند که شما دنبال کننده خود را فراتر از یک دنبال کننده می دانید. اعتماد را ساطع می کند و به ایجاد روابط کمک می کند.

حتما بخوانید: رفع مشکل محدودیت فالو نشدن افراد در اینستاگرام


 • این برای سلامت روان شما خوب است - خستگی شبکه های اجتماعی واقعی است، اما دوری باعث می شود احساس کنید از دوستان خود جدا شده اید. برقراری ارتباط فقط با گروه کوچکی از مردم نسبت به ارسال پست برای صدها غریبه، لذت بخش تر خواهد بود.

چرا باید از ویژگی Close Friends استفاده کنید؟

نحوه ایجاد لیست دوستان نزدیک

در اینجا آمده است که چگونه می توانید یک دایره سبز در اطراف داستان های خود ایجاد کنید و به دوستان خود احساس خاص بودن بدهید.

 • برنامه اینستاگرام iOS یا اندروید را اجرا کنید و وارد شوید.
 • به پروفایل خود بروید و روی سه خط افقی در گوشه ضربه بزنید.

نحوه ایجاد لیست دوستان نزدیک1

 • در منوی باز شده گزینه Close Friends را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد لیست دوستان نزدیک2

 • با جستجوی کاربران و بررسی دایره کنار نام آنها، فهرست دوستان نزدیک خود را ایجاد کنید.

نحوه ایجاد لیست دوستان نزدیک3

 • برای ویرایش لیست خود بعداً، همین مراحل را دنبال کنید.

همچنین می‌توانید هنگام ارسال استوری مستقیماً به منوی Close Friends دسترسی داشته باشید:

 • روی فید اینستاگرام خود به سمت راست بکشید یا نماد «+» و «story» را فشار دهید تا دوربین باز شود.
 • نماد چرخ دنده را در گوشه بالا سمت چپ فشار دهید.
 • "Story" را انتخاب کنید.
 • گزینه "Close Friends" را در لیست پیدا کنید.

حتما بخوانید: روش فعال و غیر فعال کردن لوکیشن در اینستاگرام


چگونه یک استوری دوستان نزدیک ارسال کنیم

اکنون که لیست دوستان نزدیک شما آماده است، می توانید شروع به ارسال استوری های خصوصی با حاشیه سبز کنید.

 • برنامه اینستاگرام iOS یا اندروید را باز کنید.
 • صفحه اصلی را به سمت راست بکشید یا دکمه «+» را در بالا فشار دهید و «Story» را انتخاب کنید.
 • داستان خود را ایجاد و ویرایش کنید.
 • وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه «close friends» در پایین صفحه ضربه بزنید.

چگونه یک استوری دوستان نزدیک ارسال کنیم

سایر رنگ های دایره در استوری های اینستاگرام

قبلاً در مورد  قرمز، خاکستری کم رنگ و دایره سبز اطراف استوری اینستاگرام صحبت کردیم. اما آیا می دانستید که ممکن است با رنگ های دیگری نیز روبرو شوید؟ در طول رویدادهای محدود زمانی، استفاده از استیکرها در استوری شما نماد خاصی دارد.دایره بنفش قرمز با برچسب "Live" به این معنی است که شخص در حال پخش لایو اینستاگرام است.

سایر رنگ های دایره در استوری های اینستاگرام

سوالات متداول اضافی

آیا دوستان من می دانند که من آنها را از لیست دوستان نزدیک خود اضافه یا حذف کرده ام؟

خیر، اینستاگرام وقتی کاربران را از لیست دوستان نزدیک خود اضافه یا حذف می کند، اطلاع نمی دهد. با این حال، زمانی که یک داستان خصوصی ارسال می کنید و دایره سبز ظاهر می شود، آنها متوجه می شوند که در لیست شما هستند. اگر اغلب داستان‌های خصوصی پست می‌کنید، کاربرانی که حذف می‌کنید ممکن است این تصور را داشته باشند که دیگر در لیست شما نیستند.

آیا می توانم دایره استوری های اینستاگرام خود را تغییر دهم؟

هیچ تنظیمی وجود ندارد که به شما اجازه دهد دایره اطراف استوری اینستاگرام خود را تغییر دهید. با این حال، هنگامی که یک استوری دوستان نزدیک ارسال می کنید، یک لایو اینستاگرام برگزار می کنید یا از یک استیکر رویداد فعال استفاده می کنید، دایره استوری شما تغییر رنگ می دهد.

سخن آخر : با دایره سبز به دوستان خود احساس خاص بودن بدهید

یک دایره سبز در اطراف یک استوری اینستاگرام بسیار بیشتر از یک ویژگی زیبایی است. این نشان می دهد که شخصی که پست می کند شما را دوست صمیمی می داند. ویژگی Close Friends در اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که معتبر بمانید و با دوستان خود در تماس باشید حتی اگر تمایلی به اشتراک گذاری چیزی با اکثر فالوورهای خود ندارید.


مقالات مرتبط:

دیدن پست های اینستاگرام بدون عضویت

روش ذخیره و دانلود استوری دیگران در اینستاگرام

نحوه ساخت دایره و استفاده از حلقه توییتراز
1
رای