روش فعال و غیر فعال کردن موقعیت مکانی (لوکیشن) در اینستاگرام

روش فعال و غیر فعال کردن موقعیت مکانی (لوکیشن) در اینستاگرام موقعیت مکانی در اینستاگرام چیست؛ تنظیمات لوکیشن و روش تغییر موقعیت مکانی اینستاگرام و فعال و غیرفعال کردن و حذف موقعیت مکانی در اینستاگرام را در این مطلب سلام دنیا بخوانید.

شرکت اپل برای عدم دسترسی دقیق‌تر به موقیعت مکانی، ویژگی موقعیت مکانی دقیق یا «Precise Location» را با iOS 14 معرفی کرد. جای تعجب نیست که گوگل نیز همین ویژگی را در اندروید ارائه دهد.با استفاده از ویژگی موقعیت مکانی، می توانید مکان دقیقی که در آن هستید را با برنامه های شخص ثالث به اشتراک بگذارید. شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و اسنپ چت، موقعیت مکانی دقیقی را برای تگ کردن مکان‌های دقیق درخواست می‌کنند. موقعیت مکانی به معنای مکان دقیق شما در برنامه هایی مانند اینستاگرام است و اینکه آیا این مکان روی حریم خصوصی شما تأثیر می گذارد یا خیر.

برخی از کاربران اینستاگرام گزارش دادند که این برنامه در زمان تگ کردن موقعیت مکانی در یک پست یا استوری، موقعیت دقیق شما را با فالوورها به اشتراک می‌گذارد. تعداد کمی از آنها حتی با هزاران لایک و کامنت در فضای مجازی منتشر شدند.در این مقاله سلام دنیا، تمام اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی در اینستاگرام چیست؛ تنظیمات لوکیشن و روش تغییر موقعیت مکانی اینستاگرام و فعال و غیرفعال کردن و حذف موقعیت مکانی در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

موقعیت مکانی دقیق چه زمانی مفید است

موقعیت مکانی زمانی مفید است که برنامه‌های خاصی به موقعیت مکانی دقیق شما نیاز دارند تا مطابق انتظار عمل کنند. به عنوان مثال، یک سرویس حمل و نقل، تحویل غذا، یا مسیر یاب، ممکن است به مکان دقیق شما برای سرویس دادن به مسافر، تحویل غذا یا کمک به شما برای پیمایش سریع یک مکان جدید نیاز داشته باشد. البته، به همین دلیل است که باید به برنامه اجازه دسترسی به مکان دقیق شما را بدهید. در غیر این صورت، همچنان با خطاها مواجه خواهید شد و در استفاده از چنین برنامه هایی با تاخیر در سفارشات مواجه خواهید شد.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

موقعیت مکانی ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد،اما مزایای خوبی هم باید داشته باشد.برنامه‌ها برای اینکه بتوانند بدون اشکال کار کنند به چنین مجوزهایی نیاز دارند. برنامه هایی مانند اینستاگرام، اسنپ چت، فیس بوک و غیره ممکن است مکان دقیق شما را برای مدیریت بهتر محتوا درخواست کنند. اما، آنها (حداقل این چیزی است که ما دوست داریم باور کنیم) موقعیت مکانی شما را ردیابی نمی کنند یا آن را با فالوورهای یا دوستان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک نمی گذارند.

آیا اینستاگرام موقعیت مکانی و لوکیشن شما را با فالوورها به اشتراک می گذارد؟

همانطور که در قسمت بالا هم ذکر شد،اینستاگرام موقعیت مکانی دقیق شما را با هیچکس، از جمله فالوورهای شما، به اشتراک نمی گذارد. این برنامه برای تگ کردن مکان مورد علاقه شما در یک پست یا استوری، به موقعیت مکانی نیاز دارد. هیچ کس نمی تواند مکان شما را از طریق پست یا استوری شما ببیند یا ردیابی کند.حالا این سوال پیش می آید که چرا اینستاگرام در وهله اول به موقعیت مکانی دقیق شما نیاز دارد؟وقتی می‌خواهید موقعیت مکانی خود را در یک پست یا استوری به اشتراک بگذارید،اینستاگرام به مکان دقیق شما نیاز دارد.

شاید یک رستوران یا استراحتگاه مورد علاقه جدید پیدا کرده باشید و بخواهید آن را با فالوورها، دوستان و خانواده خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.به لطف ویژگی موقعیت مکانی دقیق در اینستاگرام، می توانید به راحتی موقعیت مکانی فعلی خود را با یک پست تگ کنید. نیازی به تایپ و جستجوی دستی مکان ندارید.به طور کلی، اینستاگرام برای بهبود تجربه کاربری در آیفون و اندروید به مجوز مکان دقیق نیاز دارد. اگر از کاربران حرفه ای اینستاگرام هستید و به خوبی از مضرات اشتراک‌گذاری مکان‌های دقیق در پست‌ها و استوری‌های خود آگاه هستید، فعال نگه داشتن مجوز در آیفون‌تان می‌تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر، اگر یک کاربر معمولی اینستاگرام هستید، می‌توانید بخش بعدی را بخوانید تا مجوز موقعیت مکانی را غیرفعال کنید.

آیا اینستاگرام موقعیت مکانی شما را با فالوورها به اشتراک می گذارد؟

غیر فعال سازی موقعیت مکانی در اینستاگرام

متا (شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام) برای داشتن بهترین شیوه های حفظ حریم خصوصی شناخته شده نیست. اگر نمی خواهید اینستاگرام همیشه موقعیت مکانی شما را ردیابی کند، می‌توانید به راحتی مجوز مکان دقیق را در آیفون و اندروید خود غیرفعال کنید. برای یادگیری نحوه کار با ما همراه باشید.


حتما بخوانید: آموزش ارسال لوکیشن در گوگل مپ و Facebook Messenger


غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای آیفون

مرحله 1: تنظیمات در گوشی آیفون را باز کنید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای آیفون

مرحله 2: به Privacy & Security بروید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای آیفون

مرحله 3: Location Services را باز کنید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای آیفون

مرحله 4: به اینستاگرام بروید،چهار گزینه برای انتخاب دارید.

  • هرگز (Never): برنامه نمی تواند به موقعیت مکانی شما در گوشی آیفون شما دسترسی پیدا کند.
  • دفعه بعد یا وقتی به اشتراک می گذارم از من بپرس (Ask Next Time or When I Share): این بهترین گزینه برای افرادی است که به فکر حریم خصوصی هستند.برای مشاهده عکس ها و فیلم ها، اینستاگرام نمی تواند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد. اما وقتی می خواهید پستی را با تگ کردن یک مکان به اشتراک بگذارید، اینستاگرام در این شرایط از شما اجازه می خواهد.
  • زمان استفاده از برنامه (While Using the App): اینستاگرام تنها زمانی می‌تواند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد که به طور فعال از برنامه استفاده کنید. هنگامی که اینستاگرام را به منوی برنامه های اخیر (Multitasking) منتقل می کنید، اینستاگرام نمی تواند به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کند.
  • موقعیت مکانی دقیق (Precise Location): این گزینه به اینستاگرام اجازه می دهد از موقعیت مکانی خاص شما استفاده کند. با این تنظیم، برنامه‌ها فقط می‌توانند مکان تقریبی شما را تعیین کنند.

حتما بخوانید: روش به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی در واتساپ


برای داشتن یک تجربه ایده آل در اینستاگرام، باید گزینه Ask Next یا When I Share یا While Using the App را انتخاب کنید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای آیفون

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای اندروید

مرحله 1: آیکون برنامه اینستاگرام را از صفحه اصلی یا منوی کشوی برنامه پیدا کنید.

مرحله 2: روی آن ضربه طولانی بزنید و منوی اطلاعات برنامه را باز کنید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای اندروید

مرحله 3: "Permissions" را انتخاب کنید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای اندروید

مرحله 4: location permission را باز کنید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای اندروید

مرحله 5: کلید «Use precise location» را از منوی زیر غیرفعال کنید.

غیرفعال سازی موقعیت مکانی دقیق برای اندروید

مجوز «Allow only while using the app» برای کار با اینستاگرام را انتخاب کنید.

کلام آخر:

در پاسخ به یک پست ویروسی، اینستاگرام تصریح کرد که جزئیات مکان را با هیچ یک از دنبال کنندگان به اشتراک نمی گذارد. وقتی موقیعت های مکانی را در پست خود تگ می‌کنید، شبکه های اجتماعی از موقعیت مکانی شما استفاده می‌کند که فقط هم برای اشتراک گذاری است. حتی اسنپ چت نیز وقتی از عملکرد نقشه اسنپ استفاده می کنید، همین کار را انجام می دهد. هر زمان که دیدید شخصی در اینستاگرام یا هر برنامه اجتماعی دیگری برای موقیعت مکانی دقیق، فاد (ترس، عدم اطمینان و شک) ایجاد می کند، این پست را به اشتراک بگذارید و نگرانی ها را برطرف کنید.


مقالات مرتبط:

 خارج شدن از اکانت اینستاگرام از دستگاه های متصل به طور همزمان

رفع مشکل توقف اجباری و متوقف شدن اینستاگراماز
2
رای