آپدیت جدید اینستا؛ 29 قابلیت‌ جدید اینستاگرام که نمی‌دانستید

آپدیت جدید اینستا؛ 29 قابلیت‌ جدید اینستاگرام که نمی‌دانستید اگر به دنبال تازه ترین قابلیت های اینستاگرام هستید تا به گذاشتن پست‌ها، استوری ها و لایوهای بهتر کمک کند و در نتیجه باعث بیشتر دیده شدن شما در اینستاگرام شود، ادامه مطلب را از دست ندهید

اینستاگرام دائماً در حال تغییر است، قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه می شود، الگوریتم آنها را تغییر می‌دهد و ما را تحت تاثیر قرار میدهد! بخاطر وجود تغییرات مداوم، اطلاع از همه بروز رسانی‌های جدید اینستاگرام می تواند دلهره آور باشد، بنابراین ما در سلام دنیا لیستی از 29 ویژگی جدید اینستاگرام را که ممکن است در مورد آنها چیزی ندانید و نحوه استفاده از آنها را گردآوری کرده ایم!

قابلیت‌های جدید اینستاگرام

1. قابلیت جدید اینستاگرام در زیر دسته ها و گزینه های فیلتر کردن

نسخه جدید اینستاگرام، مدیریت موارد زیر را آسان‌تر کرده و صفحات مربوط به افرادی را که بیشترین و کمترین تعامل را دارید حفظ می کند! اگر به لیست افرادی که دنبال می کنید بروید، اکنون شاهد برخی موارد اضافی جدید خواهید بود.

1. دو دسته مختلف: "حداقل تعامل با" و "بیشترین نمایش در محتوی"
2. یک نماد فلش دو طرفه کوچک که به شما امکان می دهد موارد زیر را بر اساس "زودتر دنبال شده" و "آخرین دنبال شده" مرتب کنید

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

آپدیت جدید اینستا

برای کسانی که به دنبال تعامل بیشتر با افرادی هستند که دنبال می کنند، این ابزار به شما کمک می کند تا مشخص کنید چه کسانی ارزش تعامل بیشتر را دارند. به عنوان مثال، افرادی که کمترین تعامل را داشته اید احتمالاً از برخی پسندیدن ها و نظرات استقبال می کنند و این باعث می شود که محتوای شما در فضای آنها نمایش داده شود!

2. قابلیت جدید اینستاگرام برای لایک های پنهان

ممکن است شنیده باشید یا این تغییر قبلاً برای حساب شما اتفاق افتاده باشد، اما اینستاگرام در حال بررسی میزان لایک هایی است که پست های شما به دست می آورد! این تغییر برای همه بازدیدکنندگان فضای شما قابل مشاهده است، با این وجود شما شخصاً هنگام بررسی پست خود، همچنان می توانید تعداد مشابه را مشاهده کنید. اینستاگرام اعلام کرده است که این تغییر به منظور کمک به سلامت روان کاربران خود با حذف معیارهای باطل است. من یک پست کامل وبلاگ در مورد این تغییر و چگونگی تأثیر آن بر شما و کسب و کار شما نوشته ام.

3. ویژگی جدید اینستاگرام با قلم پیکان در استوری (قابلیت جدید استوری اینستاگرام)

یکی از بهترین راه ها برای جلب توجه کاربران در استوری های شما کشیدن پیکان به مناطق مورد علاقه است. به عنوان مثال، کشیدن پیکان اگر که از پایین صفحه به سمت بالا باشد، کاربران را به ورود ترغیب می کند و پیکانی که به عکس نمایه شما اشاره دارد، ممکن است آنها را به بازدید از فضای شما ترغیب کند. با استراتژیی های متنوع، اینستاگرام تصمیم گرفته که یک "قلم پیکان" رسمی به ابزار طراحی استوری خود اضافه کند: اشاره گری بی نقص!

قابلیت جدید اینستاگرام

چگونه: به سادگی دوربین استوری های اینستاگرام خود را باز کنید (با کشیدن انگشت به سمت راست از صفحه اصلی خود). یک عکس و یا فیلم بگیرید یا یک تصویر بارگذاری کنید، سپس روی ابزار قلم در بالا سمت راست ضربه بزنید. از اینجا شما اضافات جدیدی را مشاهده خواهید کرد که به نظر می رسد مانند یک پیکان کوچک است. روی آن کلیک کنید، سپس یک خط بکشید - متوجه خواهید شد که اینستاگرام به طور خودکار یک تیر به انتهای هر خط اضافه می کند.

4. قابلیت جدید اینستاگرام در ایجاد محدودیت های سنی

اینستاگرام اکنون به کاربران اجازه می دهد محدودیت سنی برای حساب های خود تعیین کنند. من تاکنون افراد زیادی ندیده ام که این به روزرسانی جدید اینستاگرام را اجرا کنند، زیرا معمولاً نمی خواهید تعداد افرادی را که می توانند به صفحه شما دسترسی داشته باشند را محدود کنید. اما کسانی که محتوایی را ارسال می کنند که برای سنین خاص مناسب نیست، می توانند از این ویژگی استفاده کنند. (با این حال، محتواهایی که برای همه مخاطبان مناسب نیستند احتمالاً توسط اینستاگرام از قبل مسدود می شوند ...)

محدودیت سنی در اینستاگرام

نحوه انجام: برای افزودن این تنظیم به حساب خود، به نمایه خود بروید، در بالا سمت راست کلیک کنید، "تنظیمات"، "تجارت" و سپس "حداقل سن" را انتخاب کنید. از اینجا می توانید سن پیش فرض افراد برای دسترسی به حساب شما را تعیین کنید، یا می توانید سن را بر اساس مکان تعیین کنید.

5. ویژگی جدید اینستاگرام با حساب خلاق

اینستاگرام گزینه سوم نمایه را به ناوگان فعلی خود اضافه کرده است. اکنون می توانید از بین Personal، Business & Creator یکی را انتخاب کنید. تفاوت بزرگ؟ خوب .. زیاد نیست. حساب خلاق به ایجادکنندگان محتوا کمک میکند با افزودن یک ویژگی جدید، به رشد کمی در حساب خود کمک می کند. همانطور که در اینجا مشاهده می کنید، حساب‌های خلاق می توانند سود و زیان دنبال کنندگان روزانه خود را ردیابی کنند. به غیر از این، ویژگی ها کاملاً مشابه یک حساب تجاری است.


حتما بخوانید: نحوه دانلود از اینستاگرام برای کامپیوتر و گوشی


چگونه قابلیت جدید اینستاگرام را فعال کنیم

6. آپدیت جدید ایسنتا دارای حالت تاریک

اگر امروز با یک اینستاگرام کاملاً تاریک از خواب بیدار شدید - شما بخشی از آخرین تست بتا آنها هستید! کاربرانی که دارای سیستم عامل iOS 13 و Android 10 هستند نسخه تاریک‌تری از محبوب ترین برنامه رسانه‌های اجتماعی ما را تجربه خواهند کرد. همانطور که گفته شد، این فقط برای کاربران با سیستم عامل خاص در دسترس است، اما اگر آن را دارید، نحوه فعال / غیرفعال کردن حالت تاریک در اینجا است:

iPhone چگونه: به تنظیمات تلفن خود بروید ، Display and Brightness را انتخاب کنید، گزینه Dark را تغییر دهید.
Android چگونه: به تنظیمات تلفن خود بروید، Display را انتخاب کنید ، Theme را انتخاب کنید ، Dark Theme را روشن کنید.

دارک کردن در اینستاگرام

7. قابلیت جدید اینستاگرام در جستجوگر ایمیل 

آیا تا به حال ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده اید که به شما می گوید شما صلاحیت تأیید را دارید، گذرواژه شما تغییر کرده است یا باید سریعاً روی این پیوند کلیک کنید تا حساب خود را از حذف یا ذخیره کنید؟ من فکر می‌کنم همه ما در برخی از موارد، و متأسفانه برخی بر روی پیوند موجود در آن ایمیل ها کلیک کرده اند و لحظاتی بعد متوجه هک شدن حساب های خود شده است.

این کلاهبرداری "فیشینگ"  است. ایمیل ها توسط اشخاص ناشناخته ارسال می‌شود که قصد دارند شما را فریب دهند تا نام کاربری و رمز ورود خود را در جایی وارد کنید، بنابراین آنها می‌توانند بلافاصله آن را بدزدند و حساب شما را بدست آورند.

اینستاگرام سرانجام فهمید که این یک مشکل اساسی است و ویژگی جدیدی را به کار برد که به کاربران کمک می کند تا تشخیص دهند ایمیلی که از "اینستاگرام" دریافت کرده اند واقعی است یا خیر. این ویژگی جدید را می توان در تنظیمات فعال کرد و هر گونه ایمیل ارسال شده توسط اینستاگرام در 14 روز گذشته را نشان می دهد، بنابراین می توانید با اطمینان بدانید که ایمیل واقعی است یا خیر. چگونه: به نمایه اینستاگرام خود بروید، در بالا سمت راست، تنظیمات را انتخاب کنید، امنیت را انتخاب کنید، سپس در آخر "ایمیل از اینستاگرام" را انتخاب کنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

من فکر می کنم این ویژگی برای بسیاری مفید خواهند بود، با این حال برخی از پیشنهادات اساسی ایمیل هرزنامه عبارتند از: نگاه‌کردن به ایمیل فرستنده، اگر به چیزی غیر از instagram.com ختم شود، احتمالاً هرزنامه است! همچنین، اینستاگرام هرگز در مورد تأیید صحت یا نقض حساب از طریق ایمیل با شما تماس نخواهد گرفت. فقط برای این عناوین در برنامه اعلان دریافت خواهید کرد. ایمن بمانید و همیشه وقتی صحبت از ایمیل های "اینستاگرام" می شود، بدترین ها را تصور کنید!

8. ویژگی جدید اینستاگرام با محدودیت‌های ضد زورگویی

اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی به نام "محدود کردن" را معرفی کرده است که به کاربران امکان می دهد از تعامل با کاربرانی که به احتمال زیاد باعث نفرت، زورگویی یا توهین ناخواسته به هر دلیل دیگری می شوند جلوگیری کنند. این با مسدود کردن شخصی متفاوت است زیرا او نمی داند که مسدود شده است. آنها هنوز هم می توانند نظرات پر از نفرت خود را در حساب شما بگذارند، اما هیچ کس به جز آنها نمی تواند آن را ببیند. مالک حساب در صورت تمایل می‌تواند نظر را فاش کند، در غیر این صورت "نظر محدود" در جای خود قرار می‌گیرد و می‌توانید بدون اینکه تحت تأثیر منفی آن شخص قرار بگیرید، ادامه دهید!

چگونه: اگر آنها قبلاً نظر معناداری گذاشته اند، روی آن انگشت خود را به سمت چپ بکشید و نماد "!" را انتخاب کنید، سپس "محدود کردن [نام کاربری]" را انتخاب کنید. متناوباً می توانید به نمایه خود بروید، نماد همبرگر را در بالا سمت راست فشار دهید، تنظیمات را انتخاب کنید، حریم خصوصی را انتخاب کنید، "حساب های محدود" را از اینجا انتخاب کنید و می توانید مجرمان شناخته شده را اضافه کنید.

نحوه ایجاد محدودیت در اینستاگرام

9. ترفند اینستاگرام در ایجاد رابطه در استوری ها

یکی از آخرین به روزرسانی های اینستاگرام برای استوری است! اکنون می توانید Gif ها، تایمرهای شمارش معکوس، مسابقه‌ها، نظرسنجی ها و موارد پرسش و پاسخ را با یک لمس ساده انگشت اضافه کنید (زیرا رفتن به دکمه برچسب و انتخاب آنها به صورت دستی قبل از آن خیلی سخت بود)

همچنین دو مورد جدید جالب در اینستاگرام معرفی شده از جمله: "در این روز" که چیزی است که مدتی است در فیس بوک مشاهده می‌کنیم، جایی که می‌توانید با به اشتراک گذاشتن رویدادهایی که در این روز، سالها پیش اتفاق افتاده است، گذشته را زنده کنید. هنگامی که به این ویژگی دسترسی پیدا می‌کنید، می توانید پست هایی را که سالها پیش بارگذاری کرده‌اید یا دوستی متقابل که ایجاد شده است به اشتراک بگذارید (به عنوان مثال 3 سال پیش instawithalex وlatermedia شروع به دنبال کردن یکدیگر کردند)


حتما بخوانید: نحوه بازیابی و بازگرداندن پست پاک شده اینستاگرام


دومین مورد جدید "الگوها" است که استوری اینستاگرام از قبل طراحی و فضای خالی را برای پاسخهای شما باقی می گذارد. به عنوان مثال، الگویی وجود دارد که می گوید "سه حساب برتر برای دنبال کردن" با سه فضای خالی برای اضافه کردن موارد دلخواه خود. یا، "من چه چیزی گوش می دهم" با 5 مکان برای اضافه کردن آهنگ های مورد علاقه خود. این الگوها سرگرم کننده به استوری‌های اینستاگرام شما اضافه شده و به شما این امکان را می دهد تا موارد بیشتری را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید!

چگونه: با کشیدن انگشت به سمت راست از صفحه اصلی یا ضربه زدن روی نماد دوربین در بالا سمت راست ، دوربین استوری اینستاگرام خود را باز کنید. از اینجا، متن را در پایین دوربین خود مشاهده خواهید کرد و به طور پیش فرض باید "عادی" باشد. این متن را به سمت راست بکشید تا "ایجاد" انتخاب شود. از اینجا می توانید روی حلقه های بالای متن به سمت چپ بکشید تا بین همه گزینه ها از جمله دو ویژگی جدید ذکر شده در بالا جابجا شوید. وقتی گزینه های خاصی انتخاب می شوند، یک نماد تاس را در بالای صفحه مشاهده می کنید ، روی آن ضربه بزنید تا تغییرات مختلف ویژگی انتخاب شده را ببینید.

ترفندهای جدید استوری اینستا

10. ویژگی جدید اینستا برای ردیابی هشتگ

اینستاگرام توانایی ردیابی تعداد زیادی از هشتگهای منفرد را به شما معرفی کرده است! به نظر من راحت است که بگوییم همه ما مشتاقانه منتظر این به روزرسانی بوده ایم زیرا قبلاً تعداد زیادی از برداشت‌های ایجاد شده از هشتگ ها را بدست آورده ایم که تعیین اینکه چه چیزی کار می کند و چه کاری دشوار است را به وجود می آورد. این به روزرسانی جدید اینستاگرام تعیین اینکه کدام هشتگها برای ما کارآیی دارند و کدامیک از آنها را آسان تر کار می کند را مشخص خواهد نمود.

چگونه: به یک پست اخیر بروید، روی دکمه "مشاهده اطلاعات آماری" ضربه بزنید و به پایین به قسمت نمایش‌ها بروید. به بخش پایین بروید تا قسمت "برداشت از هشتگ" را ببینید. در اینجا هشتگ دقیق و تعداد زیادی برداشت را مشاهده خواهید کرد!

برداشتی از هشتگ ها را مشاهده نمی کنید؟ ممکن است از موارد صحیح استفاده نکرده باشید! برای یادگیری نحوه انتخاب بهترین هشتگ‌ها برای حساب کاربری منحصر به فرد خود، اینستاگرام Ivy League را ببینید!

11. قابلیت جدید اینستاگرام در حذف دنبال کنندگان

مهم نیست که استراتژی ارسال یا تعامل شما چیست، ربات ها و حساب‌های جعلی هنوز هم می‌توانند به صورت مخفی وارد لیست فالوورهای شما شوند. این نوع دنبال کنندگان هرگز پست های شما را دوست ندارند یا در مورد آنها نظر نمی گذارند و اغلب از آنها به عنوان "اشباح" یاد می شود. اگر تعداد زیادی از این حساب ها را دنبال کنید، میزان تعامل کلی خود را پایین می‌آورید و اینستاگرام این را دوست ندارد. وقتی مخاطبان ما پیگیر نیستند، فکر می کنند محتوای ما خیلی خوب نیست و تعداد افرادی که آن را می بینند را محدود می کند!

به جای بارگیری برنامه ای ثانویه برای این کار (که احتمالاً توسط اینستاگرام تأیید نشده است و می تواند به حساب شما آسیب بیشتری برساند!) می توانید با استفاده از این ویژگی جدید اینستاگرام یک دنبال کننده را به صورت دستی حذف کرده و میزان تعامل خود را در بهترین حالت حفظ کنید!

چگونه: به لیست فالوورهای خود بروید و حسابی را که فکر می کنید شبح است انتخاب کنید (این امر اغلب بر اساس عکس پروفایل، نام کاربری یا محتوای موجود در حساب آنها مشخص است)، پس از یافتن یکی، روی سه نقطه سمت راست کلیک کنید سمت راست کنار دکمه follow / follow را انتخاب کنید و "remove" را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که انجام این کار باعث کاهش تعداد دنبال کنندگان می شود اما میزان تعامل شما را افزایش می دهد (به نظر من کاملاً ارزش آن را دارد!)

حذف فالوورهای فیک اینستا

12. قابلیت جدید اینستاگرام با تایمر شمارش معکوس استوری

به روزرسانی جدید مورد علاقه من در اینستاگرام است! در استوری های اینستاگرام خود اکنون می توانید یک تایمر شمارش معکوس عملکردی برای کمک در مورد هر چیزی که می خواهید اضافه کنید! شمارش معکوس یک استراتژی کلاسیک بازاریابی است که عمل را در فرد القا می کند. من پیشنهاد می کنم از اینها به طور منظم استفاده کنید تا مردم راجع به آنچه شما می‌خواهید هیجان زده شوند. چند روش مفید برای تایمر شمارش معکوس:

• اعلام یک رویداد / تبلیغات / افتتاحیه و...  در آینده
• یادآوری مخاطبان برای ثبت نام در یک وبینار
• ایجاد فوریت برای پیشنهاد که ممکن است منقضی شود

مخاطبان شما می توانند در تایمر شمارش معکوس مشترک شوند و پس از اتمام شمارش معکوس، در اعلان های خود یادآوری دریافت می کنند!

نحوه ایجاد: یک استوری اینستاگرام جدید ایجاد کنید و روی نماد برچسب در بالای صفحه کلیک کنید (یا از پایین به سمت بالا بکشید). برچسب "شمارش معکوس" را انتخاب کنید و عنوان را وارد کنید. سپس تاریخ و زمانی را که باید شمارش معکوس شما منقضی شود انتخاب کنید. با ضربه زدن روی دایره رنگی در بالای صفحه می توانید شمارش معکوس را برنامه ریزی کنید. برای این کار می توانید رنگ های متنوعی را  انتخاب کنید، بنابراین می توانید رنگی را انتخاب کنید که با حساب، فضای مجازی یا داستان شما مطابقت داشته باشد!

آیا علاقه مند به دریافت تعامل و فروش بیشتر از استوری های اینستاگرام خود هستید؟ دوره من Success by Story را مطالعه کنید تا بیاموزید که چگونه نه تنها استوری های زیبا ایجاد کنید بلکه در واقع از آنها برای تقویت تجارت خود نیز استفاده کنید!


حتما بخوانید: آموزش گذاشتن لینک سایت و تلگرام در استوری


نحوه ایجاد تایمر اینستاگرام

13. ترفند جدید اینستاگرام برای پست گذاشتن با چندین حساب کاربری

آیا تا به حال زمان زیادی را صرف ویرایش عکسی خوب، نوشتن یک عنوان عالی و برچسب گذاری(تگ کردن) یک دسته از حساب ها کرده اید که بعد از این کار ها تازه متوجه شدید که در یک حساب(اکانت) اشتباه هستید؟ خوب این ویژگی جدید اینستاگرام به حل این مشکل کمک می کند! اکنون مهم نیست که به کدام حساب وارد شده اید زیرا به راحتی می توانید حسابی را که می خواهید پست شما در آن حساب منتشر شود را تغییر دهید و انتخاب کنید.

این ویژگی همچنین به شما این امکان را می دهد که همزمان در چندین حساب کاربری پستی را منتشر کنید که این کار می تواند اشتراک پیام مشابه را بدون نیاز به ایجاد مجدد آن آسان کند.در حالت ایده آل، شما می خواهید که محتوای خاصی را برای هر حساب را ایجاد کنید، به هرحال اگر بخواهید یک تصویر تبلیغاتی را به اشتراک بگذارید و یا آنرا به روزرسانی کنید، این کار مفید خواهد بود!

چگونه: یک پست را به صورت عادی و همیشگی ایجاد کنید، سپس وقتی به صفحه جزئیات رسیدید بخشی را مشاهده خواهید کرد با عنوان "ارسال به سایر حساب ها". در اینجا می توانید حساب (های) موردنظر برای ارسال پست خود را تغییر دهید.

14. قابلیت جدید اینستاگرام با آلت تکست (متن جایگزین) 

ویژگی جدید متن متناوب اینستاگرام این امکان را برای کاربران فراهم می کند که به راحتی از این پلت فرم لذت ببرند! وقتی متن alt بر روی تصاویر شما فعال است، هر کسی که از صفحه خوان استفاده می کند، می تواند شرح تصویر شما را با جزئیات بشنود. شما می توانید متن alt خود را سفارشی کنید یا از اینستاگرام بخواهید شرح را به صورت خودکار تولید کند. من شخصاً پیشنهاد می کنم متن alt خود را سفارشی کنید تا اطمینان حاصل کنید که دقیق‌ترین توصیف را داشته باشد. هرچقدر که این نوع فناوری شگفت انگیز باشد، باز هم با این حال همیشه دقیق ترین نیست!

اگر قبلاً در مورد "بهینه سازی موتور جستجو" تحقیق کرده اید، ممکن است بدانید که متن alt که در وب سایت خود استفاده می کنید می تواند به شما در رتبه بندی در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی خاص کمک کند. اینستاگرام اظهار نکرده است که متن alt آنها به همین ترتیب کار خواهد کرد، اما من شخصاً فکر می کنم افزودن متن alt به همه عکس‌های شما فقط در صورت وجود آنها بسیار هوشمندانه خواهد بود!

چگونه: هنگام ارسال عکس جدید، "تنظیمات پیشرفته" را انتخاب کنید و در زیر بخش "دسترسی" گزینه افزودن متن alt خود را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید متن alt را به عکسی که قبلاً در خبرمایه شما منتشر شده است اضافه کنید، بر روی عکس بروید ، روی 3 نقطه کلیک کنید، "ویرایش" را فشار دهید، سپس روی دکمه "افزودن متن alt" که در پایین سمت راست عکس ظاهر می شود ضربه بزنید.

آلت تکست اینستا

15. آپدیت جدید اینستاگرام برای نمایه جدید و مشخصات کوتاه تر

این به روزرسانی جدید اینستاگرام به شدت بیوگرافی و پروفایل اینستاگرام که طی چند سال گذشته خیلی به دیدنش عادت داشته ایم را تغییر می دهد. به دلیل تغییر بعدی، اکنون باید اطلاعات را اولویت‌بندی کنیم تا اگر کسی تصمیم گرفت که آن دکمه "بیشتر" را فشار ندهد، همچنان پیام خود را به انها انتقال دهیم! اگر شاهد یک بیوگرافی کوتاه هستید، پس شما می خواهید برخی موارد را به اطراف منتقل کنید تا مطمئن شوید که دو خط اول متن شما را توضیح دهد و همچنین یک دعوت به عمل جذاب را شامل شود.

بیو اینستاگرام

16. قابلیت جدید اینستاگرام برای ایجاد دوستان نزدیک

به دنبال کنندگان جذاب خود با ویژگی Close Friends پاداش دهید! این ویژگی جدید اینستاگرام به شما امکان می دهد که لیستی از افرادی را که می توانید استوری های اختصاصی را برای آنها ارسال کنید را از سایر دنبال کنندگان خود جدا کنید. می‌توانید لیستی از نزدیکترین دوستان واقعی خود را ایجاد کنید و شروع به ارسال داستان های مخفی(هیدن) برای یکدیگر کنید، یا می توانید از آن با در نظر گرفتن تجارت استفاده کنید و وفادارترین پیروان قبلی خود را در لیست قرار دهید.

چگونه: به نمایه خود بروید و روی نماد همبرگر در بالا سمت راست کلیک کنید."دوستان نزدیک" را انتخاب کنید و افرادی را که می خواهید به لیست شما اضافه شوند را انتخاب کنید. از آنجا به دوربین استوری اینستاگرام خود بروید و محتوای اختصاصی ایجاد کنید. وقتی برای اشتراک گذاری آماده شدید، روی نماد "دوستان نزدیک" در پایین سمت راست ضربه بزنید تا مطمئن شوید استوری شما فقط به آن افراد می رود! توجه داشته باشید: در هر زمان می توانید در لیست خود تغییراتی ایجاد کنید و سایر کاربران (در داخل و خارج گروه) نمی توانند لیست را ببینند.

نحوه ایجاد دوستان نزدیک در اینستا

17. آپدیت جدید اینستاگرام برای تاپ پست 

فکر می کنم بیشتر ما هنگام مشاهده هشتگ ها با بخش "Top Posts" آشنا هستیم. به طور کلی این جا جایی است که پست ها با بهترین عملکرد در آن هشتگ زندگی می کنند.در گذشته این بخش براساس محتوایی که اینستاگرام فکر می کرد شما به آن علاقه دارید ،آن را برای هر شخص سفارشی میکرد.به دلیل نقص الگوریتم ، کاربران به طور منظم عکس های خود را در این بخش مشاهده می کردند که اغلب نادرست بود و درک اینکه آیا تصویر شما واقعاً رتبه بندی است یا نه دشوار یود.

با این به روزرسانی جدید اینستاگرام، قسمت بالای پست ها دیگر به 10 پست محدود نمی شود و تصاویر مشابه را برای هر کسی که آن را مشاهده می کند نمایش می دهد. این بدان معناست که اگر محتوای شما در آنجا نمایش داده می شود، می دانید که واقعاً در حال رتبه بندی هستید و ممکن است شاهد افزایش تعامل و دنبال کنندگان باشید!

18. قابلیت تازه اینستا برای اشتراک پست ها در Stories

این ویژگی قطعاً یکی از موارد مورد علاقه من است و کاربرد بسیار زیادی دارد. اکنون می توانید هر پستی (خود یا شخص دیگری!) را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. نه تنها این، بلکه تصویر به یک لینک قابل کلیک تبدیل می شود که هر کاربری را که به آن ضربه می زند، از داستان شما، مستقیماً به سمت تصویر می برد! این باعث می شود این یک روش عالی برای ارسال افراد از استوری شما به فید شما یا ارسال ترافیک به شخص دیگری باشد (و در صورت به اشتراک گذاشتن پست های شما شاید در عوض مقداری دریافت کنید!)

چگونه: به پستی که می خواهید به اشتراک بگذارید بروید، روی نماد هواپیما در زیر تصویر ضربه بزنید و "افزودن پست به داستان خود" را انتخاب کنید. با استفاده از پست تعبیه شده، دوربین داستان های شما باز می شود. می توانید داستان خود را ویرایش کنید تا متن، gif، مکان یا هر محتوای دیگری را که معمولاً اضافه می کنید، در آن قرار دهید. سپس به سادگی آن را در استوری خود به اشتراک بگذارید و همه کاربران شما می توانند از طریق پست بر روی آن کلیک کنند!


حتما بخوانید: روش ذخیره و دانلود استوری دیگران در اینستاگرام


اشتراک گذاری پست در استوری اینستا

19. قابلیت جدید اینستاگرام برای نشان دادن فعالیت شما

علیرغم تلاش های معمول اینستاگرام برای حفظ هرچه بیشتر شما در برنامه، آنها اخیراً ویژگی جدیدی را اضافه کرده اند که میزان واقعی صرف روزانه شما در اینستاگرام را به شما نشان می دهد (به دقیقه!)اگرچه این ممکن است برای خیلی ها ترسناک باشد، اما یک روش عالی برای پیگیری اینکه چه مدت زمان در اینستاگرام سپری کرده اید است. اینستاگرام حتی به شما امکان می دهد یک یادآوری روزانه تنظیم کنید که با رسیدن به محدودیت زمانی از قبل تعیین شده به شما اطلاع دهد. همچنین می توانید تنظیمات اعلان استاندارد خود را در اینجا تنظیم کنید تا وسوسه نشوید که هر بار کسی یکی از عکس های شما را لایک کرد به برنامه وارد شوید. با تشکر از IG!

چگونه: به نمایه خود بروید، روی نماد همبرگر در بالا سمت راست ضربه بزنید و "فعالیت خود" را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که به نظر می رسد این به روزرسانی جدید اینستاگرام فقط برای حساب های شخصی در دسترس است .

نحوه تشخیص میزان فعالیت در اینستاگرام

20. ویژگی جدید اینستا برای بارگذاری چندین تصویر و فیلم در استوری ها

این یکی دیگر از ویژگی هایی است که همه منتظر آن بوده ایم! اکنون می توانید چند عکس و فیلم را همزمان در داستان های خود بارگذاری کنید. پیش از این شما باید یک تصویر را انتخاب کنید، تمام سفارشی سازی های خود را اضافه کنید، آن را به اشتراک بگذارید، سپس به دوربین برگردید، آلبوم عکس خود را باز کنید، تصویر دیگری را انتخاب کنید و تکرار کنید. خوشبختانه این به روزرسانی جدید اینستاگرام به شما امکان می دهد حداکثر 10 عکس و تصویر مختلف را برای اضافه کردن به استوری های خود انتخاب کنید و به شما این امکان را می دهد قبل از بارگذاری بصورت گروهی ، هر یک از آنها را ویرایش کنید!

چگونه: با کشیدن انگشت به سمت راست از صفحه اصلی خود یا ضربه زدن روی نماد دوربین در بالا سمت چپ، به دوربین استوری های خود بروید. برای باز کردن رول دوربین، از دکمه صفحه خود به سمت بالا بکشید و سپس روی نماد چند پست در بالا سمت راست ضربه بزنید. از اینجا می توانید روی تصاویری که می خواهید در استوری خود قرار دهید ضربه بزنید (شماره اضافه شده به هر کدام را یادداشت کنید زیرا این نشان دهنده ترتیب دقیق بارگذاری آنها است) و یک پست جدید ایجاد کنید. سپس روی next ضربه بزنید و هر اسلاید را در صورت لزوم ویرایش کنید. وقتی آماده شدید، دوباره روی «بعدی» ضربه بزنید و در استوری خود به اشتراک بگذارید!

بارگذاری همزمان چند عکس در اینستا

21. قابلیت جدید اینستاگرام در اجرای IGTV

تلویزیون اینستاگرام. شاید شما در مورد آن شنیده اید، شاید شما نشنیده اید. اینستاگرام این ویژگی را زمانی در سال 2018 منتشر کرد اما از نظر من، این یک چشم انداز کلی بود. IGTV به مراتب پیچیده تر از بقیه ویژگی های این لیست است زیرا در اصل برنامه خود در اینستاگرام است. به طور سنتی می توانید فیلم ها را در خبرمایه خود بارگذاری کنید اما حداکثر در 60 ثانیه از بین می روند. با استفاده از IGTV می توانید فیلم های طولانی را از 1 دقیقه تا یک ساعت کامل بارگذاری کنید! این به دلایل بسیاری جالب است، به ویژه برای افرادی که به طور منظم فیلم های طولانی تری را برای سیستم عامل هایی مانند YouTube ایجاد می کنند، اما افت‌های زیادی دارد که می توانید. 


حتما بخوانید: آموزش گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام 


آپدیت جدید دایرکت اینستاگرام

22. ویژگی جدید اینستاگرام برای فیلتر کردن DM (دایرکت مسیج) های شما

اگر مانند من چندین تن DM دریافت کنید، این ویژگی جدید اینستاگرام به درد شما می خورد!اکنون فقط با زدن یک دکمه می توانید DM های خود را به راحتی فیلتر کنید تا بتوانید پیام های خود را به صورت سیستماتیک سازماندهی کرده و به آنها پاسخ دهید.

چگونه: با ضربه زدن روی نماد هواپیما در سمت راست بالای صفحه اصلی خود به صندوق ورودی DM خود بروید. از آنجا نماد کوچکی را در سمت راست نوار جستجو مشاهده خواهید کرد. وقتی روی این گزینه ضربه می زنید می توانید صندوق ورودی، پیام های خوانده نشده یا پیام های پرچم دار خود را نمایش دهید!

 محدودیت دایرکت اینستا

23. ویژگی جدید اینستاگرام با تگ اسم (نیم تگ)

کد QR را به خاطر می آورید؟ خوب اینستاگرام در تلاش است تا با این به روزرسانی جدید اینستاگرام دوباره آنها را مورد توجه قرار دهد. نام آنها(نیم تگ) تگ اسم  است و به شما امکان می دهد با تصویری که اسکن شده مشابه کدهای QR، حساب کاربری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در حالی که برخی افراد آن را به عنوان ابزاری موثر برای استفاده در رویدادهای شبکه (به جای کارت ویزیت) می دانند ، من واقعاً این ویژگی را برای کارهای روزانه ام موضوع مفیدی ندیده ام و پیدا نکرده ام.
نحوه استفاده: به پروفایل خود بروید ، روی آیکون همبرگر در بالا سمت راست کلیک کنید و "تگ اسم" را انتخاب کنید. از اینجا می توانید تگ اسم خود را به سبک خاصی طراحی کنید و آن را در تلفن خود دانلود کنید تا با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از این صفحه برای اسکن تگ های اسم استفاده کنید. همچنین می توانید به تب جستجو بروید و نماد تگ اسم را در سمت راست نوار جستجو انتخاب کنید.

نیم تگ اینستاگرام چیست24. ویژگی درخواست راست آزمایی اینستاگرام

می دانید تیک آبی که کنار نام کاربری افراد مشهور مورد علاقه تان یا مگا اینفلوئنسرها می بینید چی هستند؟ این تیک نشانه تأیید است و در گذشته برای افراد عادی هیچ روشی وجود نداشت که بتوانند همان تیک تایید را درخواست کنند. حالا اینستاگرام امکان درخواست راست آزمایی یا ورفایی اکانت را فراهم کرده است و اگر این معیارها را داشته باشید ، می توانید در فید(صفحه اصلی اینستاگرام) خود هم یک تیک آبی داشته باشید!

25. ویژگی جدید اینستا برای اطلاعات "درباره این حساب کاربری"

با توجه به تمامی مشکلات حریم خصوصی و نقض داده ها که فیس بوک سال گذشته متحمل شد ، به نظر می رسد که آنها اکنون در تلاشند تا از شفاف بودن و پاسخگویی اکانت های بیزنیسی در سیستم عامل های خود استفاده کنند. آیا تا به حال از خود سوال کرده اید که چگونه حساب کاربری شخصی به این سرعت رشد می کند یا نام کاربری عجیب و غریب را در فید خود مشاهده کردید، ممکن است به این دلیل باشد که او از شخص دیگری پیج خریداری کرده و محتوای جدیدی به آن اضافه کرده است! اینستاگرام (و کاربران آن) این کار را گمراه کننده می‌دانند، بنابراین آنها ویژگی "درباره این حساب کاربری" را معرفی کرده اند تا به کاربران اجازه دهد از این طریق از سابقه حساب شخصی بازدید کنند!
این ویژگی به شما امکان می دهد اطلاعات زیر را در مورد هر پروفایل تجاری(بیزنیسی) در اینستاگرام مشاهده کنید:

  •  تاریخ پیوستن
  • کشور
  • تبلیغات فعال
  • نام کاربری سابق
  • حساب های کاربری با فالورهای مشترک

نحوه استفاده: به پروفایل مورد علاقه ای که دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره آن بدانید بروید. روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و "درباره این حساب" را انتخاب کنید. در اینجا تمام جزئیات مربوط به آن حساب خاص را مشاهده خواهید کرد. توجه ویژه‌ای به بخش "نامهای کاربری سابق" داشته باشید زیرا در اینجا می توانید میزان واقعی بودن یا گمراه کنندگی پیج اینستاگرام را تعیین کنید.

درباره این حساب اینستاگرام چیست

26. ویژگی پست های خرید در اینستاگرام جدید

این ویژگی جدید بازی را برای همه مشاغل تجارت الکترونیکی تغییر می دهد! آیا این پست را در اینستاگرام دیده اید که هنگام ضربه زدن، قیمت یک محصول را نشان می دهد و در واقع شما را مستقیماً به صفحه پرداخت آن کالا هدایت می کند؟! بله، واقعی است، وجود دارد و می‌توانید آن را در حساب کاربری خود داشته باشید! این ویژگی منحصر به افرادی است که محصولات فیزیکی می‌فروشند اما به تعداد مشخصی از دنبال کنندگان نیاز ندارند (برخلاف ویژگی  بالا کشیدن  لینک در استوری اینستاگرام که به دنبال کنندگان نیاز دارد).

فروشگاه اینستاگرام
 
این ویژگی به راحتی می تواند فروش شما را افزایش دهد اما فراموش نکنید که افزودن تگ های قابل خرید تنها چیزی که به شما کمک خواهد کرد،نیست. مطمئن شوید که درمورد نحو ه خرید محصول  و مزایای آن در کپشن به مخاطبین آموزش داده اید. سپس (و فقط در این صورت) باید با ضربه زدن روی لینک عکس تان از آنها بخواهید که خرید کنند.

27. ویژگی جدید اینستاگرام با اعلام وضعیت فعالیت کاربران

آیا تاکنون پیامی را برای کسی ارسال کرده اید که بعد از چند روز پاسخی دریافت نکنید؟ خوب اکنون می توانید با ویژگی جدید "وضعیت آنلاین" آنها را نادیده بگیرید! وقتی به صندوق ورودی Instagram DM خود نگاه می کنید، متنی را در زیر نام هر کاربر مشاهده خواهید کرد که بیان می‌کند آخرین فعالیت آنها در اینستاگرام چند سال قبل است. متناوباً، یک نقطه سبز در کنار عکس پروفایل آنها مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد در حال حاضر در اینستاگرام فعال هستند.
 
حالا، به غیر از خواندن پیام یا همان سین کردن، می توانید از این ویژگی برای نشان دادن فعال بودن و در دسترس بودن برای گپ زدن به مخاطبان خود نیز استفاده کنید. به عنوان یک صاحب مشاغل می خواهید اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما از هر فرصتی برای ارتباط با شما برخوردار هستند. بنابراین با مشاهده وضعیت فعالیت خود، فرصتی برای برقراری ارتباط ایجاد می کنید. اگر ترجیح می دهید وضعیت فعالیت شما قابل مشاهده نباشد، می توانید آن را غیرفعال کنید.

نحوه استفاده: وضعیت فعالیت به طور خودکار برای همه کاربران روشن است، اما اگر می‌خواهید آنرا غیرفعال کنید، به پروفایل خود بروید، روی آیکون همبرگر در بالا سمت راست ضربه بزنید و "تنظیمات" را در پایین صفحه انتخاب کنید. سپس در صفحه به سمت بالا و پایین بروید تا "وضعیت فعالیت" را پیدا کنید و دکمه را به وضعیت روشن یا خاموش تغییر دهید. به خاطر داشته باشید وقتی وضعیت خود را خاموش می کنید، دیگر نمی توانید وضعیت فعالیت حساب های دیگر را ببینید.

پیدا کردن کاربران آنلاین اینستاگرام

28. ویژگی جدید دانلود داده ها در اینستاگرام

اگر ما در مورد اینستاگرام چیزی یاد گرفته ایم، به دلیل است که سیستم عامل می تواند در بعضی مواقع کاملاً غیرقابل پیش بینی باشد. به همین دلیل ویژگی جدید "دانلود داده" اینستاگرام بسیار عالی است! اگر می خواهید از حساب اینستاگرام خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید تا مطمئن شوید هرگز محتوای صفحه خود را از دست نمی دهید، قطعاً می توانید این ویژگی را بررسی کنید!

نحوه استفاده: به پروفایل خود بروید و سپس نماد همبرگر را در سمت راست بالا بزنید. «تنظیمات» را در پایین صفحه انتخاب کنید، سپس «دانلود داده» را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. اینستاگرام آدرس ایمیل شما را می پرسد، جایی که آنها فایلی را با عکس ها، نظرات، اطلاعات پروفایل و موارد دیگر برای شما ارسال می کنند.

درنهایت ایمیلی از طریق اینستاگرام با لینکی برای دانلود داده‌های خود دریافت خواهید کرد. این داده ها فقط به مدت چهار روز معتبر هستند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در این بازه زمانی به فایل ها دسترسی پیدا می کنید در غیر این صورت مجبور خواهید شد دوباره دانلود داده ها را درخواست کنید.

میزان مصرف داده در اینستاگرام چقدر است

29. پرسش و پاسخ در لایو اینستاگرام

شاید تاکنون با ویژگی  Live Instagram(لایو در ایستاگرام) آشنا شده باشید، اما آیا می دانید مورد جدیدتری وجود دارد که اساساً استیکر سوال در استوری اینستاگرام و لایو اینستاگرام را ترکیبی می کند؟! بله ، پاسخ دادن به سوالات  در طی برنامه لایو(پخش زنده) اینستاگرام برای شما خیلی آسان تر شده است! به طور معمول ممکن است تلاش برای پیدا کردن سوال در طول لایو گیج کننده یا طاقت فرسا باشد، اما اکنون یک جعبه سوال ساده ظاهر می شود و کاربران علاقه مند می توانند سوالات خود را در آن مطرح کنند و به وضوح نمایش داده می شود بنابراین هرگز سوالی را از دست نمی دهید.

مخاطبان شما همچنین می توانند به وضوح ببینند که در حال حاضر به چه سوالی  پاسخ می‌دهید، بنابراین بدون توجه به زمان پیوستن آنها به برنامه لایو، آنها دقیقاً می دانندکه موضوع چیست و در مورد چه چیزی صحبت می کنید!


حتما بخوانید: طریقه لایو گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر


نحوه استفاده: اول، شما باید سوالی را مانند روش معمول در استوری خود ارسال کنید. پس از آن می توانید چند دقیقه صبر کنید تا سوالاتی پرسیده شود، سپس با رفتن به دوربین استوری های خود و تب(سربرگ) لایو،پخش زنده پرسش و پاسخ اینستاگرام خود را شروع کنید. بعد از اینکه لایو اینستاگرام خود را شروع کردید، یک نماد علامت سوال در پایین سمت چپ مشاهده خواهید کرد. با ضربه زدن بر روی آن، همه سوالاتی که از شما پرسیده شده نشان داده می شود به سادگی روی موردی که می خواهید پاسخ دهید ضربه بزنید و شروع به صحبت کنید!

تنها نکته عجیب در مورد این ویژگی این است که کاربران باید سوالات خود را از طریق استوری شما بپرسند و در طول لایو نمی توانند در واقع سوالی را ارسال کنند (مگر اینکه بطور عادی در قسمت نظرات ان را تایپ کنند). به همین دلیل منطقی است که قبل از شروع برنامه زنده، منتظر پرسش سوالات باشید.

آموزش لایو اینستاگرام

سخن آخر 

خوب شما در این مطلب با این قابلیت های جدید اینستاگرام و تجزیه و تحلیل کامل تمام به روزرسانی های جدید اینستاگرام آشنا شدید! بخاطر بسپارید که اینستاگرام مشهور است به این دلیل که ویژگی های خود را بصورت تصادفی و بدون هیچ نظم قابل پیش بینی ارائه می کند (و بعضاً از بین می برد!) بنابراین اگر هیچ یک از موارد ذکر شده را ندارید، صبور باشید - کم کم مطلع می شوید! همانطور که می دانید این پلتفرم همیشه در حال تغییر است، از این رو مطمئن هستم که زمانی که ویژگی های اینستاگرام بیشتری معرفی شود مطلب دیگری را آماده خواهیم کرد.


مقالات مرتبط:

اموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام

ورود به اینستاگرام بدون نصب اپلیکیشن از طریق ایمیل و گوگل

تگ کردن در اینستاگرام، آموزش تصویری تگ در اینستاگرام

از
21
رای