آموزش شارژ سریع گوشی آیفون و اندروید سامسونگ با 11 روش

آموزش شارژ سریع گوشی آیفون و اندروید سامسونگ با 11 روش بهترین روش شارژ گوشی؛ چگونه شارژ گوشی سامسونگ اندروید و آیفون را سریعتر شارژ کنیم؛ 11 نکته و ترفند برای شارژ سریع تلفن همراه اپل آیفون و اندروید و علت کند شارژ شدن گوشی را در سلام دنیا بیاموزید.

سازندگان گوشی های هوشمند شروع به گنجاندن سرعت شارژ به عنوان USP برای بسیاری از دستگاه های جدید کرده اند. با شارژ سریع تا 100 وات در چند مورد، شارژ گوشی شما برای یک روز کامل تنها چند دقیقه طول می کشد. با این حال، اگر از دستگاه قدیمی‌تری استفاده می‌کنید که از شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کند - در جای مناسبی هستید. ما چند راه مفید برای شارژ سریعتر گوشی به شما نشان خواهیم داد.علاوه بر این، اگر دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می کند و نمی توانید از آن استفاده کنید، این مقاله از سلام دنیا به شما به حل مشکل شارژ شدن گوشی شما کمک می کند. ما از چند مورد از این روش ها در یک دستگاه اندرویدی قدیمی استفاده کردیم و متوجه افزایش سرعت شارژ، به خصوص پنجاه درصد اول شدیم. بنابراین، ما می خواهیم آموزش شارژ سریع گوشی آیفون و اندروید سامسونگ را با خوانندگان خود نیز به اشتراک بگذاریم. اما ابتدا اجازه دهید بیشتر در مورد مشکل و اینکه چرا گوشی ما در وهله اول به کندی شارژ می شود، درک کنیم. با ما همراه باشید.

دلیل کند شارژ شدن گوشی های آیفون و اندروید

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا دستگاه شما ممکن است کند شارژ شود:

  • شما از آداپتور شارژ سریع سازگار استفاده نمی کنید.
  • شما از شارژ بی سیم برای شارژ گوشی خود استفاده می کنید.
  • شما از لپ تاپ خود برای شارژ گوشی خود استفاده می کنید.
  • لوازم جانبی شارژ شما قدیمی و آسیب دیده است.
  • برای شارژ گوشی خود باید از کابل مناسب استفاده کنید.
  • شما مدام در حال استفاده از گوشی خود در حین شارژ شدن هستید.
  • دستگاه شما در حین کار در حال گرم شدن است.

حتما بخوانید: افزایش عمر باتری اپل واچ با ویژگی شارژ بهینه شده (Optimized Battery)


چگونه گوشی خود را سریعتر شارژ کنیم؟

در اینجا یازده روش آزمایش شده برای بهبود سرعت شارژ گوشی هوشمند شما آورده شده است. این موارد برای هر دو دستگاه آیفون و اندروید اعمال می شود. شروع کنیم.

1. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید با استفاده از آداپتور Fast Charging و لوازم جانبی سازگار

اگر دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می کند، همیشه از آداپتور شارژ سریع استفاده کنید. با این حال، اگر در مورد آن مطمئن نیستید، می توانید به سادگی از کلگی شارژ رسمی که داخل جعبه شما می آید استفاده کنید. اگر دستگاه شما کلگی شارژر ندارد می توانید به وب سایت سازنده مراجعه کرده و آداپتور پیشنهادی را پیدا کنید. به عنوان مثال، آیفون از شارژ سریع 20 واتی پشتیبانی می کند، اما از شارژ سریع از طریق هر آداپتور شارژ سریع پشتیبانی نمی کند . شما باید از آداپتور برقی استفاده کنید که دارای گواهی MFi باشد و از شارژ Power Delivery (PD) پشتیبانی کند. بنابراین، خرید شارژر رسمی توصیه شده برای دستگاه شما بهتر است.

نحوه سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید 1

2. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق بررسی کابل شارژ برای پشتیبانی از Fast Charging

در حالی که استفاده از آداپتور مناسب مهم است، استفاده از کابل شارژ مناسب نیز برای شارژ سریع دستگاه شما بسیار مهم است. همه دستگاه ها دارای یک کابل شارژ در داخل جعبه هستند - پس حتما از آن استفاده کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که همیشه یک کابل شارژ جدید را از فروشگاه های رسمی سازنده خریداری کنید.  اگر قصد خرید کابل شخص ثالث را دارید، مطمئن شوید که برای شارژ سریع با دستگاه شما سازگار است. می‌توانید بررسی کنید که آیا خط از PD پشتیبانی می‌کند، وات شارژ کافی را پشتیبانی می‌کند و دستگاه شما در لیست دستگاه‌های سازگار وجود دارد یا خیر.

نحوه سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید 2

3. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق خودداری از شارژ بی سیم 

در حالی که شارژ بی سیم بسیار راحت است، اما مطمئنا برای سرعت شارژ بهترین نیست. شارژرهای بی سیم از شارژ سریع پشتیبانی نمی کنند - حداقل نه به اندازه یک آداپتور دیواری شارژ سریع. علاوه بر این، شارژ بی سیم در مقایسه با شارژ سیمی حدود 47 درصد انرژی بیشتری مصرف می کند. این انرژی اضافی به عنوان انرژی گرمایی تلف می شود، بنابراین دمای دستگاه شما افزایش می یابد که ممکن است بر سرعت شارژ تأثیر بگذارد.شارژ بی سیم 30 تا 50 درصد انرژی بیشتری نسبت به شارژر سیمی معمولی مصرف می کند.بنابراین، اگر می‌خواهید بهترین سرعت شارژ را در اندروید یا آیفون خود داشته باشید، شارژ سیمی بهترین گزینه است. بنابراین، دیر یا زود، ممکن است مجبور شویم تغییر کنیم.

  • معایب شارژ بی سیم: شارژ آهسته تر، شارژرهای حساس و سازگار

حتما بخوانید: نحوه شارژ کردن لپ تاپ بدون شارژر و پاور بانک با 5 ترفند جالب


4. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق بررسی لوازم جانبی شارژ

مطمئن شوید که آداپتور برق یا کابل شارژ آسیب قابل مشاهده ای نداشته باشد. لوازم جانبی آسیب دیده نه تنها بر سرعت شارژ تأثیر می گذارد، بلکه به سلامت کلی باتری نیز آسیب می رساند. بنابراین، هرچه زودتر لوازم جانبی آسیب دیده را با یک لوازم جانبی جدید، رسمی و دارای گواهینامه جایگزین کنید.

نحوه سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید 3

5. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق استفاده نکردن از گوشی در هنگام شارژ

این یکی از بهترین راه ها برای بهبود سرعت شارژ دستگاه شما است. از استفاده از گوشی در هنگام شارژ خودداری کنید. استفاده از تلفن شما به طور همزمان برق را نیز تخلیه می کند و می تواند سرعت شارژ شدن آن را کاهش دهد. بنابراین، فقط در صورت لزوم از تلفن خود استفاده کنید.

6. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق فعال کردن حالت هواپیما 

فعال کردن حالت هواپیما اساساً اتصال شبکه تلفن هوشمند شما را قطع می کند. متصل ماندن به Wi-Fi، شبکه های تلفن همراه یا بلوتوث انرژی مصرف می کند. هنگامی که آنها را خاموش می کنید، مصرف برق را کاهش می دهید، بنابراین سرعت شارژ آن را افزایش می دهید. علاوه بر این، اگر در منطقه ای با اتصال ضعیف هستید، دستگاه شما می تواند در حالی که دائماً سیگنال شبکه را جستجو می کند، انرژی بالایی مصرف کند. در چنین مواردی، فعال کردن حالت هواپیما مطمئنا به شما کمک می کند تا گوشی خود را سریعتر شارژ کنید.

نحوه سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید 4

7. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق بررسی دمای گوشی

اگر تلفن هوشمند شما هنگام شارژ داغ شود ، ممکن است سرعت را کاهش دهد یا حتی شارژ را متوقف کند تا از قرار گرفتن مداوم باتری و سخت افزار در معرض دمای بالا محافظت کند. بنابراین، مطمئن شوید که دستگاه شما در هنگام شارژ آن داغ نمی شود. با این حال، در چنین مواردی، شارژ به طور خودکار متوقف می شود - اما تنها در صورتی که از یک محدوده دمایی خاص عبور کند. بنابراین منتظر اخطار نباشید و اگر متوجه افزایش دما شدید، دستگاه خود را از برق بکشید، بگذارید خنک شود و سپس آن را وصل کنید.

نحوه سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید 5

8. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق درآوردن قاب گوشی

برداشتن قاب همچنین می تواند به کاهش دمای دستگاه شما در هنگام شارژ کمک کند. اگر قاب گوشی شما طراحی ضعیفی برای دفع گرما دارد، گرمای محبوس شده می تواند دمای گوشی شما را افزایش دهد و در نتیجه بر سرعت شارژ تاثیر بگذارد.  بنابراین، سعی کنید گوشی خود را بدون قاب شارژ کنید تا ببینید کمکی می کند یا بهتر، یک قاب جدید از یک سازنده معتبر خریداری کنید.

نحوه سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید 6

9. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق بستن برنامه های پس زمینه

اگر برنامه ای وجود داشته باشد که در پس زمینه در حال شارژ شدن گوشی شما انرژی زیادی مصرف می کند، مطمئناً می تواند روی سرعت شارژ تأثیر بگذارد. بنابراین، اگر متوجه کاهش سرعت شارژ شدید، سعی کنید تمام برنامه‌های پس‌زمینه را پاک کنید و شاهد بهبودی خواهید بود.


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن شارژر بیسیم گوشی با 7 روش


10. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق خاموش کردن گوشی در هنگام شارژ 

با این حال، اگر همه برنامه‌های پس‌زمینه خود را بسته‌اید و هنوز هیچ بهبودی مشاهده نکرده‌اید، هنگام شارژ دستگاه خود را خاموش کنید. ممکن است یک سرویس پس‌زمینه یا عملیاتی وجود داشته باشد که نتوانید کنترل کنید، که ممکن است بر سرعت شارژ تأثیر بگذارد. بنابراین، خاموش کردن گوشی و شارژ کردن آن می تواند کمک کننده باشد. با این حال، همه دستگاه‌ها از شارژ کردن در زمانی که دستگاه شما خاموش است پشتیبانی نمی‌کنند و ممکن است به‌طور خودکار روشن شوند.

11. سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید از طریق استفاده دائمی از پریز دیواری

در آخر، توصیه می کنیم همیشه از یک پریز دیواری و یک آداپتور برق برای شارژ دستگاه خود استفاده کنید. درگاه USB لپ تاپ یا رایانه شما ممکن است از شارژ بهینه پشتیبانی نکند. پورت‌های USB در سوکت‌های غیردیواری می‌توانند تنها 0.5 آمپر خروجی برق داشته باشند، در حالی که یک سوکت دیواری معمولا خروجی 1 آمپر را ارائه می‌کند. این همه آن چیزی است که برای شارژ سریعتر گوشی خود باید بدانید. اگر سؤال بیشتری دارید، به بخش سؤالات متداول زیر نگاه کنید.

نحوه سریع تر شارژ کردن گوشی های آیفون و اندروید 7

سوالات متداول

1. آیا آیفون از شارژ سریع پشتیبانی می کند؟

بله. آیفون از شارژ سریع سیمی 20 واتی پشتیبانی می کند

2. آیا MagSafe از شارژ سریع پشتیبانی می کند؟

بله. MagSafe از شارژ سریع 15 واتی پشتیبانی می کند.

3. آیا شارژ سریع برای باتری مضر است؟

تا زمانی که دستگاه شما از آن پشتیبانی می کند، سرعت شارژ به خودی خود مضر نیست - اما تولید گرما مطمئناً می تواند بر سلامت باتری تأثیر بگذارد.

4. آیا می توانم از آداپتور شارژ سریع برای افزایش سرعت شارژ در هر دستگاهی استفاده کنم؟

خیر. دستگاه شما و سخت افزار آن باید از شارژ سریع پشتیبانی کند تا از آداپتور برق با شارژ سریع برای شارژ سریع دستگاه خود استفاده کنید.

سخن آخر

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا آیفون یا اندروید خود را بهینه شارژ کنید. در حالی که صنعت گوشی‌های هوشمند تقریباً در تمام دستگاه‌های جدید از شارژ سریع استفاده می‌کنند، ما به دنبال شفاف‌سازی بیشتر در مورد تأثیر شارژ سریع بر سلامت طولانی‌مدت باتری هستیم. در عین حال، برای شارژ صحیح دستگاه می توانید به راهنمای باتری آیفون ما نگاه کنید.


مطالب مرتبط:

شارژر بی سیم یا معمولی؛ کدامیک بهتر است؟

5 مدل از بهترین پاور بانک لپ تاپ با ویژگی و مشخصاتاز
1
رای