معرفی برترین سایت های اشتراک ویدیوی جهان

معرفی برترین سایت های اشتراک ویدیوی جهان نقد و بررسی تخصصی ویژگی سایت های برتر اشتراک ویدیوی دنیا، بررسی ویژگی هایی که باعث موفقیت سایت Youtube و Vimeo است و معرفی امکاناتی که سایت Ustream و Twitch.tv به کاربران خود می دهند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در ساخت دوربین گوشی های همراه و در دسترس بودن آنها برای بخش عمده ای از مردم جهان و همچنین افزایش سرعت اینترنت تمایل افراد را به اشتراک گذاری ویدیوهای مختلف افزایش داده است. این موضوع تا حدی گسترش داده شده است که هیچ کدام از دسته های اطلاع رسانی و محتوای های تاثیرگذار قدرت رقابت با ویدیو را ندارند. از این رو اکثر شرکت ها و تولیدکنندگان محصولات مختلف در سراسر دنیا به معرفی محصولات خود از طریق انتشار ویدیو رجوع کرده اند. ما در این مقاله سعی کرده ایم 8 سایت اشتراک ویدیو مطرح جهان را به شما معرفی کنیم.

8 سایت اشتراک ویدیو مطرح جهان

8 سایت اشتراک ویدیو مطرح جهان

1.سایت اشتراک ویدیوی youtube

یوتیوب بزرگترین و معروف ترین سایت اشتراک ویدیو جهان است. و یکی از بزرگترین شاخه های شرکت گوگل است. youtube یک میلیارد محتوای ویدیویی سایت را در خود جا داده است.از مزیت های اشتراک ویدیو در یوتیوب می توان به این موضوع اشاره کرده که هیچ محدودیتی برای بارگذاری ویدیو ندارد.و همچنین این سایت به کاربران خود امکان انتخاب player را می دهد. بخش عمده ویدیوهای به اشتراک گذاشته سده در یوتیوب توسط کاربران عادی بارگذاری شده است. ولی این سایت برای تامین محتوای خود از ویدیوهای شرکت ها و سازمان های برزگی مانند CBC ، BBC، و همچنین هیولو و ویوو استفاده می کند.

2. سایت vimeo

این سایت در خلاقیت و ایجاد ارتباط در بین سایت های اشتراک ویدیو پیشتاز است. و همچنین از آپلود کردن ویدیوهای تبلیغاتی جلوگیری می کند. و این نکته را در هنگام بارگذاری ویدیو در این سایت باید مد نظر قرار داد که باید ویدیو ها نسخه اصلی باشد. در این سایت دو نوع اکانت وجود دارد basic و pro . نسخه basic سایت vimeo کاملا رایگان است و می توانید در طول هفته mb 500 ویدیو را با کسانی که مد نظرتون هستند به اشتراک بگذاریدو البته اگر این اکانت را به نسخه plus آپدیت کنید این ظرفیت به 5 گیگ بایت خواهد رسید، و همچنین در ورژن آپدیت شده این نسخه می توانید player پخش ویدیو  را خودتان انتخاب کنید. در سایت vimeo می توانید آلبوم و گروه بسازید و تا می توانید شبکه سازی کنید..

در سایت vimeo خبری از ویدیو های صرفا سرگرم کننده نیست. در این سایت شما می توانید ویدیوهای خوب  فستیوال ها، مستندات، و فیلم های دوست داشتنی ببنید و در بخش کامنت ها در مورد فیلم مورد علاقه تان صحبت کنیدو درگیر بحث های چالشی بشوید.زیرا در این بخش شما با افراد زیادی آشنا می شوید.

3. سایت اشتراک ویدیوی viddler

شما برای به اشتراک گذاشتن ویدیو هایتان در این سایت هیچ گونه محدودیت زمانی ندارید و تا هر زمانی که دلتان می خواهد در این سایت می توانید ویدیو آپلود کنید. فقط به این شرط که حجم آن به 500 مگابایت بیشتر نشود و ماهانه 2 گیگ بایت فضا برای به اشتراک گذاری ویدیو به شما اختصاص داده شده است. viddler دو نسخه رایگان personal , partnership دارد.

4. سایت اشتراک ویدیو blip.tv

یکی از مزیت هایی که این سایت اشتراک ویدیو دارد این است که از بارگذاری ویدیوهای ویروسی جلوگیری می کند. و ساختار سایت طوری طراحی شده است که از کاربرانش به صورت مستمر می خواهد ک ویدیو آپلود کنند و به گذاشتن یک ویدیو اکتفا نکنند.

سایت blip.tv  در سود ویدیو های تبلیغاتی 50 درصد شریک می شود. کاربران می توانند از دو نسخه basic و pro استفاده کنند. و همچنین ویدیوهایی که در بخش pro به اشتراک گذاشته می شوند امکان تبدیل ویدیوهایی آن در الویت زمانی قرار میگیرد.

5. سایت اشتراک ویدیوی Daily motion

این سایت دارای دو نسخه basic و motion maker است. کاربرانی که از نسخه basic این سایت استفاده می کنند می توانند 1 گیگابایت ویدیو به اشتراک بگذارند. و اگر قصد آپلود کردن ویدیوهای غیرکپی را دارید می توانید از نسخه motionmaker استفاده کنید، که در این صورت می توانید از مزیت بارگذاری  ویدیوهای با کیفیت HD استفاده کنید، و این موضوع  احتمال دیدن شدن ویدیوی شما را در صفحه های اول گوگل را افزایش می دهد. و همچنین بهتر بدانید که نسخه motionmaker به منظور انتشار ویدیو های creative commons است.

6. سایت اشتراک ویدیوی Twitch.tv

اگر شما یکی از افرادی هستید که به دنیای گیم و بازی علاقه زیادی دارید می توانید از دیدن ویدیوهای این سایت نهایت لذت را ببرید، زیرا که این سایت برای خوره های گیم به یک شبکه اجتماعی تبدیل شده است. البته باید این نکته را هم عنوان کنیم جذابیت ویدیو های سایت Twich.tv به حدی است که افرادی که گیمر نیستند را نیز جذب می کند.

7. سایت اشتراک ویدیو Ustream

اگر مشتاقید که یک روز عادی اززندگی روزمره در ایستگاه های فضایی بین المللی را تماشا کنید و یا از دیدن یک کوسه عظیم الجثه در یک آکواریم شیشه ایی لذت میبرید. ما از شما دعوت می کنیم که به ویدیوهای سایت Ustream سر بزنید. این سایت اشتراک ویدیو یک سرویس پخش زنده از شبکه شرکت های معروف مانند ناسا، سونی را دارد و این امکان را به شما می دهد که لحظاتی را به دیدن ویدیوهای مورد علاقه خود بگذرانید. به عقیده منتقدان حرفه ایی سرویس های اشتراک ویدیو هیچ ویدیو به درد نخوری در این سایت دیده نمی شود.

8. سایت اشتراک ویدیوی Metacafe

این سایت ساختاری بسیار شبیه به سایت youtube دارد و فقط با این تفاوت که بجای رنگ قرمز از رنگ آبی استفاده شده است. البته یک تفاوت دیگری نیز بین metacafe  و youtube نیز وجو دارد که در این سایت ویدیوهایی با بازه زمانی زیر 90 ثانیه به اشتراک گذاشته می شود.

از
17
رای