ورود به فیسبوک با کامپیوتر و گوشی بدون مراجعه به سایت

ورود به فیسبوک با کامپیوتر و گوشی بدون مراجعه به سایت اگر به دنبال روش‌های وارد شدن به فیسبوک بدون به مراجعه به سایت فیسبوک هستید، در این متن ما بهترین راه ورود به فیسبوک از دسکتاپ، نرم افزار فیسبوک کامپیوتر، ورود به فیس بوک با همراه را به زبان ساده ارائه کرده‌ایم.

در این پست از سلام دنیا، قصد داریم تا جزئیات روشهایی که می توانید برای ورود به فیس بوک بدون مراجعه به سایت و مستقیماً از طریق دسکتاپ، وب سرویس تجمیعی، یا از طریق ابزارک‌های رومیزی (desktop gadget) و اعلان ها استفاده کنید را ارائه بدهیم.

4 روش برای ورود به فیس بوک بدون مراجعه به سایت برنامه

برای ورود به فیسبوک نسخه دسکتاپ، برنامه های مبتنی بر وب و مرورگر فیسبوک و سرویس‌های اطلاع رسانی دسکتاپ وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بدون مراجعه به سایت فیسبوک به شبکه اجتماعی مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید.

 دانلود جدیدترین نسخه فیس بوک برای گوشی و کامپیوتر

اکثر افراد فکر می کنند برای ورود به فیسبوک، باید مستقیماً به وب سایت این برنامه مراجعه کنند یا از طریق تلفن همراه خود وارد فیس بوک شوند. واقعیت این است، برای ورود به این شبکه اجتماعی نسخه دسکتاپ، برنامه های مبتنی بر وب و مرورگر فیس بوک و سرویس‌های اطلاع رسانی دسکتاپ وجود دارد که به شما امکان می دهد حتی بدون مراجعه به سایت این برنامه به شبکه اجتماعی مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید.

1. ورود با فیس بوک از طریق دسکتاپ (ورود به فیسبوک با کامپیوتر)

سال‌ها پیش، برنامه های دسکتاپ مانند Digsby یا Trillian وجود داشتند که به شما اجازه می‌داد فیدهای فیس بوک خود را مشاهده کنید، پست ارسال کنید و هرطور که می خواهید با فیسبوک از طریق وب سایت تعامل داشته باشد. با این وجود از حدود سال 2014، فیس بوک شروع به خاموش کردن API های مختلف خود کرد که این اقدام به توسعه دهندگان اجازه می‌داد برنامه های مفید خود را ایجاد کنند. امروز به سختی می توانید برنامه‌ای را پیدا کنید که از طریق دسکتاپ، یکپارچه سازی شبکه اجتماعی فیس بوک را ارائه دهد.

نرم افزار فیس بوک کامپیوتر

خوشبختانه، اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید می توانید در Apps store کلمه "فیسبوک" را جستجو کرده و برنامه (Windows Facebook فیسبوک برای ویندوز) را که در آنجا پیدا می‌کنید را نصب کنید.

نحوه ورود به فیسبوک
از آنجا که مشغول نوشتن مقاله هستم و بیشتر اوقات خود را صرف نشستن مقابل همان لپ‌تاپ می‌کنم، روش ایده آل برای ورود به فیس بوک بدون مراجعه به وب سایت یک برنامه دسکتاپ مانند همین Windows Facebook است. یک مزیت اضافی برای این برنامه، اگر با اینکه فیس بوک اغلب حواس شما را پرت می کند مشکلی ندارید، کافی است روی نماد اعلان‌ها کلیک کنید و برنامه به شما امکان می دهد که فیسبوک را روی  نوار وظیفه پین (سنجاق PIN) کنید. اگر این کار را انجام دهید، هر زمان دوستان شما پست جدید ارسال می کنند، نوتیفیکیشن آن برای شما باز خواهد شد.
به خاطر داشته باشید که تقریباً هر ویژگی که در سایت فیس بوک به آن عادت کرده اید در این برنامه پیدا می شود، مگر اینکه برنامه فیس بوک مسنجر دسکتاپ را نصب کنید، در این صورت نمی توانید از پیام رسانی مستقیم استفاده کنید.

ورود به فیسبوک بدون رفتن به سایت

مسنجر فیس‌بوک برای کامپیوتر

اگر تمایل به استفاده از پیام رسان فیس بوک را بیشتر از خود فیس بوک دارید، برنامه Messenger for Desktop ارزش نصب کردن دارد. در واقع این برنامه کاربردی‌تر از پیام رسان خود فیس بوک است. این برنامه جستجوی مکالمات گذشته، تغییر سریع شکلک و فعال کردن اعلان های دسکتاپ را سریع و آسان می کند.


حتما بخوانید: آموزش طرز کار با فیسبوک


برنامه فیسبوک مسنجر

2. ورود به فیس بوک از طریق ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

درصورتی که نمی‌خواهید هیچ نرم افزار فیسبوکی را در رایانه خود دانلود کنید، هنوز هم راههایی وجود دارد که می توانید بدون نیاز دائمی برای مراجعه به وب سایت وارد برنامه Facebook شوید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از یک تجمیع کننده آنلاین در تمام حساب‌های شبکه‌های اجتماعی که در اختیار دارید انجام دهید.

چند سال پیش تجمیع کننده‌های اجتماعی بخش پر رونقی از دنیای فناوری را تشکیل می‌دادند که تقریبا امروزه از کار افتاده‌اند. چند سال پیش برخی از معروف‌ترین شبکه های اجتماعی دسترسی به API های خود را حذف کردند، که به طور بالقوه این حرکت آنها از رویکرد فیس بوک در اتقاد شدید برای دسترسی به API ها و داده‌های فید ناشی شده بود. تمامی خدمات باقیمانده به برنامه های پولی منتقل شدند که به منظور کمک به مشاغل بزرگ برای حفظ حضور اجتماعی‌شان بودند. ابزارهای رایگان برای استفاده افراد عادی دیگر دسترس نیستند.

با این اوصاف، هنوز هم ابزارهایی وجود دارند که می‌توانید به صورت محدود برای گرفتن برخی از اطلاعات حساب خود از آنها استفاده کنید. سه ابزار زیر سه هدف کاملاً متفاوت را دنبال می‌کنند. هدف یکی از این ابزارها جمع کردن آمار هر یک از حساب اجتماعی شماست. مورد دیگر به شما امکان می دهد پست‌ها را در فیس بوک، توییتر یا هر شبکه دیگر (یا همه آنها به یک باره) برنامه‌ریزی کنید، و آخرین مورد پست هایتان، یا هر پستی که در گروهایتان می‌گذارید، را به یک  فید با استایل هنری عالی تبدیل می کند.

ابزار Cyfe برای ورود به فیسبوک

Cyfe نام برندی دیگری است که بروی کسب و کار متمرکز شده است، اما بر خلاف سایر ابزارها، یک حساب رایگان برای افراد عادی مانند من و شما حفظ می‌کند. این ابزار پلاگین (افزونه هایی) را برای اتصال به شبکه‌های معمول مانندFacebook ،Google+ ،Twitter ،LinkedIn ، Instagram و غیره ارائه می دهد.


حتما بخوانید: بازیابی رمز فیسبوک بدون ایمیل و شماره تلفن


آموزش ورود به فیسبوک بدون رفتن به سایت
افزودن ابزارک (یا widget) جدید به سادگی کلیک کردن روی دکمه Add در کنار آن شبکه اجتماعی و پر کردن فرم است.

بهترین راه ورود به facebook
به محض اضافه کردن چند حساب کاربری شبکه اجتماعی‌تان، ارزش واقعی این داشبورد بسیار جالب را خواهید دید. شما می‌توانید مواردی از قبیل تعداد لایک یا بازدید صفحات فیس بوک خود، تعداد فالورهایی را که در توییتر می بینید و موارد دیگر را کنترل کنید.

مشکل ورود به فیسبوک

Cyfe محدود به شبکه‌های اجتماعی نیست. همچنین می‌توانید مواردی مانند تعداد پیامهای خوانده نشده در صندوق ورودی Gmail، تعداد لغو اشتراک‌ها در حساب MailChimp (میل چیمپ) و حتی تعداد خطاهای کراول(crawl errors) که سایتتان برای ورود به حساب Google Webmasters پیدا می کند را محاسبه کنید. حتی منطقه‌ای وجود دارد که می‌توانید از طریق نرم‌افزار Google Spreadsheets (صفحه گسترده) یا حتی Push API داده‌ها و نمودارها را در آن وارد کنید. با کمی کار کردن، این ابزار می تواند به یک داشبورد بسیار قدرتمند و بسیار آموزنده تبدیل شود.


حتما بخوانید: ساخت حساب کاربری و پیچ فیس بوک بدون شماره


Buffer برای ورود به فیس بوک 

بافر نامی دیرینه در دنیای شبکه های اجتماعی بوده است. ما بافر را در قسمت MakeUseOf به طور گسترده شرح داده ایم ، که شامل برنامه ریزی پست های اینستاگرام ، ویژگی های ویدئویی بافر و تجزیه و تحلیل هایی که در حساب بافر خود پیدا خواهید کرد،می باشد.
اما برای این که بتوانید مستقیماً به حساب فیس بوک خود وارد شوید و پست ارسال کنید ،کار بخش اصلی این نرم افزار است.

Buffer چیست

و البته کار اصلی ان  صرفه جویی در زمان است. به جای اینکه وقت خود را برای ارسال پست به صورت جداگانه در تمام حساب های رسانه های اجتماعی خود تلف کنید ، بافر به شما اجازه می دهد تا پست های خود را تنظیم کنید تا به صورت همزمان و به تعداد دلخواه در حساب های کاربری اجتماعی تان منتشر کنید.

برنامه Juicer برای ورود به فیس بوک بدون رفتن به سایت

Juicer تنها یکی از آن سرویس‌هایی است که تا زمانی که از آن استفاده نکنید نمی دانید واقعاً چه کاری باید انجام دهید. این نرم افزار گزینه ورود به فیس بوک را در اختیار شما قرار می دهد، اما اطلاعاتی که از فیس بوک دریافت می‌کنید و وارد برنامه می‌شوید بسیار محدود به نظر می‌رسد. با این وجود به محض اینکه حساب کاربری‌تان تایید شد، بازیابی داده بسیار آسان می‌شود. می‌توانید حساب شخصی، صفحات کاری یا هر گروه فیس بوکی که اداره می‌کنید را به این نرم افزار اضافه کنید.

برنامه Juicer چیست
کاری که Juicer انجام می دهد این است که همه پست ها را از آن حساب های مختلف فیس بوک وارد کرده و در یک فید مانند برنامه Pinterest جمع می کند.
کارکردن با این نرم افزار تنها برای مدت کوتاهی قطعا می‌تواند ارزش آن را به شما نشان دهد. اگر عضو بسیاری از گروه‌های فیس بوک باشید و به سختی بتوانید با حجم بالای پست‌ها همراه باشید، این نرم افزار برایتان بسیار مفید است. این فرمت جایگزین به شما امکان می دهد همه پست‌ها را بسیار سریعتر و کارآمدتر از آنچه که در  فیس بوک می توانید بخوانید، اسکن کنید.

3. ورود به فیسبوک از طریق وبسایت خودتان

روش ساده دیگر برای دیدن پست های فیس بوک بدون نیاز به ورود به سایت، قرار دادن اطلاعات صفحه در وب سایت خودتان است. فیس بوک این ویژگی را در یک افزونه صفحه ساز (plugin page) فراهم می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید پر کردن فرم برای سفارشی کردن نحوه نمایش ویجت در صفحه وب سایت تان است.


حتما بخوانید: حذف اکانت فیسبوک به دو شکل موقت و دائمی


ورود به فیسبوک از طریق وبسایت خودتان
پس از پایان کار، فقط بر روی دکمه Get Code در پایین کلیک کنید و کد امبد (embed code) را در مکان مناسب وب سایت یا وبلاگ وردپرس خود جایگذاری کنید. معمولاً این ابزارک (widget ) در یکی از ابزارک های نوار کناری(sidebar) شما بهترین عملکرد را دارد.

ورود خودکار به فیسبوک
ویجت در صفحه بسیار جالب به نظر می‌رسد و یک نکته خوب در مورد آن این است که برای کاربر خاصی که از سایت شما بازدید می کند طراحی شده است. به عنوان مثال، این ویجت به آنها نشان خواهد داد که چه تعداد از دوستان فیسبوکی آنها قبلا از این صفحه خوششان آمده است، که اغلب تشویق بسیار شدیدی (فشار همسالان) برای کسی است که پیج را لایک می‌کند.
همچنین لازم به ذکر است که فید نرم افزار Juicer که در بالا ذکر شد ، در صورتی که بخواهید  ، قابلیت جاسازی در صفحه وب سایت شما را نیز دارد.

4. دسترسی به فیس بوک با تلفن همراه 

چهارمین و متداول‌ترین روشی که اکثر افراد برای ورود به فیسبوک بدون مراجعه به سایت می‌توانند استفاده کنند از طریق تلفن همراه است. افراد زیادی نسبت به قبل در حالی که در رفت و آمد هستند هم می توانند شبکه های اجتماعی خود به ویژه فیسبوک را کنترل کنند. بنابراین منطقی است که برنامه فیسبوک برای تلفن همراه نسخه‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و اکنون به عنوان یکی از محبوب ترین برنامه های موبایل در جهان شناخته شده است.

ورود به فیسبوک بدون ثبت نام

این برنامه در طول این سالها پیشرفت های بسیاری داشته است. اکنون می‌توانید تقریباً به همه چیزهای که می خواهید برای فیسبوک تان انجام دهید از طریق تلفن همراه خود به آن دسترسی پیدا کنید. Marketplace مارکت پلیس به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از قوی ترین ابزار کسب و کار در چند وقت اخیر است و برنامه پیام‌رسان که با برنامه فیس بوک تلفیق شده است، به یک گزینه پیام کوتاه برای جامعه ما تبدیل شده است. نکته جالب در مورد پیام‌رسان فیسبوک این است که فرقی نمی کند فرد به موبایل خود یا رایانه رومیزی خود نگاه کند، در واقع آنها می خواهد پیام را ببیند. هنوز گزینه های دیگری برای این کار وجود دارد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، تعداد برنامه‌ها و برنامه‌هایی که به شما امکان دسترسی جایگزین به حساب فیس بوک شما را می دهند به طور قابل توجهی کاهش یافته است. با این حال، بسته به آنچه واقعاً می خواهید ببینید، هنوز چند گزینه روی میز وجود دارد. اعم از تهیه آمار، فید آخرین پست ها یا امکان ارسال مطلبی به صفحه شما – هنوز هم گزینه های برای این کار وجود دارد.

سخن آخر

در این مقاله به روش‌های مختلف ورود به فیسبوک بدون رفتن به سایت آن اشاره کردیم. همانطور که دیدیم گزینه‌های زیادی برای این کار وجود دارد از جمله نرم افزار فیسبوک کامپیوتر، مسنجر فیسبوک برای کامپیوتر، ابزارک ها و .. . آیا شما راهی غیر از مراجعه به وب سایت برای ورود به حساب فیس بوک خود دارید؟ کدام راه حل را ترجیح می دهید، تلفن همراه ، ابزارهای شبکه‌های اجتماعی دسکتاپ ، ویجت دسکتاپ یا ابزار دیگری؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

آموزش دانلود فیلم از فیسبوک اندروید، آیفون و کامپیوتر

بهترین نام های استایلی فیسبوک دخترانه و پسرانه خاص و جذاب

از
10
رای