چگونه بفهمیم وضعیت واتساپ ما چک میشود؛ فهمیدن هاید استاتوس شدن

چگونه بفهمیم وضعیت واتساپ ما چک میشود؛ فهمیدن هاید استاتوس شدن چگونه بفهمیم واتساپ ما چک میشود؛ چگونه نام افرادی که Status ما را در واتساپ دیده‌اند، مشاهده کنیم؛ روش دیدن هاید استاتوس شدن و دیدن افرادی که وضعیت واتساپ چک کرده اند در سلام دنیا بیاموزید

وضعیت واتساپ از ابتدا مورد علاقه افراد بوده است. چه به اشتراک گذاشتن وضعیت واقعی یک نفر یا ارسال یک پیام مخفی (که فقط تعداد کمی از افراد می توانند آن را ببینند)، وضعیت واتساپ کاربرد زیادی دارد. ما در این مقاله از سلام دنیا، درباره این که از کجا بفهمیم چه کسی وضعیت واتساپمان را چک کرده است صحبت کردیم با ما همراه باشید.

هنگامی که استاتوس در مارس 2017 برای اولین بار منتشر شد، مردم از استوری های اینستاگرام، اسنپ چت و حتی فیس بوک آگاه بودند. وضعیت واتساپ در اوایل سال 2018 بیش از 450 میلیون کاربر را جذب کرد و این تعداد همچنان در حال افزایش است. 

وضعیت واتساپ به شما امکان می دهد تکه هایی از زندگی خود را در قالب تصاویر و زیرنویس های با سلیقه به اشتراک بگذارید. با این حال، چگونه می توانید ببینید چه کسی وضعیت یا استوری واتساپ شما را مشاهده کرده است. به هر حال، اکثر ما زمان قابل توجهی را صرف ایجاد یک وضعیت زیبا می کنیم، چه استفاده از یک فیلتر ساده یا افزودن فونت متفاوت از یک برنامه دیگر.

دانلود واتساپ و نحوه نصب و فعال سازی نسخه های مختلف آن

می توانم ببینم کسی استوری واتساپم را چک کرده است یا خیر؟

بله، واتساپ به شما اطلاع می دهد که چه کسی استوری شما را مشاهده کرده است. نماد چشم کوچک در پایین جزئیات مربوط به اینکه چه کسی و چه زمانی وضعیت واتس اپ شما را دیده است را نشان می دهد. برای بررسی کافیست روی نماد به بالا بکشید.

چگونه بفهمیم واتساپ ما چک میشود

با این حال، یک مشکلی وجود دارد. شما نمی توانید نام همه کسانی که استوری شما را مشاهده کرده اند را ببینید. همین روز پیش، دوستم به من گفت که نمی‌تواند نام من را در فهرست مشاهده شده‌اش ببیند، حتی زمانی که من به استوری او پاسخ دادم.

وضعیت واتساپ مشاهده شده توسط ویژگی همراه با رسیدهای خواندن برنامه (آره، آن تیک های آبی ) کار می کند. بنابراین، اگر شخص طرف مقابل، رسیدهای خواندن را برای حساب واتس اپ خود غیرفعال کرده باشد، نمی توانید نام او را در لیست مشاهده شده خود ببینید. درست مانند قابلیت Last Seen در واتس اپ.

می توانم ببینم کسی استوری واتساپم را چک کرده است یا خیر؟

همچنین برعکس عمل می کند. اگر رسیدهای خوانده شده را غیرفعال کرده باشید، نمی توانید ببینید چه زمانی کسی داستان شما را مشاهده کرده است.

تنظیمات وضعیت واتساپ

چه کسی می تواند به روز رسانی های شما را ببیند

بنابراین، حتی اگر نمی توانید ببینید چه کسی استوری شما را مشاهده کرده است، آیا به این معنی است که هر کسی می تواند استوری واتس اپ شما را مشاهده کند؟ فقط کسانی که شماره شما را در دفترچه تماس تلفن خود ذخیره کرده‌اند، می‌توانند استوری واتس‌اپ شما را ببینند. اما این همه ماجرا نیست. همچنین باید شماره آنها را در دفترچه تماس خود نیز ذخیره کنید.


حتما بخوانید: روش ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره


چگونه بفهمیم در واتساپ هاید استاتوس شدیم

همچنین، می توانید مخاطبان وضعیت واتساپ خود را انتخاب کنید. پلت فرم پیام رسانی به شما سه گزینه را می دهد:

  • My contact
  • My contacts except
  • Only share with

گزینه اول به همه مخاطبین شما امکان می دهد وضعیت شما را ببینند.

چگونه بفهمیم در واتساپ هاید استاتوس شدیم

در حالی که، با گزینه دوم می توانید چند نفر از افراد را از دیدن اتفاقات زندگی خودمنع کنید. بنابراین بله، شما می توانید افراد را از مشاهده وضعیت شما برای همیشه مسدود کنید. کاملاً طبیعی است که گزینه سوم کمی شبیه به ویژگی Close Friends اینستاگرام است زیرا فقط وضعیت شما را با افراد مورد علاقه شما به اشتراک می گذارد.

شناسایی افرادی که وضعیت کاربری تان را مشاهده کرده اند

یک ایکون کوچک به شکل چشم در پایین صفحه وجود دارد و با حرکت از پایین به سمت بالا می توانید بررسی کنید که چه زمانی و چه کاربرانی وضعیت status شما را مشاهده کرده اند. تنها یک مساله ای وجود دارد. شما نمی توانید تمام افرادی که استوری تان را دیده اند، مشاهده کنید!

می توانید برای همیشه افراد را از مشاهده وضعیتتان مسدود کنید

بنابراین بله، شما باید مخاطبان خود را انتخاب کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که تغییرات حریم خصوصی برای وضعیت های آینده شما صادق خواهد بود. به این معنی که حتی وقتی همکار فضول خود را مسدود کرده اید، آنها همچنان می توانند وضعیت های گذشته شما را ببینند. تنها خبر خوب این است که پس از 24 ساعت ناپدید می شود.

مسدود کردن افراد برای عدم دیدن وضعیت واتساپ

برای تغییر Status Privacy، به تب Status بروید، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و گزینه های خود را انتخاب کنید.


حتما بخوانید: ساخت و استفاده از آواتار در واتساپ گوشی برای پروفایل


در مورد جایگزین های برنامه شخص ثالث چطور؟

اکنون که عملکرد درون برنامه ای خارج از تصویر است، در مورد برنامه های شخص ثالث چطور؟ هر از چند گاهی با افزونه های واتس اپ مواجه می شویم که ادعا می کنند همه چیز را زیر نور خورشید آشکار می کنند. واتس اپ ادعا می کند که یک سرویس رمزگذاری شده سرتاسر است و API چنین اطلاعاتی را با برنامه های شخص ثالث به اشتراک نمی گذارد.

چه کسی می تواند به روز رسانی های شما را ببیند/4

حتی اگر بخواهید چنین برنامه‌هایی را کشف کنید، بهترین ایده این است که نادیده بگیرید زیرا هرگز نمی‌دانید این برنامه‌ها چگونه داده‌های شما را مدیریت می‌کنند . اینکه بتوانید با فدا کردن حریم خصوصی، نام و تعداد بینندگان را ببینید، خود یک ایده پوچ است. و حتی اگر چنین برنامه هایی وجود داشته باشد، با توجه به ماهیت رمزگذاری شده WhatsApp، من در صحت محتوا شک خواهم کرد.

شاید استوری اینستاگرام را امتحان کنید

اگر هنوز در پی ردیابی وضعیت بازدیدکنندگان خود برای اهداف تجاری هستید، WhatsApp ممکن است بهترین پلتفرم برای بازاریابی کالاهای شما نباشد. اینستاگرام است. با استیکرها و ویژگی‌های جذاب جدید، استوری‌های اینستاگرام بسیار جالب‌تر و آسان‌تر هستند. به علاوه، ردیابی فالوورها و بینندگانتان ساده است.


حتما بخوانید: چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم؛ رفع بلاک و ریپورت در واتساپ


تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نمایه عمومی ایجاد کنید. هنگامی که یک استوری را پست کردید، با یک کشیدن انگشت ساده روی آن، جزئیات بیشتری نشان داده می شود.

بنابراین، به سوال برمی گردیم.

آیا می توانم ببینم چه کسی استوری و وضعیت واتس اپ من را مشاهده کرده است؟

بله، واتساپ به شما امکان می دهد نام بینندگان وضعیت خود را ببینید. با این حال، نام هر بیننده ای را نمایش نمی دهد. برخی از این اسامی قرار است پنهان بمانند. بالاخره آنها آن را انتخاب کرده اند. اما اشتباه نکنید، آنها همچنان می توانند وضعیت شما را ببینند و شما هرگز از آن مطلع نخواهید شد.

چه کسی می تواند به روز رسانی های شما را ببیند/4

چرا نمی توان تمام افرادی که استوری را دیده اند، مشاهده کرد؟

اگر کسی استوری تان را دیده باشد، اما در لیست viewed by نام او را مشاهده نمی کنید، به این علت است که قابلیت نمایش تیک های آبی برای پیام های خوانده شده یا همان read recipients را غیرفعال کرده است. اگر شما هم می خواهید بدون اینکه دیگران متوجه شوند، استوری شان را مشاهده کنید، کافی است تا شما هم read recipients را غیرفعال کنید. اگر این تغییر را ایجاد کنید، دیگر نمی توانید کسانی که استوری تان را مشاهده کرده اند، در لیست viewed by مشاهده کنید. به عبارت دیگر محدودیت ایجاد شده دو طرفه خواهد بود.

من طرفدار  وضعیت واتساپ نیستم. دفترچه تلفن من چندین مخاطب را در خود جای داده است و این احتمال وجود دارد که حداقل 30 درصد از آنها شماره من را نیز در تلفن خود ذخیره کنند. و این 30 درصد مخاطبین دوستان نزدیک، خانواده، بستگان یا همکاران من نیستند.

بنابراین اگر من بدون دقت تصویری را بدون بررسی گزینه‌های حفظ حریم خصوصی به اشتراک بگذارم، آن تصویر به گوشی‌های آن‌ها می‌رسد. هنگامی که این اتفاق می افتد، همه ما می دانیم که چقدر آسان است که آن را از آنجا دانلود کنیم.

سخن آخر

هر تصویری که از شما در شبکه های مجازی منتشر کنید دیگر صاحب آن نیستید و به دیگران اجازه هر کاری با آن انجام دهند. پس در این کار دقت کنید.


مقالات مرتبط:

رفع مشکل کار نکردن و سفید و سیاه شدن صفحه واتساپ در کامپیوتر

روش اشتراک گذاری عکس پست و استوری اینستاگرام در واتساپاز
8
رای