7 انشا در مورد درختکاری با مقدمه و نتیجه زیبا برای همه پایه ها

7 انشا در مورد درختکاری با مقدمه و نتیجه زیبا برای همه پایه ها انشا درباره روز درختکاری ؛ 7 انشا در مورد درختکاری و فواید آن با مقدمه و نتیجه کودکانه، ساده، زیبا و ادبی برای کلاس دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم در سلام دنیا بخوانید.

روز درختکاری از روزهای بسیار مهم برای زیبایی و سلامت طبیعت می باشد، در این مطلب از سلام دنیا 7 انشا در مورد درختکاری با مقدمه و نتیجه، کودکانه، در مورد درختکاری و فواید آن کلاس دوم، سوم ابتدایی، چهارم، سوم پنجم و ششم و انشا در مورد فواید درخت و درختکاری زیبا و ادبی خواهیم نوشت. با ما همراه باشید.

1. انشا در مورد درختکاری با مقدمه و نتیجه

مقدمه انشا:

درختان از بهترین نعمات الهی هستند که هم به ما جان می دهند و غذای ما را تامین می کنند و حتی مایحتاج روزانه ما از درخت تهیه می شود.

بدنه انشا :

در تقویم ملی ما از روز 15 تا 22 اسفند ماه هر سال " هفته منابع طبیعی" نامگذاری شده که البته نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند نیز " روز ‌درختکاری‌" نامیده شده است و مردم هر ساله به خاطر احترام به طبیعت و حفظ منابع طبیعی به کاشت نهال می پردازند که سرآمد این کار جناب آقای غلامحسین مهیمی هستند، ایشان اهل جیرفت کرمان می باشند که از او به عنوان بزرگمرد درختکاری ایران یاد می شود.
در روز درختکاری مسئولین مربوطه کشور به کاشتن درخت و آموزش در مورد اهمیت درخت‌ها می پردازند. این روز در کشورهای دیگر متفاوت می باشد و تمام مردم دنیا با توجه به از بین رفتن منابع طبیعی توسط بلایای طبیعی و انسان ها به اهمیت این روز پی برده اند و هر ساله در روزی مشخص به کاشت نهال و رسیدگی به آنها می پردازند.


حتما بخوانید:  آموزش نوشتن مقدمه انشا با متن و شعرهای زیبا


نتیجه گیری :

ما دانش آموزان سعی کنیم تا با حفظ منابع طبیعی و درست استفاده کردن از آنها در روز درختکاری همراه با بزرگترها نهالی بکاریم تا سالهای سال از فواید آنها استفاده نماییم.

 انشا در مورد درختکاری با مقدمه و نتیجه

2. انشا در مورد درختکاری کودکانه

مقدمه انشا:

من امسال فهمیدم که در تقویم روزی به نام روز درختکاری وجود دارد، حالا می خواهم درباره این روز انشایی بنویسم.

بدنه انشا:

یک روز که من در اتاقم مشغول نقاشی کشیدن بودم پدرم مرا صدا زد و گفت که مشعول چه کاری هستم؟ به پدرم گفتم که نقاشی می کشم و او گفت نقاشی ام را برایش ببرم تا ببیند اما من که از نقاشی ام خوشم نیامده بود آن را پاره کردم و دوباره یک نقاشی بهتر کشیدم و به نزد پدرم رفتم. به پدرم گفتم که باتوجه به اینکه نقاشی قبلی ام خوب نبود یکی دیگر کشیدم و برایش آوردم، اما پدرم به من مطلبی گفت که خیلی از کارم پشیمان شدم.
او به من گفت با کاری که می کنم باعث می شوم که درختان بیشتری آسیب ببینند، برای تهیه هر دفتر درختان زیادی قطع می شوند و خیلی از منابع طبیعی و جنگل ها تخریب می شوند. پدرم به من قول داد تا در روز درختکاری به پارک محلمان برویم و در آنجا یک نهال بکاریم. من هم به او قول دادم تا دیگر در حفظ درختان کوشا باشم و از لوازم تحریرم که از چوب تهیه می شوند محافظت کنم.

نتیجه گیری انشا در مورد درختکاری:

هر عملی که ما انجام می دهیم ارتباط مستقیمی با سلامت خود انسان دارد، درختان بیشتر سلامت بیشتری به انسان هدیه می دهند.

3. انشا در مورد درختکاری و فواید آن کلاس دوم

مقدمه انشا در مورد درختکاری و فواید آن:

درخت یکی از بهترین نعمت های خداوند و هدیه به بشریت است که با وجود آن نیازهای روزمره اش پاسخ می یابد.

بدنه انشا:

درختان از زمان رشد به زندگی انسان روح و جان می دهند با تنفسشان از طریق برگ هایشان هوای سالم تولید می کنند، در تابستان شاخه هایشان سایه می افکند و هوای گرم را خنک می کند. در بهار شکوفه می دهند و شهر را زیبا می کنند و بعد این شکوفه ها تبدیل به میوه می شوند تا از خوردنشان لذت ببریم و ویتامین های لازم را به بدن جذب کنیم. درختان حتی اگر میوه ندهند با چوب شاخه هایشان برای تولید لوازم چوبی مفید خواهند بود، لوازمی مانند: مداد، کتاب، دفتر و انواع میز و صندلی و ...


حتما بخوانید: 5 انشا در مورد خطرات چهارشنبه سوری با مقدمه و نتیجه


درخت ها زمانی که در یک جا هستند مانند پارک ها و جنگل ها محل زندگی حیوانات خواهند بود و جایی مناسب برای آنها هستند در این صورت حیوانات به شهرها خواهند آمد و موجب آزار انسان ها خواهند شد.

نتیجه انشا:

با تمام فوایدی که درخت دارد چه خوب که ما نیز در حفظ درختان کوشا باشیم، از کنار آنها بی تفاوت نگذریم و به آنها اهمیت بدهیم.

انشا در مورد درختکاری و فواید آن کلاس دوم

4. انشا در مورد درختکاری کلاس سوم ابتدایی

مقدمه انشا :

می خواهم انشای خود را از زبان درخت می نویسم یک درخت که هنوز جان دارد و از هوای تمیز نفس می کشد.

بدنه انشا :

من درختم یک درخت که روزی دانه ای بیش نبودم، باغبانی مهربان من را درون زمین کاشت به من آب داد و از من مراقبت کرد من روز به روز بزرگتر شدم و درختی تنومند شدم. به مرد باغبان میوه می دادم و او زیر سایه ام روزهایش را شب می کرد. تا او بود هیچ کس جرات نداشت حتی خط بر ساقه ام بکشد ، اما امان از روزی که باغبان از دنیا رفت او را زیر درختی که خودش کاشته بود دفن کردند و روزهای خوش من هم با او دفن شد.
بعد مرگ باغبان بچه ها از تنه من بالا می رفتند و بازی های خشن می کردند، خانواده هایی که برای تفریح می آمدند روی شاخه های من تاب می بستند، بعضی ها کنار من آتش روشن می کردند و گاهی فراموش می کردند هنگام رفتن آن را خاموش کنند. از همه بدتر زمانی بود که عده ای با تبر برقی به جان من افتادند و شاخه ها و تنه من را بریدند و به کارخانه بردند، با من مداد و دفتر ساختند . آنها حتی به ریشه من هم رحم نکردند و آن را از ریشه کندند و در جای من خانه ساختند. کاش مردم قدر مرا بیشتر می دانستند و با ن مهربان بودند.

نتیجه گیری انشا :

درختان هم مانند ما انسانها جان دارند و برای سلامتی ما می کوشند قدر آنها را بدانیم و خواسته یا ناخواسته آنها را از بین نبریم.

انشا در مورد درختکاری کلاس سوم ابتدایی

5. انشا در مورد درختکاری کلاس چهارم

مقدمه انشا درمورد درختکاری :

رو برگ هر درختی فرشته ای نوشته: " هر کی درخت بکاره خونه ش توی بهشته "


حتما بخوانید: 5 انشا درباره عید نوروز و سفره هفت سین 


بدنه انشا :

با توجه به شعری که در ابتدای انشا به عنوان مقدمه آوردیم مطمئناً به اهمیت درختکاری پی برده اید، در دین اسلام به کاشت درخت و احترام به درختان سفارش های بسیاری شده است و از امام صادق (ع) روایت است که ایشان فرموده اند: " درخت برای انسان آفریده شد پس بر او واجب است : 1-کاشتن درخت 2-آب دادن درخت 3- مواظبت نمودن درخت."
همچنین حضرت محمد (ص) درباره کاشتن درخت میوه فرموده اند: "هرکه درختی بکارد هربار انسانی یا یکی از مخلوقات خدا از آن بخورد برای او صدقه ای محسوب شود."
و چه چیزی از این بهتر که کاشت درخت هم دنیای انسان را می سازد و هم آخرت آن را. البته اگر توانایی کاشت درخت را نداریم می توانیم به رشد درختان کاشته شده کمک کنیم به آنها آب دهیم و در نگهداری آنها کوشا باشیم، شاخه هایش را نشکنیم و روی تنه درخت خط نکشیم.

نتیجه گیری انشا:

با توجه به از بین رفتن درختان در طول سال چه خوب است که وقتی میوه ای می خوریم برای سپاسگذاری از خداوند مهربان دانه آن را در زمین بکاریم تا سالها بعد نهال در آمده به درخت تبدیل شود.

انشا در مورد درختکاری کلاس چهارم

6. انشا در مورد درختکاری سوم پنجم و ششم

مقدمه انشا درباره درختکاری:

اولین روز از هفته منابع طبیعی به نام روز درختکاری نامیده شده است ، موضوع انشای من نیز درباره درختکاری می باشد که در ادامه می شنوید.

بدنه انشا:

بخشی از منابع طبیعی را درختان و جنگل ها در برگرفته اند، این منابع با دخالت انسان ها روز به روز در حال از بین رفتن هستند و با تخریب آنها زندگی حیوانات و انسان ها نیز تحت الشعاع قرار گرفته است.
انسان ها با ساخت کارخانه ها هوا را آلوده می کنند و با قطع درختان جنگل ها را نابود می کنند که با از بین رفتن درختان محل زندگی حیوانات نابود می شود و هوایی که برای تنفس انسان است آلوده می شود.
به همین دلیل کسانی که به فکر حفظ محیط زیست هستند هفته ای را به نام هفته حفظ منابع طبیعی نامیده اند و روزی را به کاشت نهال اختصاص داده اند. در روز درختکاری که در تقویم کشور ما روز 15 اسفند ماه می باشد هر کسی که محیط زیست پاک و حفاظت از منابع طبیعی برایش مهم باشد به کاشت نهال می پردازد تا گوشه ای از جای خالی درختان جبران شود.


حتما ببینید: 78 نقاشی روز درختکاری کودکانه آسان و سخت برای رنگ آمیزی


نتیجه گیری انشا :

ما دانش آموزان نیز اگر توانایی کاشت نهال را در روز درختکاری نداریم می توانیم در طول سال به حفط محیط زیست کمک کنیم، به درختان آب و کود بدهیم و با آنها مهربان باشیم.

انشا در مورد درختکاری سوم پنجم و ششم

7. انشا در مورد فواید درخت و درختکاری زیبا و ادبی

مقدمه انشا :

برگ درختان سبز در نظر هوشیار

هر ورقش دفتریست معرفت کردگار

بدنه انشا:

درخت روزی را به یاد آورد که دانه ای کوچک بود در دل خاک، روزها و هفته ها برای ریشه دادن صبر کرد و در دل تاریکی امید به ذره ای نور داشت و درست زمانی به نور رسید که جوانه ای نحیف بود در برابر باد و باران ، با خود می گفت کاش در دل خاک می ماندم من چگونه در برابر طوفان کمر خم نکنم، اما توانست و رشد کرد، برگهایش سبز شدند و شکوفه هایش شکفتند و میوه هایش بارور شدند.

باغبان میوه های رسیده اش را چید تا خستگی یک سال تلاش درخت از تنش بیرون رود و درخت به انتظار زمستان به خواب عمیقی فرو رفت و با آواز گنجشکان بر روی شاخه های خشکش دل به بهاری دوباره داد و از خداوند به خاطر وجودش که به انسان میوه می دهد و به پرندگان لانه تشکر کرد.

نتیجه گیری :

درختان با وجود خود هوای پاک به انسان می دهند و پس ما نیز با حراست از آنها به رشدشان کمک کنیم آنها بی توقع جان خود را وقف زندگی انسان می کنند.

سخن آخر

با توجه به اهمیت درخت و روز درختکاری هر فردی نهال کوچکی بکارد در کشورمان کمبود درخت جبران خواهد شد. به امید روزی که منابع طبیعی به نحو درست حفظ شوند.


مقالات مرتبط:

بهترین انشا در مورد ماه رمضان با مقدمه و نتیجه زیبا و کوتاه

انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری با زبانی ساده

تاریخ دقیق روز درختکاری 1401 چه روزی است؛ تاریخچه و آداب و رسوماز
63
رای