محلول وایت اسپریت چیست؛ نکات دفع ایمن حلال 402 (Mineral Spirits)

محلول وایت اسپریت چیست؛ نکات دفع ایمن حلال 402 (Mineral Spirits) محلول وایت اسپریت چیست ؛ چگونه حلال 402 یا مینرال اسپریت (Mineral Spirits) را به روش صحیح و ایمن دفع کنیم ؛ نکات نگهداری، باید ها و نبایدهای دفع تینر و حلال معدنی در سلام دنیا بخوانید.

وقتی می فهمید که دیگر به مواد شیمیایی خانگی مانند حلال های معدنی 402 یا مینرال اسپریت (Mineral Spirits) نیاز ندارید و باید آنها را دور بریزید، باید بدانید که این کار آنقدرها هم که فکر می کنید آسان نیست .چون شما نمی توانید آنها را در فاضلاب بریزید، اما اگر از نحوه دفع حلال 402 یا مینرال اسپریت به روش صحیح و ایمن اطلاع پیدا کنید می بینید که این کار در واقع بسیار ساده است. اما قبل از آن باید بدانید که محلول وایت اسپریت چیست و چه کاربردهایی دارد. در این مطلب سلام دنیا بخوانید.

محلول وایت اسپریت چیست (حلال 402 یا مینرال اسپریت)

حلال های معدنی یک مشتق نفتی شفاف هستند. مردم از حلال های معدنی برای پروژه های مختلف نظافتی، به ویژه تمیز کردن براش ها و رنگ های روغنی استفاده می کنند، زیرا آنها به عنوان حلال رنگ عمل می کنند. به عنوان یک فرآورده نفتی، اگر آنها را به درستی دفع نکنید، می توانند آب های زیرزمینی و محیط زیست را آلوده کنند. هر چند جای نگرانی نیست، اما برای خلاص شدن از شر این حلال ها یا اسپریت های معدنی به روش ایمن کافی است این مقاله سلام دنیا را تا انتها مطالعه کنید.


حتما بخوانید: آموزش نحوه هواگیری شوفاژ خانگی و موتور خانه 


نحوه دفع حلال های معدنی در تاسیسات زباله های خطرناک

در یک ظرف مهر و موم شده، حلال های معدنی می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند. ممکن است آنها را در خانه برای یک پروژه نقاشی یا از چربی زدایی یا تمیز کردن چیزی نگه داشته باشید. تا زمانی که درپوش محکم روی ظرف باشد، اساساً ماندگاری نامحدودی دارند. منظور از ماندگاری نامحدودی یعنی سالهای زیاد، با این حال مواقعی وجود دارد که باید آنها را دفع کنید.از آنجایی که حلال های معدنی مواد زائد خطرناکی هستند پس باید آنها را به تاسیساتی ببرید که بتواند به طور ایمن آنها را دفع کند.

نحوه دفع حلال های معدنی در تاسیسات زباله های خطرناک

توجه: پارچه‌هایی که روی آن‌ها حلال های معدنی وجود دارد نیز زباله‌های خطرناکی هستند، بنابراین باید آن‌ها را با ظرف حاوی حلال معدنی ببرید. پس از بیرون کشیدن تمام مایع اضافی، آنها را در یک کیسه پلاستیکی در بسته برای حمل و نقل قرار دهید.


حتما بخوانید: چگونه در برف و یخ رانندگی کنیم


1. نزدیکترین تاسیسات دفع زباله های خطرناک را پیدا کنید

هر شهر و شهرستان بزرگ یک سایت دفع زباله های خطرناک دارد. در بسیاری از مکان‌ها، دفع ضایعات معدنی در این مراکز در واقع رایگان است، بنابراین یافتن یکی از آنها در این نزدیکی‌ها بسیار مهم است.خوشبختانه، با جستجو در پایگاه داده ای که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) نگهداری می شود، می توانید مکانی برای دفع حلال های معدنی پیدا کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات موقعیت مکانی خود را وارد کنید.

2. حلال های معدنی را قبل از دفع به طور ایمن نگهداری کنید

تا زمانی که برای دفع حلال معدنی آماده نبودید، نگهداری صحیح آنها مهم است. آنها را در قوطی یا ظرف اصلی خودشان نگهداری کنید، که در واقع برای جلوگیری از واکنش آنها با هوا و سایر مواد شیمیایی طراحی شده است.حلال معدنی را قبل از دور انداختن در گاراژ یا سوله خود نگهداری کنید، نه اینکه آنها را در خانه خود ذخیره کنید. در حالت ایده آل، فضای ذخیره سازی که استفاده می کنید نباید منبع گرما داشته باشد.

حلال های معدنی را قبل از دفع به طور ایمن نگهداری کنید

توجه: آیا خلال معدنی قابل اشتعال هستند؟ پاسخ بله است. قرار گرفتن در معرض گرمای بیش از حد (104 درجه فارنهایت یا 40 درجه سانتیگراد) می تواند باعث احتراق آنها شود. تا حد امکان آنها را در دمای زیر 100 درجه فارنهایت یا 38 درجه سانتیگراد نگه دارید.

3. حلال های معدنی را به طور ایمن به تاسیسات زباله های خطرناک منتقل کنید

به دلیل اشتعال پذیری و پتانسیل ریخته شدن و تبخیر آنها، نمی توانید آنها را فقط در پشت کامیون پرتاب کنید و به مرکز زباله های خطرناک بروید. در عوض،باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • حلال های معدنی را با هیچ چیز دیگری در ظرف مخلوط نکنید. اگر چندین چیز برای دور انداختن دارید، فقط آنها را در ظروف جداگانه بریزید.
  • ظروف حلال معدنی و هر پارچه کهنه ای را دور از منابع جرقه (از جمله خراشیدن فلز روی فلز) دور نگه دارید. آنها را در جعبه ای در صندوق عقب قرار دهید.
  • برای دفع حلال های معدنی مستقیماً آن را به مرکز دفع زباله های خطرناک ببرید. در حالی که در حال انجام کارهای دیگر هستید، با وجود آنها در عقب ماشین رانندگی نکنید.

حتما بخوانید: درآوردن کلید شکسته از قفل با ترفندهای ساده و سریع


کارهایی که نباید در زمان دفع حلال های معدنی انجام داد

تاسیسات زباله های خطرناک تنها راه مناسب برای خلاص شدن از شر حلال معدنی است. چند کار وجود دارد که هرگز نباید برای دور انداختن آنها انجام دهید:

  • این ماده شیمیایی (یا هر ماده شیمیایی) را روی زمین نریزید.این کار می تواند باعث نفوذ آنها به آب های زیرزمینی شود و به محیط زیست آسیب برساند.
  • ظرف را در سطل زباله نیندازید. حلال معدنی برای افرادی که زباله ها را جابجا می کنند قابل اشتعال و خطرناک هستند و می توانند یک بار در محل دفن زباله آب های زیرزمینی را آلوده کنند.
  • آنها را در سینک یا توالت خود نریزید. حلال های معدنی نمی توانند از فاضلاب خارج شوند زیرا به سیستم های سپتیک و تاسیسات فاضلاب آسیب رسانده و آب های زیرزمینی را آلوده می کنند.

نحوه استفاده مجدد یا بازیافت حلال های معدنی

همانطور که از آنها برای پروژه ها استفاده می کنید، حلال های معدنی می توانند با رنگ، لکه و مواد دیگر مخلوط شوند. اگر آنها را در یک ظرف شفاف با مهر و موم محکم قرار دهید، می توانید منتظر بمانید تا آلودگی ها ته نشین شده و به ته شیشه بریزند. این باعث می شود که مواد معدنی شفاف در نزدیکی قسمت بالایی قرار گیرند و به شما امکان می دهد آنها را در ظرف اصلی خود بریزید.

توجه به این نکته مهم است که این فرآیند ممکن است مدتی طول بکشد، به خصوص اگر حلال های معدنی حاوی مقدار زیادی ماده چرب دیگر باشند. اگر زودتر به آنها نیاز داشتید، می توانید از یک فیلتر یا چند فیلتر برای جداسازی حلال های معدنی از سایر مواد استفاده کنید. شما می توانید فیلترهایی را برای این فرآیند در یک فروشگاه لوازم خانگی خریداری کنید یا به سادگی از چندین فیلتر قهوه استفاده کنید. در هر صورت، دستکش بپوشید و فیلتر را در فضایی با تهویه مناسب انجام دهید.

سخن پایانی:

از تمیز کردن برس های رنگ گرفته تا چربی زدایی یخچال، راه های زیادی برای استفاده از حلال های معدنی وجود دارد. پس از اتمام کار، استفاده مجدد همیشه یک ایده خوب است. با این حال، اگر نیاز به دفع حلال های معدنی دارید، نکته کلیدی این است که این کار را به گونه ای انجام دهید که به سیاره زمین آسیبی نرساند.


مقالات مرتبط:

از بین بردن خط و خش گوشی با یک ترفند ساده و جادویی خانگی

از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکلیاز
1
رای