اتفاقات مهم حاملگی در هفته سی و هفتم بارداری

اتفاقات مهم حاملگی در هفته سی و هفتم بارداری جنین در هفته سی و هفتم بارداری، به اندازه کاهو رومانی است. رشد کودک در هفته 37 بارداری: تمرین مهارت هایی مثل مکیدن، چنگ زدن است. سوزش معده و پارگی شکم از علائم هفته 37

در این هفته زنان وسواس تمیز کردن کابینت و اتاق ها را دارند. این پدیده ممکن است غریزی باشد و کودک حس می کند که آماده به دنیا آمدن است. از این گذشته در این هفته احتمال زایمان زودرس بالا است. این کارها راهی است برای مغز که به شما اطمینان خاطر دهد که همه چیز آماده است. دفترچه یادداشت کودک به شما می گوید که چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی باید انجام شود. 

اندازه و وزن جنین در هفته سی و هفتم بارداری 

در این هفته کودک اندازه کاهو رومانی است با طول 48.5 سانتی متر و وزن متوسط 2.860 و هر روز نیز حدود 14 گرم وزن اضافه می کند. 

رشد کودک در هفته 37 بارداری

کودک مهارت های جدید را تمرین می کند: دم، بازدم، مکیدن، چنگ زدن و چشمک زدن. خوشایند نیست اما کودک اولین مدفوع را دفع می کند.

رشد کودک در هفته 37 بارداری

هفته سی و هفتم بارداری ماه چندم است؟

هفته 37 بارداری معادل 8 ماه و یک هفته بارداری است و 3 هفته تا زایمان باقی است.

علائم هفته سی و هفتم (37) بارداری 

از این هفته علائم بارداری با علائم زایمان اشتباه گرفته می شوند. علائم بارداری هفته 37 به قرار زیر است:

1. سوزش معده

به دلیل فشار کودک بر سیستم گوارشی، دچار سوزش معده می شوید.

2. لکه بینی

لکه بینی تا حدی در هفته 37 بارداری طبیعی است زیرا دهانه رحم حساس بوده و با برقراری رابطه جنسی خونریزی می کند. اما اگر خونریزی شدید باشد باید به پزشک مراجعه کنید. خونریزی واژن ممکن است نشانه دکولمان جفت باشد و باید هر چه سریع تر درمان شود. خونریزی و لکه بینی را با ترشحات غلیظ واژن اشتباه نگیرید که بی خطر بوده و نشانه آماده شدن بدن برای زایمان است. 

3. پارگی شکم

پارگی شکم که متاسفانه از این هفته بیشتر می شود. سعی کنید شکم خود را با روغن ماساژ داده و آب بیشتری بنوشید. 

4. فشار شکمی

اگر کودک وارد لگن شده و آماده به دنیا آمدن باشد فشار بیشتری بر شما وارد شده و باعث افزایش درد و تکرر ادرار می شود.

5. بی خوابی

اگر نیمه شب ها از خواب بیدار می شوید سعی کنید در طول روز ورزش سبک انجام داده و آب بیشتری نوشیده و مصرف کافئین را کمتر کنید. 

بی خوابی از علائم هفته 37 بارداری

6. انقباض

در هفته 37 بارداری انقباض و گرفتگی عضلانی عادی است. اگر با دراز کشیدن و نشستن انقباضات خوب شوند انقباض برکستون هیکس بوده و نشانه زمان زایمان نیستند. سعی کنید از کم آب شدن بدن جلوگیری کرده تا در معرض خطر زایمان زودرس نباشید. 

7. تهوع 

تهوع در هر مرحله از بارداری طبیعی است اما در هفته 37 بارداری نشانه زایمان است. اگر تهوع و استفراغ شدید دارید باید با ماما تماس بگیرید که ماما خطر پره اکلامپسی و یا سندروم نشانگان هلپ را کاهش دهد.

اگر دوقلو باردار باشید چطور؟ 57 درصد از کودکان دوقلو قبل از هفته 37 متولد می شوند و اگر متولد نشوند برای آنها بهتر است.

علائم زایمان در هفته 37 بارداری

هر روز به لحظه زایمان نزدیک تر می شوید و بهتر است آمادگی کافی داشته تا احیانا مجبور نشوید کودک خود را در اتومبیل به دنیا بیاورید. 

علائم زایمان 2 دسته هستند. دسته اول علائمی هستند که نشان می دهند زایمان نزدیک است و دسته دوم علائمی هستند که نشان می دهند همین الان زمان زایمان است.

1. موکوس پلاگ و ترشحات غلیظ واژن

شما احیانا متوجه ترشحات موکوسی می شوید . این ترشحات همان موکوس پلاگ است که در طول بارداری از دهانه رحم مراقبت کرده است. ترشح موکوس پلاگ راهی است برای زایمان. موکوس پلاگ ممکن است خونی باشد یا خونی نباشد, اگر خونی باشد ترشح غلیظ واژن است. 

2. تهوع

قبل از زایمان در برخی زنان اتفاق می افتد. 

تهوع از علائم زایمان در هفته 37 بارداری

3. اسهال 

ممکن است نشانه نزدیک بودن زایمان باشد و به این معنی است که با تغییر هورمون ها برای زایمان، به شکم شما نیز فشار وارد می کنند. 

4. پاره شدن کیسه آب

اگر احساس خیس شدن می کنید به دلیل مایع آمنیوتیک است. بسیاری از زنان تا 12 ساعت پس از پاره شدن کیسه آب زایمان می کنند. 

5. انقباض

آیا دچار گرفتگی عضلانی شده اید؟ اگر انقباضات زیاد باشند به این معنی است که زایمان نزدیک است. با انقباض رحم دهانه رحم بزرگ شده و در نتیجه کودک به آسانی متولد می شود. اگر اولین بارداری شما باشد ممکن است چندین ساعت قبل از زایمان دچار انقباض شوید، زمانی که انقباضات دردناک شده و باید به بیمارستان مراجعه کنید. 

6. کمر درد

گاهی اوقات کودک در وضعیتی است که به ستون فقرات مادر فشار وارد می کند. کمردرد زایمان شدیدتر از کمردرد عادی است و یا درد از شکم به کمر شما می رسد. 

در این هفته اگر کیسه آب پاره شود باید بستری شوید زیرا خطر عفونی شدن زیاد است. انقباضات باید 5 دقیقه یا کمتر طول بکشند و سپس بستری شوید. 

برخی زنان دوست دارند کودک خود را زودتر به دنیا بیاورند اما چنین کاری نکنید زیرا برخی کودکان به هفته دیگر برای تکمیل مراحل رشد نیاز دارند. اگر قرار است زایمان کنید نیازی به عجله نیست. با کامل شدن هفته های بارداری می توانید آزادانه پیاده روی کرده, رابطه جنسی برقرار کنید, و یا از طب سوزنی برای زایمان سریع تر بهره بگیرید. این روش ها ایمن بوده و به زایمان کمک می کنند, هر چند هیچ کدام از این روش ها اثبات نشده اند. اما اگر صبر داشته باشید بهتر است زیرا همین چند روز نیز برای سلامت کودک بهتر است.

سونوگرافی هفته 37 بارداری

سونوگرافی هفته 37 بخشی از پروفایل بیوفیزیکی است که با استفاده از نتایج پروفایل و تست بدون استرس سلامت کودک را ارزیابی می کند. پزشک برای زنان دوقلو باردار بسته به سابقه خانوادگی و وضعیت نوزاد اینداکشن یا سزارین را توصیه می کند. و برخی از پزشکان اینداکشن و سزارین را در هفته 38 توصیه می کنند.

فهرست فعالیت های هفته 37 بارداری

1. زمانبندی معاینه هفته 38

2. مطالعه در مورد علائم افسردگی پس از زایمان

3. آماده کردن وسایل اولیه کودک

فهرست فعالیت های هفته 37 بارداری

از
5
رای