3 تا از بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 50 سال و جوان

3 تا از بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 50 سال و جوان مولتی ویتامین راهی است که به شما کمک می کند تا 100 درصد مواد مغذی ضروری بدن را به دست آورید. بهترین مولتی ویتامین برای مردان جوان، مردان بالای 50 سال و بهترین مولتی ویتامین برای گیاهخواران در سلام دنیا معرفی کردیم.

بسیاری از افراد می‌دانند که مولتی‌ ویتامین‌هایی برای زنان در دوره های مختلف مثل دوران بارداری وجود دارد، اما شاید کمتر پیش آمده باشد که درباره مولتی ویتامین برای مردان چیزی شنیده باشید. ما در این مقاله از سلام دنیا قصد داریم به معرفی بهترین مولتی ویتامین‌های برای مردان بپردازیم. 

مصرف مولتی ویتامین مخصوص آقایان

لطفا قبل از مصرف مولتی ویتامین با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که بهترین گزینه برای شماست. مولتی ویتامین راهی است که به شما کمک می کند تا 100 درصد مواد مغذی ضروری بدن را به دست آورید. اول از همه، شما باید یک رژیم غذایی سالم و کامل را در اولویت قرار دهید.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) می‌گوید سطوح مناسب ویتامین برای پیشگیری از بیماری و سلامت کلی کلیدی است. اگرچه عادات غذایی سالم در اولویت است، اما یک مولتی ویتامین می تواند به تامین کمبودهای تغذیه‌ای کمک کند. انتخاب برتر ما، مولتی ویتامین مردانه NOW Adam Superior، ارزان است و دارای DV از مواد مغذی حیاتی است. این راهنما توسط جیسون آر. مک نایت، پزشک خانواده و استادیار بالینی در کالج پزشکی تگزاس A&M مورد بازبینی پزشکی قرار گرفته است.

اما با توجه به اینکه اکثر مردم در ایالات متحده به اندازه کافی محصولات غنی از مواد مغذی روزانه را نمی‌خورند، اگر رژیم غذایی شما فاقد ویتامین ها و مواد معدنی ضروری باشد، مولتی ویتامین ها می توانند به عنوان "مکمل تغذیه ای" عمل کنند. (طبق گفته استاد دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی به اینسایدر). و در واقع، یک مطالعه در سال 2020 در BMJ Open نشان داد افرادی که مولتی ویتامین‌ها را در برنامه روزانه خود ادغام می کنند، احساس سلامتی بیشتری می کنند.


حتما بخوانید: بهترین ویتامین های موردنیاز زنان


سی. مایکل وایت، دکتر فارم، رئیس بخش دانشگاه گفته است، در حالی که زنان نیازهای تغذیه ای خاص تری دارند - مانند آهن بیشتر در دوران قاعدگی - نیازهای ویتامین و مواد معدنی مردان به جن در مورد سن آن ها تغییر زیادی نمی کند، حتی درسنین مختلف هم خیلی کم.

بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 50 سال 

بنابراین، درحالی که ویتامین هایی را در بازار میبینید که مخصوص مردان بالای 50 سال یا مردان فعال است، گاردن رابینسون و توصیه‌های موجود وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید می‌کنند که این ویتامین‌های تخصصی غیرضروری است – اکثر مولتی ویتامین‌های با کیفیت بالا حاوی DV لازم برای انواع افراد است( مرد در هر سنی) به همین دلیل است که ما فقط سه دسته در این راهنما داریم.
با توجه به این موضوع، پیدا کردن یک مولتی ویتامین با فرمول مناسب، برچسب دقیق و مشخصات تغذیه ای کامل چندان هم آسان نیست. مولتی ویتامین‌ها توسط FDA تنظیم نمی‌شوند، به این معنی که هیچ نهاد حاکمیتی وجود ندارد که برچسب مولتی ویتامین را تایید کند، بنابراین تشخیص اینکه ویتامینی که به دنبال آن هستید خالص و موثر است دشوار است. به این خاطر، ما تحقیق و با کارشناسان پزشکی صحبت کردیم تا مجموعه ای از نیازهای تغذیه ای مختلف را هدف قرار دهیم. در پایان این راهنما، به جزئیات بیشتری در مورد اینکه چه کسی باید مولتی ویتامین مصرف کند، چه نوع مواد مغذی در آنها مهم است و سؤالات متداول دیگر می پردازیم.

معرفی بهترین مولتی ویتامین های مخصوص آقایان سال 2021 

 • بهترین مولتی ویتامین‌های مردانه به طور کلی: NOW Adam Superior Men's Multi
 • بهترین مولتی ویتامین مردانه صرف نظر از هزینه: Nature's Way Alive! مولتی ویتامین مردانه روزانه
 • بهترین مولتی ویتامین مردانه گیاهخواران: Ritual Essential for Men

بهترین مولتی ویتامین ها برای مردان

بهترین مولتی ویتامین ها برای مردان به طور کلی (مولتی ویتامین برای مردان جوان و مسن)

NOW Adam Superior Men's Multi بهترین انتخاب ما است زیرا 100% DV را برای 19 ویتامین مورد نیاز شما برآورده می‌کند و با شیوه های تولید مناسب FDA (GMP) مطابقت دارد.

 • تعداد در بسته: 60 کپسول; 120 کپسول
 • مصرف پیشنهادی: روزانه یک عدد قرص همراه غذا مصرف شود
 • مزایا: دارای گواهینامه GMP، آزمایش شده و توصیه شده در Labdoor، 100% DV برای 19 ویتامین اصلی، وگان
 • معایب: ژل های نرم نسبتا بزرگ هستند

NOW Foods در سال‌های اخیر با تعهد خود به تولید مکمل‌ها و ویتامین‌های باکیفیت و ایمن نامی برای خود دست و پا کرده است. این امر در مولتی ویتامین مردانه NOW Adam Superior مشهود است، که مطابق با شیوه‌های تولید مناسب (GMP) و توسط FDA تایید شده است، حتی اگر بدنه حاکم مولتی ویتامین‌های خاصی را تأیید نکرده باشد.


حتما بخوانید: فواید و عوارض مولتی ویتامین و مکمل A-Z


این مکمل دارای حداقل 100% DV برای 19 ویتامین و مواد معدنی اصلی، از جمله ویتامین‌های A ،‌C و B12 است. و به دلیل اینکه حاوی روی، کروم، منگنز و منیزیم است، که همگی از مواد مغذی ضروری هستند برای گیاهخواران نیز مناسب است.

Labdoor مولتی مردانه Adam Superior Men's Multi شرکت NOW Foods را بر روی تعدادی معیارهای کلیدی آزمایش کرد و به این ویتامین درجه B را برای ترکیبات ایمن و خلوص فرمول داد. با این حال، اشاره کرد که کلسیم، منگنز، پتاسیم و روی بیش از 10 درصد از آنچه در برچسب ادعا شده است، متفاوت است، اگرچه در بررسی پزشکی این قطعه، جیسون آر. مک نایت، پزشک خانوادهو استادیار بالینی در کالج پزشکی تگزاس A&M، تأیید کرد که هر ویتامین هنوز در محدوده DV قابل قبول است.

اگرچه این کپسول‌های ژله‌ای نرم برای برخی نسبتاً بزرگ هستند، اما آزمایش‌های تایید شده آزمایشگاهی مولتی ویتامین در مورد سلامتی و خلوص، آن را به بهترین انتخاب ما تبدیل کرده است.

بهترین مولتی ویتامین مردانه با قیمت مناسب

بهترین مولتی ویتامین مردانه با قیمت مناسب

اگر به دنبال گزینه‌ای کم هزینه هستید که هنوز هم اکثریت مواد مغذی مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد، Nature's Way Alive! مولتی ویتامین مردانه روزانه یک انتخاب مناسب است.

 • تعداد هر بسته: 60 قرص
 • مصرف پیشنهادی: روزانه یک عدد قرص همراه غذا مصرف شود
 • مزایا: مقرون به صرفه، مواد مغذی از منابع طبیعی هستند، 100٪ DV را برای 19 ویتامین اصلی برآورده می کند.
 • معایب: هیچ نتایج آزمایشگاهی مستقلی در دسترس نیست 

Nature's Way Alive! مولتی ویتامین مردانه Once Daily یک گزینه مقرون به صرفه است، اما قیمت همه چیز نیست، همانطور که در سؤالات متداول تکمیلی ما ذکر شده است.

این مولتی ویتامین همچنین دارای 100% یا بیشتر DV برای 19 ویتامین و مواد معدنی از جمله ویتامین A، کلسیم و ویتامین B12 است. هر قرص دارای 80 میلی‌گرم مواد مغذی است که از میوه ها و سبزیجات واقعی به دست می آید. به طور کلی 12 نوع قارچ، 14 نوع سبزی برگدار، 12 آنزیم گوارشی و 22 ویتامین و مواد معدنی در این مکمل گنجانده شده است.


حتما بخوانید: خواص ویتامین ب 12 برای بدن


این شرکت یکی از تنها شرکت‌هایی است که گواهینامه TRU-ID را برای بسیاری از محصولات خود کسب کرده است، یک تایید اضافی که خلوص مواد گیاهی را در سطح DNA تضمین می‌کند. وایت گفته است که این تمایزی است که تضمین می کند آنچه روی برچسب است در مکمل نیز موجود است.

بهترین مولتی ویتامین مردانه برای گیاه خوارن

بهترین مولتی ویتامین برای گیاه خوارن

Ritual Essential for Men گیاهخوار، گلوتن و بدون آلرژن است و بر سلامت مغز، سلامت قلب، عملکرد طبیعی سیستم ایمنی و عملکرد طبیعی عضلات تمرکز دارد.

 • تعداد هر بسته: 30 کپسول
 • مصرف پیشنهادی: روزانه دو عدد کپسول با غذا یا بدون غذا مصرف شود
 • مزایا: مناسب برای گیاهخواران، قابلیت اشتراک شدن با ارسال رایگان برای سهولت در تهیه، بدون گلوتن و آلرژن های مهم، بدون رنگ های مصنوعی یا پرکننده های مصنوعی، مفید برای سلامت مغز و قلب، دم کرده با نعناع برای تازگی، تایید شده توسط USP
 • معایب: عدم ارایه در فروشگاه ها، عدم تایید در آزمایشگاه ها

از آنجایی که افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند محصولات حیوانی نمی خورند، نیازهای روزانه آنها متفاوت است و مواد مغذی بیشتری وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. یک مطالعه در سال 2016 در مجله پزشکی استئوپاتیک نشان داد ویتامین B12، کلسیم، آهن، ویتامین D، پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 کمبودهای رایج در بین گیاهخواران هستند.

Ritual Essential for Men 100% گیاهی و شفاف در مورد زنجیره تامین مواد تشکیل دهنده آن است. ماموریت آن این است که با مکمل مردانه خود که به طور خاص برای تقویت سلامت مغز و قلب و ارتقای عملکرد طبیعی سیستم ایمنی و عضلانی فرموله شده است، "سلامت پایه را در کانون توجه قرار دهد."

جدا از اینکه این کپسول کاملا گیاهی است، فاقد گلوتن و آلرژن نیز است. Ritual با یک روش اشتراکی کار می کند که هر ماه یک بسته جدید را به درب منزل شما می فرستد. Ritual هنوز توسط Consumer Labs آزمایش نشده است، اما توسط USP تأیید شده است. این تأیید می کند که دقیقاً حاوی مواردی است که روی برچسب لیست می کنند، از جمله سطوح مواد مغذی ایمن، بدون مواد مضر مانند فلزات سنگین و آفت کش ها، و برای تجزیه و هضم مناسب است.


حتما بخوانید: خواص ویتامین ای برای پوست


چه کسانی باید مولتی ویتامین مصرف کنند؟

افرادی که از رژیم غذایی سخت پیروی می کنند، مانند گیاهخواران که باید سطح مواد مغذی و کمبودهای احتمالی را با پزشک خود بررسی کنند. به همین ترتیب، افرادی که دارای کمبود وزن هستند، افراد مسن، که به اندازه کافی در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند یا دارای یک بیماری مزمن پزشکی هستند (مانند بیماری قلبی، برخی سرطان ها، دیابتی ها، اختلالات خودایمنی و افرادی که عمل جراحی بای پس معده انجام داده اند) باید مولتی ویتامین ها را در نظر بگیرند. (به گفته اوما نایدو، MD، مدیر روانپزشکی تغذیه و سبک زندگی در بیمارستان عمومی ماساچوست)

وایت گفته است که: "اکثر مردان بالای 50 سال برای حفظ سلامتی خود به مکمل‌ها نیاز ندارند - فقط آنهایی که مشکلات اساسی در رژیم غذایی، جذب مواد مغذی یا بیماری‌های زمینه‌ای دارند."

علاوه بر این، Garden-Robinson خاطرنشان می کند که مصرف بیش از حد مکمل‌ها می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. او و دکتر نایدو گفته اند که مصرف بیش از حد ویتامین A ممکن است به آسیب کبدی منجر شود، در حالی که کلسیم اضافی ممکن است خطر تشکیل سنگ ادراری را افزایش می دهد. ویتامین C فراوان می تواند باعث اسهال و حالت تهوع نیز شود.

سخن آخر

مصرف مولتی ویتامین برای افرادی که ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را از طریق غذاهای روزانه بدست نمی‌آورند بسیار مهم است. به علاوه مولتی ویتامین‌ها در افرادی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای خاص هستند نیز به سلامت بدن کمک می‌کند. در هنگام خرید مولتی ویتامین برای مردان به ترکیبات تشکیل دهنده آن توجه کنید و از خرید محصولاتی که به یک یا چند جز آن حساسیت دارید پرهیز نمایید. بهتر است پس از مصرف هر نوع مولتی ویتامین با پزشک خود مشورت کنید. اگر این مطلب را مفید می دانید می توانید آن را در دیگر شبکه‌های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید. 


مقالات مرتبط:

خواص ویتامین B5 برای سلامتی

23 ماده غذایی سرشار از ویتامین A

از
6
رای