بهترین اسباب بازی ها برای کودکان یک ساله + راهنمای انتخاب اسباب بازی مناسب در زمان خرید

بهترین اسباب بازی ها برای کودکان یک ساله + راهنمای انتخاب اسباب بازی مناسب در زمان خرید اسباب بازی ها به کودکان کمک می کند تا برای حرکت کردن تشویق شوند. زمان انتخاب اسباب بازی برای فزرند 1 ساله باید به چند ویژگی توجه کنید از جمله: رنگی بودن و...در ادامه بهترین اسباب بازی برای کودکان یک ساله ارائه شده است.

کودک نوپای شما آماده بازی کردن، اکتشاف و تخیل آفرینی است. در سن یک سالگی، کودک کوچک شما روز به روز کنجکاوی تر می شود. کنجکاوی طبیعی آنها را به سمت اسباب بازی هایی سوق می دهد که حرکت کرده، سر و صدا ایجاد کرده و از دنیای اطراف تقلید می کنند. اسباب بازی هایی مثل روروک و اسباب بازی های حرکت کننده کودک نوپای شما را به ادامه حرکت کردن تشویق می کند، و عروسک ها، مجموعه اسباب بازی و ماشین های اسباب بازی به آنها کمک می کنند تا درباره محیط زندگی خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

کودک نوپا به تازگی به طرز فزاینده ای قادر به تفکر خلاقانه شده است، بنابراین، تظاهر کردن بخش بزرگی از زمان بازی را به خود اختصاص می دهد. برای تمرکز بر روی قطارهایی که در طول اتاق حرکت می کنند و صدای جلنگ جلنگ فنجان های چای با شکل حیوانات آماده باشید. در این مرحله، هر چیزی، فرصتی برای آگاه کردن ذهن کودک شما، الهام بخشیدن تخیل او و آموزش درس های ارزشمند رفتاری به او است. برای کمک به ترغیب رشد جسمی، روحی و عاطفی آنها، هنگام انتخاب اسباب بازی های فرزند یک ساله خود، به دنبال این ویژگی ها باشید:

4 ویژگی که اسباب بازی های کودکان یک ساله باید داشته باشد

1. اسباب بازی هایی با رنگ روشن: همانطور که دید آنها وسیع تر می شود، کودکان می توانند رنگ های شاد را ساده تر از رنگ های کسل کننده و سایه های پاستل تشخیص دهند (اگرچه تا سن سه سالگی شروع به نام بردن رنگ ها نخواهند کرد)، بنابراین احتمالاً آنها می توانند با یک کامیون آتش نشانی قرمز روشن یا مجموعه ای از فنجان ها با رنگ های رنگین کمانی بازی کرده و یاد بگیرند.

ویژگی های اسباب بازی کودکان یک سال

2. اسباب بازی هایی که نیاز به تنظیم یا هماهنگی دارند: کودک شما دوست دارد به همه چیز دست بزند (یا همه چیز را در دهان خود فرو کند)، بنابراین، این زمان خوبی برای پرورش و ایجاد فضا برای شروع کار با اسباب بازی هایی است که با تنظیم و توسعه موتور، حرکات بزرگ و کوچکی انجام می دهند. پازل ها، اسباب بازی هایی تو در تو که بر روی هم یا داخل هم قرار می گیرند و اسباب بازی های وصل کردنی برای دست های کوچک آنها جهت کسب مهارت و رشد ذهنی برای حل مساله مناسب است.

3. اسباب بازی هایی که کودکان را وادار به حرکت کردن می کند: اسباب بازی هایی که کودک می تواند با استفاده از یک نخ به منظور حرکت آنها را کشیده یا هل بدهد، که به ویژه برای کوکان یک ساله مهم است که تازه شروع به راه رفتن می کنند. کار نیکو کردن از پر کردن است (کار کنید تا رستگار شوید)، و اسباب بازی هایی که با آنها حرکت می کنند باعث می شوند که تمرین بیشتر سرگرم کننده شود!

4. اسباب بازی هایی که کودکان را با سهیم شدن اسباب بازی ها و در کنار هم بازی کردن آشنا می کند: کودکان یک ساله هنوز با هم بازی نمی کنند، اما آنها دوست دارند تا «در کنار هم بازی کنند»، و در حالی که در کنار یک کودک دیگر قرار دارند، بازی خود را انجام دهند. بازی در کنار هم یکی از مراحل ابتدایی رشد اجتماعی کودکان است، بنابراین داشتن اسباب بازی هایی که کودکان نوپا بتوانند با چندین کودک دیگر به اشتراک بگذارند (مانند یک مجموعه بزرگ اسباب بازی یا چند بسته ماشین بازی)، به آنها کمک می کند تا در مسیر بسیار اجتماعی شدن قدم بردارند.

راهنمای انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکان یک ساله

بهترین اسباب بازی های مورد علاقه کودکان یک ساله

با توجه به این ویژگی ها، ما فهرستی از برخی از بهترین اسباب بازی های مورد علاقه کودکان یک ساله را جمع آوری کرده ایم:

1. یک اسباب بازی موزیکال

بیا آهنگ گوش بدهیم، عزیزم! این اسباب بازی های روشن همراه با موسیقی، دو راه برای بازی کردن کودک ارائه می دهند: کودکان می توانند با فشردن توپ هایی که در بالای پتک (مضراب) قرار دارد زیلوفون را به پایین فرو برده و یا زیلوفون را کشیده تا به صورت تکی به صدا در بیاید. در هر صورت، بازی با آلات موسیقی به کودکان کمک می کند تا بین چشم ها و دست هماهنگی ایجاد کرده، زبردستی و البته مهارت های شیرین موسیقی را بیاموزند.

2. یک میز بازی و سرگرمی کودک

یک میز بازی و سرگرمی راه مناسبی برای مشغول نگه داشتن ذهن و دست کودک بدون اشغال فضای زیاد است. با استفاده از شش فعالیتی که در میز آموزش و سرگرمی جادویی ستاره دار VTech فشرده شده است، فرصت زیادی جهت ایجاد مهارت های محرک بزرگ و کوچک برای کودکان وجود دارد (حتی فضا برای دو کودک وجود دارد!). پاها به راحتی قابل جابه جایی هستند و این میز را می توان تبدیل به چیزی کرد که کودک از دوران نوزادی تا پیش دبستانی با آن بازی می کند.

بهترین اسباب بازی برای کودکان یک ساله

3. اسباب بازی حلقه هوش

رنگ های روشن و طراحی ساده، باعث می شود اسباب بازی حلقه هوش یک اسباب بازی ایده آل برای آموزش کودکان باشد که بیاموزند اشیاء را در کنار هم قرار دهند، آنها را بر روی هم انباشته کرده و آنها را به صورت وارونه چیده و چیزهایی را در زیر آنها پنهان کنند (باید پایداری شیء را به آنها بیاموزد!). و اعداد بزرگی که در پایین هر حلقه نوشته شده است، به آنها کمک می کند تا اعداد یک تا هشت را از کوچک به بزرگ یاد بگیرند.

4. اسباب بازی های کشیدنی

این اسباب بازی حلزونی شکل مناسب که به آرامی حرکت می کنند به فعال نگه داشتن کودک شما کمک می کنند. از آنجا که کودکان این اسباب بازی حلزونی را با کشیدن نخ آن کنترل می کنند، کودکان نوپا دوست دارند تا پوسته رنگارنگ به دور هم پیچیده آن را تماشا کرده و صدای غلت خوردن آن را بشنوند. همچنین پوسته حلزون نیز قابل جدا کردن از هم است (ساختنی و وصل کردنی است) که امکان دو بازی سرگرم کننده را در یک اسباب بازی فراهم کرده و به ایجاد مهارت های مختلف کمک می کند.

برترین اسباب بازی ها برای بچه های یک ساله

5. اسباب بازی واکر

در اینجا یک اسباب بازی دیگر برای کمک به کودک شما برای بازی در دوران نوپایی آورده شده است. این گورخر فقط با اعمال نیرو توسط کودک شما حرکت می کند، پس کودک شما می تواند با همان سرعتی حرکت کند که اسباب بازی را هل می دهد (که خیلی سریع نیست). این فقط شامل عناصر تعاملی کافی برای سرگرمی و آموزش است (این کار به کودکان، حیوانات، موسیقی، حروف و مهارت های حرکتی خوب نیز می آموزد) و کودکان یک ساله از بازی با آن خسته نمی شوند.

6. یک مجموعه بازی با آدمک ها

آیا کودک شما بازی با حیوانات مزرعه را دوست ندارد؟ با یک اسباب بازی که در واقع مزرعه ای عملکردی به صورت مینیاتور است، کودکان سال ها از بازی با کشاورزان لذت می برند. به حیوانات غذا می دهند، جوجه ها از تخم بیرون می آیند، ذرت ها را آسیاب می کنند و حیوانات را بعد از یک روز طولانی به داخل یک فضای بسته می برند، در حالی که تمام آهنگ هایی که درباره اهمیت مراقبت از دیگران است را می شنوند.

مناسب ترین اسباب بازی برای کودک 1 ساله

7. یک عروسک برای کودک

عروسک های سوییت دریم بیبی استلا (Baby Stella Sweet Dreams) یکی از اولین عروسک های مناسب محسوب می شوند. بچه های کوچک عاشق بازی کردن با دوست جدید دختر خود هستند- بطری مغناطیسی و پستانک را به آن وصل کرده و پوشک و لباس او را تغییر دهند. و عطر اسطوخودوس ملایم می تواند به آرام شدن کودک شما در زمان خواب کمک کند. اسباب بازی بیبی استلا نرم و راحت مانند حیوانات اسباب بازی پر شده با پنبه است و برای بازی کردن یا تنها در آغوش کودک قرار گرفتن مناسب است.

8. یک ماشین بازی

این شادترین کامیون کمپرسی است که تاکنون دیده اید. سنگ های رنگی را از بالای کامیون به داخل سطل ریخته تا صدای شمردن کامیون 1 و 2 و 3 و ... را بشنوید! بله! اهرم کششی کامیون، سطل را از زباله خالی می کند (مراقب سنگ های پراکنده شده باشید)، و کودکان نوپا عاشق هدایت کامیون به همراه نخ کشیدنی آن هستند. والدین به خاطر داشته باشید: این اسباب بازی آهنگ های محدودی دارد، بنابراین آماده باشید تا همان دو آهنگ کامیون کمپرسی را برای روزهای مداوم بشنوید.

اسباب بازی برای بچه های یک ساله

9. کتاب تعاملی کودک

این کتاب های برجسته یک آغازگر تشریحی سرگرم کننده و بصری برای کودکان نوپا هستند. شکل های برجسته در کتاب بالا می آیند تا ناف، پاها، دست ها و سایر اعضاء بدن کودک را نشان دهند. همانطور که آن را برای کودک خود می خوانید، به آنها کمک کنید تا به همان قسمت ها در بدن خودشان اشاره کنند. درس ها را با کتاب های بعدی برای یادگیری انگشتان پا، گوش ها و بینی ادامه دهید.

10. یک پازل

هیچ چیز بچه های یک ساله را کاملاً مانند حیوانات مزرعه خوشحال نمی کند (و ما شرط می بندیم که شما در زمینه در آوردن صدای گاو و گوسفند کاملاً متخصص هستید). صفحه پازلی به شکل انبار کاه، پازل های هشت قطعه ای فوق العاده ضخیم و دارای برآمدگی زیاد برای گرفتن در دستان کوچک آنها مناسب است، کودکان برای هماهنگ کردن این قطعات پازل، گرفتن اشیاء و صدای حیوانات بسیار خوشحال می شوند.

پازل، یکی از بهترین اسباب بازی مناسب برای بچه های یک ساله

11. یک اسباب بازی در فضای باز

یک سرسره کوچک در فضای پشتی حیاط خانه شما که اندازه مناسبی برای کودک نوپا دارد، فوق العاده سرگرم کننده برای کودک نوپا محسوب می شود، اجازه دهید که بگویم برای رشد فعالیت های حرکتی او (مانند کوه نوردی) فوق العاده است!

12. اسباب بازی حمام

این جوجه های کوچک اسباب بازی، زمان خوبی بر روی آب پراکنده می شوند. اگرچه در داخل بیشتر این اسباب بازی های کودک در نهایت کپک قارچی به وجود می آید (حال به هم زن است!)، اما این اسباب بازی ها از وسط قابل باز شدن هستند پس به راحتی می توان آنها را تمیز و خشک کرد- آنها حتی برای شست و شو در ماشین ظرف شویی بی خطر هستند. کودکان با جور کردن و پیوند زدن نیمه های این اسباب بازی ها به هم سرگرم خواهند شد و والدین نباید نگران خطرات سلامتی بالقوه آنها باشند. با این وجود، به خاطر داشته باشید: برای جلوگیری از رشد کپک در این اسباب بازی ها، باید بعد از هر حمام کودک آنها را از هم جدا کرده، تمیز کرده و کاملا خشک کنید.

 راهنمای انتخاب مناسب ترین اسباب بازی برای کودکان 1 ساله

منبع: babylist

از
50
رای