پماد کالاندولا برای چیست؛ روش مصرف، خواص و عوارض کرم کالاندولا

پماد کالاندولا برای چیست؛ روش مصرف، خواص و عوارض کرم کالاندولا پماد کالاندولا برای چیست؛ خواص و عوارض کرم یا پماد کالاندولا برای پوست، واژن، لک و جای جوش، شقاق، تبخال، هموروئید، اگزما، نوزاد، مقدار و طریقه مصرف، و قیمت آن در سلام دنیا بخوانید.

از کرم های پرطرفدار در بازار داروهای موضعی کرم یا پماد کالاندولا می باشد، در این مطلب از سلام دنیا کرم کالاندولا برای چیست، خواص پماد کالاندولا برای جای جوش، صورت، شقاق، تبخال، خارش واژن، عرق سوز شدن، آفتاب سوختگی، هموروئید (بواسیر)، سوختگی، اگزما، نوزاد، مقدار مصرف، طریقه مصرف، عوارض، جایگزین و قیمت آن صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

کرم کالاندولا برای چیست

کرم کالاندولا از کرم هایی می باشد که در درمان التهابات پوستی به هر شکلی به کار برده می شود، استفاده از کرم کالاندولا شرایط سنی ندارد و این نشان دهنده کم عوارض بودن آن می باشد، در ادامه بیشتر با این کرم و یا پماد آشنا خواهید شد.

خواص پماد کالاندولا برای جای جوش

پماد کالاندولا در آزمایشی که انجام بر روی آن انجام شده است نشان داده که می تواند در درمان آکنه و جوش مفید باشد لک های ناشی از آکنه و جوش را از بین می برد.


حتما بخوانید: از بین بردن جای جوش با 25 ماسک خانگی


پماد کالاندولا برای صورت

پماد کالاندولا موجب هیدراتاسیون و سفت شدن پوست می شود، برای داشتن پوستی شاداب از این پماد روزی دوبار می توانید استفاده کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید.

پماد کالاندولا برای صورت

پماد کالاندولا برای شقاق

شقاق یا شکاف مقعدی از آسیب های دردآور می باشد که فرد مبتلا می تواند از پماد کالاندولا بر روی نقطه مورد نظر بمالد و از درد آن کم کند.

پماد کالاندولا برای تبخال

کسانی که مدام تب خال می زنند می توانند برای رفع خارش و ورم ناشی از تبخال و حتی در تسریع رفع نیش حشرات کمی از پماد کالاندولا را بر روی ناحیه مورد نظر خود بمالید تا اثرش را ببینید.

پماد کالاندولا برای تبخال

پماد کالاندولا برای خارش واژن

زنان با استفاده ی یک ماهه از ژل خاص (Estromineral Gel, Rottapharm-Madaus ) که کالاندولا، لاکتوباسیلوس اسپرونژنوس، ایزوفلاونها و اسید لاکتیک در آن موجود می باشد خارش مهبل، سوزش، خشکی و درد در طول مقاربت را از بین خواهند برد.


حتما بخوانید: 7 پماد برای خارش واژن


پماد کالاندولا برای عرق سوز شدن

از داروها و پمادهای بسیار موثر برای عرق سوز شدن مخصوصا در فصل تابستان پماد کالاندولا می باشد که قرمزی و خشکی ناشی از سوختگی و عرق سوز شدن را از بین می برد.

پماد کالاندولا برای آفتاب سوختگی

همانطور که عنوان کردیم پماد کالاندولا در جهت درمان رفع سوختگی ناشی از آفتاب بسیار موثر می باشد و مانند یک ضد آفتاب عمل می کند زیرا که دارای ویژگی SPF می باشد و اثر یک ضد آفتاب را دارد.

پماد کالاندولا برای هموروئید (بواسیر)

پماد کالاندولا با خاصیتی که دارد تورم ناشی از بواسیر را از بین می برد و در جهت رفع درد و التهاب موثر می باشد.

پماد کالاندولا برای سوختگی

پماد کالاندولا برگرفته از گل های همیشه بهار می باشد و در جهت رفع و درمان سوختگی هایی از قبیل سوختگی بخار آب و یا ظروف می تواند مرهم باشد. به این صورت که یک لایه ضخیم بر روی ناحیه ای که دچار سوختگی شده است زده و در طول روز تمدیدش کنید. اما اگر سوختگی شدید بود حتما باید به پزشک مراجعه شود.

پماد کالاندولا برای سوختگی

کرم کالاندولا برای اگزما

اگزما از آن دسته حساسیت های پوستی است که همراه با خارش خواهد بود که در جهت رفع و بهبود آن می توان از پماد کالاندولا استفاده کرد. 


حتما بخوانید: درمان اگزما با 10 درمان خانگی و گیاهی ساده


پماد کالاندولا برای نوزاد

نوزادانی که بر اثر استفاده از پوشک دچار راش پوشک می شوند می توانند با استفاده از پماد کالاندولا برای رفع قرمزی و خارش آن استفاده کنند، همچنین سوختگی ناشی از ادرار را برطرف می کند. به این شکل که روزانه یک تا دو نخود از پماد را بر روی محل مورد نظر زده تا اثر بهبودی آن را ببینید.

پماد کالاندولا برای نوزاد

مقدار مصرف کرم کالاندولا

در هر بار استفاده از این پماد مقدار کمی از آن را روی پوست زده.

طریقه مصرف پماد کالاندولا

برای استفاده از پماد کالاندولا برای هر موردی که می خواهید پس از تمیز کردن پوست خود، مقدار کافی ( برای نوزادان به اندازه یک تا دو نخود) از پماد را روزی چند بار بر روی پوست بمالید.

طریقه مصرف پماد کالاندولا

عوارض پماد کالاندولا

تاکنون عوارضی از استفاده پماد کالاندولا گزارش نشده است و زنان باردار و شیرده و حتی نوزادان نیز می توانند از آن استفاده کنند.

جایگزین پماد کالاندولا

برای جایگزینی پماد کالاندولا ابتدا باید دلیل این کار را بدانید برخی به خاطر حساسیت پوستی ، برخی به خاطر قیمت و برخی نیز در دسترس نبودن آن دلیلی شد تا از پمادی دیگر با همین خصوصیات استفاده کنند. برای ایتکار بهتر است از پزشک پوست مشورت بگیرید.

قیمت پماد کالاندولا

قیمت پماد کالاندولا در بازار دارو از از 17000 توامن تا 33000 هزار تومان گزارش شده است. 

سخن آخر

از پماد کالاندولا در دمای پایین تر از 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنید. امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

بهترین کرم ها و پماد برای درمان اگزمای پوستی از نظر متخصصان

پماد هیدروکورتیزون برای چیستاز
6
رای