علائم خشکی چشم چیست + علت و درمان خشکی چشم

علائم خشکی چشم چیست + علت و درمان خشکی چشم به دلیل استفاده روز افزون از ابزارهای الکترونیکی، بیماری سندرم خشکی چشم در حال افزایش است که می تواند مشکلات چشمی دیگری را به وجود آورد. علائم و علت خشکی چشم و راه های درمان آن را در سلام دنیا بخوانید.

بله اگر شما به طور منظم از تلفن همراه و ابزارهای تکنولوژیک استفاده می کنید، شما می توانید دچار سندرم خشکی چشم شوید. این روزها به دلیل وابستگی روز افزون به ابزارهای الکترونیکی، سندرم خشکی چشم به طور فزاینده ای در حال زیاد شدن است. ما در این مقاله از سایت سلام دنیا، به بررسی خشکی چشم چیست، علت خشکی چشم، علائم خشکی چشم و نکاتی برای درمان خشکی چشم پرداختیم. با ما همراه باشید.

خشکی چشم چیست

سندرم خشکی چشم به شرایطی اطلاق می شود که در آن اشک های ما به طور چشمگیری روان نیستند و باعث خشکی می شوند. این می تواند به دیگر مشکلات چشم مانند مشکل در خواندن از روی کتاب، خواندن از روی صفحه نمایش الکترونیکی، خواندن چاپ کوچک، رانندگی در شب و غیره منجر شود. اما سندرم خشکی چشم فقط به دلیل فشار چشم در استفاده از ابزارهای دیجیتالی نیست.


حتما بخوانید: درمان خشکی چشم با ساده ترین روش های خانگی


سندرم خشکی چشم و مشکل خواندن

دلایل سندرم خشکی چشم

برخی از دلایل دیگر برای سندرم خشکی چشم عبارتند از:

 • جراحی چشم
 • آلرژی چشم
 •  پیری

علائم خشکی چشم

هنگامی که سندرم خشکی چشم دارید، احتمال دارد که خارش، سوزش، چشم قرمز، درد و پف چشم را تجربه کنید.

دلایل سندرم خشکی چشم

علت خشکی چشم چیست

برخی از شرایط پزشکی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد چشم های خشک نیز شود. در یک مطالعه در مجله JAMA Ophthalmology، متوجه شدیم کسانی که مبتلا به میگرن بودند، خطر ابتلا به خشکی چشم بیش از 20 درصد را داشتند.

عوامل ایجاد سندرم خشکی چشم

در همان مطالعه ذکر شده است که عوامل زیر می تواند باعث خشکی چشم شود:

 • تغییرات هورمونی پس از بارداری
 • قرص های ضد بارداری 
 • یائسگی
 • روماتیسم مفصلیکسانی که مبتلا به میگرن بودند، خطر ابتلا به خشکی چشم بیش از 20 درصد را داشتند.
 • دیابت
 • بیماری تیروئید بیماری خود ایمنی (AITD)
 • استفاده طولانی مدت از لنزهای تماسی 
 • قرار گرفتن در معرض هوا به مدت طولانی 

حتما بخوانید: روماتیسم مفصلی چیست


درمان سندرم خشکی چشم

1. درمان خشکی چشم با قطره اشک مصنوعی

بهتر است با یک دکتر برای سندرم چشم های خشک تماس بگیرید. اغلب پزشکان بیشتر قطره های اشک مصنوعی تجویز می کنند. بعضی از روش های دیگر شامل روش هایی برای افزایش تولید اشک وجود دارد. با این حال، به غیر از این درمان ها، برخی از تغییرات شیوه زندگی نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

درمان سندرم خشکی چشم

2. درمان خشکی چشم با برقراری فاصله مناسب

هنگام استفاده از ابزارهای الکترونیکی، اطمینان حاصل کنید که فاصله کافی بین چشم و صفحه نمایش برای جلوگیری از فشار بیش از حد وجود دارد.

3. برای درمان خشکی چشم: استفاده از ابزارهای دیجیتال خود را به حداقل برسانید

برای بیش از 20 دقیقه به طور مداوم روی صفحه نمایش نگاه نکنید. با نگاه کردن به دور از صفحه نمایش خود، می توانید از وقفه های مکرر سود ببرید، ترجیحا به یک نقطه دور از صندلی خود زل بزنید. هر چند وقت یکبار چندین ثانیه چشم ها را ببندید.

4. برای درمان خشکی چشم: از ابزارهای نوری در اتاق تاریک استفاده نکنید

اگر می خواهید در شب بخوانید، مطمئن شوید که چراغ خواب شما روشن است. وقتی اتاق کاملا تاریک است و شما چیزی را روی صفحه نمایش می خوانید، چشمان شما خسته می شوند.

سخن آخر

سندرم خشکی چشم به شرایطی اطلاق می شود که در آن اشک های ما به طور چشمگیری روان نیستند و باعث خشکی می شوند. کسانی که مبتلا به میگرن هستند، خطر ابتلا به خشکی چشم بیش از 20 درصد را دارند. در این پست سلام دنیا، به علائم خشکی چشم و راه های درمان آن پرداخته ایم. امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

18 علت قرمز شدن چشم + درمان لکه خون در چشم

ریزش اشک چشم در نوزادان: علل، علائم و درمان خانگی و پیشگیری از آن

از
2
رای