6 روش برای بهتر غذا خوردن در رستوران های فست فود

6 روش برای بهتر غذا خوردن در رستوران های فست فود ماندن در دو راهی بین پندها و توصیه های کارشناسان تغذیه و علاقه ما به غذاهای فست فودی کابوسی تمام نشدنی است اگر ما نخواهیم راه سومی به نام میانه روی را انتخاب کنیم.

فست فود فقط وقتی مشکل آفرین است که شما به طور مداوم و بیش از حد از آن استفاده کنید.

شاید شما چاره ای جز اتکا بر غذاهای آسان رستورانهای فست فود یا فریزرهای سوپرمارکت ها نداشته باشید یا شاید شما به نوع خاصی از غذاهای فست فودی علاقمند هستید اما نمی توانید زیاده روی در مصرف آن را ترک کنید. نبایستی احساس شرمساری یا گناه بنمایید. تنها قبل از اقدام به خرید، کمی بیاندیشید.

مشکل فست فودها این است که شما آنها را تهیه نمی کنید بنابراین کنترلی بر روش های پخت و مواد اولیه به کار رفته در آنها ندارید. هرچند غذاهای فست فودی ممکن است باعث افزایش وزن، بیماریهای قلبی یا سایر مشکلات مزمن جسمی نشوند، اما دارای کالری، چربی، کلسترول و نمک بالایی می باشند و در نتیجه می توانند در ایجاد این مشکلات نقش داشته باشند بویژه اگر در مصرف آنها زیاده روی نمایید. حتی وقتی رستورانهای فست فود انتخاب هایی سالم تر در اختیار افراد قرار می دهند، باز هم افراد کمی آنها را انتخاب می نمایند. اگر شما این گونه هستید، بسیار خوب است اما اگر این گونه نیستید، بهترین توصیه تغذیه ای همان نصیحت قدیمی است: میانه روی.

مضرات فست فود

6 روش سالم برای استفاده از غذاهای فست فودی

1. فست فود ها را فقط در اندازه معمولی سفارش دهید

از حالات سوپر، بزرگ، دوبل، سه نفره و دولوکس پرهیز کنید. بعضی اوقات به نظر می رسد شما با پرداخت کمی پول بیشتر غذای بیشتری بدست می آورید اما در واقع آنچه که بدست می آورید تنها کالری، چربی، قند و یا نمک بیشتر می باشد و احتمالاً مواد مغذی دیگر در اختیار شما قرار نمی گیرد.

2. بهتر است فست فود ها را در اندازه مخصوص کودکان یا کوچک سفارش دهید

با این کار شما از خوردن فست فود مورد علاقه خود احساس رضایت خواهید کرد در حالی که کالری، مواد افزودنی، نمک و چربی (و احتمالاً پول) کمتری مصرف می نمایید. تنها یک پرس غذا سفارش دهید یعنی یک عدد همبرگر یا یک برش پیتزا، یک هات داگ یا یک تاکو. اگر غذای مورد علاقه شما فقط در اندازه بزرگ سرو می شود، از فروشنده بخواهید تا آن را نصف کرده و نیمی از آن را در یک بسته بندی به شما تحویل دهد تا برای یک وعده غذایی دیگر به خانه ببرید.

3. غذاهای فست فود پر کالری را با دورچین های کم کالری تر مصرف کنید

اگر می خواهید یک چیزبرگر سفارش دهید، سیب زمینی سرخ کرده همراه آن را سفارش نداده و به جای آن یک کاسه کوچک سوپ یا سالاد سبزیجات سفارش دهید.

4. ابتدا غذای سالم تر را مصرف کنید تا کمی از گرسنگی شما کاهش پیدا کند

شاید با این کار مقدار کمتری از غذای فست فودی که سفارش داده اید را میل نمایید.

5. به جای نوشیدنی های گازدار از آب استفاده کنید

اکثر رستورانهای فست فودی بطری های آب معدنی نیز برای فروش دارند اگر که شیرآب یا آبسردکن در رستوران در دسترس شما نبود.

6. غذاهایتان را متعادل کنید

در کنار متعادل سازی وعده های غذایی، مهم است که نوع و میزان غذایی را که در طول هر روز مصرف می کنید نیز متعادل سازی نمایید. سعی کنید در روزهایی به رستورانهای فست فود مراجعه نمایید که سایر وعده هایی غذایی شما در آن روز کمتر،سبک تر و سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها و فیبر باشند.

از
0
رای