محصولات لبنی شامل چیست؛ انواع غذاهای دارای لبنیات که نمیدانستید

محصولات لبنی شامل چیست؛ انواع غذاهای دارای لبنیات که نمیدانستید لبنیات شامل چیست ؛ انواع محصولات لبنی و غذاهای دارای لبنیات که نمیدانستید؛ کدام غذاها حاوی لبنیات هستند، چه نوع مواد غذایی لبنیات محسوب می شوند و نحوه تشخیص آن را در سلام دنیا بخوانید.

حتما برچسب غذاهای رایج مانند کنسرو ماهی تن، نان، هات داگ و شکلات را بررسی کنید. شما انتظار دارید شیر و بستنی حاوی لاکتوز باشند - نوعی قند موجود در شیر و محصولات شیر. اما سس سالاد و گوشت ؟ اگر عدم تحمل لاکتوز دارید یا از یک رژیم غذایی بدون لبنیات یا وگان پیروی می کنید.، ممکن است لازم باشد از محصولات لبنی اجتناب کنید. اما فهرست غذاهایی که لبنیات هستند ممکن است طولانی تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. متخصص تغذیه، آنا تیلور، RD، LD، به غذاهای خاصی با لبنیات اشاره می کند و اگر بدون لبنیات زندگی می کنید باید به دنبال چه کلماتی در برچسب های غذایی خود باشید. در این مطلب از سلام دنیا، ما به معرفی لبنیات شامل چیست ؛ انواع محصولات لبنی و غذاهای دارای لبنیات که نمیدانستید پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

چه نوع مواد غذایی لبنیات محسوب می شوند؟

وزارت کشاورزی ایالات متحده ماست، پنیر، شیر بدون لاکتوز و شیر سویا و ماست غنی شده را لبنیات تلقی می کنند. اما «غیر لبنی» روی برچسب به این معنی نیست که محصول حاوی مشتقات شیر ​​نیست. به عنوان مثال، یک غذای غیرلبنی ممکن است حاوی کازئین و دیگری از آلرژن های شیر باشد.

انواع غذاهای دارای لبنیات

آیا به دنبال لیستی از محصولات لبنی هستید که باید از آنها اجتناب کنید؟ در اینجا برخی از غذاهای رایجی که ممکن است فکر نکنید حاوی لبنیات هستند، اما حاوی لبنیات هستند، آورده شده است.


حتما بخوانید: بهترین غذاهای سرشار از کلسیم


1. غذاهای دارای لبنیات: مارگارین و کره

آیا کره یک محصول لبنی است؟ بله، تیلور می گوید. کره معمولاً با کوبیدن خامه ای که از شیر گاو به دست می آید تهیه می شود. و حتی مارگارین، که ممکن است فکر کنید جایگزینی بدون لبنیات است، ممکن است حاوی مواد لبنی مانند آب پنیر یا لاکتوز باشد.او می گوید: «در حال حاضر مقدار زیادی مارگارین گیاهی در بازار وجود دارد. «یک راه آسان برای بررسی مجدد، یک نگاه سریع به بسته است. اگر محصولی حاوی شیر است، باید این موضوع را با گفتن «حاوی شیر» یا عبارتی مشابه در انتهای فهرست مواد تشکیل دهنده، افشا کند.

2. غذاهای دارای لبنیات: شکلات

آیا شکلات لبنیات دارد؟ بگو اینطور نیست! متأسفانه، مقدار زیادی شکلات حاوی شیر است - شکلات شیری، شکلات سفید و حتی مقداری شکلات تیره.تیلور توضیح می‌دهد: «شکلات‌های تیره زیادی وجود دارند که حاوی شیر نیستند، اما اگر با تجهیزات مشابه دیگر شکلات‌ها ساخته شوند، ممکن است همچنان با شیر درست شوند.»

3. غذاهای دارای لبنیات: نان

باید برچسب را بررسی کنید تا ببینید آیا نانی که می خواهید بخورید حاوی لاکتوز (که گاهی به عنوان شیرین کننده استفاده می شود) یا آب پنیر (که در برخی موارد به عنوان نگهدارنده استفاده می شود). همچنین باید مراقب کراکرها باشید که ممکن است حاوی لاکتوز و آب پنیر نیز باشند. برچسب را برای هر گونه مواد لبنی یا مشتقات شیر ​​بررسی کنید (اطلاعات بیشتر در مورد آن ها در یک لحظه).

انواع غذاهای دارای لبنیات 1

4. غذاهای دارای لبنیات: محصولات پخته شده

بیسکویت چیپسی شکلاتی، کیک وانیلی، پودینگ نان - این لیست را می‌توان با محصولات پخته‌شده حاوی نوعی لبنیات ادامه داد. فقط به تمام آن کره در دستور پخت شیرینی های شکری فکر کنید. و حتی اگر در دستور غذا نیازی به کره نباشد، باید مراقب کسانی باشید که از ماست یا شیر استفاده می کنند. «البته، همه محصولات پخته شده حاوی لبنیات نیستند. تیلور خاطرنشان می‌کند که فروشگاه‌های مواد غذایی اغلب محصولات ویژه‌ای را حمل می‌کنند که بدون لبنیات یا حتی گیاه‌خواری هستند، و اینترنت مملو از دستور العمل‌های جایگزین بدون لبنیات برای انواع محصولات پخته است. امروزه بسیاری از بستنی‌های گیاهی خوشمزه نیز در بازار وجود دارد که از جایگزین‌هایی مانند شیر نارگیل یا شیر سویا استفاده می‌کنند – بنابراین این بستنی‌ها نیز بدون لبنیات خواهند بود.

5. غذاهای دارای لبنیات: فراستینگ

آیا روی کیک یخ بسته است؟ احتمالا با شیر یا حتی خامه درست می شود. تیلور پیشنهاد می کند: "خوشبختانه، کلوچه های تعطیلات شما را می توان با مخلوطی ساده از آب و پودر قند (رنگ خوراکی و طعم دهنده عصاره مورد علاقه شما اختیاری!) تزئین کرد." بیایید خودمان را گول نزنیم که فکر کنیم سالم تر است فقط به این دلیل که لبنیات ندارد.


حتما بخوانید: خواص و مضرات شیر محلی و پاستوریزه برای مردان و زنان


6. غذاهای دارای لبنیات: هات داگ

در حالی که ممکن است به این فکر نکنید که محصول اصلی حاوی لبنیات است، اما باید مراقب باشید. حتی سوسیس و گوشت اغذیه فروشی ممکن است حاوی انواع لبنیات باشد.

7. غذاهای دارای لبنیات: پوره سیب زمینی فوری

می دانید که پوره سیب زمینی خانگی اغلب با شیر و کره درست می شود. اما در مورد پوره سیب زمینی فوری چطور؟ اما این مخلوط اغلب حاوی شیر خشک یا کره برای طعم دادن است.

8. غذاهای دارای لبنیات: سس سالاد

از گزینه های از پیش ساخته شده، که تمایل به استفاده از لاکتوز برای قوام خامه ای و افزودن طعم دارند، صرف نظر کنید. در عوض، سس سالاد خود را در خانه درست کنید. تیلور می گوید: «سعی کنید 1 قسمت سرکه (مانند سرکه سیب، سرکه شراب قرمز یا سرکه بالزامیک) یا آب لیمو را با روغن زیتون مخلوط کنید. به راحتی می توانید چند ادویه (مانند فلفل یا چاشنی ایتالیایی) و یک حبه خردل دانه ای مورد علاقه خود را به طعم اضافه کنید. این آسان، سریع و خوشمزه است - بدون تمام مواد افزودنی غیر ضروری.

انواع غذاهای دارای لبنیات 2

9. غذاهای دارای لبنیات: چیپس سیب زمینی طعم دار

هر نوع چیپسی که دارای طعمی مانند ترشی شوید یا خامه ترش و پیاز باشد، اغلب حاوی لبنیات در چاشنی خود است.

10. غذاهای دارای لبنیات: کنسرو تن

فکر می‌کنید تن را در آب یا روغن بسته‌بندی می‌کنید؟ دوباره فکر کنید، ممکن است مواد لبنی پنهان وجود داشته باشد. بسیاری از انواع به کازئین به عنوان پرکننده روی می آورند.

11. غذاهای دارای لبنیات: سوپ و آبگوشت کنسرو یا بسته بندی شده

مطمئناً منطقی است که خامه مرغ و خامه سوپ کلم بروکلی لبنیات (معمولاً مواد جامد شیر) داشته باشند. اما فراموش نکنید که گزینه های دیگر، حتی آب مرغ، سبزیجات و گوشت گاو را بررسی کنید.


حتما بخوانید: 23 ماده غذایی، میوه و سبزی سرشار از ویتامین آ (A)


12. غذاهای دارای لبنیات: آدامس

شما ناهار خوردید و باید قبل از جلسه بعد از ظهر نفس خود را تازه کنید. اما آیا می دانستید که برخی از برندهای آدامس از لبنیات به شکل کازئین استفاده می کنند؟ قبل از جویدن حتما برچسب را بخوانید.

13. غذاهای دارای لبنیات: داروها و ویتامین ها

تیلور می گوید فراموش نکنید که داروهای خود را نیز چک کنید. حدود 20 درصد از داروهای تجویزی و 6 درصد از داروهای بدون نسخه حاوی لاکتوز هستند. در مورد گزینه های خود با پزشک خود صحبت کنید. او توصیه می کند: "یا با داروساز خود در مورد آن چت کنید." "آنها اغلب به اطلاعات مواد تشکیل دهنده بسیاری از داروها و مکمل ها دسترسی دارند."

موارد حائز اهمیت دیگر:

علاوه بر شیری که در برچسب یک محصول ذکر شده است، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که: مشتقات شیر ​​چیست و چه لبنیاتی در آن وجود دارد؟ اگر به هر دلیلی از لبنیات پرهیز می کنید، مهم است که برچسب مواد غذایی خود را برای مواد زیر بررسی کنید، که بسیاری از آنها مشتقات شیر ​​محسوب می شوند:

 • کره
 • کازئین
 • سرشیر
 • مواد جامد شیر خشک
 • لاکتالبومین
 • لاکتالبومین فسفات
 • لاکتوگلوبولین
 • لاکتوز
 • شیر
 • فرآورده های جانبی شیر
 • شیرخشک بدون چربی
 • کشک

انواع غذاهای دارای لبنیات 3

سخن آخر

از آنجایی که شیر یکی از آلرژن‌های برتر در ایالات متحده است، اگر محصولی حاوی لبنیات باشد، باید مستقیماً در فهرست مواد تشکیل دهنده ذکر شود. بنابراین، فراموش نکنید که آن برچسب را بررسی کنید.


مطالب مرتبط:

13 مورد از برترین مواد غذایی سرشار از فسفر

بهترین منبع و غذاهای حاوی منیزیماز
1
رای