چطور رابطه جنسی دهانی واژنی بی خطر داشته باشیم؛ خطرات و عوارض رابطه دهانی محافظت نشده چیست؟

چطور رابطه جنسی دهانی واژنی بی خطر داشته باشیم؛ خطرات و عوارض رابطه دهانی محافظت نشده چیست؟ رابطه جنسی دهانی بی خطر نیست و می تواند شما را در معرض بیماری های آمیزشی متعددی قرار بدهد. با این حال راه هایی برای داشتن رابطه دهانی واژنی امن و بی خطر وجود دارد.

رابطه دهانی محافظت نشده می تواند بیماری آمیزشی را منتقل کند. رابطه جنسی دهانی بی خطر نیست و می تواند شما را در معرض بیماری های آمیزشی متعددی قرار بدهد. خوشبختانه برای افرادی که دوست دارند رابطه جنسی دهانی برای لذت زن را داشته باشند، راه هایی وجود دارد که موجب کاهش خطر می شود. برای داشتن رابطه جنسی دهانی-واژنی، نیاز به آماده سازی بیشتری نسبت به رابطه جنسی دهانی- آلتی دارد. با این وجود، این آماده سازی ممکن است همچنین باعث ایجاد آرامش فکر می شود و در نتیجه از رابطه خود لذت بیشتری خواهید برد.

چطور با خیال آسوده رابطه جنسی دهانی داشته باشیم

شما نیاز به خرید یا ساختن یک کاندوم دهانی یا دنتال دم و به صورت اختیاری یک کاندوم انگشتی یا دستکش لازم دارید. می توانید کاندوم دهانی را از باز کردن یک کاندوم مردانه تهیه کنید یا یک تکه مربعی شکل از یک دستکش لاتکس برش بزنید.

برای انجام ایمن رابطه جنسی دهانی - واژنی

  • از همسر خود سوال کنید که تمایل به داشتن رابطه جنسی دهانی-واژنی ایمن دارد. اگر جواب او مثبت بود، سخت ترین مرحله را پشت سر گذاشته اید.
  • کاندوم دهانی را برای پوشاندن واژن همسر خود استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید دستکش لاتکس یا کاندوم انگشتی را استفاده کنید. با استفاده از این وسایل از داشتن رابطه ای ایمن و بی خطر اطمینان خواهید داشت.
  • بعضی افراد دوست دارند کاندوم دهانی را نگه دارند و آن را به اطراف حرکت بدهند. وقتی از یک دستکش لاتکس برای ساخت کاندوم دهانی استفاده کنید این کار بسیار آسان خواهد زیرا می توانید قسمت از آن را به عنوان دستگیره قرار دهید.

طبق معمول قبل به رابطه جنسی دهانی بپردازید و این بار با احساس ایمنی بیشتر از آن لذت ببرید. برخی افراد ترجیح می دهند آن سمتی از کاندوم دهانی که روی واژن قرار می گیرد را به روان کننده ها آغشته کنند. می توانید آن را امتحان کنید تا ببینید برای شما نیز لذت بخش است یا نه. با این حال، از روان کننده های بر پایه روغن اجتناب کنید زیرا باعث آسیب به لاتکس می شود. همچنین توجه به آنچه انجام می دهید اهمیت دارد. اگر در طول رابطه جنسی دهانی، کاندوم به کنار برود همه کاری که انجام داده اید بی نتیجه خواهد بود. به خاطر داشته باشید که کاندوم دهانی فقط در صورتی موثر است که منطقه بالقوه عفونی را محافظت کند. برخی بیماری های آمیزشی از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شوند. اگر قصد تحریک واژن همسرتان را به وسیله انگشت دارید، ابتدا دست های خود را بشویید. استفاده از انگشتان دست نیز امکان انتقال برخی بیماری های آمیزشی از جمله تبخال دستگاه تناسلی را به همراه دارد. این شامل هر دو رابطه جنسی مقعدی و واژنی است.

چطور رابطه جنسی دهانی  واژنی بی خطر و امن داشته باشیم

خطرات و عوارض رابطه جنسی دهانی

لیست بیماری آمیزشی قابل انتقال از طریق رابطه دهانی

بیماری های آمیزشی قابل انتقال از طریق رابطه جنسی دهانی به صورت زیر طبقه بندی شده است:

  • تبخال دهان: شما می توانید تبخال دهان را به دستگاه تناسلی شریک زندگی خود منتقل کنید. در حقیقت، HSV-1 (ویروسی که باعث سرماخوردگی می شود) ممکن است بسیاری مسری تر از HSV-2 (ویروس مرتبط با تبخال دستگاه تناسلی) باشد. به طور کلی، انجام رابطه جنسی دهانی بر روی زن، از انجام رابطه جنسی دهانی روی مرد ایمن تر است. با این حال، انتقال تبخال از هر دو طرف یک خطر واقعی است.
  • اچ آی وی: این ویروس می تواند در طول رابطه جنسی دهانی از واژن یک زن آلوده به همسرش منتقل شود. احتمال انتقال HIV از دهان به واژن خیلی کم است.
  • کلامیدیا: باکتری ها می توانند هم مهبل و هم گلو را آلوده کنند. این باکتری می تواند از دهنده به گیرنده و برعکس منتقل شود.
  • سوزاک: این مورد به خوبی تحت مطالعه قرار نگرفته است، اما اعتقاد بر این است که در صورت آلوده شدن همسر، سوزاک از طریق رابطه جنسی دهانی با فرد آلود قابل انتقال است.
  • سفلیس: این بیماری می تواند لب و دهان و همچنین دستگاه تناسلی را آلوده کند و ممکن است حین رابطه جنسی دهانی-واژنی بین زن و شوهر منتقل بشود.
  • ویروس پاپیلومای انسانی (HPV): این ویروس می تواند باعث ایجاد زگیل تناسلی شود. در صورت داشتن HPV در گلو، احتمال انتقال به همسر وجود دارد. هر چند هنوز مطالعات کافی صورت نگرفته است.

 خطرات و عوارض رابطه دهانی واژنی

منبع: verywellhealth

از
7
رای