7 مورد از بهترین و سالم ترین پنیرهای دنیا از نظر متخصص تغذیه

7 مورد از بهترین و سالم ترین پنیرهای دنیا از نظر متخصص تغذیه پنیر در واقع منبع عالی از کلسیم، پروتئین، و ویتامین D است. «مردم از مصرف پنیر دوری می کنند، اما مواد مغذی دیگری نیز وجود دارد که پنیر می تواند فراهم کند». در ادامه برترین و سالمترین پنیرهای سراسر دنیا معرفی شده است.

احتمالا تصور می کنید که اگر می خواهید غذای سالم تری بخورید یا چند کیلوگرم وزن کم کنید، باید با پنیر مورد علاقه خود خداحافظی کنید. اما هنوز به طور کامل خود را از مصرف چیزهای خوب سرشار از انرژی محدود نکرده اید. پنیر به دلیل داشتن کالری زیاد یا چربی، اعتبار بدی دارد، اما سامانتا لینچ دارای مدرک دکترا C.D.N می گوید: پنیر در واقع منبع فوق العاده ای از کلسیم، پروتئین، و ویتامین D است. «مردم از مصرف پنیر دوری می کنند، اما مواد مغذی دیگری نیز وجود دارد که پنیر می تواند فراهم کند». ما در مورد بهترین پنیرها بررسی کردیم تا بتوانید عاقلانه انتخاب کرده و از آن لذت ببرید.

7 مورد از بهترین و سالم ترین پنیرهای دنیا به گفته متخصصان رژیم غذایی

1. پنیر فتا، از سالم ترین پنیرهای دنیا 

این پنیر محبوب مدیترانه ای به صورت قطعات مکعبی و تکه تکه موجود است و به علت طعم قوی اش، برای اثرگذاری کامل نیاز به میزان زیادی از مصرف این پنیر ندارید. لینچ می گوید: «پنیر فتا بسیار ارزش پولی که خرج خریدش می کنید را دارد». تنها 75 کالری در هر اونس (که تقریبا یک مکعب 2.5 سانتیمتری است)، که سالم ترین پنیر در انتهای پایین طیف چربی و کالری قرار دارد (حداقل میزان چربی یا کالری را دارد). علاوه بر این، از آنجایی که پنیر فتا به طور معمول از شیر بز تهیه می شود، در صورتی که حساسیت به لاکتوز دارید، می تواند انتخاب مناسبی باشد.

پنیر فتا، از سالم ترین پنیرها 

2. پنیر گوت، از سالم ترین پنیرها

ممکن است از یادگیری در مورد این گزینه خامه ای، و قابل پخش شدن به عنوان یکی از سالم ترین پنیرها هیجان زده شوید، اما کالری کمی دارد، دقیقا مانند پنیر فتا- به علاوه، سرشار از پروتئین زیادی است. با داشتن بیش از 5 پروتئین در هر اونس، می توانید از مصرف گوشت در سالاد بعدی اجتناب کنید. لینچ پیشنهاد می کند که آن را با چغندر برای ترکیب مختلفی از غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان خوشمزه امتحان کنید (مثلا دستور تهیه نودل چغندر کباب شده یا پنیر گوت و گردو آمریکایی).

معرفی سالمترین پنیرهای جهان

3. پنیر کاتیج

به جای اینکه بدون توجه یک پنیر مکعبی را به صورت میان وعده مصرف کنید (این کالری ها سریع جذب می شوند-اوه!)، یک قاشق از پنیر کاتیج سرشار از پروتئین مصرف کنید. لینچ می گوید: این ماده غذایی مناسب تقریبا 16 گرم پروتئین تنها در نصف پیمانه پنیر دارد. سالم ترین پنیر با آناناس، هلو یا انبه را امتحان کنید و انواع کم سدیم را انتخاب کرده تا آن را به یک انتخاب فوق العاده سالم تبدیل کنید. پنیر کاتیج حاوی میزان زیادی از پروتئین کازئین است که باعث بهبودی عضلات و سنتز پروتئین پایدار می شود.

راهنمای انتخاب سالم ترین پنیرهای دنیا

4. پنیر پروولون

هر بار با یک تکه پنیر سالم، یک ساندویچ بهتری تهیه کنید. لینچ می گوید وقتی آن را با سایر گزینه های رایج ساندویچ مقایسه می کنیم (مثل چدار، سوئس، موزارلا)، پنیر پروولون برنده می شود. تنها یک اونس از آن 21 درصد از مقدار نیاز روزانه به کلسیم را تامین می کند.

برترین پنیرهای دنیا از نظر سلامت و پروتئین

5. پنیر ریکوتا

این پنیر شیر گوسفند ایتالیایی یک ماده شناخته شده است که در هر چیزی از لازانیا تا دسر وجود دارد. و لینچ می گوید اگرچه انواع کامل شیر و میزان جزئی از خامه گرفته شده از پنیر سالم هر دو کم کالری هستند- به ترتیب 49 و 39 کالری در هر اونس. او می گوید: «می توانید در دستورهای غذایی تان از پنیر ریکوتای تا حدی از خامه گفته شده استفاده کنید. فکر نمی کنم که در طعم آن تاثیری بگذارد، به خصوص هنگامی که با مواد دیگر ترکیب می شود».

سالم ترین و کم کالری ترین پنیرهای دنیا

6. پنیر نوفشاتل

دو قلوهای همزاد فرانسوی پنیر خامه ای بسیار شبیه به نوع آمریکایی خود هستند و طعمی مشابه دارند، اما یک سوم آن چربی دارند- امتیاز! لینچ می گوید: «می توان از آن به جای پنیر خامه ای بر روی شیرینی حلقوی یا کراکر و رویه خامه ای کیک و شیرینی و در داخل مواد شیرینی نیز استفاده کرد».

آشنایی با محبوب ترین و سالم ترین پنیر های کره زمین

7. پنیر پارمزان، از بهترین و سالم ترین پنیرهای دنیا

این پنیر سالم همه کاره به اشکال مختلفی موجود است و لینچ توصیه می کند که از نسخه رنده شده آن در همه چیز از املت (سواپ آمریکایی تا چدار) تا پاپ کورن (کره سواپ و نمک) برای صرفه جویی در کالری مصرفی و کم کردن میزان چربی در حالی که هنوز هم طعم خوشایندی دارد، استفاده کنید. پنیر پارمیجانو نمونه ای بارز از این مساله است که رژیم های غذایی بسیار سالم تری وجود دارد که بخواهید مراقب کالری مصرفی تان باشید. پنیر پارمیجانو دارای 112 کالری در هر اونس است، اما همراه با آن می توانید 8 گرم پروتئین رضایت بخش دیگر نیز دریافت کنید.

پنیر پارمزان، از بهترین و سالم ترین پنیرهای دنیا

از
1
رای