25 عادت سالم و نکته ای که کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد

25 عادت سالم و نکته ای که کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد برای رسیدن به یک زندگی ایده آل که همواره در آن احساس شادمانی و تندرستی داشته باشیم نیاز است تا اصول درستی را برای زندگی کردن در پیش بگیریم. پس با ما همراه باشید تا شما را با راه کارهای موثر برای بهبود کیفیت زندگی آشنا سازیم.

بسته به این که چه کسی هستید، ممکن است هیچ وقت به سالم ترین کارهایی که باید انجام بدهید توجه ای نکرده اید. اگر شما چنین فردی هستید، شاید این لیست زندگی تان را کمی متحول کند. سلامتی یکی از موهبت هایی است که تا زمانی که آن را از دست ندهیم واقعا نسبت به آن توجه، درک یا شکر گذاری نداریم. زمانی که پا به سن می گذارید متوجه می شوید که کارهایی که عادت به انجام آن داشتید مثل قبل نیستند و با خاطره روزهای جوانی، زمانی که زرنگ و چابک بودید و هر کاری را که می خواستید را انجام می دادید زندگی خواهید کرد. در حال حاظر، هدف ما از ارائه این لیست فقط کمک به داشتن یک زندگی طولانی نیست. این لیست قصد دارد که به با کیفیت کردن زندگی کردن شما کمک کند. البته افرادی وجود دارند که به سلامت خود اهمیتی نمی دهند و به زندگی خود در 70 سالگی شان پایان می دهند، به هرحال، این یک استثناء است نه یک قانون. علاوه بر این، این افراد با مراجعه هفتگی به مطب پزشک و مصرف مقادیر زیادی قرص این موضوع را برطرف می کنند. اما هدف ما در این مقاله انجام این کار بدون استفاده دائمی از داروها و اتکا به آن هاست.

برای بالا بردن کیفیت زندگی چه کار هایی باید انجام دهیم؟

25 نکته در رابطه با عادت هایی که سبب افزایش کیفیت زندگی شما می شوند

چه عواملی می تواند کیفیت زندگی ما را بهبود ببخشد؟

اگر از همین حالا شروع کنید، و زمانی را برای این کار اختصاص دهید می توانید از الان تا 80 سالگی تان سالم زندگی کنید. این 25 مورد عادات سالمی هستند که کیفیت زندگی تان را افزایش خواهند داد.

1. حرکات کششی انجام دهید

اگرچه شاید نتیجه فوری این کار را نبینید اما زمانی که پیر تر شدید خوشحال خواهید شد که مفاصل تان قابلیت انعطاف پذیری و حرکت بیش تری نسبت به هم سن و سال هایتان دارد.

افزایش کیفیت زندگی

2. برنامه ریزی کنید

این عادت یک امر روحی روانی است. کارهایی که نیاز دارید انجام دهید را یاداشت کنید، مواردی که نمی خواهید را حذف کنید، اهدافی را تعیین کنید. این کار نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

3. مصرف ویتامین ها

به خاطر داشته باشید که ما فقط در مورد مکمل های پرتنش، روش های جادویی کاهش وزن یا داروهای تقلبی دیگر صحبت نمی کنیم. در مصرف ویتامین ها هم اعتدال داشته باشید.

 چگونه کیفیت زندگی را بالا ببریم؟

4. مطالعه کنید

جدا از این که مطالعه برای مغزتان خوب است، این کار روش عالی برای آرامش است و می تواند همیشه سازنده باشد.

5. آشپزی کنید

مطالعات زیادی نشان داده است که افرادی که غذای خودشان را درست می کنند معمولا سالم تر و لاغر تر هستند. همچنین اگر مصرف بسیاری از غذاهای فراوری شده را کنار نگذاشته اید (روغن های ترانس)، مصرف آن ها فقط نشان دهنده یک چیز است و همه این را قبول دارند که این غذاها برای شما بد می باشند.

افزایش کیفیت زندگی کاری

6. دوچرخه سواری کنید

اگر در مکانی با سیستم حمل و نقل عمومی ضعیف زندگی می کنید، به جای رانندگی با ماشین تان محل های دوچرخه سواری را بررسی کنید. این کار به طرز قابل توجه ای سالم تر است.

7. ببخشید

شاید این مورد کمی نابه جا به نظر برسد اما درست است. کینه داشتن از افراد هیچ وقت برای شما سودی نخواهد داشت.

8. آب بنوشید

در واقع، فقط آب بنوشید. نوشیدنی های شیرین یکی از بدترین چیزهایی هستند که می توانید مصرف کنید(حتی آب میوه ها). اعتیاد به این شیرینی ها و هیدرات ها را ترک کنید. این کار زندگی تان را آسان تر خواهد کرد.

روش های بالا بردن کیفیت زندگی

9. به پزشک مراجعه کنید

از انجام معاینات پزشکی غافل نشوید. تعداد زیادی از بیماری هایی که به آسانی قابل پیش گیری هستند دیر تشخیص داده می شوند.

10. نخ دندان بکشید

این کار یکی از بهترین روش های جلوگیری از بیماری های لثه می باشد، چون بیماری لثه شوخی بردار نیست. این بیماری حتی با مشکلات قلب و عروق هم مرتبط بوده است.(به خاطر انتقال عفونت از طریق جریان خون)

 چگونگی بالا بردن کیفیت زندگی

11. پرهیز از مصرف شیرینی جات

شیرینی برای دندان های شما بد است و برای سلامت کلی بدن تان هم مضر است. اگر به خوردن خوراکی های شیرین علاقه دارید، میوه های مورد علاقه تان را پیدا کنید.

12. ورزش کنید

برای انجام ورزش نیاز به باشگاه ندارید. 15 دقیقه تمرین کردن در منزل نیز خوب است. حرکت هایی مانند شنا روی زمین، دراز و نشست، اسکات، بالا کشیدن وزن (روی بارفیکس).

راه های موثر برای ابلابردن کیفیت زندگی

13. روی صندلی تان به درستی بنشینید

یعنی این که قوز نکنید، زمانی که پا به سن می گذارید کمرتان از شما تشکر خواهد کرد.

14. دست های تان را بشویید

منظور ما از شستن دست ها داشتن وسواس فکری(OCD) نیست، بلکه شستن آن ها حداقل بعد از توالت رفتن یا قبل از غذا خوردن می باشد. تعداد بسیار زیادی از بیماری ها بر اثر عدم وجود بهداشت به وجود می آید .

افزایش کیفیت زندگی در سنین جوانی

15. پیاده روی کنید

به جای این که سعی کنید ماشین خود را در نزدیک ترین جای ممکن به مقصد پارک کنید، در واقع سعی کنید دورترین جای پارک را انتخاب کنید. به جای پله برقی از راه پله بالا بروید. سگ بخرید و هر صبح با او پیاده راه بروید. داشتن یک پیاده روی کوتاه از پیاده روی نرفتن بهتر است.

16. بایستید

اگر به خاطر 9 ساعت کار در روز را پشت میز نشسته اید، بنابراین سعی کنید ناهارتان را ایستاده بخورید و سعی کنید که هرچند وقت یک بار از جای خود بلند شده و حرکت کنید، اگر این کار سخت است حرکت اسکات را پشت میزتان انجام دهید.

18. سرگرمی داشته باشید

ترجیحا سرگرمی ای که شما را به بیرون از خانه و تعامل با دیگر سوق دهد.(دوچرخه سواری، کوه نوردی و غیره).

راه های افزایش امید به زندگی

19. زود بیدار شوید

و در نتیجه  زود به رخت خواب بروید. شگفت زده خواهید شد که چقدر در طول روز خلاق تر می شوید. علاوه براین، زمان خیلی کم تری را در طول شب تلف خواهید کرد.

20. به اندازه کافی بخوابید

نداشتن خواب کافی واقعا برای سلامتی شما بد است و می تواند همه چیز ها را از مشکلات قلبی تا چاقی را به وجود بیاورد. مطمئن شوید که حداقل 7 ساعت در شب می خوابید.

تاثیر خواب کافی بر روی کیفیت زندگی

21. آرامش

برای انجام کار خودتان را تحت فشار نگذارید. حداقل یک روز در هفته را برای خواب و استراحت داشته باشید. استرس می تواند منجر به بعضی از مشکلات بد مانند بیماری قلبی شود.

22. به گردش بروید

آرامش با ورزش و قرار گرفتن در طبیعت را باهم ترکیب کنید، گردش فواید زیادی دارد.

23. تقسیم بندی غذاها را رعایت کنید

غذاهایی که در رستوران سفارش می دهید معمولا برای یک نفر تهیه نمی شود. همیشه غذا را به دو قسمت تقسیم کنید و یکی از قسمت ها را با خودتان به خانه بیاورید.

24. کرم ضد افتاب استفاده کنید

مهم نیست که چقدر رنگ پوست تان تیره است، حتی اگر دچار آفتاب سوختگی نمی شوید هم وقتی در معرض نور خورشید، بدون کرم ضد آفتاب یا آستین های بلند قرار می گیرید، دچار صدمات ناشی از آفتاب می شوید.

بالابردن کیفیت زندگی

توجه: ملانوم یکی از خطرناک ترین و مخرب ترین سرطان های پوست است. البته ملانوم یکی از قابل پیش گیری ترین بیماری ها می باشد.

25. یادگیری

هیچ وقت یادگیری را متوقف نکنید. سالم تریم افراد تمایل دارند با سواد ترین فرد هم باشند.

از
4
رای