قویترین عرقیات پایین آورنده قند خون؛ کاهش قند خون با داروی گیاهی

قویترین عرقیات پایین آورنده قند خون؛ کاهش قند خون با داروی گیاهی قند خون چیست و بهترین روش پایین آوردن سریع قند خون کدام است؛ قویترین عرقیات پایین آورنده قندخون در طب سنتی و کاهش قند خون با داروی گیاهی در سلام دنیا بخوانید.

دیابت بیماری خطرناک و مزمنی است که یکی از نشانه های آن افزایش قند خون است. برای کاهش قند خون علاوه بر داروهای تجویزی تعدادی عرقیات گیاهی پایین آورنده قند خون هم وجود دارند که در این مطلب سلام دنیا به بررسی روش های کاهش قند خون با عرقیات گیاهی می پردازیم. با ما همراه باشید.

قند خون چیست

بیماری قند خون یا دیابت به وضعیتی گفته می شود که در آن هورمون های بدن قادر به تولید انسولین نیستند و یا به حد کافی از آن استفاده نمی کنند،در این شرایط قند در خون افزایش پیدا می کند و قسمت عمده غذاهایی که فرد مصرف می کند به جای تبدیل انرژی به قند (گلوکز)تبدیل می شود.

قند خون چیست

بهترین عرقیات گیاهی پایین آورنده قند خون

مصرف برخی از عرقیات گیاهی با داشتن خواص دارویی می تواند به کاهش سطح قند در خون افراد مبتلا به دیابت کمک کنند. در ادامه تعدادی از این عرقیات گیاهی پایین آورنده قند خون را به شما معرفی می کنیم،اما بهتر است قبل از مصرف آنها با پزشک خود مشورت کنید.


حتما بخوانید: درمان خانگی دیابت نوع دو با بهترین داروهای گیاهی


1. عرق هفت گیاه قند خون

از ترکیب متناسب گیاهانی مانند شوید، کرفس، زیره، سیر، گزنه، برگ زیتون و برگ گردو عرق گیاهی بی نظیری به نام عرق هفت گیاه تهیه می شود. هر هفت عرق گیاهی موجود در این ترکیب با خواص بی نظیری که دارند می تواند برای پایین آوردن قند خون موثر عمل کنند.

عرق هفت گیاه قند خون

قویترین پایین آورنده قند خون

برخی گیاهان دارویی اثرات فوق العاده ای برای کاهش قند خون دارند و برای بیماری دیابت اثربخشی خوبی دارند،اما توجه داشته باشید که قبل از مصرف آنها حتما با پزشک خود مشورت کنید.

1. قویترین پایین آورنده قند خون: بامیه 

مصرف 2 تا 3 ماه بامیه می تواند برای کاهش قند خون موثر باشد.بامیه را می توان به صورت زیر میل نمایید.

  • 3 یا 4 عدد بامیه را خرد کنید.
  • تکه های بامیه را درون یک لیوان آب سرد به مدت 7 ساعت قرار دهید.
  • قبل از صرف صبحانه این آب را میل کنید.

2. قویترین پایین آورنده قند خون: گزنه 

مصرف دم نوش گیاه گزنه به عنوان یکی از قوی ترین پایین آورنده های قند خون شناخته شده است. مصرف روزانه 3 فنجان دم نوش گزنه بعد از صرف هر وعده غذایی به کاهش قند خون کمک می کند. عصاره برگ گزنه از بالا رفتن سطح قند خون و خراب شدن سلول های لوزالمعده جلوگیری می کند.

پایین آوردن سریع قند خون طب سنتی

3. قویترین پایین آورنده قند خون: دارچین

دارچین با پایین آوردن سریع قند خون ،کنترل گلوکز و چربی خون و تقویت انسولین در بدن به کاهش قند خون کمک می کند. برای تهیه دم نوش دارچین مراحل زیر را دنبال کنید.

  • 2 الی 3 عدد چوب دارچین را با آب سرد بشویید و خرد کنید.
  • تکه های چوب دارچین را درون قوری بریزید.
  • روی چوب های دارچین آب جوش بریزید.
  • اجازه دهید دم نوش به مدت 15 تا 20 دقیقه دم بکشد.
  • به دم نوش کمی آب لیمو ترش تازه اضافه کنید.

حتما بخوانید: خواص درمانی و دارویی عرق دارچین برای دیابت


4. قویترین پایین آورنده قند خون: ریحان

گیاه ریحان به دلیل وجود فلاونوئیدها در برگ هایش به عنوان یکی از قوی ترین پایین آورندهای قند خون شناخته می شود. مصرف این سبزی مفید در کنار غذاها اثرات فوق العاده ای برای سلامت بدن بهمراه دارد.

قویترین پایین اورنده قند خون

کاهش قند خون با عرق گیاهی بوقناق

عرق بوقناق فعالیت‌های آنزیمی کبد را بطور مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد و سموم را از کبد پاکسازی می کند و  مجاری کبدی را هم باز می کند؛.مصرف عرق گیاهی بوقناق با اثرگذاری موثر بروی عملکرد غدد فوق‌کلیه و کمک به کبد برای افزایش ترشح انسولین و فعال کردن لوزالمعده، اثرات فوق العاده ای برای کاهش قند خون و درمان دیابت بهمراه دارد.

کاهش قند خون با عرق گیاهی شوید

خواص معجزه آسا عرقیات گیاهی را می توان به وجود ترکیباتی نظیر ترپنوئیدها، فلاونوئیدها، پلی فنول ها، ساپونین ها، آلکالوئیدها و پلی ساکاریدها نسبت داد.عرق شوید هم به دلیل داشتن این ترکیبات مهم از دیرباز برای درمان انواع بیماری ها از جمله دیابت و کاهش قند در خون اثربخشی خوبی داشته است.

کاهش قند خون با عرق گیاهی شوید

کاهش قند خون با عرق گیاهی شنبلیله

 مصرف عرق شنبلیه با بهبود عملکرد انسولین به کاهش قند خون در افراد دیابتی کمک می کند.در صورت ابتلا به دیابت باید مراقب میزان مصرف این عرق گیاهی باشید و بین مصرف آن و تزریق انسولین فاصله قرار دهید. مصرف 3 فنجان عرق شنبلیله برای پایین آوردن قند خون موثر عمل می کند. اما افراد مبتلا به دیابت بهتر است قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنند.


حتما بخوانید: خواص و مضرات شنبلیله


کاهش قند خون با عرق گشنیز

مصرف عرق گشنیز منجر به تحریک ترشح انسولین در بدن می شود در نتیجه می تواند قند خون افراد مبتلابه دیابت را بطرز شگفت انگیزی کاهش دهد.این تنها خاصیت عرق گشنیز نیست،طبع گیاه گشنیز سرد و خشک است به همین جهت به عنوان یک گیاه ادرارآور نیز محسوب می شود. همان‌طور که می‌دانید افزایش ادرار خود منجر به کاهش قند خون در بدن می شود.

کاهش قند خون با عرق زرشک

عرق زرشک با طبع سرد و طعم ترشی که دارد بروی کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت هم اثرگذاری مثبتی خواهد داشت. مصرف عرق زرشک، منجر به افزایش تشنگی افراد مبتلا به دیابت می شود و در نتیجه قند خون را پایین می آورد. مصرف روزانه دو فنجان (یک فنجان صبح و یک فنجان عصر) عرق زرشک می تواند برای کاهش قند خون موثر عمل کند.

کاهش قند خون با عرق زرشک

کاهش قند خون با عرق بابا آدم

 گیاه بابا آدم دارای خواص ضد دیابتی است،بنابراین، مصرف آن میزان سطح انسولین در بدن را افزایش می دهد و به این ترتیب قند خون در بدن افراد مبتلا به دیابت کاهش پیدا خواهد کرد.برای کاهش قند خون می توانید از عرق بابا آدم صبح بصورت ناشتا استفاده کنید.مصرف مدام این عرق گیاهی می تواند به کنترل دیابت و کاهش قند خون کمک کند.

کاهش قند خون با عرق برگ زیتون

 خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد باکتریایی عرق برگ زیتون به این عرق گیاهی خواص سلامتی زیادی بخشیده است،یکی از خواص مهم عرق برگ زیتون درمان دیابت و کاهش قند خون است.مصرف این عرق گیاهی با افزایش تحریک ترشح انسولین توسط لوزوالمعده منجر به پایین آمدن قند در خون افراد مبتلا به دیابت می شود .علاوه براین،عرق برگ زیتون مقاومت انسولین در این افراد را هم کاهش می دهد.

کاهش قند خون با عرق برگ گردو

عرق گردو طبع گرم و خشکی دارد و سرشار از مس، روی، پتاسیم، منیزیم، ویتامین B1، ویتامین B3، ویتامین E، ویتامین B8 و ویتامین A است.خواص عرق گردو برای کاهش قند خون را می توان به وجود فلاونوئید‌ها و خواص آنتی اکسیدانی آن نسبت داد.مصرف این عرق گیاهی می تواند در کاهش سطح قند خون و درنتیجه درمان دیابت موثر عمل می کند.برای این منظور عرق برگ گردو را به میزان دو سوم استکان قبل از صبحانه و همچنین قبل از شام میل نمایید.

کلام آخر:

مصرف عرقیات گیاهی با داشتن ترکیبات مهم می توانند خواص شگفت آوری برای سلامت بدن از جمله کاهش قند خون را بهمراه داشته باشند.برخی از عرقیات گیاهی موثر و قوی برای کاهش قند خون شامل بابا آدم، گشنیز، شوید، زرشک، برگ گردو و...هستند.البته بهتر است افراد دیابتی قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنند.


مقالات مرتبط:

7 تا از بهترین دمنوش های گیاهی برای افراد مبتلا به دیابت

درمان دیابت بارداری در طب سنتی

بهترین ورزش ها برای دیابتی ها


 

از
8
رای