بهترین دمنوش گیاهی برای درمان تیروئید پرکار و گریوز

بهترین دمنوش گیاهی برای درمان تیروئید پرکار و گریوز بسیاری از افراد از بیماری پرکاری تیروئید و گریوز نیز رنج می برند. و اغلب دچار اضطراب و تپش قلب می شوند. از این رو طرز تهیه بهترین دمنوش گیاهی برای پرکاری تیروئید و گریوز را در سلام دنیا بیاموزید.

مشکل تیروئید بسیار شایع است! به نظر می رسد همه (بصورت مادرزادی) از بیماری تیروئید رنج می برند. کم کاری تیروئید و هاشیموتو شایع ترین نوع بیماری هستند، اما بسیاری از افراد از بیماری پرکاری تیروئید و گریوز نیز رنج می برند و آنها هم به حمایت نیاز دارند. در ادامه این بخش از طب سنتی و گیاهان دارویی سلام دنیا، یکی از دمنوش های مورد علاقه من برای حمایت از فردی که با علائم استرس بالا پرکاری تیروئید مواجه است، آورده شده است.

بهترین دمنوش برای پرکاری تیروئید و گریوز

مواد تشکیل دهنده چای گیاهی بیماری تیروئید پرکار

در قسمت زیر مواد تشکیل دهنده و دلیل موثر بودن آنها ارائه شده است:

1. بادرنجبویه (Melissa officinales):

افراد مبتلا به پرکاری تیروئید اغلب دچار اضطراب و تپش قلب می شوند. بادرنجبویه به حفظ آرامش بدن، قلب و ذهن کمک می کند و فشار خون را کاهش می دهد. این گیاه بهترین چای گیاهی یا دمنوش من برای بیماری پرکاری تیروئید و گریوز است.


حتما بخوانید: تیروئید پرکار و علائم آن


"در مطالعات آزمایشگاهی، بادرنجبویه در اتصال TSH(هورمون محرک تیروئید) به غشاهای پلاسما اختلال ایجاد کرده و آنزیم iodothyronine deiodinse را در شرایط آزمایشگاهی مهار می کند. این ماده همچنین مانع فعالیت گیرنده و سایر فعالیت های بیولوژیکی ایمونوگلوبولین ها در خون بیماران مبتلا به بیماری گریوز می شود، بیماری که باعث پرکاری تیروئید می شود.

همانطور که مشاهده کردید، این گیاه از خانواده نعناع است که برای کاهش اثرات هورمون تحریک کننده تیروئید، مصرف آن خیلی توصیه شده است. این ماده به شما کمک می کند تا تیروئید شما آرام شود.

دمنوش برای پرکاری تیروئید

2. دم شیر (cardiac Leonurus)

یک گیاه عالی دیگر از خانواده نعناع است که برای کمک به کاهش تپش قلب فوق العاده است. این گیاه آرامش بخش در نظر گرفته می شود که برای پشتیبانی از سیستم عصبی مفید است. اگر کسی دچار اضطراب، تنش و تپش قلب باشد، این یک دمنوش مقوی برای سلامت قلب محسوب می شود. به همین دلیل، نام آن "کاردیاکا" نامگذاری شده است.

3. ریشه شیرین بیان (Glycyrrhiza glabra) 

در بسیاری از داروهای طب سنتی چینی، ریشه شیرین بیان به عنوان یک ماده هماهنگ کننده افزوده شده است. این کار کمک می کند تا همه ترکیبات موثرترین خاصیت شان را داشته باشند. همچنین این دمنوش تقویت کننده غدد فوق کلیوی است. اگر کسی از بیماری پرکاری تیروئید یا گریوز رنج می برد، می توانید مطمئن باشید که غدد فوق کلیوی تحت تأثیر استرس زیاد قرار گرفته است. شیرین بیان نیز یک گیاه قدیمی در طب سنتی است که از سیستم غدد درون ریز به طور کلی پشتیبانی می کند. و در نهایت، محافظت کبدی را بهمراه دارد. این بدان معنی است که از سلامت کبد هم پشتیبانی می کند. عملکرد مطلوب کبد برای حمایت از سلامت تیروئید ضروری است.


حتما بخوانید: خواص شیرین بیان برای معده


طرز تهیه چای گیاهی و دمنوش برای تیروئید پرکار

یک فنجان از این دمنوش را دم کرده، ریلکس باشید و این مایع شفابخش را 2-3 بار در روز میل کنید. مشکل پرکاری تیروئید پر استرس تان قبل از اینکه متوجه شوید با مصرف این دمنوش  آرام خواهد شد.

دمنوش برای پرکاری تیروئید

  • زمان آماده سازی: 1 دقیقه
  • زمان دم کشیدن: 25 دقیقه
  • زمان کل: 26 دقیقه
ترکیبات:
  • 2 قاشق غذاخوری بادرنجبویه 
  • 1 قاشق غذاخوری دم شیر (بابونه گاوی)
  • 1 قاشق چایخوری ریشه شیرین بیان
طرز تهیه:
  • گیاهان خشک را در فرنچ پرس یا ظرف شیشه ای 32 اونسی بریزید.
  • ظرف را با آب جوش پر کنید 
  • اجازه دهید 20-25 دقیقه یا بیشتر دم بکشد.
  • روزانه 2-3 فنجان از این دم نوش را بنوشید.

طرز تهیه چای گیاهی و دمنوش برای تیروئید پرکار

سخن آخر

ما در این مطلب طرز تهیه بهترین دمنوش برای پرکاری تیروئید با گیاهان دارویی سنتی را آموزش دادیم. امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد. می توانید دیگر مقالات ما را درباره پرکاری تیروئید مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، همچنین می توانید این مطلب را با دوستان و خانواده خود که فکر می کنید برایش کاربردی است به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

خواص چای بادرنجبویه و عوارض جانبی آن

پرکاری تیروئید در بارداری: علل؛ علائم، راه تشخیص و درمان آن

از
8
رای