راه های افزایش قد در 15 سالگی؛ بلند شدن قد نوجوانان دختر و پسر

راه های افزایش قد در 15 سالگی؛ بلند شدن قد نوجوانان دختر و پسر راه های افزایش قد در 15 سالگی؛ بهترین راهکارها برای بلند شدن قد نوجوانان دختر و پسر قبل و بعد از بلوغ چیست و آیا می توانید بعد از اولین قاعدگی افزایش قد داشته باشید در سلام دنیا بخوانید.

تا توقف رشد قدتان زمان زیادی ندارید، پس خیلی زود این راهکارهای مفید افزایش قد نوجوانان را امتحان کنید. نوجوانی بهترین موقع برای رشد و پرورش بدنتان است تا تناسب اندام داشته باشید و قد بلند شوید. پیروی از نکات افزایش قد برای نوجوانان، شما را برای رسیدن به هدفتان در افزایش قد کمک می کند. برخی از این نکات تمرینات ورزشی و برخی دیگر تغییرات سبک زندگی هستند. خب، اگر شما نوجوان هستید و به دنبال افزایش قدتان هستید، این مقاله سلام دنیا درباره راه های افزایش قد در 15 سالگی و راهکارهای بلند شدن قد نوجوانان دختر و پسر قبل و بعد از بلوغ صحبت کردیم. برای آگاهی از این نکات و افزایش طبیعی قدتان تا پایان مطلب همراه ما باشید.

راهکارهای افزایش قد نوجوانان (راه های افزایش قد در 15 سالگی)

برخی از بهترین راهکارها برای افزایش قد نوجوانان را مطالعه کنید.


حتما بخوانید: افزایش قد کودکان و نوجوانان با تغذیه و ورزش


1. برای افزایش قد نوجوانان: صبحانه سالم بخورید

همه متخصصان رژیم غذایی توصیه می کنند به عنوان بخشی از  یک سبک زندگی ایده آل باید وعده صبحانه سالم داشته باشید. حذف کردن صبحانه مشکلات معده و زخم معده را در پی دارد و باعث افزایش اسید معده و درنتیجه موجب از بین رفتن پوشش داخلی آن می شود. صبحانه سالم باعث افزایش متابولیسم و به جذب بیشتر مواد مغذی در بدن می شود.این خود در افزایش قد نوجوانان موثر عمل می کند.

راهکار افزایش قد: صبحانه سالم بخورید

2. برای افزایش قد در نوجوانی:  تغذیه مناسب داشته باشید

تغذیه مناسب نه تنها در الگوی رشد بدن بلکه در تعیین افزایش قد نیز موثر است. اکثر کودکان کشور هند از سوء تغذیه رنج می برند. سوءتغذیه باعث توقف رشد کودکان می شود و کودکانی که دچار  سوء تغذیه هستند در زمان بلوغ به قد واقعی خود دست پیدا نمی کنند.به همین دلیل، برای داشتن تغذیه مناسب مصرف رژیم غذایی متعادل ضروری است. یک وعده غذایی سالم و مغذی باید حاوی ترکیباتی نظیر روی، منگنز و فسفر باشد تا بتواند به رشد کودک کمک کند.علاوه براین، رژیم غذایی غنی از پروتئین نیز در رشد قد و پرورش کودک موثر است زیرا پروتئین ها بلوک های سازنده بدن هستند.

3. برای افزایش قد در نوجوانی: خواب و استراحت کافی داشته باشید

خواب کافی در تعیین رشد بدن نقش موثری دارد. زیرا تنها در زمان خواب، بدن قادر به باسازی بافت های خود برای رشد و ترمیم است.به همین دلیل استراحت برای بدن بسیار حائز اهمیت است. باید برای استراحت زمان مناسب اختصاص داده شود زیرا استراحت نقش موثری در تولید هورمون رشد انسانی در بدن دارد. بنابراین هر نوجوان باید هر روز هشت تا ده ساعت بخوابد. ترشح هورمونی مناسب با استراحت و زمان بندی مناسب خواب موثر عمل می کند. بنابراین، خواب کافی در دستیابی به رشد قد و پرورش نوجوانان موثر است.

راهکار افزایش قد: خواب و استراحت کافی داشته باشید

4. برای افزایش قد در نوجوانی: وعده غذایی مداوم و کوچکتر بخورید

وعده های غذایی مکرر و کوچکتر در حفظ انرژی و سرحال شدن مجدد بدن موثر عمل می کند. بنابراین برای تنظیم متابولیسم بهتر است شش وعده غذایی را در روز جایگزین سه وعده غذایی معمول کنید. وعده های غذایی کم حجم بای افزایش دفعات غذا خوردن مناسب تر هستند و به جذب سریعتر مواد مغذی توسط بدن کمک می کنند. این نوع مواد مغذی تنظیم هورمونی خوبی را ضمانت می‌کنند، و به نوبه خود با کمک به هورمون رشد در بدن موجب تقویت آن و افزایش قد مطلوب در شما می شود.

5. برای افزایش قد در نوجوانی: ورزش و آسانا های یوگا را در نظر بگیرید

ورزش عامل بسیار مهمی در افزایش قد نوجوانان محسوب می شود. تمرینات افزایش قد برای نوجوانان بهترین راهکار برای دستیابی به این هدف است.برخی ورزش‌ها در کشش اندام‌ها و بافت‌های بدن موثر عمل می‌کنند و ورزش‌های خاصی مانند پرش یا بالا رفتن برای  افزایش قد مفید هستند.


حتما بخوانید: بهترین ورزش برای افزایش قد کودکان و نوجوانان


ورزش هایی نظیر بسکتبال، شنا، تنیس و فوتبال به عنوان ورزش هایی برای افزایش قد شناخته شده اند. علاوه براین موارد، برخی آساناهای یوگا نیز نقش موثری در افزایش قد دارند.

راهکارهای افزایش قد: ورزش و آساناهای یوگا را در نظر بگیرید

6. برای افزایش قد در نوجوانی: وزن ایده آل بدن را حفظ کنید

نتایج تحقیقات مشخص کرده است که چاقی منجر به توقف رشد می شود. حفظ وزن ایده آل برای برای افزایش قد ضروری است.

7. برای افزایش قد در نوجوانی: مقدار زیادی آب بنوشید

نوشیدن مقدار زیاد آب یکی از ساده ترین راهکارها در جهت افزایش قد برای نوجوانان است. آب به سم زدایی و پاکسازی بدن کمک می کند. نوشیدن آب نقش موثری در جذب مواد مغذی دارد که برای افزایش قد مفید هستند.

راهکار افزایش قد: مقدار زیادی آب بنوشید

8. برای افزایش قد در نوجوانی: از بازدارندهایی رشد دوری کنید

بازدارندهایی نظیر سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل موجب کاهش رشد میشوند. بنابراین باید از مصرف آنها خودداری کرد. مصرف مواد مخدر یا حتی آنتی بیوتیک ها نقش بازدارندهای رشد را دارند و رشد بدن را متوقف می سازند.


حتما بخوانید: راههای افزایش قد در بزرگسالی و بعد از 18 سالگی


9. برای افزایش قد در نوجوانی: وضعیت بدنی خوب را تمرین کنید

وضعیت بدنی خوب در هماهنگی ساختار بدن موثر عمل می کند تا قد شما بلندتر شود. از قوز کردن که باعث کوتاه تر شدن قد می شود، باید اجتناب شود.

راهکار افزایش قد: وضعیت بدنی خوب را تمرین کنید

10. برای افزایش قد در نوجوانی: از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید

سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی در سنین قبل از بلوغ، موجب توقف رشد طبیعی بدن و در نتیجه کوتاهی قد فرد می شود. اگر نوجوانی به دنبال داشتن قد بلندی است باید از این موارد دوری کند.

سوالات متداول درباره افزایش قد در نوجوانان

آیا قد 170 برای یک نوجوان 17 ساله خوب است؟

بله، قد متوسط ​​برای یک نوجوان 17 ساله خوب است. با این حال، قد به ژنتیک و فیزیک کلی کودک نیز بستگی دارد.

آیا نوشیدن شیر در افزایش قد موثر است؟

مصرف شیر عاملی تعیین کننده ای برای افزایش قد یا کوتاه شدن قد محسوب نمی شود. با این حال، شیر سرشار از کلسیم است ماده ای تقویت کننده استخوان و مواد معدنی و ویتامین های مهم است که به رشد مناسب عضلانی و رشد کلی بدن کمک می کند.

آیا باز هم می توانید بعد از اولین قاعدگی افزایش قد داشته باشید؟

بله، اوج رشد قد معمولاً 1-2 سال پس از دوران بلوغ است.

سخن پایانی:

راهکارهای افزایش قد برای نوجوانان احتمالاً یکی از موضوعاتی است که والدین و فرزندانشان در مورد آن صحبت می کنند. اگرچه قد بیشتر به ژنتیک فرد بستگی دارد، اما تغذیه مناسب، ورزش منظم و چند تغییر در شیوه زندگی می تواند برای رشد چند سانتی متر فرد  نقش مهمی داشته باشد.پس سعی کنید همواره یک صبحانه سالم بخورید، بدن خود را هیدراته نگه دارید و خواب کافی هم داشته باشید. مصرف غذاهای سرشار از روی، فسفر، منگنز و پروتئین را در نظر داشته باشد زیرا به رشد قد شما کمک می کنند. احتمال توقف رشد در بین افرادی که چاق یا دارای اضافه وزن هستند بیشتر است. پس، سعی کنید وزن ایده آل داشته باشید. همچنین برای دستیابی به نتایج مطلوب حتما باید از نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و مواد مخدر که از عوامل بازدارنده رشد محسوب می شوند، دوری کنید.


مقالات مرتبط:

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

افزایش سطح سوماتروپین (هورمون رشد انسانی) با 11 روش طبیعی

از
66
رای