افزایش قد کودکان و نوجوانان با تغذیه و ورزش + روش محاسبه قد

افزایش قد کودکان و نوجوانان با تغذیه و ورزش + روش محاسبه قد راه های افزایش قد کودکان و نوجوانان چیست ؛ بهترین روش های افزایش قد قبل از بلوغ و 18 سالگی با مکمل، تغذیه و بهترین ورزش؛ عوامل موثر در رشد قد و روش محاسبه قد در سلام دنیا بخوانید.

به گفته بسیاری از افراد افزایش قد قبل از 18 سال یک مسئله بسیار مهم است؛ زیرا قد از افراد حمایت می کند تا اعتماد به نفس بیشتری کسب کنند، به راحتی عشق را بدست بیاورند و آسان در جستجوی کار باشند. براساس عقیده برخی متخصصان، افراد معمولاً قبل از رسیدن به سن بلوغ می توانند بدن خود را (قد) بلند تر بکنند، به عبارتی این برای کسانی است که می توانند زندگی خود را مانند غذا خوردن به طور عادی (صبحانه، ناهار و شام) تنظیم کنند، به طور کامل بخوابند (7 ساعت است) و ورزش هایی که می تواند به افزایش قد بدن شما کمک کنند را انجام دهند (شنا، بازی بسکتبال و غیره). در این مقاله سلام دنیا، درباره عوامل موثر در رشد قد، و روش های افزایش قد کودکان و نوجوانان قبل از بلوغ و 18 سالگی با رژیم غذایی، مکمل، تمرینات ورزشی برای افزایش قد و همچنین روش محاسبه قد کودکان و نوجوانان صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

عوامل موثر در افزایش قد کودکان و نوجوانان قبل از بلوغ و 18 سالگی

1. عوامل ژنتیکی، موثر در افزایش قد قبل از 18 سالگی

قد شما فراتر از هر چیز مطیع عوامل ژنتیکی است. اما اگر پدر مادر شما هر دو قدی کوتاه یا متوسط داشته باشند شما حتما سرنوشت همانند والدین خود نخواهید داشت. قد، خصوصیتی چند ژنی است، یعنی طبقه ای از ژن‌ها روی آن اثر دارند. اگر در خانواده شما افراد بلندقدی وجود داشته باشند این شانس وجود دارد که ژن بلند قدی به شما هم برسد.


حتما بخوانید: راههای افزایش قد در بزرگسالی


فرمول محاسبه قد

تعیین آخرین سطح قد شما امکان‌پذیر نیست. اما با استفاده از فرمول ساده‌ی زیر می‌توانید پتانسیل قد خود را حساب کنید:

محاسبه قد پسر بچه در بزرگسالی

 • برای محاسبه قد پسر بچه : قد پدر (به سانتی متر ) + قد مادر  (به سانتی متر )  تقسیم بر 2 کرده و با 6.5 جمع کنید: مثال:
 • قد پدر (175 سانتی متر) + قد مادر (159 سانتی متر) = 334 که بر 2 تقسیم کنیم می شود : 167=334/2 که با 6.5 جمع شود می شود: 173.5=6.5+167

توجه کنید: قد این پسر بچه در بزرگسالی 173.5 البته با اختلاف 5 سانتی کمتر یا بیشتر خواهد شد.

محاسبه قد دختر بچه در بزرگسالی

محاسبه قد دختر بچه، همانند محاسبه قد پسر بچه است با این تفاوت که به جای جمع کردن باید منهای 6.5 شود: همان مثال بالا برای دختر بچه می شود:

 • برای محاسبه قد دختر بچه : قد پدر (به سانتی متر ) + قد مادر  (به سانتی متر )  تقسیم بر 2 کرده و منهای 6.5  کنید: مثال:
 • قد پدر (175 سانتی متر) + قد مادر (159 سانتی متر) = 334 که بر 2 تقسیم کنیم می شود : 167=334/2 که منهای 6.5 می شود: 160.5=6.5-167

توجه کنید: قد این دختر بچه در بزرگسالی 160.5 البته با اختلاف 5 سانتی کمتر یا بیشتر خواهد شد.

عوامل غیرژنتیکی موثر در قد کودکان و نوجوانان

 • قرار گرفتن در معرض دود تنباکو در زمان جنین بودن
 • بیماری زمان کودکی یا بلوغ
 • کیفیت مراقبت‌های پس از تولد
 • وزن پایین هنگام تولد

با اینکه بسیاری از عوامل موثر بر قد از کنترل شما خارج هستند، چندین کار هست که می‌ توانید برای رسیدن به حداکثر قد خود انجام دهید. با در نظر گرفتن این نکته، بهترین روش‌ها برای افزایش قد طبیعی در ادامه توضیح داده می‌شوند.

عوامل موثر در افزایش قد کودکان و نوجوانان قبل از بلوغ

تاثیر خواب کافی در افزایش قد

برخی از کارشناسان گفته اند که خوابیدن می تواند به حداکثر قد دست یابد و ممکن است این برای هر دو ، نوجوانان و پیش از نوجوانان نیز اتفاق بیفتد. زمان خواب هر دو ، نوجوان و پیش از نوجوان شبانه حدوداً هفت ساعت است.

با از بین بردن خواب پر سر و صدا (مثلا کسانی که در خواب ناله میکنند)، می توانید مطمئن شوید که به اندازه کافی میخوابید و هنگام خواب، چراغ های بی اهمیت (چراغ هایی را که استفاده نمیکنید) را خاموش می کنید. این باعث می شود محیط خواب شما کاملاً مناسب باشد. بعضی از افراد به سختی می خوابند و استرس دارند. اگر این مشکلات برای شما پیش آمد، باید سعی کنید دوش بگیرید. بدن شما را تازه می کند و فراموش نکنید که قبل از خواب یک لیوان شیر چای بنوشید. بسیاری از متخصصان گفتند که غده هیپوفیز وقتی افراد عمیق و سریع به خواب میروند هورمون رشد را تولید می کند.


حتما بخوانید: معرفی 12 قرص افزایش قد


به طور خلاصه، زمان خواب حس خوبی است. می تواند از تولید HGH پشتیبانی کند. معدود پزشکان معتقدند که انجام HGH در مطالعه قد، ساده و گران بود. در اینجا نکاتی برای دریافت دارو وجود دارد ، چنین دارویی باید دارای باشد. کرم ها، پودرها، قرص ها یا تزریق های بدون نسخه بدون مجوز و اجازه از پزشک را خریداری نکنید.

برای افزایش قد چی بخوریم 

غذاهایی که به رشد طبیعی قد کمک می کنند

 • اسفناج: حاوی مواد مغذی و ویتامین های ضروری ک بسیار موثر و تاثیر گذار بر افزایش قد است و در کل سبزیجات سبز رنگ دارای آهن زیادی هستند. 
 • تخم مرغ: یکی دیگر از معروف ترین و مقوی ترین مواد غذایی مانند مرغ، تخم مرغ است که سرشار از 100 درصد در سفیده پروتئین و ویتامین B2 است و زرده آن سرشار از آهن است ولی زرده کلسترول بالایی دارد نخورید بهتر است.
 • مرغ: یکی از بهترین و مشهور ترین مواد غذایی در دوران بلوغ و پس از بلوغ مرغ است چرا که دارای مقادیر بالایی از پروتئین است که به بدن می رساند و باعث افزایش قد و تناسب اندام می شود.
 • ماهی: ماهی دارای مقادیر بالایی از ویتامین ها است که مخصوصا در ماهی های تن و سالمون ویتامین D و پروتئین بیشتری یافت می شود که به افزایش قد کمک زیادی می کند.
 • سویا: افزایش قد و محکم شدن و تراکم برداشتن استخوان ها از خواص سویا است چرا که در سویا پروتئین های غنی شده ای وجود دارد که زود جذب هستند و به افزایش قد کمک بسزایی می کنند.

برای افزایش قد چی بخوریم 

مکمل برای افزایش قد کودکان و نوجوانان

1. افزایش قد با کلسیم

کلسیم به استحکام استخوان شما کمک می کند یا از پوکی استخوان جلوگیری می کند و می تواند به رشد استخوان شما کمک کند.

منبع غذایی سرشار از کلسیم

می توانید مقداری کلسیم طبیعی را در لوبیای سفید ، کنسرو ماهی قزل آلا، ماهی ساردین ، ​​انجیر خشک ، کلم چینی(بو چوی معروف ترین نوع کلم چینی است و دارای برگهای سبز "قاشق شکل" و ساقه های سفید آن شبیه کرفس است)، ملاس ماسه سیاه(محصولی چسبناک است که ناشی از تصفیه نیشکر یا چغندرقند به قند است.)، کلم پیچ ، لوبیا چشم بلبلی ، بادام ، پرتقال ، شلغم سبز ، دانه کنجد ، جلبک دریایی ، جو دوسر فوری، آب پرتقال و شیر سویا پیدا کنید.

2. افزایش قد با ویتامین D

ویتامین D می تواند از کوتاه ماندن قد بدن شما جلوگیری کند و می تواند از بدن شما به ویژه در عضله ، استخوان و رشد شما پشتیبانی کند.

منبع غذایی سرشار از ویتامین D

می توانید مقداری ویتامین D را در مکمل های قارچ ، ماهی یا روغن ماهی پیدا کنید و اوقات فراغت/وقت خالی خود را برای گرفتن افتاب بگذرانید.پروتئین منبعی از مواد مغذی اساسی است که برای رشد و ساختن بلوک برای بدن شما لازم است.پروتئین را می توانید در گوشت ، ماهی ، پنیر ، توفو(غذایی است که با انعقاد شیر سویادرست میشود) ، آجیل ، لوبیا ، عدس ، دانه ، ماست و تخم مرغ پیدا کنید.


حتما بخوانید: بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان


3. افزایش قد با زینک (ZINC) یا همان روی

ZINC منبع معدنی مورد نیاز بدن برای تنظیم حس بویایی ، رشد سیستم ایمنی بدن ، پر شدن پروتئین در بدن و ساخت مواد جامد در ایجاد آنزیم ها و DNA جدید است. کمبود روی می تواند مانع از رشد بدن برای نوجوانان شود.

منبع غذایی سرشار از روی یا زینک

روی را می توانید در غذاهای دریایی ، گوشت گاو و گوسفند ، جوانه گندم ، اسفناج ، کدو تنبل و تخم کدو ، گردو ، کاکائو و شکلات ، لوبیا و قارچ پیدا کنید. غذاهای جانوری بیشتر از غذاهای گیاهی منبع بهتر مواد غذایی روی هستند. تخمه کتان همچنین به افزایش قد کمک می کند که به طور طبیعی سرشار از ویتامین ها و اسیدهای چرب مانند امگا 3 و امگا و با ترکیبات گیاهی طبیعی فیتو هستند که به افزایش هورمون رشد در آقایان و خانم ها کمک می کند.

مکمل برای افزایش قد کودکان و نوجوانان

بهترین ورزش برای افزایش قد کودکان و نوجوانان

1. افزایش قد با آویزان شدن از بارفیکس:

آخرین سطح، کشش و آویزان شدن و ماندن چند ثانیه ای باریکس است که علم پایه در برابر این موضوع این است که وزن نیم تنه پایین ستون فقرات را کشش می دهد و کشش، شکاف بین مهره ها را پایین می آورد که در نهایت به نخاع اجازه نگهداری مایعات بیشتری را می دهد که نتیجه آن با زیاد شدن ترشح هورمون رشد می شود و به افزایش قد کمک می کند.

2. افزایش قد با شنا:

این یک تمرین آرامش بخش است که می تواند به افزایش قد کمک کند. شنا کردن یک ورزش کامل است که از هر طرف رباط ها، تاندون ها را گسترش می دهد و ستون فقرات را بلندتر می کند. بعد از انجام یک جلسه شنا با غذای مناسب و مغذی مثل تخم مرغ و یا یک کاسه از بلغور جو دوسر استفاده شود و هر روز یا یک روز در میان این ورزش را انجام دهید تا به کوتاهی قد و افزایش آن کمک کنید. 

3. افزایش قد با تمرینات کششی:

روزانه 15 الی 20 دقیقه و یا بیشتر تمرینات کششی انجام دهید. این یک روش عالی برای کم کردن استرس بر قسمت پایین کمر است. پس ستون فقرات را به طور کامل کشیده کنید. تمرینات متعددی از قبیل کشش کبری، کشش پهلو، پیلاتس، لمس پا، وجود دارد که هر کدام از موارد ورزش روزانه را با تغذیه مناسب انجام دهید که در آخر به حداکثر رشد قد خود کمک کنید. 


حتما بخوانید: 30 مورد از تمرینات ورزشی و حرکات کششی برای افزایش قد


4. افزایش قد با یوگا:

کشش همیشه کمک می کند اما یوگا در اولویت اول جدول قرار دارد این کار باعث می شود که شما بلندتر و خوش اندام شوید و و با انرژی بیشتری فعالیت انجام دهید چرا که به کاهش استرس شما کمک می کند. انجام ورزش های خاص که نه تنها شما را از ترشح هورمون های بدن آسانتر می کند بلکه شما را برای زندگی بهتر آماده می سازد.

5. افزایش قد مدیتیشن:

غده هیپوفیز، هورمون رشد انسانی را فعال می کند که مسئول افزایش قد است. پس، 5 تا 10 دقیقه وقت بگذارید و مدیتیشن انجام دهید تا غده هیپوفیز را تحریک کند که به انتشار هورمون رشد کمک می کند. غده هیپوفیز در وسط جمجمه و پشت برآمدگی بینی قرار دارد که تقریبا به اندازه نخود فرنگی است.

بهترین ورزش برای افزایش قد کودکان و نوجوانان

سخن آخر

افزایش قد قبل از سن 18 سالگی با روشهای طبیعی امکان پذیر است که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم ، از طرف دیگر می توانید کارهای دیگری را انجام دهید تا بعد از 18 سال قد خود را افزایش دهید مانند تمرین پرش و تمرین وزنه برداری ، دویدن ، شنا و  ورزش طناب زنی در خانه است. تمام تمرینات طبیعی است و می تواند بدون کمک کسی در خانه انجام شود و اگر واقعاً در مورد قد خود جدی هستید پس از امروز برنامه تمرین قد خود را شروع کنید و این احساس را بدست آورید که که هورمون شما چگونه است-مانند HGH و تستسترون که اینها به شما در افزایش قد طبیعی کمک می کنند.


مطالب مرتبط

عوامل موثر در رشد قد کودک و روش های پیش بینی قد در نوجوانی

افزایش سطح سوماتروپین (هورمون رشد انسانی) با 11 روش طبیعیاز
8
رای