درمان مسمومیت غذایی با 5 روش خانگی، سیر، ماست و داروی گیاهی

درمان مسمومیت غذایی با 5 روش خانگی، سیر، ماست و داروی گیاهی مسمومیت غذایی چیست و چه چیزی باعث مسمومیت غذایی می شود؛ 5 درمان مسمومیت غذایی با سیر، ماست، زنجبیل در خانه و طب سنتی و داروی گیاهی برای مسمومیت غذایی در سلام دنیا بخوانید.

مسمومیت غذایی در تابستان شایع تر است زیرا هوای گرمتر باعث رشد ارگانیسم های مضر می شود. در این مطلب سلام دنیا ، می خواهیم به شما بگوییم که علت و علائم مسمومیت غذایی چیست و روش درمان مسمومیت غذایی با سیر، ماست، زنجبیل در طب سنتی و دیگر درمان خانگی و داروی گیاهی مسمومیت غذایی چیست، با ما همراه باشید.

مسمومیت غذایی چیست

مسمومیت غذایی که اغلب به عنوان بیماری ناشی از غذا شناخته می شود. مسمومیت غذایی در تابستان شایع تر است زیرا هوای گرمتر باعث رشد ارگانیسم های مضر می شود. بنابراین، چگونه می توانیم از مسمومیت غذایی جلوگیری کنیم؟ و در صورت مسمومیت غذایی در خانه چه کنیم؟ از دکتر چایتالی دشموک، متخصص آیورودا، بیرلا آیورودا پرسیدیم.

چه چیزی باعث مسمومیت غذایی می شود؟

دکتر دشموک توضیح داد: مسمومیت غذایی که اغلب به عنوان بیماری ناشی از غذا شناخته می شود، وضعیتی است که با مصرف مواد غذایی آلوده ایجاد می شود. غذا می تواند در هر مرحله ای از فرآیند یا ساخت توسط ارگانیسم های عفونی یا سموم آنها آلوده شود. در صورت استفاده یا پخت نادرست غذا می تواند در خانه نیز آلودگی ایجاد کند. 

علائم مسمومیت غذایی

استفراغ، حالت تهوع، اسهال، معده درد و تب است.

طبق آیورودا، بدن ما دارای سه انرژی است: واتا، پیتا و کافا. یک وضعیت بیمار از عدم تعادل هر سه دوشا ایجاد می شود. Aalsak و Visuchika اختلالات آیورودا هستند که شبیه مسمومیت غذایی هستند. به گفته آیورودا، با پیروی از یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم می توان از این وضعیت جلوگیری کرد.

علائم مسمومیت غذایی چیست

درمان خانگی مسمومیت غذایی (داروهای آیورودا برای مسمومیت غذایی)

دکتر دشموک چند درمان موثر آیورودا را برای مسمومیت غذایی پیشنهاد کرد که از مواد غذایی استفاده می کند که به راحتی در آشپزخانه در دسترس هستند. اینها هستند:

درمان خانگی مسمومیت غذایی با زنجبیل:

بهترین درمان خانگی برای مسمومیت غذایی زنجبیل است. در آیورودا به عنوان "پادشاه داروها" یاد می شود. زنجبیل ضد التهاب است. به کاهش علائم مسمومیت غذایی مانند استفراغ، معده درد و حالت تهوع کمک می کند و درد معده را تسکین می دهد. می توانید یک فنجان آب را با 1 قاشق زنجبیل رنده شده بجوشانید و برای طعم دادن به آن عسل اضافه کنید. این به تسکین سریعتر کمک می کند.


حتما بخوانید: خواص و مضرات زنجبیل و عسل برای زنان و مردان


درمان خانگی مسمومیت غذایی با ماست:

ماست حاوی ویژگی های ضد میکروبی است که به مبارزه با باکتری های مسمومیت غذایی کمک می کند. یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله مخلوط با یک قاشق غذاخوری ماست باعث تسکین سریع معده درد و استفراغ می شود.

درمان خانگی مسمومیت غذایی با سیر: (داروی گیاهی مسمومیت غذایی)

وقتی صحبت از مبارزه با یکی از شایع ترین علل مسمومیت غذایی می شود، یک جزء سیر 100 برابر موثرتر از دو آنتی بیوتیک رایج است. به دلیل خواص قوی ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی آن، به جلوگیری از تب و سایر علائم کمک می کند. همچنین سایر علائم مانند اسهال و درد شکم را تسکین می دهد.

درمان خانگی مسمومیت غذایی با فرنی برنج :

مسمومیت غذایی اغلب با کم آبی بدن و سوء هاضمه همراه است. برای این منظور، فرنی برنج یا آب برنج با مقداری نمک می تواند به آبرسانی و تامین املاح ضروری بدن کمک کند. همچنین به تسهیل هضم غذا کمک می کند.

درمان خانگی مسمومیت غذایی با آب:

آب یک تسکین دهنده و درمان کننده جهانی است. آیورودا نوشیدن مقدار زیادی آب برای دفع سموم و باکتری ها از بدن را پیشنهاد می کند. کم آبی بدن می تواند در اثر استفراغ یا اسهال ایجاد شود، بنابراین نوشیدن آب نقطه شروع مناسبی است.

سخن آخر

مسمومیت غذایی که اغلب به عنوان بیماری ناشی از غذا شناخته می شود، وضعیتی است که با مصرف مواد غذایی آلوده ایجاد می شود. بهترین درمان خانگی برای مسمومیت غذایی، زنجبیل است. در آیورودا به عنوان "پادشاه داروها" یاد می شود. زنجبیل ضد التهاب است. در این مطلب شما با درمان مسمومیت غذایی با روش خانگی و داروی گیاهی آشنا شدید. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

درمان خانگی دل پیچه و اسهال با 5 روش سریع و ساده

خواص شگفت انگیز مصرف سیاه دانه با ماست
 

از
10
رای