یک رابطه جنسی ایده آل به طور معمول چقدر طول می‌کشد؟

یک رابطه جنسی ایده آل به طور معمول چقدر طول می‌کشد؟ یک رابطه جنسی موفق نقش پر رنگی در داشتن یک زندگی سالم و ایده آل دارد، تحقیقات علمی نشان داده است زوج هایی که روابط جنسی موفقی دارند بیشتر احساس شادی می کنند.

اگر شما اطلاعات زیادی ندارید، ممکن است روزی که بعد از یک رابطه جنسی سریع و ناامیدکننده به تخت اتاق خود تکیه داده باشید، از خود بپرسید یک رابطه جنسی خوب معمولا چقدر باید به طول بینجامد؟

با این حال، یک فرد با دانش ممکن است همین سوال را با روشی نامفهوم یا کمی خنده دار بپرسد، میانگین مدت زمان تاخیر انزال درون واژینال چقدر است؟

من می‌دانم که رابطه جنسی تنها به قرار دادن آلت تناسلی در واژن و انزال ختم نمی‌شود، اما گفتن آنها هم چندان راحت و آسان نیست (بوسیدن، مالش دادن و...). به همین دلیل و برای حفظ ساده بودن، ما فقط بر روی زمان انزال تمرکز می کنیم.

اندازه گیری میانگین زمان انزال مسئله ساده‌ای نیست. به نظر شما پرسیدن اینکه افراد چقدر رابطه‌شان طول می‌کشد درست و کافی است؟  خب، دو مشکل عمده در این راه وجود دارد. مشکل اول این است که بسیاری از مردم در اینگونه مواقع جانبدارانه پاسخ می‌دهند و مدت زمان بیشتری را از آنچه وجود دارد بیان می‌کنند، زیرا از لحاظ اجتماعی مطلوب است که بگوییم این روابط تا پاسی از شب طول می‌کشد.

مشکل دیگر این است که مردم لزوما نمی دانند چقدر طول می کشد.

رابطه جنسی به شکلی نیست که افراد بنشینند و ساعت بدست بگیرند تا ببینند چقدر طول می‌شکد، و وقت گذاشتن برای برآورد زمان آن هم در رابطه ای از رد و بدل کردن عشق و احساسات کمی مشکل به نظر می‌رسد.

مدت زمان یک رابطه جنسی

یک رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟

در یکی از بهترین تحقیق هایی که برای برآورد متوسط زمان انزال صورت دادیم، 500 زوج از سراسر دنیا در این تحقیق شرکت داشتند که مدت زمان رابطه جنسی خود را در یک دوره 4 هفته ای توسط کرونومتر ثبت می‌کردند.

همانطور که از صدای ناجورش به نظر می‌رسد:

رابطه جنسی با فرو بردن آلت تناسلی آغاز و با انزال پایان می‌یابد. شما احتمالا متوجه می‌شوید که این روش ممکن است روی برخی رفتارها تاثیر بگذارد و این رابطه روند عادی خود را طی نکند، اما علم هیچوقت کامل نیست و این بهترین راهی بود که می‌توانستیم انجام دهیم.

میانگین مدت زمان یک رابطه جنسی براساس تحقیقات علمی

نتایج بدست آمده از اختلافات قابل توجهی خبر می‌دهد. میانگین زمان برای هر زوج (یعنی میانگین زمان انزال در تمام دفعات دوره) از 33 ثانیه تا 44 دقیقه متغیر بود. این یعنی یک تفاوت 80 برابر!

بنابراین روشن است مدت زمانی که برای داشتن یک رابطه طبیعی است یافت نشد، هرچند این میانگین در تمام زوج ها 5.4 دقیقه بود. این بدین معنی است که اگر شما از کوتاه ترین تا بلندترین زمان این 500 زوج را لیست کنید، متوسط زمان هربار رابطه جنسی 5.4 دقیقه می‌‌شود.

برخی نتایج ثانویه جالبی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، استفاده از کاندوم یا ختنه بودن به نظر نمی رسد بر روی زمان تاثیر بگذارد، چیزی که تاثیرگذاری آن منطقی به نظر می‌آید میزان حساسیت آلت تناسلی و توانایی کنترل آن است.

اینکه زوج ها از چه کشوری متولد شده اند چندان اهمیتی ندارد، مگر اینکه آنها از ترکیه باشند، در این صورت مدت رابطه آنها معمولا کوتاه تر (3.7 دقیقه) از زوج های سایر کشورها (هلند، اسپانیا، انگلستان و ایالات متحده) می‌باشد.

چرا باید روابط جنسی طولانی مدت داشته باشیم؟

به عنوان یک محقق تکاملی، صحبت های زیر درباره مدت زمان طول کشیدن روابط جنسی من را متعجب می‌کند. چرا روابط جنسی باید طول‌ بکشند؟ تمام روابط جنسی نیازمند موفقیت یعنی رسیدن اسپرم به واژن هستند. چرا باید در هر رابطه جنسی برای رسیدن به انزال آلت را چندصد بار و یا بیشتر داخل و خارج کنیم و چرا با یکبار انجام دادن اینکار به انزال نرسیم تا بقیه روز را به استراحت و نوشیدن بپردازیم؟

قبل از اینکه بگویید از این کار (داخل و خارج کردن آلت به واژن) لذت بیشتری میبرید، به یاد داشته باشید که تکامل تنها به معنای تفریح نیست، این عمل به این دلیل لذت بخش است تا به انتقال ژن های خود به نسل های بعد ترغیب شوید. به طور مثال اگرچه ما غذا خوردن را دوست داریم، اما هربار لقمه را 5 دقیقه نمیجویم تا از طول کشیدن خوردن لذت ببریم. پس این عمل ناکارآمد میشد و ما در تکامل خود دچار نقص میشدیم.

اینکه چرا اینقدر طول میکشد پرسش پیچیده ای است که پاسخ شفافی نمی‌توان به آن داد، اما شکل و شمایل آلت تناسلی می‌تواند سرنخ خوبی باشد. در سال 2003، محققان با استفاده از واژن مصنوعی، آلت تناسلی مصنوعی و اسپرم مصنوعی (شربت ذرت) نشان دادند که قسمت سر آلت تناسلی (کلاهک آلت تناسلی) معمولا شیره موجود در واژن را از بین میبرد. آنچه به نظر می‌آید تکرار این عمل (داخل و فرو بردن آلت تناسلی به واژن) به این دلیل است تا اسپرم های موجود در منی قبل از انزال به خوبی جابجا شده و به حرکت بیفتند، تا بهترین آنها شانس رسیدن به تخمک را داشته باشد. درضمن این می‌تواند توضیح خوبی به این پرسش که چرا بعد از انزال ادامه این عمل (فرو بردن و خارج کردن آلت) برای مرد کمی درد آور است باشد، چون این نشان دهنده آن است که مایع منی به خوبی تخلیه شده است.

حال با این اطلاعات چه کنیم؟ توصیه من این است که سعی کنید در طول رابطه به چیزی فکر نکنید.

از
2
رای