9 ترفند ساده برای حفظ زیبایی و تناسب در دوران بارداری

9 ترفند ساده برای حفظ زیبایی و تناسب در دوران بارداری بارداری موجب تغییرات بسیاری در زنان باردار می شود؛ با این وجود همه خانم ها تمایل دارند که در دوران بارداری زیبا به نظر برسند؛ بنابراین در این مقاله روش های حفظ زیبایی در دوران بارداری را بیان کرده ایم.

بارداری، بدن زن را به شکل های مختلف تغییر می دهد. از «درخشندگی» حاملگی (ناشی از جریان خون بیشتر و تولید بیشتر روغن در پوست) گرفته تا افزایش وزن و تغییر در پوست و مو، بارداری به طور متفاوتی بر هر زن تأثیر می گذارد. با این وجود، تمایل جهانی، زیبا به نظر رسیدن در حین بارداری است. باردار بودن به معنای این نیست که باید توجه به ظاهرتان را کنار بگذارید. روش های مختلفی برای تقویت و ترغیب بدن در حال تغییر و احساس زیبایی در تمام مراحل بارداری وجود دارد.

روش های زیبا به نظر رسیدن در دوران بارداری

روش اول: سبک زندگی سالم در دوران بارداری

1. به رژیم غذایی تان توجه کنید

بخشی از زیبا به نظر رسیدن در دوران بارداری، دستیابی به وزن مناسب برای تغذیه صحیح کودک است. زن باردار باید حدود 2000 تا 2500 کالری به طور روزانه مصرف کند، که در چهار وعده غذایی مختلف تقسیم می شود. توجه به کالری دریافتی تان به شما کمک می کند که از افزایش وزن غیر ضروری که ممکن است شما را در معرض خطر بیماری های خاصی قرار دهد، جلوگیری کنید. شما باید وزن لازم را برای تأمین مواد غذایی مناسب برای کودک خود به دست آورید و به او اجازه دهید تا به اندازه سالم رشد کند، اما باید توجه زیادی به دستیابی به وزن سالم کنید که این امر باعث می شود در هر سه ماهه بارداری احساس خوبی داشته باشید.

 • اگر بیشتر از آنچه که برای آن برنامه ریزی کرده اید افزایش وزن داشته اید (یا بیشتر از وزنی که پزشک آن را سالم در نظر می گیرد)، نیاز به کاهش وزن خواهید داشت. مهم است که در هنگام تلاش برای کاهش وزن در حین بارداری، بسیار احتیاط کنید، تا اطمینان حاصل شود که کاهش وزن شما تأثیر منفی بر روی کودک شما نخواهد گذاشت.

روش زیبا شدن در دوران بارداری

2. به طور مداوم ورزش کنید

اگر ورزش مداوم باعث شده است که قبل از بارداری احساس اعتماد به نفس و زیبایی داشته باشید، دلیلی ندارد که بارداری شما را مجبور به توقف ورزش کردن کند (اگرچه ممکن است نیاز به تغییر روال تمرین خود داشته باشید). احساس تناسب اندام داشتن و قوی بودن باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری در مورد اینکه چگونه به نظر می رسید، داشته باشید و به بازگشت بدن به حالت قبل از بارداری، بعد از زایمان کمک می کند. ورزش در دوران بارداری کمک می کند تا وزن خود را پایین بیاورید، روحیه و انرژی تان را تقویت کرده و استقامت و قدرت عضلات را افزایش دهید. این نتایج مثبت در کنار هم به شما کمک می کند تا احساس زیبایی بیشتری داشته باشید.

 • در نظر داشته باشید که بیشتر روزهای هفته 30 دقیقه ورزش متوسط ​​انجام دهید. پیاده روی، ورزش های هوازی و شنا، همه ورزش های بسیار خوبی محسوب می شوند که ممکن است بخواهید در طول بارداری امتحان کنید. این فعالیت ها به شما کمک می کند تا بدن خود را متناسب نگه داشته و احساس زیبایی کنید.
 • همیشه قبل از شروع یک تمرین در دوران بارداری، با پزشک خود مشورت کنید. شرایط خاصی مانند فشار خون بالا در دوران بارداری وجود دارد که پزشک ممکن است توصیه کند تا ورزش نکنید.

تکنیک های زیبا به نظر رسیدن در بارداری

3. آب کافی بنوشید

کم آبی بدن در دوران بارداری یک خطر بسیار واقعی است و نوشیدن آب کافی به شما کمک می کند تا احساس سلامتی و زیبایی داشته باشید. اگرچه هر شخصی باید تلاش کند تا 1 یا 1.5 اونس آب به ازای هر پوند از وزن بدنش به طور روزانه مصرف کند، اما زن باردار باید توجه بیشتری به آب مصرفی خود داشته باشد. آب به تشکیل جفت کمک می کند و در کیسه آمنیوتیک در بارداری مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، نوشیدن آب ناکافی می تواند در ظاهر شخص تاثیر منفی بگذارد. کم آبی می تواند پوست را کسل کننده نشان داده و درخشش زیبایی که در دوران بارداری وجود داشت را از بین ببرد. علاوه بر این، کم آبی می تواند احساس لاغری و مریض بودن دهد، و وقتی احساس خوبی ندارید، زیبا به نظر رسیدن دشوار است.

 • توصیه می شود که زنان باردار 10 پیمانه (یا 2.3 لیتر) مایعات بنوشند. نوشیدن آب برای بیشتر این نیازها کمک می کند تا از مصرف قندهای موجود در نوشیدنی های میوه ای و شیرینی ها جلوگیری کنید.

توصیه هایی برای زیباتر شدن در دوران بارداری

روش دوم: احساس ظریف زیبایی درطول بارداری

1. کمی لباس های زایمان شیک بخرید

بسیاری از مارک های معروف (به فروشگاه هایی مانند گپ فکر کنید)، و طراحانی (مانند ایزابلا اولیور) لباس های دوران بارداری می فروشند. اگرچه برخی خانم ها جهت هزینه کردن برای لباس هایی که فقط برای مدت زمان محدودی می توانند بپوشند احساس گناه می کنند، اما مهم است که لباس هایی متناسب با بدن در حال تغییر خریداری کنید که پوشیدن آنها راحت باشد و باعث شود که احساس زیبایی کنید.

 • اگر بودجه لازم برای خرید لباس بارداری ندارید، اگر دوستتان لباسی از دوران بارداری دارد که می توانید قرض کنید، از دوست خود بخواهید که آن را به شما قرض دهد. علاوه بر این، فروشگاه های آنلاین لباس می توانند مکان عالی برای یافتن لباس بارداری با قیمت مناسب باشند.
 • در مورد خرید لباس های برند «staples» فکر کنید که می توان بارها و بارها پوشید و در بسیاری از موقعیت ها قابل استفاده هستند. اگر شلوار جین، چند شلوار لگ، تاپ آستین حلقه ای و ژاکت پشمی می پوشید، متوجه می شوید که می توانید بارها و بارها این لباس ها را بپوشید.
 • لباس هایی با رنگ های تیره را انتخاب کنید، که سنگین تر به نظر می رسند و در بسیاری از موقعیت های مختلف قابل پوشیدن هستند! رنگ های تیره تر اغلب باعث می شوند که لاغرتر نیز به نظر برسید!

 احساس ظریف زیبایی در طول بارداری

2. برای درمان با آبگرم یا ماساژ درمانی ثبت نام کنید

در دوران بارداری، خود را با چیزهایی که باعث زیبایی تان می شود، مهمان کنید. چه مانیکور، چه پدیکور و یا چه زیبایی صورت باشد، یک درمان آبگرم (یا چند مورد!) را انتخاب کنید که چند ساعت آرامش را فراهم کرده و به شما کمک می کند تا احساس زیبایی بیشتری کنید. از طرف دیگر، می توانید ماساژ دوره بارداری دریافت کنید. مطالعات نشان می دهند که ماساژ درمانی در دوران بارداری می تواند به کاهش اضطراب، تسکین درد عضلات و درد مفاصل و بهبود نتیجه زایمان کمک کند.

 • وقتی ماساژ دوره بارداری را رزرو می کنید، اطمینان حاصل کنید که ماساژ دهنده ای را پیدا می کنید که به طور خاص دوره ماساژ دوره بارداری دیده باشد.
 • همچنین لازم است قبل از رزرو ماساژ دوره بارداری، با پزشک زنان خود صحبت نمایید. در صورتی که از بارداری پر خطر رنج می برید، حتما باید با پزشک خود مشورت کنید.

چگونه در دوران حاملگی زیبا شویم

3. خود را مهمان کنید

در حال حاضر بدن شما در حال تغییر و تحولات چشمگیر است و علاوه بر این، زندگی تان با توجه به شرایط کودک برای همیشه در حال تغییر است. این باعث می شود که زمان بارداری تان، زمان خوبی برای پذیرایی از خود باشد. اگر هدفتان زیبا به نظر رسیدن است، چیزی را انتخاب کنید که باعث می شود تا زیبا به نظر برسید. وقت برای آرایشگاه در یک سالن زیبایی گران قیمت بگیرید.

 • از یک مدل موی جدید لذت ببرید که چهره در حال تغییرتان را برجسته می کند (که ممکن است شامل تغییر در شکل و اندازه صورت باشد). با این وجود، برای هایلایت کردن موها حداقل تا سه ماهه دوم بارداری صبر کنید، زیرا این نگرانی وجود دارد که مواد شیمیایی موجود در رنگ ها تاثیر منفی بر روی جنین بگذارد.
 • در نهایت، گوشواره هایی که توجه تان را جلب کرده بود، خریداری نمایید. از بارداری خود به عنوان دلیلی برای خرید چیزی که باعث زیبایی تان می شود، استفاده کنید. احساس مثبتی در مورد زیبایی درونی و بیرونی خود پیدا کنید که همراه با احساسات مثبتی مربوط به آن شیء است و هر دفعه که نیاز به «من را انتخاب کن» است، از آن شیء استفاده کنید تا به شما یادآوری کند که زیبا هستید.

رازهای زیبایی در دوران بارداری

روش سوم: حفظ اعتماد به نفس در ظاهرتان

1. به برآمدگی شکم که کودکتان در آن قرار دارد، افتخار کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که به خاطر داشته باشید که بدنتان در دوران بارداری چه می کند. بدنتان در حال رشد، تغذیه و محافظت از یک انسان دیگر است. تمام تغییراتی که اتفاق می افتد، به این دلیل است.

 • سعی کنید تا با دیگر زنان باردار در ارتباط باشید. اطراف خود را با زنان دیگری که در حال تغییرات جسمی در ارتباط با داشتن یک کودک هستند، پر کنید که می تواند اعتماد به نفس و بدنتان را تقویت کند و انجام این کار باعث می شود که احساس زیبایی کنید. علاوه بر این، دوستانی خواهید داشت که وقتی کودکتان متولد شد، سرگرم کننده و حمایت کننده باشند.

ترفندهای ساده برای زیبایی در دوران بارداری

2. در مورد بدن در حال تغییر خود پز بدهید

علاوه بر «درخشندگی» دوران بارداری، بدنتان به روش های دیگری نیز تغییر می کند. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که سینه هایتان به اندازه یک یا دو سایز افزایش اندازه پیدا می کند، باریکی کمرتان نیز با بزرگ شدن شکم به هم می خورد و ممکن است نوک پا متورم شده و سرعت رشد ناخن ها زیاد باشد. یکی از این راه های مثبت برای مقابله با این تغییرات اجتناب ناپذیر، قبول کردن و برجسته کردن آنها است. وقتی این تغییرات را پذیرفتید، شما در مسیر حس کردن جنبه های زیبایی خود هستید.

 • جنبه های مثبت بدن خود را برای زیبایی بیشتر برجسته کنید. به دنبال یک ویژگی (یا چندین ویژگی) باشید که در مورد آن احساس اعتماد به نفس دارید و آن را برجسته کنید. به عنوان مثال، اگر بازوهای قوی دارید، تیشرت های بدون آستین بپوشید و یک پلیور یقه 7 به تن کنید تا این تقسیم جدید بدنی را نشان دهید یا یک پیراهن بلند بپوشید تا در مورد شکم گردتان خودنمایی کنید.
 • اگر در مورد مثبت فکر کردن نسبت به خود دچار مشکل هستید، به خاطر داشته باشید که حاملگی تنها یک دوره محدود است. شما قبل از بارداری احساس زیبایی کرده اید و پس از آن نیز احساس زیبایی خواهید داشت.
 • اگر نمی خواهید در دوران بارداری جلب توجه کنید، توجه ها بر روی برآمدگی شکمتان را با پوشیدن لباس های گشاد، رنگ های تیره و چندین لایه لباس به حداقل برسانید (به عنوان مثال یک ژاکت با پارچه گشاد کتان بر روی تیشرت خود بپوشید). همچنین می توانید توجه را معطوف به قسمت های دیگری کنید مانند پوشیدن یک هدبند جلب توجه کننده، یک روسری زیبا یا لباس تنگ.

چگونه در دوران بارداری زیبا به نظر برسید

3. هدف به اندازه کافی خوب بودن است

در مورد داشتن یک ظاهر فوق العاده یا مطابق با ایده های مجله های بارداری، نگران نباشید. در عوض، بر روی سلامت و شاد بودن بدن و روح خود تمرکز کنید. شما نمی دانید که بدنتان چگونه به بارداری واکنش نشان می دهد تا زمانی که واقعا باردار شوید. سعی کنید که از تصور ایده آلی که در ذهن خود دارید، دست کشیده و از بدن خود بخاطر آنچه که هست و به خاطر آنچه انجام می دهد قدردانی کنید. یک نگرش مثبت داشته باشید که به شما کمک می کند تا احساس زیبایی داشته باشید.

 • بر روی واقعیت بزرگ تمرکز کنید. بدن تان در حال تغییر نیست؛ زیرا شما از مراقبت از خود صرف نظر کرده اید، بلکه بدن تان در حال تغییر است تا بتوانید به کودک خود کمک کنید تا در هر شرایطی سالم و آماده تر به این دنیا بیاید.

روش های زیبا دیده شدن در دوران بارداری

از
1
رای