درمان دل درد و معده درد با روش های خانگی در 5 دقیقه

درمان دل درد و معده درد با روش های خانگی در 5 دقیقه اگر به دنبال روشی برای درمان دل درد در 5 دقیقه هستید، روش های درمان معده درد و دل درد در خانه که با خوراکی هایی از جمله سرکه سیب، موز، نعناع، رازیانه و زنجبیل بدست می‌آیند و در این مطلب سلام دنیا آمده است، را امتحان کنید.

اگر دچار درد در معده شده اید و به دنبال درمان سریع دل درد هستید، قبل از مراجعه و گرفتن داروهای بدون نسخه، یکی از این داروها و درمان های جامع از جمله سرکه سیب، موز، نعناع، رازیانه و زنجبیل را برای یک رویکرد طبیعی در تسکین دردهای معده به مدت 5 دقیقه امتحان کنید تا درد معده شما را تسکین دهد. برای اطلاعات بیشتر، این مقاله از سلام دنیا را تا انتهای آن مطالعه کنید. 

درمان دل درد با داروهای طبیعی

قبل از مراجعه به داروهای بدون نسخه مانند Pepto Bismol برای تسکین دل‌درد، ابتدا با خوراکی‌های طبیعی یک روش و درمان جامع تر را امتحان کنید. شما ممکن است که بتوانید مشکلات گوارشی خود را با یکی از این داروهای طبیعی و مورد بررسی قرار گرفته شده، معده درد خود را حل و رفع کنید.

البته، این پست به هیچ وجه جایگزین توصیه های پزشکی نیست، در صورت نیاز باید به  پزشک یا سایر کادر درمان متبحر در این زمینه مراجعه کنید. مشکلات سلامتی مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یا سنگ کلیه نیازمند به مواردی غیر از درمان‌های ساده خانگی برای ترش کردن معده یا سوء هاضمه هستند.


حتما بخوانید: درمان ترش کردن معده با داروهای گیاهی و طبیعی


اگر می خواهید دانش جامع سلامت خود را بهبود بخشید و درباره چگونگی استفاده از غذاهایی که قبلاً در آشپزخانه خود برای تسکین بیماری های مشترک استفاده می کنید بیشتر بیاموزید، این پست برای شما است. در زیر درمان‌های خانگی مورد علاقه من را  برای تسکین دل درد و تسکین ناراحتی معده پیدا خواهید کرد. حتی ممکن است تعجب کنید که چه داروهای خانگی ای برای دل درد و گاز معده در کابینت خانه، منتظر شما هستند.

درمان دل درد با طب گیاهی

درمان دل درد به روش خانگی در 5 دقیقه

غذایی که برای کمک به تسکین معده درد می خورید باید آسان هضم شود. در غیر این صورت، ممکن است بهتر باشد که اصلا چیزی نخورید. اگر می خواهید غذا بخورید، غذاهای نرم و متشکل از کربوهیدرات‌های ساده را، مانند غذاهای رژیمی BRAT انتخاب کنید. BRAT مخفف عبارت: موز، برنج، سیب و نان تست است.

نون‌های نمکی نمونه دیگری از غذاهایی با هضم آسان و غذایی ساده با کربوهیدرات در هنگام ناراحتی معده هستند. هضم پروتئین، چربی و کربوهیدرات‌های پیچیده دشوارتر هستند و ممکن است بیشتر به درد معده، سوزش یا سوء هاضمه کمک کنند. اگر در حال حاضر درد معده دارید، حتماً از وعده‌های غذایی بزرگ، سنگین، غنی یا پرادویه خودداری کنید تا علائم شما فروکش کند و کاهش یابد.

غذاهای مناسب برای درمان دل درد

 • یک فنجان خیلی کوچک سرکه سیب را بخورید
 • یک موز بسیار رسیده را بخورید
 • آب دم کرده نعناع را بنوشید
 • جرعه ای از چای رازیانه را بنوشید
 • با زنجبیل تازه یک دمنوش تهیه کنید
 • روش دیگر برای کمک به تسکین درد معده نوشیدن آب فراوان است.

درمان دل درد با سرکه سیب

اسید معده برای عملکرد طبیعی سیستم گوارش سالم حیاتی است. یک باور عمومی می‌گوید که: درد معده به دلیل تولید بیش از حد اسید معده ایجاد می‌شود، اما گاهی اوقات این دل دردها می‌تواند ناشی از کمبود اسید معده نیز باشد. تسکین دل درد با افزایش تولید اسید معده در بدن حاصل می شود.

برای مقابله با کمبود احتمالی اسید معده، می توان روزانه یک تا سه بار سرکه سیب را میل کرد. این ممکن است با اجازه دادن به مایعات معده به برگشت به میزان طبیعی از اسیدیته، معده درد را تسکین دهند.

اثر ضد میکروبی سرکه سیب در درمان دل پیچه و اسهال

کسانی که به دنبال یک رویکرد طبیعی برای تسکین درد معده هستند، میتوانند از روش طبیعی و آزمایش شده برای مهار رشد میکروارگانیسم‌های بیماری‌زای ناشی از مواد غذایی، سرکه را امتحان کنند. اسیدهای آلی (ارگانیک) که به طور طبیعی در سرکه وجود دارند، مانند اسید استیک، دارای خواص ضد میکروبی هستند که میکروارگانیسم‌ها از جمله باکتری‌ها‌، ویروس‌ها‌، پروتوزوها و قارچ‌هایی مانند کپک و کپک قارچی را از بین می برند.

مطالعه‌ای که اثرات اسیدهای آلی را در از بین بردن باکتری های بیماری زای ناشی از مواد غذایی بررسی کرده است، نشان داده است که اسید‌ استیک موجود در سرکه سیب کشنده‌ترین اسید برای اشریشیاکولی است که به آن E.Coli نیز می گویند.


حتما بخوانید: هر آنچه لازم است تا در مورد اسهال بدانید


در حالی که اکثر E.coli ها بی‌خطر هستند و حتی ممکن است در ایجاد میکروبیوم روده سالم نیز نقش مهمی داشته باشند، با این وجود برخی از باکتریهای E.‌coli در صورت تولید سمی به نام سم Shiga (STEC) می‌توانند باعث بیماری شوند. این نوع E.‌coli از طریق آب آلوده قابل پخش شدن است و می تواند باعث بیماری‌هایی از اسهال گرفته تا عفونت‌های جریان خون و بیماری‌های دیگر شوند. CDC تخمین می زند که هر ساله STEC فقط در ایالات متحده باعث 265000 بیماری ، 3600 بستری در بیمارستان و 30 مرگ می شود.

نحوه مصرف سرکه سیب برای درمان دل درد

در حالی که هیچ مدرکی برای تأیید دوز توصیه شده روزانه برای استفاده از سرکه سیب به منظور درمان دل درد وجود ندارد، اما توصیه‌های موجود در پشت این محصول حاوی 3 بار نوشیدن آن در روز است، یعنی در هنگام طلوع، اواسط صبح و اواسط بعد از ظهر. پس برای درمان دل درد، یک لیوان بزرگ را با این مواد ترکیب کنید:

 • 2 قاشق چایخوری سرکه سیب ارگانیک
 • 8 اونس آب فیلتر شده
 • طعم های اختیاری: 1 تا 2 قاشق چای خوری عسل ارگانیک، شربت افرا 100٪ خالص، شیره سیاه، یا 4 قطره استویا

و به یاد داشته باشید، سرکه سیب فقط یکی از بسیاری از داروهای خانگی ای است که برای درد شکم و سوء هاضمه مورد استفاده قرار میگیرد.

غذاهای مناسب برای دل درد

درمان دل درد با موز 

راه دیگر برای خلاص شدن از درد معده یا معده درد خوردن یک موز بسیار رسیده است. موز ممکن است یکی از رایج‌ ترین غذاهایی باشد که درد معده را تسکین دهد، اما ممکن است شما ندانید که موز هرچه بیشتر رسیده‌تر شود، هضم آن برای بدن آسان‌تر است. هرچه هضم موز نرم‌تر باشد، بیشتر میتواند باعث تسکین درد معده شود. 

موز از کربوهیدرات‌های ساده تشکیل شده است که به راحتی توسط دستگاه گوارش تجزیه می‌شوند. موز سرشار از پتاسیم، یک الکترولیت حیاتی که به خصوص در صورت مریض بودن یا ناتوانی در خوردن غذا و آشامیدن به مدت طولانی مدت بسیار مفید است. همچنین شواهد نشان داده شده است که موز با ایجاد اثر ملین ملایم به رفع یبوست کمک می کند و برای کسانی که از اسهال رنج می برند بسیار مفید است.

درمان دل درد با نعناع 

یکی از محبوب‌ترین داروهای طبیعی برای تسکین دل درد نعناع است. گیاه نعناع و نعناع فلفلی هردو به عنوان دارویی جامع برای دل درد برای قرن ها استفاده می‌شده است. این گیاه ممکن است برای تسکین ناراحتی ناشی از سوء هاضمه و گاز نیز موثر باشد.

نعناع حاوی منتول است که به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می‌کند، به این معنی که توانایی تسکین درد معده را به طور طبیعی دارد. دمنوش‌های نعناع و سکنجبین می‌توانند به خصوص در هنگام دل درد آرامبخش و تسکین دهنده باشند. تحقیقات نشان داده است که روغن نعناع همچنین ممکن است توانایی فعال کردن کانال ضد درد روده بزرگ را داشته باشد. می توانید چای های نعناع را از فروشگاه مورد علاقه خود خریداری کنید و یا از برگ های تازه نعناع برای دم کردن چای خود استفاده کنید.


حتما بخوانید: خواص بی نظیر دمنوش و عصاره نعناع


درمان دل درد با نعناع

درمان درد معده با رازیانه

اگر دل درد شما به دلیل ناراحتی ناشی از گاز یا نفخ شکم ایجاد می‌شود، رازیانه بهترین درمان طبیعی برای معده درد است که می توانید آن را امتحان کنید. رازیانه دارای خواص ضد گاز به صورت ترکیبی است که به عنوان آنتول شناخته می شود. آنتول معده را تحریک می‌کند تا مواد گوراشی را ترشح کند و التهاب معده را کاهش دهد، که هر دوی این‌ها می توانند درد معده را برای شما به همراه داشته باشند.

قبلاً از رازیانه استفاده نکردیده اید و نخورده اید؟

رازیانه دارای طعم انیسون قوی یا شیرین بیان است. رازیانه می‌تواند به صورت خام خورده شود، در یک ظرف پخته شود، به صورت روغن رازیانه یا از طریق دانه‌های خشک رازیانه مصرف شود. تصور می شود جویدن دانه های رازیانه خشک باعث تسکین درد معده ناشی از سوء هاضمه بعد از غذا می شود. همچنین می‌توانید کیسه های چای آماده ای را که حاوی رازیانه هستند را پیدا کنید، که یک تسکین دهنده فوری برای درد معده را فراهم میکند.

درمان دل درد با زنجبیل

زنجبیل با استفاده از خاصیت ضد تهوع آن از زمان‌های بسیار قدیم می‌تواند یکی از طولانی‌ترین داروهای طبیعی برای معده باشد. تحقیقات نشان داده است که زنجبیل توانایی کمک به کاهش درد معده و حالت تهوع، کمک به دریا‌زدگی، تهوع صبحگاهی و تهوع ناشی از شیمی درمانی را دارد. زنجبیل آل (نوعی نوشابه گازدار است که با زنجبیل طعم دار شده است) ممکن است همان تسکین زنجبیل تازه را نداشته باشد.

یکی از ساده‌ ترین راه های تسکین زنجبیل می تواند به شکل چای زنجبیل باشد. چای زنجبیل را می‌توانید به صورت کیسه های چای زنجبیل خریداری کنید، یا می توانید زنجبیل را ریز رنده کرده و به آب جوش اضافه کنید.


حتما بخوانید: خواص زنجبیل برای سلامتی


درمان خانگی دل درد

درمان دل درد در 5 دقیقه (دمنوش برای دل پیچه)

موارد مورد نیاز:

 • چاقو
 • تخته گوشت
 • پوست کن سبزیجات

مواد: 

 • نعناع تازه
 • زنجبیل خام
 • چای رازیانه
 • موز رسیده
 • سرکه سیب
دستورالعمل ها: 

1. نعنا را از فروشگاه مواد غذایی یا باغچه کوچک خود تهیه کنید. نعناع را خرد کرده و به آب داغ داغ اضافه کنید. روش جایگزین، شما می‌توانید چای نعناع را از کیسه چای مورد علاقه خود تهیه کنید.

2. زنجبیل را با احتیاط پوست کنده و برش دهید و به برش‌های نازکی آن را برش دهید. با برش‌های اختیاری از لیمو، آن را به آب در حال جوشیدن اضافه کنید. در صورت تمایل یک شیرین کننده به مخلوط اضافه کنید.

3. چای رازیانه مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به مدت 5 دقیقه با آب جوش آن را دم کنید.

4. از یک موز رسیده لذت ببرید و به یاد داشته باشید هر چه موز رسیده تر باشد، بهتر است.

5. هر روز 1-2 بار یکبار سرکه سیب را میل کنید.

سخن آخر

در هنگام بروز دل درد، غذا خوردن آخرین چیزی که ممکن است برای درمان دل درد به ذهن خطور کند. همیشه در این مواقع ترس از غذا خوردن و بدتر شدن دل درد وجود دارد. اما ما در این مقاله به معرفی خوراکی های مفید برای درمان دل درد پرداختیم که در هر خانه ای پیدا می‌شود. می‌توان با اضافه کردن این خوراکی ها به غذای روزمره یک یک رژیم غذایی سالم داشت اما دقت شود که از مصرف بیش از حد خوراکی‌های محرک معده پیشگیری شود. 


مقالات مرتبط:

رفع بوی بد دهان ناشی از معده با 9 درمان خانگی و طب سنتی

خواص شیرین بیان برای معده 

از
27
رای