آمپول نوروبیون برای چیست؛ میزان مصرف و عوارض نوربیون

آمپول نوروبیون برای چیست؛ میزان مصرف و عوارض نوربیون آمپول نوروبیون را برای بیماری های سیستمیک عصبی به دلیل کمبود شدید ویتامین B1 ، B6 و B12 استفاده می کنند. خواص و عوارض آمپول نوروبیون را در بخش اطلاعات دارویی و پزشکی سلام دنیا بخوانید.

آمپول نوروبیون ترکیبی از سیانوکوبالامین ، پیریدوکسین ، تیامین HCL ، سه ویتامین ضروری نوروتروپیک بسیار مفید (B1 ، B6 ، B12) در دوز بالا است.کاربردهای جدید و بهبود یافته آمپول نوروبیون (ویتامین) ، دوز ، ترکیب ، فواید ، عوارض جانبی اطلاعات کامل پزشکی را در این مقاله از سایت سلام دنیا بخوانید، تا با خواص آمپول نوروبیون، زمان و میزان مصرف و عوارض آن آشنا شوید.

خواص آمپول نوروبیون چیست

آمپول نوروبیون ترکیبی از سیانوکوبالامین ، پیریدوکسین ، تیامین HCL ، سه ویتامین ضروری نوروتروپیک بسیار مفید (B1 ، B6 ، B12) در دوز بالا است. در همین حال ، ویتامین های B1 ، B6 و B12 برای متابولیسم در سیستم عصبی محیطی و مرکزی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. با این حال تأثیر در بازسازی اعصاب در تحقیقات مختلف با استفاده از ویتامین ها به صورت جداگانه و به صورت ترکیبی نشان داده شده است.

ترکیب تزریق آمپول نوروبیون

هر آمپول نوروبیون حاوی مواد فعال است:

 • تیامین هیدروکلراید <————> 100 میلی گرم ویتامین B1
 • پیریدوکسین هیدروکلراید <———-> 100 میلی گرم ویتامین B6
 • سیانوکوبالامین <————————> 1000 میکروگرم ویتامین B12
 • در 3 میلی لیتر محلول آبی برای تزریق.

موارد استفاده از تزریق نوروبیون (آمپول نوروبیون برای چیست)

علاوه بر این، آمپول نوروبیون را برای بیماری های سیستمیک عصبی به دلیل کمبود شدید ویتامین B1 ، B6 و B12 استفاده می کنند. این راهکار فقط در مواردی است که درمان خوراکی ناکافی باشد. با این حال ، یک پزشک متخصص یا داروساز می تواند استفاده دقیق از آمپول ویتامین را کاملاً پیشنهاد دهد.


حتما بخوانید: خواص آمپول ویتامین B12


موارد منع مصرف نوروبیون چیست

نوروبیون نباید در بیماران حساس به هیچ یک از مواد فعال یا مواد کمکی این محصول استفاده شود. پس در این حال همیشه با پزشک یا داروساز خود که در مورد وضعیت بیماران اطلاعات بهتری دارد مشورت کنید.

خواص آمپول نوروبیون

هشدارها و موارد احتیاطی نوروبیون

در این مقاله ، نوروپاتی های توصیف شده در مصرف طولانی مدت (6-12 ماه) بیش از 50 میلی گرم ، متوسط ​​دوز روزانه ویتامین B6 است. بنابراین ، تحت درمان طولانی مدت ، نیازمند نظارت منظم است که توصیه می شود. در همین حین ، استفاده از دارو فقط پس از پیشنهاد پزشک به بیمار خاص با توجه به شرایط سلامتی ، امر مهمی است.

آمپول نوروبیون در دوران بارداری و شیردهی

در رابطه با استفاده از تزریق نوروبیون در بارداری در دوز توصیه شده هیچ خطری شناخته نشده است. با این حال ، مهم است که قبل از استفاده از هر نوع دارو ، اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. در همین حین، ویتامین B1 ، B6 و B12 در شیر مادر انسان ترشح می شود. اما خطر مصرف بیش از حد ویتامین B6 یعنی 600 میلی گرم در روز، ممکن است باعث منع تولید شیر مادر شود و او را مهار کند.

عوارض جانبی تزریق عوارض آمپول نوروبیون

مانند سایر داروها و محصولات ، اثرات جانبی تزریق نوروبیون نیز نشان داده شده است. در همین حین، واکنش و حساسیت بیش از حد به ویتامین B1 یا B12 ، مانند تعریق ، تاکی کاردوا (ضربان قلب سریع) و واکنش های پوستی همراه با خارش و کهیر ممکن است رخ دهد.


حتما بخوانید: خواص ویتامین B6 (پیریدوکسین) برای سلامتی و ریزش مو


 • در موارد منفرد و فردی ، حالت شوک نیز پس از درمان با تزریق ویتامین B1 یا B12 مشاهده شده است. مشکلات دستگاه گوارش ، مانند حالت تهوع ، اسهال استفراغ یا درد شکم نیز ممکن است رخ دهد.
 • موارد آکنه فردی  پس از تزریق دوز بالای ویتامین B12 گزارش شده است.
 • واکنش در محل تزریق ممکن است رخ دهد.
 • در صورت بروز چنین علائم یا سایر اثرات ناخواسته ای که فکر می کنید به این دارو تعلق دارد، بلافاصله با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

عوارض آمپول نوروبیون

تداخلات دارویی نوروبیون

L-dopa:
 •  ممکن است اثر L-dopa وقتی ویتامین B6 به طور همزمان تجویز می شود کاهش یابد.
 • آنتاگونیست های پیدوکسین 
 • به عنوان مثال ایزونیازید (INH) ، سیکلوسرین 
 • پنی سیلامین
 • هیدرالازین

اثر ویتامین B6 (پیریدوکسین) ممکن است باعث کاهش دیورتیک های حلقه، به عنوان مثال فوروزماید شود. در استفاده طولانی مدت ، سطح خون تیامینمی کاهش می یابد. بنابراین ، اگر قبلاً یا در حال حاضر از این داروها استفاده می کنید ، باید به پزشک و یا داروساز خود بگویید.

مقدار و تجویز نوروبیون (میزان مصرف آمپول نوروبیون)

مقدار آمپول نوروبیون با تزریق عضلانی تجویز می شود. از همه مهمتر، مدت زمان درمان با نوروبیون توسط پزشک یا داروساز که از شرایط بیمار اطلاعات بهتر و بیشتری دارند. تعیین می شود.


حتما بخوانید: بیوتین (ویتامین B7 یا ویتامین H) چیست


مصرف بیش از حد نوروبیون (زمان مصرف آمپول نوروبیون)

مصرف بیش از حد نوروبیون ویتامین B6 ، یعنی بیش از 2 ماه و بیش از 1 گرم در روز ، ممکن است منجر به اثرات نوروتوکسیک شود. بنابراین ، در هر حالتی از مصرف بیش از حد ، بلافاصله با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید و در اسرع وقت خود را به بیمارستان برسانید.

دستورالعمل نگهداری نوروبیون

 • مهمتر از همه این است که، نوروبیون را در دمای 2 درجه سانتیگراد تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری کنید و آن را منجمد نکنید.
 • از طرف دیگر، همیشه از قرار دادن آن در برابر نور خورشید و قرار دادن آن در معرض گرما خودداری کنید.
 • بعلاوه، همیشه به خاطر داشته باشید که محصولات پزشکی خود را دور از دسترس کودکان نگه دارید.
 • در آخر، شما نباید آن را پس از تاریخ انقضا که همیشه روی بسته چاپ شده است تزریق کنید.
سخن آخر

آمپول نوروبیون را برای بیماری های سیستمیک عصبی به دلیل کمبود شدید ویتامین B1 ، B6 و B12 استفاده می کنند. خواص و عوارض آمپول نوروبیون را در بخش اطلاعات دارویی و پزشکی سلام دنیا، برای شما گفتیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. می توانید سوالات و نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

کاربرد آمپول کتورولاک (Ketorolac): روش مصرف، عوارض و تداخلات

کمبود چه ویتامینی باعث تعریق زیاد میشود  

از
8
رای