پوزیشن اسپونینگ (مدل قاشقی) چیست؛ فواید بغل عاشقانه در خواب

پوزیشن اسپونینگ (مدل قاشقی) چیست؛ فواید بغل عاشقانه در خواب اسپونینگ (بغل عاشقانه) چیست؛ پوزیشن اسپونینگ (در آغوش گرفتن هنگام خوابیدن)، فواید بغل عاشقانه در خواب و روش انجام پوزیشن اسپونینگ یا مدل قاشقی و عوارض آن در سلام دنیا بخوانید.

پوزیشن اسپونینگ ( مدل قاشقی) از حالات عاشقانه هنگام خواب است که در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات فواید شگفت انگیز اسپونینگ، چگونگی نحوه انجام آن، خطرات و عوارض آن خواهیم پرداخت . لطفا با ما همراه باشید.

فواید لمس کردن

فواید لمس انسان: بغل عاشقانه هنگام خوابیدن استرس را از بین می برد، خواب را بهبود می بخشد و رابطه را عمیق تر می کند.

اسپونینگ (بغل عاشقانه) چیست؟

شاید وقتی شب ها با شریک زندگی خود یکدیگر را در آغوش می گیرید، یا در یک موقعیت عاشقانه و صمیمی می خوابید یا استراحت می کنید، به مزایای بالقوه سلامتی فکر نمی کنید. مشخص شده است  که بغل عاشقانه هنگام خوابیدن بر هورمون‌ها تأثیر می‌گذارد به‌گونه‌ای که  این بغل عاشقانه هنگام خوابیدن روی خلق و خو، خواب، سیستم ایمنی و تسکین درد شما تأثیر می‌گذارد.


حتما بخوانید: دلنوشته عاشقانه بغل کردن


درست مانند فواید در آغوش گرفتن ، اسپونینگ حس ارتباط را ایجاد می کند و ترشح هورمون های شادی را افزایش می دهد و احساس امنیت را تقویت می کند. اگرچه اغلب با صمیمیت مرتبط است، بغل کردن هنگام خوابیدن لزوماً نباید فقط برای دوزوج  باشد، زیرا این نوع نوازش طولانی می تواند برای سلامت روانی و عاطفی کودکان نیز مفید باشد.

اسپونینگ (بغل عاشقانه) چیست؟

اسپونینگ (در آغوش گرفتن هنگام خوابیدن) چیست؟

اسپونینگ موقعیتی است که هنگام در آغوش گرفتن یا خوابیدن از آن استفاده می کنند. «اسپونینگ» نامیده شده است، زیرا شبیه به دو قاشقی است که در کنار هم قرار گرفته اند: یک نفر، دیگری را از پشت در آغوش می گیرد، رو به یک جهت.

اسپونینگ موقعیتی است که اغلب توسط دو زوج عاشق استفاده می شود، اما می تواند برای کودکان و والدین نیز باشد. درجات مختلفی از صمیمیت بسته به رابطه بین این دو "فرد" وجود دارد، اما مهم نیست که چه باشد، موقعیت احساس راحتی و امنیت را ارائه می دهد. زمانی که دست ها و پاها در حین اغوش گرفتن به هم می پیوندند، گویا رابطه می تواند صمیمی تر شود.

فواید انجام اسپونینگ (فواید بغل عاشقانه در خواب)

اسپونینگ فواید جسمی و روانی زیادی دارد که بیشتر از تولید هورمون های شادی و کاهش هورمون استرس ناشی می شود. در اینجا برخی از فواید اسپونینگ توضیح داده شده است:

1. فواید بغل عاشقانه در خواب: اکسی توسین را تقویت می کند

اکسی توسین به عنوان "هورمون عشق" شناخته می شود و هنگامی که ترشح می شود، بر خلق و خو، رفتار و فیزیولوژی ما تأثیر می گذارد. افزایش اکسی توسین باعث ایجاد احساس رضایت و کاهش اضطراب می شود.  در حقیقت رابطه را قوی تر می کند و اثرات آرام بخش دارد.

مطالعه ای که در Biological Psychology منتشر شد، 59 زن یائسه را قبل و بعد از تماس گرم و در آغوش گرفتن با همسر یا شریک زندگی خود مورد بررسی قرار داد . محققان دریافتند که در آغوش گرفتن مکرر بین همسران با سطوح بالاتر اکسی توسین و کاهش فشار خون مرتبط است.

فواید انجام اسپونینگ

2. فواید بغل عاشقانه در خواب: پیوند بین دو زوج را بهبود می بخشد

تماس فیزیکی مانند اسپونینگ می تواند پیوند دوزوج را قوی تر کند و رابطه را بهبود ببخشدو حس با هم بودن و امنیت را ایجاد کند. محققان نشان می‌دهند که در آغوش گرفتن بیان کلیدی صمیمیت است و پرسشنامه‌ای شامل 514 شرکت‌کننده نشان داد که وقتی نوازش در میان شرکای زندگی به طور مکرر و برای مدت طولانی اتفاق می‌افتد، اتفاقات بسیار مثبتی رخ می دهد.


حتما بخوانید: ایجاد صمیمیت و تنوع در رابطه با 24 کار هیجان انگیز


اسپونینگ می تواند روابط صمیمانه شما با شریک زندگی تان را بهبود بخشد، زیرا به شما این امکان را می دهد که احساس مراقبت، خواستن و حمایت کنید. این به ایجاد اعتماد در یک رابطه کمک می کند و حس عشق و امنیت را تقویت می کند.

3. فواید بغل عاشقانه در خواب: استرس را کاهش می دهد

افزایش اکسی توسینی که هنگام  اسپونینگ همسرتان دریافت می کنید به کاهش هورمون استرس کورتیزول کمک می کند که به عنوان بخشی از واکنش مبارزه یا فرار شما به استرس تولید می شود. تماس فیزیکی نزدیک همچنین نورون‌های حسی در مغز را فعال می‌کند و باعث تولید دوپامین می‌شود، هورمونی که با انگیزه، رضایت و لذت مرتبط است.

4. فواید بغل عاشقانه در خواب: خواب را بهبود می بخشد

اگر تا به حال در مورد تأثیر هورمون ها بر بدن فکر کرده اید، عمل ساده لمس یا در آغوش گرفتن برای مدت طولانی را در نظر بگیرید. افزایش هورمون های شادی و آرامش که اتفاق می افتد نه تنها به کاهش استرس کمک می کند، بلکه خواب شما را نیز بهبود می بخشد.

اسپونینگ قبل از خواب به دلیل تولید اکسی توسین، دوپامین و سروتونین ، احساس آرامش ایجاد می کند . در تحقیقات انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند که انتقال‌دهنده عصبی سروتونین، به عنوان مثال، در خواب خوب بسیار نقش دارد.

فواید بغل عاشقانه در خواب: خواب را بهبود می بخشد

5. فواید بغل عاشقانه در خواب: راحتی را فراهم می کند

صمیمیتی که هنگام اسپونینگ اتفاق می‌افتد می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد، به همین دلیل است که فقط برای شرکای صمیمی نیست، بلکه می‌تواند به کودک نیز ارامش دهد. اگر نوزادی دارید که در گهواره خود نمی خوابد اما وقتی در رختخواب نزدیک او هستید سریع به خواب می رود، احساس امنیت و راحتی را که برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان هنگام در آغوش گرفتن وجود دارد را درک می کنید. 

6. فواید بغل عاشقانه در خواب: سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

ممکن است عجیب به نظر برسد که اسپونینگ واقعاً می تواند سلامت سیستم ایمنی را تقویت کند ، اما به دلیل نقشی که این نوع تماس نزدیک روی هورمون های ما دارد، درست است. تحقیقات نشان می دهد که اکسی توسین دارای عملکردهای تطبیقی ​​ضد التهابی و  ایمنی است . حتی تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد افزایش در آغوش گرفتن و حمایت می تواند علائم بیماری را زمانی که شرکت کنندگان در معرض ویروسی قرار می گیرند که باعث سرماخوردگی می شود کاهش دهد.


حتما بخوانید: بهترین سیاست های زنانه برای جذب مردان


7. فواید بغل عاشقانه در خواب: تسکین درد

تحقیقات نشان می دهد که افزایش طولانی مدت کورتیزول می تواند باعث افزایش التهاب و درد شود. تماس نزدیک مانند در آغوش گرفتن یا اسپونینگ برای مدت طولانی می تواند هورمون کورتیزول را در بدن کاهش دهد که باعث آرامش بدن، کاهش فشار خون و افزایش آستانه درد بدن می شود. این بدان معنی است که اسپونینگ می تواند درد را کاهش دهد زیرا بدن در حالت استرس نیست، بلکه در حالت آرامش است.

فواید انجام اسپونینگ

چگونه اسپونینگ را انجام دهیم

اسپونینگ سنتی زمانی است که شخص قد بلندتر پشت سر کوتاه قدتر و رو به همان جهت دراز می کشد و از پشت آن شخص را در آغوش می گیرد. فردی که در پشت است ممکن است دست های خود را به دور فرد جلویی بپیچد و گاهی اوقات پاهای زوج به هم گره می خورد.

چقدر اسپونینگ برای بهره مندی از این فواید سلامتی کافی است؟

اسپونینگ به مدت 10 دقیقه یا بیشتر باعث تولید هورمون های شادی و کاهش هورمون های استرس می شود.

خطرات و عوارض جانبی اسپونینگ 

همانطور که خواندید، اسپونینگ برای سلامت روحی، عاطفی و جسمی شما مفید است. این یک موقعیت آرامش بخش است که می تواند صمیمیت بین شرکای عاشقانه را نیز تقویت کند.

حتما باید جنسی باشه؟ مطلقاً نه - بسته به رابطه، می تواند راه دیگری برای در آغوش گرفتن و نشان دادن عشق باشد.

در حالی که این وضعیت تقویت کننده و آرامش بخش است، ممکن است بهترین حالت خواب برای کل شب نباشد. زیرا در این حالت دست و پای شما آزاد نیست بنابراین وقتی دیگر راحت نیستید به سادگی از موقعیت خود خارج شوید.

خطرات و عوارض جانبی اسپونینگ

سخن آخر

اسپونینگ موقعیتی است که پارتنرها هنگام در آغوش گرفتن یا خوابیدن از آن استفاده می کنند. موقعیت اسپونینگ به این دلیل نامگذاری شد که شبیه به دو قاشقی است که کنار هم چیده شده اند. اسپونینگ فواید متعددی دارد که ناشی از تأثیر آن بر تولید هورمون است. این نوع در آغوش گرفتن باعث تولید هورمون های شادی و کاهش هورمون های استرس می شود و به شما احساس آرامش، ارتباط و آرامش بیشتری می دهد.


مطالب مرتبط:

نشانه ها و مشخصات رابطه سالم از نظر روانشناسی چیست

چگونه دل یک زن را بدست آوریماز
6
رای