25 تا از رایج ترین مشکلات ازدواج و زندگی زناشویی + راه حل آنها

25 تا از رایج ترین مشکلات ازدواج و زندگی زناشویی + راه حل آنها مشکلات رایج ازدواج و حل کردن آنها؛ چرا ازدواج اینقدر سخت است ؛ بررسی 25 تا از شایع ترین موانع ازدواج و علت و راه حل مشکلات ازدواج جوانان و زندگی زناشویی در سلام دنیا بخوانید.

آیا نشسته اید و فکر کرده اید که چرا ازدواج سخت است؟ آیا مشکلات ازدواج باعث شده است که رابطه خود را زیر سوال ببرید و اینکه آیا این رابطه دوام خواهد داشت یا خیر؟ ازدواج می تواند برای اکثر افراد چالش برانگیز باشد زیرا شامل ترکیب زندگی و اهداف شما با دیگران است. مشکلات ازدواج بعد از بچه‌ها یا سایر تغییرات عمده می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و می‌تواند منجر به رنجش و احساس ناامیدی شود.  با این حال، مشکلات ازدواج اغلب نتیجه رفتار خودخواهانه است. این مشکلات با رویکرد صحیح و باز بودن بازتاب قابل حل است. در این مطلب از سلام دنیا درباره برخی از درگیری‌هایی که زوج‌های متاهل را آزار می‌دهند و راه حل مشکلات ازدواج جوانان و زندگی زناشویی صحبت خواهیم کرد. با ماهمراه باشید.

25 تا شایع ترین مشکلات ازدواج و راه حل آن

مشکلات متداول زیادی در زندگی زناشویی وجود دارد و بسیاری از آنها را می توان با استفاده از روش ها و تکنیک های مختلف برطرف کرد و یا حل کرد. به رایج ترین مسائل زناشویی که زوج های متاهل با آن روبرو هستند نگاهی بیندازید و یاد بگیرید که چگونه مشکلات ازدواج را قبل از اینکه آسیب های جبران ناپذیری به رابطه شما وارد کند حل کنید.

1. از مشکلات ازدواج: خیانت

خیانت یکی از رایج ترین مشکلات ازدواج در روابط است. جدیدترین داده ها نشان می دهد که حدود 20 درصد از مردان مصاحبه شونده به خیانت به شریک زندگی خود در مقایسه با 10 درصد از زنان اعتراف کرده اند. این شامل تقلب و داشتن روابط عاطفی است.


حتما بخوانید: انواع خیانت در زندگی مشترک و روش برخورد با آنها


موارد دیگری که در خیانت گنجانده شده عبارتند از خیانت یک شبه، خیانت فیزیکی، روابط اینترنتی و روابط بلند مدت و کوتاه مدت. خیانت در یک رابطه به دلایل مختلف رخ می دهد. این یک مشکل رایج است و زوج های مختلف در تلاش برای یافتن راه حلی برای آن هستند.

راه حل: چگونه مشکلات ازدواج مربوط به خیانت را برطرف کنیم؟

خیانت زمانی رخ می دهد که ارتباط در رابطه شما قوی نباشد و باعث از بین رفتن اعتماد شود. تحقیقات نشان می دهد که حفظ یک پیوند عاطفی قوی، صمیمیت جنسی و احترام به مرزها سه راه کلیدی برای مبارزه با خیانت در رابطه شما هستند.

2. از مشکلات ازدواج: تفاوت های جنسی

صمیمیت فیزیکی در یک رابطه طولانی‌ مدت ضروری است، اما همچنین علت اصلی یکی از رایج‌ترین مشکلات زناشویی در تمام دوران، مشکلات جنسی است. مشکلات جنسی ممکن است به دلایل متعددی در یک رابطه رخ دهد و راه را برای مشکلات بیشتر ازدواج هموار کند. مطالعات نشان می‌دهد که سازگاری جنسی، همراه با رضایت جنسی ، به‌عنوان مهم‌ترین عامل در تعیین رضایت از رابطه برای زوج‌ها ذکر شده است.

شایع ترین مشکل جنسی در یک ازدواج از دست دادن میل جنسی است. بسیاری از مردم این تصور را دارند که فقط زنان مشکلات میل جنسی را تجربه می کنند، اما مردان نیز همین موضوع را تجربه می کنند. در موارد دیگر، مشکلات جنسی می تواند به دلیل ترجیحات جنسی همسر باشد. یک نفر در رابطه ممکن است چیزهای جنسی متفاوتی را نسبت به همسر دیگر ترجیح دهد و باعث ناراحتی دیگری شود.

راه حل: ارتباط و حفظ ذهن باز، کلیدی برای عبور از هر شکلی از ناسازگاری جنسی است. می تواند پیوند فیزیکی و عاطفی حیاتی را برای شکوفایی صمیمیت جنسی دوباره برقرار کند.

مشکلات ازدواج و راه حل1

3. از مشکلات ازدواج: ارزش ها و باورها

مطمئناً در یک ازدواج تفاوت ها و اختلاف نظرهایی وجود خواهد داشت ، اما برخی از تفاوت ها مانند ارزش ها و باورهای اصلی بسیار مهم هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. ممکن است یکی  یک دین داشته باشد و دیگری عقیده دیگری داشته باشد. تفاوت در ارزش ها ممکن است منجر به شکاف عاطفی، در میان سایر مشکلات رایج ازدواج شود. 


حتما بخوانید: فواید و متن تعریف و تمجید از دختر


همانطور که ممکن است حدس زده باشید، زمانی که یکی از انجام کارهای جداگانه خسته می شود، مانند رفتن به مکان های مختلف عبادت، این می تواند باعث ایجاد مشکل جدی شود.چنین مشکلات ازدواج در ازدواج های بین فرهنگی بسیار گسترده است. تفاوت های دیگر شامل ارزش های اصلی است.اینها شامل نحوه تربیت کودکان و چیزهایی است که در دوران کودکی به آنها آموزش داده شده است، مانند تعریف درست و نادرست.  از آنجایی که همه با یک سیستم اعتقادی، اخلاقی و اهداف یکسان بزرگ نمی شوند، فضای زیادی برای بحث و تضاد در رابطه وجود دارد .

راه حل: تنها راه حل تعارضات ناشی از ارزش های مختلف، ارتباط و سازش است. و در مواردی که مصالحه امکان پذیر نیست، بهترین راه حل این است که تفاهم داشته باشید و موافقت کنید که در این موارد اختلاف نظر داشته باشید.

4. از مشکلات ازدواج: مراحل زندگی

بسیاری از مردم مراحل زندگی خود را در مورد یک رابطه در نظر نمی گیرند. در برخی موارد، مسائل ازدواج صرفاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که هر دو از یکدیگر بزرگتر شده‌اند و از دیگران بیشتر از زندگی می‌خواهند.از هم گسیختگی با گذشت زمان یک مسئله رایج در میان زوج های متاهلی است که فاصله سنی قابل توجهی دارند، خواه مرد و زن جوانتر باشند یا زن مسن و مرد جوان.شخصیت‌ها با گذشت زمان تغییر می‌کنند و ممکن است زوج‌ها به اندازه گذشته سازگار نمانند. زوج های با اختلاف سنی که در مراحل مختلف زندگی هستند با این مشکل رایج ازدواج مواجه می شوند. 

راه حل: به طور منظم رابطه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما و همسرتان با هم رشد می کنید و با گذشت زمان از هم جدا نمی شوید. سعی کنید تغییرات متفاوتی را که زندگی برای هر دوی شما به صورت فردی و زوجی به ارمغان می آورد دوست داشته باشید و بپذیرید.

چیز دیگری که باید امتحان کنید یک فعالیت است. سعی کنید سرگرمی های جدیدی را انتخاب کنید که به هر دوی شما فرصت می دهد یکدیگر را دوباره کشف کنید و پیوند خود را توسعه دهید.

حل مشکلات زناشویی

5. از مشکلات ازدواج: موقعیت های آسیب زا

هنگامی که زوج ها از طریق حوادث آسیب زا روبرو می شوند، چالش های بیشتری در ازدواج ایجاد می شود. موقعیت های آسیب زا از دیگر مشکلاتی است که ممکن است زوجین تجربه کنند. بسیاری از رویدادهای آسیب زا که رخ می دهند زندگی را تغییر می دهند.این موقعیت های آسیب زا برای برخی از زوج های متاهل به مشکل تبدیل می شود زیرا یکی از همسران نمی داند چگونه با شرایط موجود کنار بیاید.

یکی  ممکن است به دلیل حضور در بیمارستان یا استراحت در تخت، نداند بدون دیگری چگونه کار کند. در موقعیت های دیگر، یکی ممکن است به مراقبت شبانه روزی نیاز داشته باشد و باعث شود که آنها صرفاً به همسر دیگر وابسته باشند.  گاهی اوقات، فشار بیش از حد زیاد است، و مسئولیت بیش از حد قابل تحمل است، بنابراین رابطه به سمت پایین می رود تا زمانی که به پایان کامل برسد.

راه حل: کمی استراحت کنید! ممکن است خودخواهانه به نظر برسد، اما رابطه شما می تواند از زمانی که برای پردازش احساسات خود صرف می کنید، سودمند باشد. یک درمانگر می‌تواند به شما یا شریک زندگی‌تان در هر تجربه‌ی آسیب‌زا کمک کند و ابزارهایی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در مقابله با این چالش‌ها کمک کند. 

6. از مشکلات ازدواج: استرس

استرس یکی از مشکلات رایج ازدواج است که اکثر زوج ها حداقل یک بار در طول رابطه خود با آن مواجه می شوند. بسیاری از موقعیت‌های مختلف می‌توانند باعث استرس در روابط و مواردی از جمله مالی، خانوادگی، روانی و بیماری شوند.

مشکلات مالی می تواند ناشی از از دست دادن شغل یا تنزل رتبه همسر از شغل خود باشد. استرس خانواده می تواند شامل فرزندان، مشکلات با خانواده یا خانواده همسر باشد. بسیاری از چیزهای مختلف باعث استرس می شوند. نحوه مدیریت و کنترل استرس می تواند استرس بیشتری ایجاد کند.


حتما بخوانید: اصول مهم و رازهای یک زندگی زناشویی موفق


راه حل: استرس در یک رابطه باید کنترل شود، یا می تواند رابطه را از بین ببرد. می توانید سعی کنید با صحبت صادقانه و صبورانه با یکدیگر این مشکل را حل کنید. اگر صحبت کردن کمکی نمی کند، می توانید سرگرمی هایی مانند یوگا یا مدیتیشن را انجام دهید که به شما کمک می کند بهتر با استرس خود مقابله کنید.

7. از مشکلات ازدواج: کسالت

بی حوصلگی یک مشکل زناشویی مهم اما دست کم گرفته شده است. با گذشت زمان برخی  از رابطه خود خسته می شوند . آنها ممکن است از چیزهایی که در رابطه رخ می دهد خسته شوند. در این شرایط، به دلیل اینکه رابطه قابل پیش بینی شده است، به دلزدگی از رابطه ختم می شود. 

یک زوج ممکن است هر روز یک کار را بدون تغییر یا جرقه انجام دهند. جرقه معمولاً شامل انجام کارهای تصادفی گهگاهی است. اگر یک رابطه فاقد فعالیت های خودانگیخته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که کسالت به یک مشکل تبدیل شود.

راه حل: کارهای غیرمنتظره را انجام دهید. چه در اتاق خواب باشد، چه در سایر زمینه های زندگی، برای خلاص شدن از شر کسالت در رابطه خود . شریک زندگی خود را با یک هدیه، یک برنامه غیرمنتظره یا حرکت جنسی جدید غافلگیر کنید و شاهد تغییر رابطه خود باشید.

8. از مشکلات ازدواج: حسادت

حسادت یکی دیگر از مشکلات رایج زناشویی است که باعث تلخ شدن ازدواج می شود. اگر شریکی حسود داشته باشید، بودن با آنها و در کنار آنها می تواند به یک چالش تبدیل شود.

حسادت تا حدی برای هر رابطه ای مناسب است، به شرطی که بیش از حد حسادت نباشد. چنین افرادی سرسخت خواهند بود: ممکن است بپرسند که با چه کسی تلفنی صحبت می کنید، چرا با آنها صحبت می کنید، چگونه آنها را می شناسید و از چه زمانی آنها را می شناسید و غیره. 

داشتن همسری بیش از حد حسود می تواند روابط را تلخ کند. استرس زیاد در نهایت به چنین رابطه ای پایان می دهد.

راه حل: تنها راه حل برای حسادت بیش از حد، خود اندیشی برای رفع ناامنی موثر است. اگر انجام این کار به تنهایی دشوار است، می توانید از یک روانشناس نیز کمک بگیرید تا به شما یا شریک زندگیتان کمک کند تا دلایل حسادت خود را درک کنید و چگونه آن را به حداقل برسانید. 

9. از مشکلات ازدواج: تلاش برای تغییر یکدیگر

این مشکل رایج رابطه زمانی رخ می دهد که زوج ها برای شکل دادن به باورهای خود از مرزهای شریک زندگی خود فراتر می روند. این اتفاق می افتد که چنین بی توجهی به مرزهای شریک زندگی شما ممکن است به اشتباه اتفاق بیفتد. میزان انتقام از طرف همسری که مورد حمله قرار می گیرد معمولاً به موقع آرام می شود.

راه حل: فقط شریک زندگی خود را دوست نداشته باشید، بلکه یاد بگیرید که به مرزهای او احترام بگذارید و او را مجبور به تغییر نکنید. اگر در پذیرش برخی چیزها در مورد شریک زندگی خود با مشکل روبرو هستید، سعی کنید به یاد داشته باشید که شما عاشق شریک زندگی خود همانطور که هست شدید و او نیز همینطور. 

10. از مشکلات ازدواج: مشکلات ارتباطی

عدم ارتباط یکی از رایج ترین مشکلات ازدواج است. ارتباط شامل نشانه‌های کلامی و غیرکلامی است، به همین دلیل است که حتی اگر مدت زیادی است که کسی را می‌شناسید، تغییر جزئی در حالت چهره یا هر شکل دیگری از زبان بدن ممکن است اشتباه گرفته شود.ارتباط مردان و زنان بسیار متفاوت است و ممکن است در زیستگاه ارتباط نامناسب قرار گیرند. اگر اجازه داده شود که این گونه مسائل مربوط به رابطه یا زناشویی تباه شود، قطعاً حرمت ازدواج در خطر است. ارتباط سالم پایه و اساس موفقیت در ازدواج است.

راه حل: الگو های ارتباطی مضر می تواند به یک عادت تبدیل شود و تنها راه اصلاح آنها تلاش آگاهانه برای بهبود است. کم کم می توانید روش های سالم برقراری ارتباط را بیاموزید که به طور مساوی رابطه و افراد را تقویت می کند.


حتما بخوانید: 44 نشانه زبان بدن (ارتباط غیر کلامی) دختری که شما را دوست دارد


11. از مشکلات ازدواج: عدم توجه

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و مشتاقانه در جستجوی توجه دیگران، به ویژه نزدیک ترین افراد هستند. هر ازدواجی، به مرور زمان، از یک مشکل مشترک رابطه رنج می برد، «عدم توجه»، جایی که یک زوج، عمدا یا ناخواسته، توجه خود را به جنبه های دیگر زندگی خود هدایت می کنند.عدم توجه، ترکیب شیمیایی ازدواج را تغییر می‌دهد، که باعث می‌شود یکی یا همسر به اقدام و واکنش افراطی برانگیزد. این مشکل در ازدواج، اگر به درستی با آن برخورد نشود، می تواند از کنترل خارج شود.

راه حل: قبل از هر چیز به صحبت های شریک زندگی خود گوش دهید. همچنین می‌توانید فعالیت‌های یک زوج مانند رقصیدن یا پیاده‌روی را انجام دهید، که می‌تواند به شما کمک کند به شیوه‌ای تازه و با طراوت به یکدیگر توجه کنید. می تواند به شما کمک کند سر و صدای زندگی روزمره را کاهش دهید و واقعاً روی یکدیگر تمرکز کنید.

مشکلات ازدواج و راه حل2

12. از مشکلات ازدواج: مسائل مالی

هیچ چیز نمی تواند ازدواج را سریعتر از پول خراب کند. اگر حساب مشترک باز می کنید یا به طور جداگانه به امور مالی خود رسیدگی می کنید، در ازدواج خود با مشکلات مالی مواجه خواهید شد. ضروری است که در مورد مسائل مالی به عنوان یک زوج به طور آشکار صحبت کنید.

راه حل: مسائل مالی می تواند موضوع حساسی باشد و زوجین باید با دقت در مورد این مشکلات صحبت کنند. سعی کنید برنامه ای داشته باشید که اهداف مالی مشترک شما را برآورده کند. همچنین، سعی کنید در صورت انحراف فردی از برنامه، مطمئن شوید که انگیزه به طور آشکار مورد بحث قرار می گیرد. 

عمده مشکلات زناشویی

13. از مشکلات ازدواج: عدم قدردانی

عدم قدردانی، به رسمیت شناختن و قدردانی از سهم همسرتان در رابطه شما. ناتوانی شما در قدردانی از همسرتان می تواند برای رابطه شما مضر باشد.

راه حل: سعی کنید از همه چیزهایی که شریک زندگی تان به شما می آورد قدردانی کنید. یک یادداشت غافلگیرکننده برای آنها بگذارید، یا می توانید برای نشان دادن قدردانی خود، یک جفت گل یا آبگرم به آنها بدهید.اگر شما کسی هستید که احساس می کنید در رابطه کم ارزش شده اید، سعی کنید این موضوع را با شریک زندگی خود در میان بگذارید. بدون اینکه آنها را سرزنش کنید یا کاری کنید که در گوشه و کنارشان احساس کنند، احساسات و نیاز خود را به تغییر بیان کنید. احساسات صادقانه شما ممکن است آنها را متوجه نظارت خود کند و آنها را مجبور به ایجاد تغییرات کند. 


حتما بخوانید: 100 جمله عالی برای تعریف و قدردانی از همسر، مردان و پسر


14. از مشکلات ازدواج: فناوری و رسانه های اجتماعی

خطرات در حال ظهور رسانه های اجتماعی بر ازدواج و خانواده قریب الوقوع است. با افزایش سریع تعامل و وسواس ما نسبت به فناوری و پلتفرم‌های اجتماعی، از ارتباطات چهره به چهره سالم دورتر می‌شویم. ما در دنیای مجازی خودمان را گم می کنیم و فراموش می کنیم که افراد و چیزهای اطرافمان را دوست داشته باشیم. چنین تثبیت به سرعت به یک مشکل رایج ازدواج تبدیل شده است.

راه حل: هر روز یک ساعت یا یک روز در هفته را زمانی که شما و شریک زندگی خود بدون فناوری هستید، رزرو کنید. تلفن ها و سایر دستگاه های خود را دور نگه دارید تا سعی کنید بدون هیچ مزاحمتی روی یکدیگر تمرکز کنید. 

15. از مشکلات ازدواج: مسائل مربوط به اعتماد

این مشکل رایج ازدواج می تواند ازدواج شما را از درون ناراحت کند و هیچ شانسی برای بازسازی رابطه شما باقی نگذاشته است.ایده اعتماد در ازدواج هنوز بسیار متعارف است و گاهی اوقات زمانی که شک و تردید در رابطه شروع می شود، فشار زیادی بر ازدواج وارد می کند.

راه حل: با کمک یک درمانگر، ارتباط باز می تواند به زوجین کمک کند تا دلایل بی اعتمادی خود و راه هایی را که می توانند آن را حل کنند، درک کنند. درمانگر همچنین می‌تواند تمرین‌های اعتمادسازی را پیشنهاد کند تا به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه به یکدیگر اعتماد کنید.

16. از مشکلات ازدواج: رفتار خودخواهانه

حتی اگر می توان با ایجاد تغییرات جزئی در نگرش خود نسبت به همسرتان به طور موثر با خودخواهی مقابله کرد، اما همچنان یک مشکل ازدواج گسترده است. بخش بزرگی از داشتن یک رابطه این است که زندگی خود را با یک شخص دیگر و اولویت های آنها ترکیب کنید. زوج‌ها اغلب این انتقال را دشوار می‌دانند، زیرا اولویت‌های جمعی می‌توانند با اولویت‌های شخصی تضاد داشته باشند، که می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

راه حل: همدلی تنها راه حل رفتار خودخواهانه است. سعی کنید دیدگاه های یکدیگر را درک کنید و توجه را به یک عادت تبدیل کنید. اگر اهداف فردی شما در تضاد با اهداف شما به عنوان یک زوج است، سعی کنید با شریک زندگی خود با آسیب پذیری آشکار صحبت کنید.

مشکلات ازدواج و راه حل3

17. از مشکلات ازدواج: مسائل خشم

متأسفانه عصبانیت یا فریاد زدن از روی عصبانیت و آسیب جسمی به خود یا همسرتان یکی از مشکلات رایج ازدواج است.با افزایش استرس ناشی از عوامل درونی و بیرونی و در حالت خشم، ممکن است نتوانیم خشم خود را کنترل کنیم و عصبانیت نسبت به عزیزانمان می تواند برای یک رابطه بسیار مضر باشد. 

راه حل: اگر عصبانیت مشکلی است که با آن دست و پنجه نرم می کنید، با یک مشاور صحبت کنید تا مهارت های مقابله ای را بیاموزید تا خشم را از خود دور کنید تا بر روابط شما تأثیری نگذارد. همچنین می توانید قبل از گفتن کلمات عصبانی که ممکن است رابطه شما را خراب کند، با شمردن تا ده شروع کنید.


حتما بخوانید: مدیریت خشم و عصبانیت با 10 نکته کاربردی


18. از مشکلات ازدواج: حفظ امتیاز

هنگامی که خشم بهترین ما را در ازدواج می گیرد، یک واکنش گسترده انتقام جویانه یا به دنبال تلافی از همسرتان است. شمارش نبردهای برد و باخته در یک رابطه می تواند پایه و اساس یک رابطه ناسالم باشد . این باعث می شود که شما بخواهید دائماً حساب را تسویه کنید و منجر به عصبانیت شود. در این صورت اولویت به دست بالا بودن به جای بودن برای یکدیگر تبدیل می شود.

راه حل: حفظ امتیاز برای ورزش است نه روابط. شما می توانید یاد بگیرید که با مشکلات ازدواج کنار بیایید و یاد بگیرید که چه کسی در دعواها و اختلافات راه خود را پیدا کرده است. روی تصویر بزرگ‌تر تمرکز کنید و نبردهای کوچکی را که ممکن است مجبور به مصالحه باشید، رها کنید. 

19. از مشکلات ازدواج: دروغ گفتن

دروغگویی به عنوان یک مشکل رایج ازدواج تنها به خیانت یا خودخواهی محدود نمی شود. همچنین شامل دروغ های سفید در مورد چیزهای روزمره است. این دروغ ها بارها برای حفظ چهره و اجازه ندادن همسرتان به موقعیت بالا استفاده می شود. زوج ها ممکن است در مورد مشکلات یا مشکلاتی که ممکن است در محل کار یا سایر سناریوهای اجتماعی با آن مواجه باشند به یکدیگر دروغ بگویند. چنین مشکلاتی ازدواج را سنگین می کند. وقتی همه چیز از کنترل خارج شود، می تواند ازدواج را بسیار خراب کند.

راه حل: دلایلی را تجزیه و تحلیل کنید که چرا شما یا شریک زندگیتان به جای صادق بودن، مجبور به دروغ گفتن هستید. فقط یک بار برای درک و رفع این دلایل می توانید سعی کنید به دروغگویی و عدم صداقت در رابطه خود پایان دهید.

20. از مشکلات ازدواج: انتظارات غیر واقعی

تا حدودی، همه ما با این عقیده موافقیم که ازدواج برای همیشه است ، اما با این حال، قبل از ازدواج، وقت و تلاش خود را برای درک شریک زندگی خود صرف نمی کنیم.

ما الهامات خود را از یک ازدواج کامل از داستان هایی که شنیده ایم یا از افرادی که می شناسیم بدون اینکه حتی بپرسیم آیا هر دوی ما چیزهای مشابهی در زندگی می خواهیم یا نه، می گیریم.عدم تطابق بین یک زوج در مورد چشم انداز آینده یک رابطه، فضای زیادی را برای ایجاد انتظارات غیر واقعی از شریک زندگی ما ایجاد می کند.

این انتظارات، زمانی که برآورده نمی شوند، باعث ایجاد رنجش، ناامیدی می شوند و ازدواج را به سمتی سوق می دهند که ممکن است بهبودی حاصل نشود.


حتما بخوانید: نشانه های مردی که شما را فقط برای رابطه جنسی می خواهد


راه حل: ولش کن! با واقعیت روبرو شوید و از همه چیزهایی که در روابط خود دارید قدردانی کنید. پذیرش این واقعیت که انتظارات شما واقعی نیست و هیچ شریکی نمی تواند آن ها را برآورده کند. انتظارات می توانند استانداردی را تعیین کنند حتی زمانی که رابطه به خوبی کار می کند.

لیست مشکلات زندگی

21. از مشکلات ازدواج: نادیده گرفتن مرزها

در حالی که اشکالی ندارد که به موارد خاصی اشاره کنید که شریک زندگی شما می تواند در مورد خودش بهبود ببخشد، ممکن است بهترین ایده نباشد که او را برای تغییر بیش از حد یا فراتر رفتن از مرزهایی که تعیین کرده است، آزار دهید. اگر به موقع بررسی نشود، می تواند به یک مشکل ازدواج تبدیل شود.

راه حل: در مورد مرزها بحث کنید. اگر می خواهید هر دو هفته یکبار با دوستانتان یک شب بیرون بروید، به همسرتان اطلاع دهید. اگر در درک ایده مشکل دارند، مفهوم مرزها را توضیح دهید. به آنها کمک کنید تا مرزهای سالمی برای خود تعیین کنند. به مرزهای آنها نیز احترام بگذارید.

مشکلات ازدواج و راه حل4

22. از مشکلات ازدواج: خیانت عاطفی

خیانت می تواند انواع مختلفی داشته باشد. با این حال، چیزی که بیشتر آشکار می شود، خیانت فیزیکی است - زمانی که یک شریک با یک یا چند نفر خارج از ازدواج یا رابطه رابطه فیزیکی دارد.

با این حال، خیانت عاطفی زمانی است که یک شریک احساسات عاشقانه نسبت به دیگری غیر از شریک زندگی خود ایجاد کند. خیانت عاطفی نیز می تواند به یک مشکل ازدواج تبدیل شود زیرا احساسات نسبت به شخص دیگری می تواند به ازدواج یا رابطه شما آسیب برساند.

راه حل: اگر شروع به ایجاد احساسات برای شخص دیگری کردید، خودتان را بررسی کنید. خود را بررسی کنید تا ببینید این احساسات چه معنایی دارند. 

23. از مشکلات ازدواج: تقسیم کار

آیا کارها در ازدواج شما به طور مساوی تقسیم می شوند یا عادلانه؟ در غیر این صورت، می تواند به یک مشکل بزرگ در ازدواج شما تبدیل شود. 

راه حل: تکراری به نظر نمی رسد، اما واقعاً ارتباط کلید است. با شریک زندگی خود در مورد کارها، احساسی که نسبت به آنها دارید و اینکه چگونه می توانید کارها را بین شما دو نفر تقسیم کنید، صحبت کنید.

24. از مشکلات ازدواج: نابرابری قدرت

نابرابری قدرت در رابطه یا ازدواج شما می تواند مشکلی در ازدواج شما باشد. قدرت می تواند مالی باشد یا فقط در مورد پویایی رابطه شما باشد.

راه حل: در مورد پویایی قدرت در رابطه خود بحث کنید. در حالی که داشتن دپارتمان هایی که هر دو از آنها مراقبت می کنید اشکالی ندارد، مهم است که توزیع عادلانه نیرو داشته باشید.

مشکلات اوایل زندگی مشترک

25. از مشکلات ازدواج: تفاوت در بیان

آیا شریک زندگی خود را دوست دارید؟ آره. اما آیا شریک زندگی شما احساس می کند که شما دوستش دارید؟ شاید.

یکی از مشکلات رایج ازدواج زمانی است که در ابراز عشق تفاوت وجود دارد. شما و شریک زندگی تان نیازی به ابراز عشق به یک شکل ندارید و در نتیجه ممکن است منجر به سوء تفاهم شود.

راه حل: ابراز عشق همسرتان را شناسایی و درک کنید. شاید آنها کارهای خاصی داشته باشند که برای نشان دادن عشقشان به شما از سر راهشان خارج می شوند، اما چون شما دیدگاه متفاوتی نسبت به آن دارید، متوجه آن نمی شوید. زمانی که متوجه شدید از آنها قدردانی کنید.

چرا ازدواج اینقدر سخت است؟

5 علت مشکلات ازدواج 

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا ازدواج اینقدر سخت است؟ اگر بله، پس باید بدانید که این مشکلات رایج زناشویی است که ازدواج را سخت می کند. اکنون که رایج ترین مشکلات زناشویی را می شناسید، مهم است که علل بروز چنین مشکلاتی را نیز شناسایی کنید. 5 علت رایج مشکلات زناشویی عبارتند از:

1. ارتباط نادرست

یکی از شایع ترین علل مشکلات زناشویی، عدم ارتباط یا عدم ارتباط است. اگر در مورد احساسات، مرزها و انتظارات خود در رابطه زناشویی ابهام دارید، احتمالاً با مشکلات زناشویی مواجه خواهید شد.

2. انتظارات غیر واقعی

نداشتن توقعات روشن در مورد ازدواج، شراکت، یا نحوه کار بین شما دو نفر نیز می تواند منجر به مشکلات زناشویی شود.

3. نداشتن حریم خصوصی

اگر شما و شریک زندگیتان از رابطه خارج شوید و هر جنبه ای از آن را با والدین، فرزندان، دوستان یا حتی خواهر و برادرها در میان بگذارید، ممکن است مشکلات زناشویی ایجاد کند. لازم نیست رابطه شما یک راز باشد، اما برخی از مسائل باید بین شما دو نفر خصوصی باشد. 

4. استدلال

اگر شما و همسرتان فقط با هم مشاجره کنید و هرگز در مورد مشکلاتی که تجربه می کنید بحث نکنید، می تواند عامل بزرگی برای اختلافات زناشویی باشد.

5. عدم صداقت

اگر شما و شریک زندگیتان در مورد احساسات خود صادق نباشید، اگر دروغ بگویید یا چیزهایی را از یکدیگر پنهان کنید، ممکن است باعث مشکلات ازدواج شود.

5 علت مشکلات ازدواج

زوج هایی که در زندگی زناشویی خود با مشکلاتی مواجه می شوند چگونه می توانند بر مشکلات غلبه کنند؟

راه هایی که زوج ها می توانند بر مشکلات ازدواج خود غلبه کنند چیست؟ در حالی که راه حل های خاصی برای هر مشکل در بالا ذکر شده است، در اینجا چند نکته برای بهبود اوضاع بین شما دو نفر آورده شده است.

1. ارتباط برقرار کنید

ارتباط واقعاً کلید است. ممکن است تکراری به نظر برسد، اما بیشتر چیزها را می توان از طریق ارتباط حل کرد. نمی توانید انتظار داشته باشید که شریک زندگی شما ذهن شما را بخواند. شما باید تا جایی که می توانید واضح در مورد مشکلات، انتظارات و نیازهای خود صحبت کنید.


حتما بخوانید: فواید بغل عاشقانه در خواب


2. استراحت کنید

ما نمی دانیم که چقدر مهم است که از دعوا یا حتی یکدیگر استراحت کنیم. نفس کشیدن می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید چه چیزی به انرژی شما نیاز دارد یا خیر. اغلب اوقات، به دلیل اینکه نمی‌توانیم به وضوح فکر کنیم، درگیر بحث شدیدی می‌شویم و استراحت کردن به ما کمک می‌کند تا دیدگاه طرف مقابل را درک کنیم.

3. به یاد داشته باشید که شما یک تیم هستید

وقتی دعوا می کنید یا بحث می کنید، به یاد داشته باشید که هر دوی شما مخالف مشکل هستید، نه شما دو نفر در مقابل هم. شما یک تیم هستید و باید با هم تصمیم بگیرید. 

زوج هایی که در زندگی زناشویی خود با مشکلاتی مواجه می شوند چگونه می توانند بر مشکلات غلبه کنند؟

سخن آخر

هر رابطه ای از طریق مسائل مربوط به رابطه یا ازدواج خود می گذرد. بنابراین، اجازه ندهید اینها شما را پایین بیاورند. اگر برای غلبه بر مشکلات ازدواج که شما را آزار می دهد، رویکردی سالم در پیش بگیرید، با هر مشکلی قابل حل است. احترام گذاشتن و درک کردن می تواند تضمین کند که می توانید از هر مانعی که ممکن است در ازدواجتان پیش بیاید عبور کنید. و در صورت شک، با یک مشاور ازدواج یا درمانگر دارای مجوز برای راهنمایی مشورت کنید.


مقالات مرتبط:

راههای بخشیدن شوهر برای گفتن چیزهای آزاردهنده

آسیب بی احترامی و بدگویی از همسر جلوی فرزنداناز
2
رای