طرز فریز کردن بامیه خورشتی به شکل اصولی و گام به گام

طرز فریز کردن بامیه خورشتی به شکل اصولی و گام به گام بامیه سرشار از فیبر محلول است و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی را تأمین می کند. می توانید با طرز فریز کردن بامیه خورشتی به شکل اصولی و گام به گام و روش نگهداری طولانی مدت بامیه در فریزر در سلام دنیا آشنا شوید.

بامیه یک محصول تابستانی خوشمزه و ماده اصلی در بسیاری از خانه های جنوبی است. وقتی  در فصلش می آید، بهتر است آن را به صورت عمده خریداری کرده و منجمد کنید تا بتوانید این سبزیجات خارق العاده را در تمام طول سال میل کنید. با پیروی از دستورالعمل ما، می توانید به همان اندازه که می توانید در فریزر خود آن را قرار دهید، بامیه منجمد کنید و وقتی آماده پختن و طبخ آن هستید، به راحتی یک کیسه را از فریزر در بیاورید. ما در این مقاله از سایت سلام دنیا، به روش فریز کردن بامیه و طرز شستن بامیه و زمان ماندگاری بامیه در فریزر پرداختیم. با ما همراه باشید.

زمان مناسب خرید بامیه تازه

بهترین زمان برای یافتن بامیه تازه از ماه می تا سپتامبر (خرداد ماه تا مهرماه) است. غلاف باریک، سبز و لوله مانند شامل دانه های سفید کوچک است. این سبزی دارای بافتی متمایز است که به آن عادت می کنید، اما عطر و طعم فوق العاده آن ارزش این تلاش را دارد. ماده موسیلاژین هرچه بیشتر بپزد بامیه را چسبناک تر می کند، اما کمی تفت دادن آن ها تولید ماده لزج را به حداقل می رساند. بامیه سرشار از فیبر محلول است و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی را تأمین می کند.


حتما بخوانید: خواص شگفت انگیز بامیه برای سلامتی


مواد لازم برای فریز کردن بامیه خانگی

 • 2 فنجان سرکه سفید
 • 2 فنجان آب
 • بامیه 3 پوندی (پوست کامل و بدون لک)
 • اختیاری: 1 فنجان آرد ذرت

طرز فریز کردن بامیه خورشتی

طرز فریز کردن بامیه خورشتی به روش صحیح 

 • مواد را با هم مخلوط کنید.
 • یک قابلمه بزرگ آب را بگذارید تا جوش بیاید.

طرز شستن بامیه

 • قسمت هایی مساوی از سرکه سفید و آب را در یک کاسه بزرگ مخلوط کرده و بامیه را اضافه کنید. اسید استیک موجود در سرکه باکتری ها را از بین می برد و باقیمانده موم، سموم دفع آفات و کود را حل می کند. همچنین بامیه های تازه برداشت شده را از حشرات که ممکن است به آن چسبیده باشند خلاص می کند. بامیه را به مدت یک یا دو دقیقه در محلول خیس کنید و سپس آن را با آب تازه و خنک فراوان بشویید.
 • با حفظ سلولهای بذر، ساقه ها را از هر غلاف جدا کنید. اگر بذرها را ببینید، خیلی زیاد آن را بریده و قطع کرده اید.

حتما بخوانید: فریز کردن قارچ با بهترین روش ها 


روش نگهداری بامیه در فریزر

 • با احتیاط غلاف های بامیه را در آب جوش بریزید. سفید کردن (بلانچ کردن) روند آنزیمی را متوقف می کند، بنابراین بامیه همان رنگ، طعم و بافت انتخاب شده را حفظ می کند. بدون سفید کردن، این آنزیم ها می توانند در فریزر زنده بمانند و روند پوسیدگی را ادامه دهند. بامیه که اندازه کوچک دارد 3 دقیقه در آب جوش قرار دهید و بامیه بزرگ به مدت 4 دقیقه در آب جوش بگذارید.
 • پس از پخته شدن، بامیه های سفید را به یک تشت آب یخ منتقل کنید (این به تنظیم رنگ سبز کمک می کند). بگذارید غلاف ها به مدت 5 تا 10 دقیقه خنک شوند، سپس آنها را در آبکش قرار دهید تا آب آن ها گرفته شود.
 • پس از احساس خنک شدن غلاف ها، بامیه ها را با حوله های کاغذی یا دستمال تمیز بشویید. غلافها را کامل بگذارید یا آنها را به قطعات لقمه ای خرد کنید.
 • اگر بعداً قصد دارید بامیه خود را سرخ کنید، قطعات را در آرد ذرت اختیاری قرار دهید.
 • برای منجمد کردن بامیه در تکه های منفرد، به جای توده، آن را در یک صفحه یکنواخت بر روی صفحه پخت منجمد کنید. بامیه ها را پهن کرده و در فریزر قرار دهید تا منجمد شوند، حدود 3 تا 6 ساعت.

روش نگهداری بامیه در فریزر

زمان ماندگاری بامیه در فریزر (روش نگهداری)

بامیه یخ زده را به کیسه های فریزر منتقل کرده و به فریزر برگردانید. کیسه های خود را با تاریخ فرآوری برچسب بزنید و در مدت یک سال از بامیه برای بهترین کیفیت استفاده کنید.

سخن آخر

بهترین زمان برای یافتن بامیه تازه از ماه می تا سپتامبر (خرداد ماه تا مهرماه) است. اگر می خواهید تا در طول سال بامیه خورشتی داشته باشید تا از خواص شگفت انگیز آن بهره مند شوید. می توانید روش فریز کردن بامیه به شکل اصولی را در سلام دنیا بیاموزید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. سوالات و تجربیات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

آموزش گام به گام روش های نگهداری کدو سبز در یخچال و فریزر

بهترین و ساده ترین روش فریز و منجمد کردن کرفس تازه چیست؟

چگونه سبزیجات را فریزر کنیم؟ 

از
10
رای