نحوه تشخیص عشق یا هوس در نگاه و رفتار مردان؛ نشانه عشق واقعی

نحوه تشخیص عشق یا هوس در نگاه و رفتار مردان؛ نشانه عشق واقعی نگاه عاشقانه چه نگاهی است؛ نشانه عشق واقعی مردان عاشق چیست؛ تفاوت عشق و هوس و روش نحوه تشخیص عشق یا هوس در نگاه و رفتار مردان و نشانه های عشق دروغین در سلام دنیا بخوانید.

آیا شخصی وارد زندگی تان شده و نمی توانید تشخیص دهید که آیا واقعا به شما علاقه دارد و یا این تنها یک هوس زودگذر است؟ این مساله همیشه یکی از دغدغه های فکری اشخاص در مسائل عاطفی بوده است، اما برخی از حرکات و نگاه ها از نشانه های واضح برای تشخیص عشق یا هوس هستند. در این مقاله سلام دنیا، تفاوت بین عشق و هوس چیست، روش های تشخیص عشق از هوس در نگاه و رفتار مردان و به عبارت نشانه های عشق واقعی و دروغین را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

تفاوت بین عشق و هوس چیست؟

در پاسخ باید گفت که عشق یک حس عمیق و غیر قابل توصیف و ناتمام به معشوق است تا حدی که از خود گذشتگی کرده و خواسته ها و تمایلات معشوق خود را در الویت قرار می دهد. عشق عزت و احترام دارد و این احترام از بزرگی عشق و بی نیازی نشات می گیرد و فرد عاشق هرگز احساس حقارت نمی کند. اما هوس احساسی است که در اکثر مواقع با عشق اشتباه گرفته می شود. هوس تنها یک احساس ناگهانی زودگذر نسبت به کسی است که حتی ممکن است او را به خوبی نشناسید. این احساس با عشق اشتباه گرفته می شود؛  زیرا شدیدا فرد را جذب می کند در حالی که زودگذر و با محوریت لذت است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در تحقیقی که اخیرا صورت گرفته، مشخص شد که رفتارهای ما در زمانی که عاشق هستیم با زمانی که درگیر هوس می شویم، متفاوت است! در واقع هوس قسمت های از مغز را فعال می کند که مربوط به احساس لذت لحظه ای مانند لذت غذا خوردن و ارتباط جنسی است؛ در حالیکه عشق قسمتی از مغز را فعال می کند که اگر اعتیاد به مصرف مواد مخدر داشته باشید، فعال می شود! فقط کسانی که از عشق به جنون رسیده اند، می توانند آن را درک کنند. اما از رفتارها و حرکات شخص نیز می توان عشق را از هوس تشخیص داد. تشخیص صحیح این مساله به اشخاص کمک می کند تا تصمیمات صحیح برای روابط خود بگیرند.

در ادامه می خواهیم تا در مورد روش های تشخیص عشق و هوس صحبت کنیم. از طریق 8 روش زیر می توانید به این مساله پی ببرید:

تست فهمیدن عشق طرف مقابل

نحوه تشخیص عشق یا هوس در نگاه و رفتار مردان

1. تشخیص عشق یا هوس از روی برخی حرکات شخص

وقتی که چشم تو چشم می شوید، او سرش را به سمت راست یا چپ بر می گرداند. این حالت کج کردن سر یک حرکت ناخودآگاه مردان است که وقتی با زنی احساس نزدیکی می کنند، این حرکت را انجام می دهند. این حرکت را زمانی می توانید در مردان مشاهده کنید که به یک زن علاقمند شده اما این شجاعت را ندارند که اقدام کرده و از زن مورد علاقه شان خواستگاری کنند. در واقع با این حرکت ناخوداگاه می خواهد خود را آسیب پذیرتر نشان داده یا توجه زن مورد علاقه اش را جلب کند.

وقتی کسی که دوستتان دارد، شما را نگاه کرده و خیلی سریع شانه هایش را به سمت بالا جمع کرده و به جلو می دهد، احتمالا شما کاری انجام داده اید که او را جذب کرده است. وقتی مردی یک زن را تحسین می کند و او را گزینه مناسبی برای ازدواج می داند، به طور ناخودآگاه شانه های خود را جمع کرده و به بالا می دهد. این مساله نشان دهنده عشق عمیقش نسبت به آن زن است و به نوعی ابراز عشق محسوب می شود.


حتما بخوانید: تفاوت بین عشق و شهوت


2. اگر مرد عاشق تان باشد، می خواهد تا با خانواده و دوستانش ملاقات کنید

اگر رابطه او با شما یک هوس باشد، علاقه ای به دیدارتان با خانواده و دوستانش نخواهد داشت. اما عشق به این معنا است که می خواهد شما جنبه های دیگر زندگی او را نیز بشناسید. می توانید در مورد خانواده و دوستانشان صحبت کرده و اگر اوضاع جدی شود، احتمالا به بخش بزرگی از زندگی دوستان و خانواده او تبدیل می شوید.

تفاوت عشق و هوس

3. اگر مرد واقعا عاشق تان باشد، در مورد مسائل مختلف زندگی با شما صحبت می کند

او به راحتی در مورد مسائلی مثل مشکلات مالی، خانواده و بچه ها و چیزهایی که او را می ترساند، با شما صحبت می کند، زیرا شما را برای هدف بالاتری در زندگی خود می خواهد. او در مورد مسائل مختلف با جزئیات با شما صحبت می کند تا به نقاط مشترک و تفاهم برسید در حالیکه اگر این احساس هوس باشد، شخص در مورد آینده و مسائل زندگی اش با شما صحبت نمی کند. شاید اطلاعات کمی در مورد میزان تحصیلات یا رنگ مورد علاقه تان داشته باشد، اما از پاسخ دادن به سوالات عمیق طفره می رود. او کمتر در مورد احساستش صحبت کرده و توقع ابراز احساسات چندانی از شما ندارد. همچنین با جزئیات در مورد مسائل با شما حصبت نمی کند تا از بحث کردن در مورد مسائل مختلف جلوگیری کند.

4. اگر عاشق تان باشد، در زمان مشکلات در کنارتان خواهد بود

اگر شخصی واقعا به شما علاقه داشته باشد، بدون توجه به عواقب کارش در تمام مشکلات و بحران های زندگی تان در کنار شما می ایستد. او از خود گذشتگی کرده و خواسته ها و خوشحالی تان را در اولویت قرار می دهد. او کاملا قابل اعتماد و صادق است و هیچ راضی را از شما پنهان نمی کند. علاوه بر اینکه عاشق تان است، بهترین دوست و همراه شما نیز می شود.

اگر احساس او نسبت به شما هوس باشد، با بروز اولین مشکلات از شما دوری کرده و فرار می کند. مشخص است که چندان قابل اطمینان نیست و برای مشکلات شما وقت چندانی صرف نمی کند. او صداقت نداشته و در مورد مسائل مختلف به شما دروغ می گوید. تنها زمانی می توانید واقعیت را از زبان او بشنوید که در حین دروغ گفتن مچ او را بگیرید.


حتما بخوانید: چگونه دل یک زن را بدست آوریم


5. اگر عاشقتان باشد، عیب و نقص های شما را می پذیرد

ما در ذهن خود می دانیم که کامل نیستیم، اما وقتی عاشق کسی می شویم، می توانیم از خطاها و اشتباهات او چشم پوشی کنیم. او عیب ها و خطاهای شما را می بیند و با آنها مشکلی نداشته و شما را همان گونه که هستید، می پذیرد. او یک مشوق و پشتیبان خوب برای شما است و همیشه با وجود ایرادها، برای رسیدن به هدف تان شما را همراهی می کند.

اگر احساس او نسبت به شما هوس باشد، به راحتی از شما ایراد گرفته و آنها را به رخ تان می کشد. او فرصت چندانی برای رسیدن به اهداف تان برای شما فراهم نمی کند. او تلاش می کند تا شما را وادار کند که بر اساس استانداردها و اهداف او زندگی کنید و به نوعی سعی در تغییر دادن شما دارد.

تشخیص عشق واقعی

6. اگر عاشقتان باشد، به علایق شما توجه نشان می دهد

اگر شخصی به شما علاقه داشته باشد، وقت زیادی برای شناخت سلیقه و فعالیت های مورد علاقه تان صرف می کند. او می داند که چه فعالیت های ورزشی یا هنری انجام می دهید و سعی می کند تا اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کند. در واقع علایق شما تبدیل به علایق او نیز می شود. اگر احساس او نسبت به شما هوس باشد، او علاقه چندانی برای گذران وقت در خصوص فعالیت ها و کارهای مورد علاقه تان ندارد.

7. اگر شخص عاشق تان باشد، همیشه برای شما وقت دارد

مهم نیست که صبح زود باشد یا ساعت 12 شب، اگر شخص به شما علاقه داشته باشد، هر زمان که از او بخواهید تمام تلاش خود را می کند تا در کنارتان باشد و برای گذران وقت با شما نهایت تلاش خود را می کند.

اگر احساس شخصی به شما تنها هوس باشد، همیشه در کنارتان نیست و در واقع برای دیدن شما طفره می رود. حتی اگر وقت داشته باشد، برای اینکه به دیدن شما نیاید، دروغ می گوید.


حتما بخوانید: نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد، چیست


8. در نهایت باید گفت که این مساله نیاز به زمان دارد

از اینکه این جمله را بگویم، متنفرم، اما عشق در نگاه اول وجود ندارد. در واقع می توان هوس در نگاه اول را تجربه کرد. مرد می تواند در نگاه اول سریعا جذب زن شده و تلاش زیادی برای ارتباط با او کند. این مساله را می توان به راحتی با عشق اشتباه گرفت، اما عشق نیاز به زمان دارد.

در واقع عشق حقیقی چیزی است که مرور زمان شکل می گیرد. زمانی است که مرد برای شناخت تان وقت صرف می کند و با علایق و ویژگی های شخصیتی تان آشنا می شود و شما قادر خواهید بود تا این عشق را در حرکات و رفتارهای او نیز مشاهده کنید. بدون شناخت کافی و صرف وقت مناسب، نمی توان تشخیص داد که آیا این احساس یک هوس زودگذر است یا عشق بی پایان.

 تشخیص عشق از هوس

سخن آخر

اگرچه تشخیص بین عشق و هوس در نگاه اول دشوار است، اما راه های مختلفی برای تشخیص آن وجود دارد. با بررسی آنها می توانید تشخیص دهید که آیا مرد واقعا به شما علاقه داشته و یا این یک هوس زودگذر است. اگر در این خصوص سوال دارید، در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

بهترین سیاست های زنانه برای جذب مردان

17 نشانه عشق ماندگار و داشتن رابطه عاشقانه بادوام و همیشگیاز
7
رای