طرز استفاده از موس مو برای حالت دادن انواع موها به روش صحیح

طرز استفاده از موس مو برای حالت دادن انواع موها به روش صحیح موس مو شباهت زيادی به ژل مو دارد. با این تفاوت که قدرت موس از ژل کمتر است و به صورت لایه ای نازک روی مو قرار می گیرد و هرگز سبب خشکی مو نمی شود. طرز استفاده از موس مو برای حالت دادن مو را در سلام دنیا مشاهده کنید.

موس مو ( آن را با موس شکلات که یک دسر خوشمزه است، اشتباه نگیرید) یک محصول حالت دهنده است که برای افزایش حجم و درخشندگی بیشتر موهای تازه شسته شده استفاده می شود. موس از اکثر ژل ها و پمادهای مو ملایم تر بوده و به همین دلیل باعث خوابیدن موها نشده و یا بقایای شکننده بر روی موها باقی نمی گذارد. موس برای مردان و زنان بویژه برای افرادی که موهای نازک و ظریفی دارند که نیازمند تقویت حجم می باشند، مناسب است. برای یافتن تکنیک های بی نظیر استعمال و شکل دهندگی با موس مو، دیگر نیازی به جستجو ندارید! در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، به بررسی روش استفاده از موس مو برای حالت دادن موها می پردازیم.

روش 1: استفاده از موس مو برای حالت دادن موهای کوتاه ( طرز استفاده از موس مو مردانه ) 

1. برای حالت دادن موها، موهایتان را مرطوب کنید (یا نکنید!)

حتی اگر به یک روال حالت دهی روشمند علاقه ندارید، کماکان می توانید از موس برای اینکه به سرعت و به راحتی، جلوه و نشاط بیشتری به موهایتان بدهید، استفاده کنید. مرطوب کردن موها شروع خوبی بوده اما ضروری نیست. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه هنگام استفاده از موس، موهای شما مرطوب تر باشد، پس از اتمام حالت دهی، براق تر و "مرطوب تر" به نظر خواهند رسید.


حتما بخوانید: چگونه موهای ضخیم داشته باشیم؟


اگر ترجیح می دهید موهای خود را مرطوب کنید، می توانید آنها را در سینک ظرفشویی خیس کنید تا از مرطوب بودن یکنواخت آنها اطمینان حاصل کنید. اگر کاملاً موهایتان را خیس کرده اید، کمی آنها را با حوله خشک کنید یا اجازه دهید تا دقایقی در هوا خشک شده و به حد متعادلی از رطوبت برسند. باید این احساس را داشته باشید که به تازگی موهایتان را پس از دوش گرفتن، خشک کرده اید. موس برای افرادی که نمی خواهند محصولات مو را در طول روز با خود حمل کنند، انتخاب خوبی است - فقط با کمی اسپری آب بر روی موها، خاصیت موس مجدداً فعال شده و شما می توانید به آسانی موهایتان را حالت دهید. موس همچنین می تواند باعث تقویت موهای نازک و ظریف شود.

برای حالت دادن موها، موهایتان را مرطوب کنید (یا نکنید!)

2. برای حالت دادن موها مقداری موس را در کف دست خود پخش کنید

مانند هر قوطی اسپری معمولی، قوطی را به حالت ایستاده نگه دارید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با مقدار کم موس شروع کنید؛ اگر مقدار انتخابی کافی نبود، به راحتی می توانید کمی دیگر موس به دستان خود بزنید. بسته به طول و ضخامت موهایتان، مقدار مصرف موس کمی متفاوت خواهد بود. برای موهایی با طول متوسط، سعی کنید با مقداری موس به اندازه یک تخم مرغ کار شروع نمایید. استفاده از مقدار زیادی موس می تواند ظاهری براق و کمی صاف به موهای شما بدهد. اگر شما به دنبال یک ظاهر "صاف و ابریشمی" هستید، این گزینه بسیار عالی است اما اگر می خواهید کمی موهای خود را برجسته جلوه دهید، مقدار موس مصرفی را کمتر انتخاب کنید.

برای حالت دادن موها مقداری موس را در کف دست خود پخش کنید

3. برای حالت دادن موها موس را بر روی موهای خود بمالید

موس را بر روی هر دو دست پخش کرده و سپس، از جلو به عقب، دستان خود را بین موهایتان بکشید. به ریشه های مو (بخشی از مو که نزدیک پوست سر است) توجه ویژه داشته باشید. مطمئن شوید که موس به طور یکنواخت در بین موهای شما پخش شده است. با استفاده از انگشتان خود یا یک شانه دندانه پهن، سعی کنید تمامی موهای خود را به طور یکنواخت به موس آغشته نمایید. همچنین می توانید موهایتان را از ریشه به سمت بیرون با نوک انگشتان خود به موس آغشته کنید تا حالت ایستاده به خود بگیرند. اگر موهای بلندی دارید، بهتر است در هنگام استفاده از موس، رویکرد روشمندی داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید. برای نکات بیشتر به روش بالا مراجعه کنید.

برای حالت دادن موها موس را بر روی موهای خود بمالید

4. برای حالت دادن موها موهایتان را خشک کنید

اگر می خواهید مدل موی بلند شده به سبک شخصیت Ace Ventura داشته باشید، از سشوار با دور "کم" استفاده کنید. موهای خود را با یک شانه از یکدیگر باز کنید تا باد سشوار به ریشه آنها برسد. از طرف دیگر، اگر مدل موی با وقارتری می خواهید، می توانید به موهایتان اجازه دهید تا در هوا خشک شوند و سپس آنها را با دستان خود حالت دهید. اگر از سشوار استفاده کنید، موهایتان در وضعیت ایستاده و محکم تری نسبت به وضعیت خشک شدن در هوا قرار خواهد گرفت. موهای خشک شده در هوا را می توانید به راحتی در طول روز با دستان خود دوباره حالت دهید.

برای حالت دادن موها موهایتان را خشک کنید

هنگامی که موهایتان در حال خشک شدن است، می توانید به سرعت به آنها حالت بدهید. بیشتر موهای کوتاه فقط با چند حرکت دست، به آسانی شکل می گیرند. موس برای مدل موهایی که نیازی به نگهداری شدید ندارند، بهترین گزینه است - اگر به دنبال یک مدل مو مشابه سرخپوستان موهاک هستید، بهتر است به سراغ استفاده از ژل یا پماد بروید. در اینجا چند مدل موی ساده به شما معرفی می کنیم که می توانید به آسانی در حین حرکت به سمت بیرون از خانه، آنها را ایجاد کنید: انگشتان خود را به سمت عقب در داخل موهایتان حرکت دهید تا ظاهر بلندتر و پر پشت تری داشته باشند. این ظاهر افزایش دهنده حجم می تواند به خصوص برای مردانی که می خواهند از پوشش کم پشت موهای خود بیشترین استفاده را ببرند، بسیار مفید است.


حتما بخوانید: 6 علت سفیدی زودرس موها در سن جوانی 


اگر موهای ضخیم تری دارید، موهای خود را به شکل یک قله ناهموار در وسط سر خود حالت دهید. اگر موهایتان بلند است، سعی کنید موهای خود را به یک طرف حالت دهید تا جلوه ای مانند "گروهی از مرغان دریایی" پیدا کنند.

روش 2: حجم دهی به موهای بلند ( آموزش استفاده از موس مو زنانه )

1. برای حالت دادن موها با خیس کردن موهای خود شروع کنید

موهای شما باید تا ریشه مرطوب بوده اما بیش از حد خیس نباشد. موهایتان را به آرامی در سینک یا زیر دوش خیس کنید. اگر به طور تصادفی بیش از حد موهایتان را خیس کردید، جای نگرانی نیست - فقط کافیست کمی آنها را با حوله خشک کنید. سعی کنید بین دوش گرفتن و استفاده از موس کمی فاصله بگذارید. با این کار موهای شما از قبل به خوبی مرطوب بوده و بنابراین نیازی به خیس کردن آن در سینک نخواهید داشت!

برای حالت دادن موها با خیس کردن موهای خود شروع کنید

2. برای حالت دادن موها موهایتان را دسته دسته کرده و موس را به ریشه موهایتان بمالید

ابتدا کمی قوطی اسپری را تکان بدهید و در هنگام اسپری کردن، آن را به صورت عمودی نگه دارید. پس از دسته کردن، موس را به ریشه های مو بمالید، کار را از پس گردن شروع کرده و تا بالای سر ادامه دهید. از پاشیدن موس به طور مستقیم بر روی ریشه موهایتان نترسید. تا زمانی که بیش از حد این کار را انجام ندهید،  موس پس از خشک شدن به سختی قابل مشاهده خواهد بود. موس را با انگشت به طور یکنواخت روی ناحیه ریشه مو پخش کنید.


حتما بخوانید:ترفند ساده استفاده از وازلین برای از بین بردن مو زائد


اگر عجله دارید، کافی است سر خود را به سمت جلو خم کنید تا موهایتان آویزان شود و از این طریق موس را به آرامی به ریشه موهایتان مالیده و آن را با انگشتانتان پخش کنید. اگر وقت کافی دارید، با دسته دسته کردن موها، به صورت روشمند از موس استفاده کنید. هرچه موس خود را با غلظت بیشتر و به طور یکنواخت استفاده نمایید، "برجستگی" بیشتری در موهایتان خواهید داشت.

برای حالت دادن موها موهایتان را دسته دسته کرده و موس را به ریشه موهایتان بمالید

3. برای حالت دادن موها موس را به طور یکنواخت بین موهایتان پخش کنید

با استفاده از دستان خود، موس را بر روی موهایتان پخش کنید تا به طور یکنواخت تا انتهای موها مالیده شود. در صورت نیاز، مقدار بیشتری موس را به قسمت انتهایی موها که موس به آن نمی رسد، استفاده کنید. برای کمک به پخش موس، موهای خود را با یک شانه دندان پهن یا یک برس ملایم شانه کنید.

برای حالت دادن موها موس را به طور یکنواخت بین موهایتان پخش کنید

4. برای حالت دادن موها موهای خود را خشک کنید

با خشک شدن، موس کمی سفت می شود و به موهای شما برجستگی و استحکام بیشتری می دهد. برای خشک کردن موهایتان از سشوار با دور "کم" استفاده کرده و توجه ویژه ای به ریشه موها داشته باشید. هر چه موهای خود را یکنواخت تر و بیشتر خشک کنید، استحکام حالت موهای شما بیشتر شده و برجستگی بیشتری خواهند یافت. سعی کنید با استفاده از شانه یا برس موهای خود را از یکدیگر جدا کنید تا بتوانید مستقیماً ریشه موهایتان را خشک کنید.


حتما بخوانید: 7 راز زنان هندی برای رشد سریع موها


برای برجستگی بیشتر، موهای خود را در حین خشک کردن، با ضربات کوتاه و مکرر در زاویه نود درجه از سر بکشید. با این کار، موها با ظاهری کامل و پر، خشک خواهند شد. همچنین می توانید موهای خود را در هوا خشک کنید. خشک شدن با هوا به موهای شما حجم زیادی نداده، اما آنها ظاهری درخشنده و "مرطوب" می دهد. شما می توانید موهایی را که در هوا خشک شده اند شانه بزنید تا بدون آسیب دیدن حالت، ظاهری یکدست و مرتب پیدا کنند.

برای حالت دادن موها موهای خود را خشک کنید

5. موهایتان را حالت دهید

اکنون که موهای شما حجم گرفتند، آنها را حالت دهید! این نهایتاً به شما بستگی دارد - هیچ روش درستی یا نادرستی برای حالت دادن به مدل آغشته به موس وجود ندارد. در اینجا تنها چند ایده به شما ارائه می دهیم (در ترکیب کردن این ایده ها آزادید): با انتخاب حالتی برجسته، بیشترین بهره را از خواص حجم دهندگی موس ببرید. چند پیچ و تاب به موهایتان اضافه کنید. بخش هایی را موهای کنار سر خود را به دور یک برس پیچیده، آن را با سشوار گرم کنید و سپس بگذارید تا خنک شود. سپس موهایتان را باز کرده و اجازه دهید حالتی افتاده داشته باشند.

موهایتان را حالت دهید

موهای وز دار و پرپیچ و تاب را کنترل کنید. اگر موهای شما واکنش خوبی نسبت به رطوبت نشان نمی دهند، کمی موس را در حالت عادی موهایتان استعمال کنید تا مانع از وز شدن موهایتان شوید.

استفاده از موس مو برای حالت دادن موی زنان

روش 3: روش استفاده از موس مو مانند یک حرفه ای

1. نوع موهای خود را مشخص کنید

موها دارای ضخامت و بافت متنوعی هستند. موها می توانند ضخیم، نازک، صاف، موج دار، گره خورده، مجعد، خشک، چرب بوده یا هر ترکیبی از این ویژگی ها را داشته باشند. موس تقریباً برای انواع موها مناسب می باشد، با این حال، به دلیل قدرت نگهداری نسبتاً ملایم، مدل دادن به موهای خشن و سنگین با استفاده از آن کمی دشوار است. در اینجا چند نکته در خصوص نحوه استفاده از موس با توجه به انواع مختلف مو را بیان می کنیم:


حتما بخوانید: طرز تهیه 3 نوع شامپوی خانگی برای انواع موها با مواد ارزان


نوع موهای خود را مشخص کنید

  • موهای نازک: برای افزایش میزان حجم دهی و برجسته شدن موها، موس را به ریشه های مو بزنید.
  • موهای چرب: قبل از استفاده، دوش بگیرید. قبل از آبکشی اجازه دهید شامپو برای چند دقیقه بر روی موهای شما بنشیند.
  • موهای ضخیم، خشن یا مجعد: استفاده از یک کرم مناسب و ملایم برای نرم کردن موها و کنترل هرگونه پیچ خوردگی و ایجاد گره در آنها.
  • موها کم پشت و یا خشک: استفاده از یک موس نرم کننده با قدرت نگهداری بیشتر مو.

2. گزینه های موس خود را بدانید

همه موس ها یکسان نیستند. اگرچه یک موس متوسط و چندکاره احتمالاً برای تمامی کاربردها مناسب می باشد، اما برخی از موس ها با فرمولاسیون خاص برای انواع مدل های مو مزایایی به همراه دارند. در اینجا فقط چند نوع موس را که ممکن است بتوانید آنها را از فروشگاههای لوازم آرایشی یا سالن های زیبایی تهیه کنید، معرفی می کنیم:

  • موس نرم کننده - برای ترمیم و حالت دادن به موهای خشک یا آسیب دیده.
  • موس معطر - به بسیاری از موس ها رایحه های خوشبو و عطری افزوده می شود - رایحه ای را که برای شما خوشایند است، انتخاب کنید.
  • ژل موس - یک محصول حالت دهنده ترکیبی که بدون ایجاد حالت سنگینی ژل های سنتی، موها را برای مدت طولانی تری حالت می دهد. موس با محافظت حرارتی - طراحی شده برای کار با سشوار یا اتو مو.

3. برای حالت دادن موها موس خود را بسازید (طرز تهیه موس مو خانگی)

اگر اهل ماجراجویی هستید، تهیه یک موس خوب در آشپزخانه بسیار آسان است! دو عدد تخم مرغ را شکسته، سفیده های آنها را در یک کاسه از زرده جدا کنید. سفیده ها را با لیسک هم بزنید. با هم زدن سفیده تخم مرغ، هوا به داخل آن وارد شده و به آن بافتی سبک و پف کرده می بخشد. سفیده های تخم مرغ را آنقدر هم بزنید که کاملاً پف کرده و کمی سفت شوند. اکنون فقط باید موهایتان را مانند موس های معمولی با این ترکیب حالت دهید.


حتما بخوانید: آیا لیزر کردن موهای زائد در طول بارداری خطرناک است؟


مخلوط را به موهای خود بمالید و اجازه دهید برای مدت کوتاهی خشک شود. سپس به دلخواه خود موهایتان را حالت دهید! نگران نباشید. اگر از نتیجه کار راضی نبودید با احساس خوبی نسبت به وجود تخم مرغ خام در موهایتان نداشتید، به آسانی می توانید این موس خانگی را در حمام بشویید.

برای حالت دادن موها موس خود را بسازید

سخن آخر

در این مقاله سلام دنیا به آموزش روش صحیح استفاده از موس مو برای حالت دادن انواع موها پرداختیم امیدواریم نتیجه لازم را پس از انجام مراحل استفاده از موس حالت دهنده مو گرفته باشید و ما را در خواندن سایر مقالات مربوط به آرایش و زیبایی همراهی کنید.


مقالات مرتبط:

فواید آلوئه ورا برای مو؛ اثرات آلوئه ورا برای تقویت و ترمیم موها

برای رشد مجدد موهای از دست رفته چه راهکارهایی وجود دارد؟

ماسک زردچوبه، یکی از بهترین روش های خلاصی از موهای زاید

از
9
رای