مهارت های ضروری و ارزشمند که باید یاد بگیریم

مهارت های ضروری و ارزشمند که باید یاد بگیریم اگر یادگیری چند تکنیک و مهارت ساده می تواند جان شما را نجات دهد، پس باید یاد بگیرید که چگونه آنها را انجام دهید. در ادامه متن از سلام دنیا، 7 مهارت ارزشمند و ضروری برای مراقبت از زندگی خود لازم است بیان کرده ایم.

شما هرگز نمی دانید که دنیا برای شما چه بازی را رقم زده است و به سمت شما چه چیزی را خواهد انداخت، به همین دلیل است که یادگیری مهارت هایی که می توانند زندگی شما را نجات دهند امری مهم تلاقی میشود. چه مورد حمله قرار بگیرید و چه گرفتار مشکلی شوید، کارها و دانستن چیز های وجود دارد که باید برای یاد گرفتن آن ها تلاش کنید و آن ها را در نزد خود حفظ کنید. شما همیشه می خواهید که برای بدترین حالت ممکن خود را آماده کنید و برای آن امر آمادگی کامل را هر چقدر که غیر واقعی به نظر برسد داشته باشید. اگر می خواهید از خود مراقبت کنید، این مهارت ها را یاد بگیرید تا بتوانید زندگی خود را نجات دهید. ما در این مقاله از بخش مهارت های زندگی سایت سلام دنیا، 7 مهارت ضروری و ارزشمند برای مراقبت از خود در موارد اضطراری را بیان کرده ایم. با ما همراه باشید.

7 مهارت ارزشمند که می تواند زندگی شما را در موارد اضطراری نجات دهد

1. مهارت های ضروری زندگی: دفاع کردن از خود

از آنجا که شما در طبیعت وحشی (حیات وحش) زندگی نمی کنید، پس افراد دیگر ممکن است بزرگترین تهدید برای شما باشند. اگر مورد تمسخر قرار گرفتید یا شروع به دعوا کردن کردید، باید بدانید که چگونه از خود در این مواقع محافظت کنید. شما لازم نیست که بهترین مبارز در جهان شوید. شما فقط باید بتوانید از آسیب دیدن وحشیانه خود توسط دیگری جلوگیری کنید. شما باید در کلاس دفاع شخصی ثبت نام کنید تا مهارت های اساس و لازمی را که می تواند زندگی شما را نجات دهد یاد بگیرید.


حتما بخوانید: 9 مهارت اصلی برای برقراری ارتباط موثر با همکاران و دوستان


2. از مهارت‌های ضروری زندگی: عوض کردن تایر (لاستیک) ماشین

حتی اگر می توانید با امداد خودرو تماس بگیرید، این بدان معنا نیست که باید این کار را انجام دهید. اگر لاستیک یدکی در صندوق عقب خود دارید، برای تعویض آن نیازی به کمک ندارید. وقتی ماشین شما خراب میشود، همیشه قرار بر این نیست که آن در شهر خراب شود و از کار بیفتد. می توانید نیمه شب در یک بزرگراه گیر بیفتید. اگر چنین اتفاقی بیفتد، شما قطعا می خواهید که در اسرع وقت خود را به خانه برسانید.

مهارت‌های ضروری زندگی

مهارت هایی که باید یاد بگیریم

3. درست کردن آتش

احتمالاً با خود می گویید که قرار نیست در جزیره ای گیر بیفتید و یا در جنگل گم شوید، اما دانستن مهارت های اساسی بقا همیشه امری مفید بوده است. اگر برق شما برود و کبریت شما نیز تمام شود، می خواهید برای گرم شدن آتش درست کنید. شما هرگز نمی دانید که آینده شما چه چیزی را برای شما رقم خواهد زد، پس بنابراین ممکن است همه آن چیزی را که برای این کار لازم است را یاد بگیرید. فقط مراقب باشید، زیرا بازی با آتش هرگز ایمن و بی خطر نیست.

4.  CPR (احیا قلبی)

دانستن اینکه چگونه می توان احیا قلبی ریوی را انجام داد، زندگی شما را نجات نخواهد داد، اما این کار قطعا می تواند زندگی دیگری را نجات دهد. شما می توانید در یک کلاس شرکت کنید تا ببینید که چگونه این کار را به درستی انجام دهید و آن را برروی ماکت ساختگی به صورت تکنیکی در کلاس امتحان کنید. اگر وقت ندارید، همیشه می توانید مراحل را بصورت آنلاین جستجو و دنبال کنید. آنها را بخاطر بسپارید، چرا که ممکن است روزی جان شخص دیگری را نجات دهید.

5 مانور هایملیک

مانور هایملیک (در مورد کسانی که چیزی در گلوی آنها گیر کرده است: فشار دادن شدید و ناگهانی شکم درست زیر جناق سینه). این روش دیگری است که می تواند جان یک شخص را نجات دهد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پشت سر آنها بایستید و مشت خود را به شکم فرد فشار دهید. اگر کسی در حال خفگی است، می توانید با یک حرکت ساده او را نجات دهید.


حتما بخوانید: مهارت های ارتباطی زوجین 


6. جیره بندی (سهمیه بندی)

شما باید بدانید که بدن شما برای زنده ماندن به چه مقدار آب و غذا نیاز دارد. اگر با مقدار محدودی از آب و غذا جایی گیر افتاده باشید. شما میخواهید که به حد کافی از آن ها بخورید تا زنده بمانید. با این حال، شما نمی خواهید آنقدر مصرف کنید که به سرعت غذا کم و تمام شود. مهم است که در مورد شرایط اضطراری و مهم ، در مورد بدن خود اطلاعات کافی را کسب کنید.

مهارت های اساسی زندگی

7. بند آوردن خونریزی

اگر اتفاقی بیفتد که باعث خونریزی شما شود، باید بدانید که چگونه خونریزی را متوقف کنید. مطمئناً باید با آمبولانس تماس بگیرید تا فردی باتجربه بتواند به شما کمک کند. با این حال، در حالی که منتظر هستید، به زخم فشار وارد کنید. شما نمی خواهید خون زیادی را از دست دهید و بدن خود را به خطر بیندازید. اگر بتوانید که آتلی را درست کنید این خیلی هم بهتره. هرچه دانش پزشکی بیشتری داشته باشید، وضعیت بهتری را تجربه خواهید کرد.

سخن آخر

اگر یادگیری چند تکنیک ساده می تواند جان شما را نجات دهد، پس باید یاد بگیرید که چگونه آنها را انجام دهید. زمانی را که برای یادگیری این کار در صورت بروز شرایط اضطراری میگذارید،  کاملاً ارزشش را خواهد داشت. آیا می دانید چگونه هر یک از موارد ذکر شده در بالا را انجام دهید؟ با ما در بخش نظرات سلام دنیا، سوالات و ایده های خود را در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

29 مورد از بهترین مهارت های درآمدزا در کسب و کار

چگونه با همسر خودشیفته رفتار کنیم

از
6
رای