طرز تهیه شیرینی رول دارچینی خوشمزه و حرفه ای مرحله به مرحله

طرز تهیه شیرینی رول دارچینی خوشمزه و حرفه ای مرحله به مرحله نان یا شیرینی رول دارچینی (سینامون رول)، یکی از شیرینی های محبوب سوئدی است که دستور پخت ساده ای دارد. می توانید طرز تهیه رول دارچینی خوشمزه و مقوی خانگی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

رول دارچینی یک شیرینی اصالتی مربوط به کشور سوئد دارد و هر سال روز 4 اکتبر در پاییز را روز رول دارچینی نام گذاری کرده اند. این شیرینی در کشور های آمریکا و کانادا هم بسیار زیاد طرفدار دارد و در تمامی مراکز فروش این نان یافت می شود. این نان یا شیرینی مقوی را به عنوان یک میان وعده سالم خانگی برای عزیزانتان تهیه کنید. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه رول دارچینی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای رول دارچینی

کره200 گرم
آرد4 پیمانه
شیر1 پیمانه
شکر قهوه ای2/3 پیمانه
دارچین1/4 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
شکر1 قاشق غذاخوری
خمیر مایه1 قاشق غذا خوری

دستور پخت رول دارچینی

1

طرز تهیه رول دارچینی (سینامون رول)

ابتدا خمیر مایه را به عمل می آوریم به این صورت که خمیر مایه را به همراه شکر داخل شیر ولرم ریخته و مخلوط کنید درب آن را بگذارید و به مدت 15 دقیقه در جای گرم بگذارید تا پف کند.

طرز تهیه نان رول دارچینی خوشمزه و حرفه ای
2

مرحله دوم

حالا خمیر مایه به عمل آمده را به ظرف بزرگتری انتقال دهید. تخم مرغ ها و 100 گرم کره آب شده را به آن بیفزاید حالا تمام مواد را کاملا مخلوط کنید.

3

مرحله سوم

آرد را به تدریج به باقی مواد بیفزایید تا حجم آرد باعث خوابیدن پف خمیر نشود. و با یک قاشق چوبی خوب مخلوط کنید و زمانی که کل مواد با هم مخلوط شدند به مدت 5 دقیقه ورز دهید.

4

مرحله چهارم

خمیر آماده شده را داخل کاسه ای که چرب کردیم می گذاریم و روی آن را می پوشانیم و در جای تقریبا گرم 30 دقیقه استراحت می دهیم.

5

مرحله پنجم

خمیر را بعد از گذشت 1 ساعت کمی ورز می دهیم و با وردنه به قطر 2 سانتی متر به شکل مستطیل باز می کنیم.

6

مرحله ششم: تهیه مواد میانی رول دارچینی

برای مواد میانی 100 گرم کره باقی مانده را با شکر قهوه ای مخلوط می کنیم و روی خمیر باز شده به شکل یکدست می ریزیم و از یک سمت خمیر را رول می کنیم.

طرز تهیه شیرینی سینامون رول
7

مرحله هفتم

حالا رول دارچینی را به اندازه های دلخواه به وسیله یک چاقوی تیز برش می دهیم و در سینی پخت که آن را چرب کرده و کاغذ روغنی انداخته ایم می چینیم و روی خمیر را می پوشانیم و به مدت 1 ساعت دیگر استراحت می دهیم.

8

مرحله آخر تهیه رول دارچینی

فر را روی 180 درجه سانتی گراد گرم کرده و رول دارچینی را داخل فر قرار دهید و حدودا 20 تا 30 دقیقه زمان برای پخت این رول های زیبا لازم است. (تا جایی که که طلایی و مغز پخت شود) و نوش جان کنید.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه رول دارچینی (سینامون رول)

  • اگر مقداری مغز گردو هم در مرحله رول کردن اضافه کنید رول دارچینی بی نظیری را تست می کنید.
  • اگر دوست دارید رول دارچینی نرم تری داشته باشید در طول زمان پخت یک کاسه آب هم داخل فر قرار دهید.
  • در صورت تمایل 2 قاشق غذا خوری خامه صبحانه را با 1 قاشق پودر قند مخلوط کنید و زمانی که رول دارچینی را از فر بیرون آوردید روی رول ها را با آن تزئین کنید.
  • رول دارچینی این شیرینی خوشمزه را هم می توان با روکش شکری به روش آمریکایی ها پخت و هم به روش سوئد که فقط با کمی کنجد تزئین می شود.
از
9
رای