طرز تهیه شیرینی زبان خانگی خوشمزه با خمیر یوفکا بدون فر

طرز تهیه شیرینی زبان خانگی خوشمزه با خمیر یوفکا بدون فر شیرینی زبان، یکی از شیرینی های سنتی ایرانی است که فوق العاده خوشمزه می باشد. شیرینی زبان را می تواند با خمیر یوفکا یا خمیر هزار لا با فر و بدون فر به صورت خانگی تهیه کرد.

شیرینی زبان یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و معروف می باشد که طرفداران بیشماری دارد. شیرینی زبان بسیار لذیذ و ترد می باشد که می توانید برای مهمانی ها و دورهمی های خود حتی الان که نزدیک به عید نوروز هستیم، این شیرینی پر طرفدار را در خانه و به راحتی و سادگی تهیه کنید. این شیرینی جذاب با خمیر یوفکا تهیه می شود که از مواد اولیه آن می توان به زرده تخم مرغ اشاره کرد. امروز قصد داریم طرز تهیه شیرینی زبان را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید. 

مواد لازم برای شیرینی زبان با خمیر یوفکا بدون فر به روشی ساده مرحله به مرحله

پنیر یوفکا1 بسته
عسل2 قاشق غذاخوری
آب1 قاشق غذاخوری
شکر1 قاشق غذاخوری

دستور پخت شیرینی زبان با خمیر یوفکا بدون فر به روشی ساده مرحله به مرحله

1

طرز تهیه شیرینی زبان خانگی با خمیر یوفکا آماده

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا خمیر یوفکا را از بسته بیرون آورید و روی سطح کار مقداری آرد بریزید و خمیر را روی سطح قرار دهید و با وردنه خمیر را باز کنید تا اندازه خمیر زبان شود. کناره های خمیر را با یک چاقوی تیز برش دهید تا خمیر مستطیلی شود.

2

مرحله دوم: آماده سازی مواد روی خمیر

در یک ظرف مناسب آب را به همراه عسل بریزید و مواد را با هم هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند. سپس با استفاده از یک قلم مو مخصوص آشپزی از مواد آماده شده روی خمیر آغشته کنید تا تمام سطح خمیر از مواد آغشته شود.

طرز تهیه شیرینی زبان
3

مرحله سوم: قالب زدن خمیر

با استفاده از یک قالب شیرینی مخصوص زبان روی خمیر قالب بزنید و وسط خمیر های قالب زده را یک برش دهید ولی دقت کنید، برش شما کامل نباشد و همچنین فشار زیاد نیاورید در حدی که وسط خمیر خط بیفتد. خمیر ها را داخل قابلمه که از قبل کاغذ روغنی انداخته اید به ترتیب بچینید.

4

مرحله آخر: پخت شیرینی زبان بدون فر

روی شعله گاز، شعله پخش کن قرار دهید و قابلمه که شیرینی داخل آن چیده شده را روی شعله پخش کن بگذارید و درب قابلمه را دم کنی قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید و مدت 30 تا 40 دقیقه دهید تا شیرینی ها پخته شود. بعد از این شیرینی های شما آماده است روی آن ها را می توانید با پودر پسته یا بادام تزئین کنید. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی زبان با خمیر یوفکا

نکات مهم برای تهیه شیرینی زبان خانگی به روش بازاری

  • می توانید از خمیر هزار لا برای این شیرینی استفاده کنید.
  • می توانید شیرینی ها را داخل سینی فر بچینید و با دمای 180 درجه به مدت 15 دقیقه بپزید.
  • دقت کنید زیاد به خمیر دست نزنید تا فرم آن خراب نشود و خمیر در زمان پخت خنک باشد.
  • می توانید از 1 پیمانه شکر و آب برای شربت روی شیرینی به جای عسل استفاده کنید.
از
17
رای