طرز تهیه شیرینی ملکه بادام خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه شیرینی ملکه بادام خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله شیرینی ملکه بادام یا شیرینی فلورنتینا ، یک شیرینی خوشمزه و مجلسی مناسب عید نوروز می باشد. در ادامه می توانید دستور پخت و طرز تهیه شیرینی ملکه بادام خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله در سلام دنیا مشاهده کنید.

شیرینی ملکه بادام یا شیرینی فلورنتینا، یک شیرینی خوشمزه و متفاوت از نظر طعم و ظاهر با دیگر شیرینی هاست. شیرینی ملکه بادام دارای دو قسمت است در لایه زیرین خمیری که مشابه تارت می ماند و لایه رویی که تشکیل شده از بادام و عسل که این شیرینی را به یک میان وعده مقوی تبدیل کرده است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی ملکه بادام را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی ملکه بادام

آرد375 گرم
پودر شکر125 گرم
روغن جامد170 گرم
خامه صبحانه50 گرم
تخم مرغ2 عدد
پودر هل1/2 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر1/2 قاشق چایخوری
مواد لازم برای رویه شیرینی فلورنتینا-
عسل200 گرم
خلال بادام200 گرم
کره75 گرم
خامه صبحانه50 گرم
زعفران2 قاشق غذا خوری

دستور پخت شیرینی ملکه بادام

1

طرز تهیه شیرینی ملکه بادام خانگی خوشمزه

ابتدا شکر و روغن را داخل کاسه ای ریخته و کامل مخلوط می کنیم تا حالت کرمی شوند.

طرز تهیه شیرینی فلورنتینا در خانه
2

مرحله دوم

حالا تخم مرغ ها و پودر هل را افزوده کاملا مخلوط می کنیم و در نهایت خامه را هم می افزاییم. سپس بیکینگ پودر و آرد را به هم الک کرده به مواد می افزاییم و با لیسک کاملا مخلوط می کنیم.

3

مرحله سوم

حالا داخل سینی با اندازه 30*40 چرب کرده و بعد آرد پاشی می کنیم و خمیر را داخل ظرف ریخته و سطح آن را صاف می کنیم و در فر گرم شده با 170 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه می پزیم.

4

مرحله چهارم

تا زمانی که پخت لایه زیرین تکمیل شود. عسل، خلال بادام، کره، خامه، شکر و زعفران دم شده را با هم مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم، مخلوط می کنیم تا به جوش بیاید و بعد از روی حرارت برمی داریم.

5

مرحله آخر شیریني ملکه بادام

حالا خمیر را از داخل فر بیرون آورده و مواد رویه را روی خمیر پخش می کنیم دوباره به مدت 20 دقیقه داخل فر می گذاریم تا زمانی که روی مواد هم طلایی شود می پزیم.

طرز تهیه شیرینی ملکه بادام خوشمزه و مجلسی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شیریني ملکه بادام

  • برای تهیه این شیرینی بسیار خوشمزه و زیبا می توانید خلال بادام زمینی را جایگزین کنید که از لحاظ ظاهری تفاوتی نمی کند ولی از لحاظ طعم کمی متفاوت ولی به صرفه است.
  • اگر سینی شما سایز بزرگ و یا کوچکتری داشته باشد فقط میزان پخت و ضخامت مواد تغییر می کند.
  •  از آرد با کیفیت استفاده کنید و حتما قبل کار آرد را چندین بار الک کنید.
  • شیرینی را در نهایت با پودر پسته تزئین کنید.
  • از پودر هل با کیفیت یا تازه آسیاب شده استفاده کنید.
از
6
رای