طرز تهیه خورش گمج کباب رشتی خوشمزه رستورانی به سبک گیلانی

طرز تهیه خورش گمج کباب رشتی خوشمزه رستورانی به سبک گیلانی گمج کباب، یکی از غذاهای خوشمزه گیلانی است. می توانید طرز تهیه گمج کباب شمالی خوشمزه رستورانی به سبک گیلانی را در سلام دنیا مشاهده کنید و با رعایت فوت و فن و نکات مهم تهیه گمج کباب آن را در خانه تهیه کنید.

گمج کباب یک غذای اصیل گیلانی می باشد که با عطر و طعم خود هوش از سر می برد، این غذای بسیار خوشمزه و پر طرفدار شباهت زیادی به کباب ترش دارد ولی به دلیل تفاوت در نوع پخت آن بسیار لذیذ می باشد. این غذا را با راسته گوساله تهیه می کنند در ظرف های گلی به نام گمج پخته می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه گمج کباب رشتی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای گمج کباب

فیله گوساله500 گرم
گردوی آسیاب شده1 پیمانه
سبزی معطر شامل (گشنیز، تره، چوچاق و جعفری)1 پیمانه
پیاز کوچک2 عدد
آب انار3 تا 4 قاشق غذا خوری
رب انار3 تا 4 قاشق غذا خوری
زرد چوبه، نمک و فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
زعفران دم شدهبه میزان لازم

دستور پخت گمج کباب

1

طرز تهیه گمج کباب رشتی خوشمزه رستورانی با گوشت

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه: ابتدا فیله گوساله را به قطعات کبابی خرد می کنیم. پیاز را پوست گرفته و رنده ریز می کنیم. رب انار و آب انار را با هم مخلوط می کنیم تا کمی رقیق شود.

طرز تهیه گمج کباب رشتی مجلسی
2

مرحله دوم: مزه دار کردن گوشت

یک عدد از پیاز رنده شده را به همراه گوشت، سبزی معطر، رب انار رقیق شده را با هم مخلوط کرده درب ظرف را گذاشته و این مواد را برای 12 ساعت داخل یخچال استراحت می دهیم.

3

مرحله سوم: پخت گمج کباب

بعد از گذشت زمان استراحت، یک عدد پیاز باقی مانده را رنده می کنیم و داخل گمج به همراه روغن خوب تفت می دهیم بعد از اینکه پیاز طلایی شد، گردو را افزوده و خوب تفت می دهیم.

4

مرحله چهارم: افزودن گوشت

در این مرحله گوشت را هم افزوده و خوب به همراه زردچوبه و فلفل تفت می دهیم.

5

مرحله پنجم: افزودن آب

حالا که مواد کاملا با هم تفت خورده اند و عطر مواد بلند شده 1 لیوان آب جوشیده به مواد افزوده و با حرارت کم اجازه می دهیم تا گوشت پخته شود.

6

مرحله آخر: سرو گمج کباب گیلانی

گمج کباب آماده شده، گوشتی پخته و لطیف دارد و بسیار کم آب است. حالا نمک غذا و زعفران را اندازه کرده وگمج کباب را در کنار برنج کته گیلانی نوش جان کنید.

طرز تهیه گمج کباب شمالی گیلانی

نکات  مهم و فوت و فن تهیه خورش گمج کباب مجلسی شمالی

  • جایگزین چوچاق کمی ریحان و نعنا استفاده کنید.
  • نمک این غذا را در انتها اندازه کنید.
  • میزان ترشی این غذا را بنا به ذائقه خود اندازه کنید.
  • اگر گمج در دسترس ندارید از ظروف سرامیکی که تحمل حرارت بالا دارند هم می توانید استفاده کنید.
  • در طول پخت گمج کباب به میزان آب غذا دقت کنید که بی آب نماند تا گوشت خیلی خوب پخته شود و هم اینکه در آخر کمی آب داشته باشد.
از
12
رای