طرز تهیه شیرینی فانتزی خانگی بدون فر خوشمزه برای عید در 4 طعم

طرز تهیه شیرینی فانتزی خانگی بدون فر خوشمزه برای عید در 4 طعم شیرینی فانتزی خانگی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ساده است که می توانید بدون نیاز به فر با هزینه کم این شیرینی یخچالی با بیسکویت در طعم های مختلف برای عید نوروز تهیه کنید.

شیرینی فانتزی یکی از شیرینی های ساده و خوشمزه است می توانید برای عید نوروز یا مهمانی های خود به سادگی و با هزینه کم بدون نیاز به فر این شیرینی بیسکویتی خوشمزه را در در طعم های مختلف شکلاتی، پسته ای، نارگیلی و زعفرانی در خانه تهیه کنید. اگر در ادامه با ما باشید. در بخش آشپزی سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه شیرینی فانتزی خانگی ساده با طعم متفاوت برای عید، نکات مهم و فوت و فن تهیه آن را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی فانتزی خانگی ساده برای عید بدون فر در طعم های مختلف

شیر عسلی۱ پیمانه
شکلات سفید۱ پیمانه
بیسکوئیت پودر شده۱ فنجان
پودر پسته۱/۲ فنجان
پودر نارگیل۱/۲ فنجان
پودر قند۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
زعفران دمکرده۱/۴ قاشق چایخوری

دستور پخت شیرینی فانتزی خانگی ساده برای عید بدون فر در طعم های مختلف

1

طرز تهیه شیرینی فانتزی خانگی بدون فر با طعم متفاوت برای عید

برای تهیه شیرینی های بدون فر ابتدا به بیسکوئیت پتی پور احتیاج است، بیسکوئیت ها را درون غذاساز و یا دستگاه آسیاب ریخته و کاملا پودرشان می کنیم.

2

مرحله دوم: بن ماری کردن شکلات

سپس شکلات هایی را که آماده کرده ایم به روش بن ماری روی حرارت غیر مستقیم آبشان می کنیم در طی آب شدن شکلات هر از گاهی آنها را هم می زنیم تا نسوزند.

طرز تهیه شیرینی فانتزی خانگی بدون فر
3

مرحله سوم: ترکیب پودر قند، بیسکوییت و شیرعسل

در این مرحله شیرعسلی، پودر قند و بیسکویت های پودر شده را با هم مخلوط می کنیم و به شکلات اضافه می کنیم و کاملا آنها را هم می زنیم تا یک خمیر یکدست بدست بیاید، اگر خمیرمان نرم و یکدست بود یعنی مناسب است اما اگر سفت شده بود کمی شیر عسل و اگر شل شده بود کمی بیسکوییت پودر شده به آن اضافه می کنیم.

4

مرحله چهارم: ۴ قسمت کردن خمیر

حالا خمیر را به ۴ قسمت مساوی تقسیم می کنیم و هر قسمت را با طعم های پسته، کاکائو، پودر نارگیل و زعفران دمکرده مزه دار می کنیم و مجدد خمیرها را هم زده تا کاملا به خورد خمیر بروند.

5

مرحله پنجم: شکل دادن شیرینی ها

مواد ما آماده شده و نوبت شکل دادن آن می باشد، می توانید مواد را با دست شبیه گلوله های گردو در بیاورید و یا با قالب آنها را شکل بدهید.

6

مرحله ششم: قرار دادن شیرینی در فریزر

شیرینی ها را در سینی می چینید و برای ۲ ساعت آن را درون فریزر قرار می دهیم تا کاملا سفت شوند.

7

مرحله نهایی: سرو شیرینی های فانتزی

بعد از دو ساعت شیرینی ها را از فریزر خارج می کنیم و با شکلات ذوب شده و یا ژله بریلو و هر مدلی که می خواهیم تزئین می کنیم و درون ظرف مناسبی برای سرو می چینیم.

طرز تهیه شیرینی فانتزی برای عید نوروز

نکات مهم و فوت و فن تهیه شیرینی فانتزی خانگی ساده با طعم متفاوت بدون فر

  • در تهیه این نوع شیرینی از بیسکوئیت های دایجستیو (ساقه طلایی) نیز می توانید استفاده کنید اما این را بدانید که شیرینی های شما دیگر بافت نرمی نخواهند داشت.
  • برای تزئین این نوع شیرینی از هر وسیله ای می توانید استفاده نمایید حتی شیرینی ها را تا نیمه می توانید داخل شکلات ذوب شده بزنید یا به صورت خطی از شکلات ذوب شده در هر رنگی روی شیرینی ها بریزید.
  • برای خرد کردن بیسکوئیت ها به روش دستی هم می توانید استفاده نمایید، به این طریق که بیسکوییت ها را در کیسه نایلونی بریزید، با گوشت کوب آنها را له کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه شیرینی رویال بادامی مجلسی و خوشمزه برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی میکادو ساده و خوشمزه خانگی به سبک بازاری

طرز تهیه شیرینی برنجی (نان برنجی) خوشمزه و مجلسی اصیل قزوینی
 
 

از
6
رای