طرز تهیه پنینی گوشت و قارچ پنیری خوشمزه و مجلسی ایتالیایی

طرز تهیه پنینی گوشت و قارچ پنیری خوشمزه و مجلسی ایتالیایی پنینی یکی از غذا های بسیار خوشمزه، ساده و محبوب ایتالیایی است که از مواد بسیار ساده ای تشکیل تهیه می شود. با دستور پخت و طرز تهیه پنینی گوشت و قارچ بی نظیر با ما در آشپزخانه سلام دنیا همراه باشید.

پنینی گوشت یکی از غذا های بسیار خوشمزه ایتالیایی است که در کل دنیا تهیه می شود. برای تهیه پنینی که نوعی نان گریل شده می باشد، از نان های سنتی ایتالیایی به نام چاپاتا و میکتا استفاده می شود ولی در نقاطی که این نان ها وجود ندارد از نان های دیگری مثل نان تست و یا باگت استفاده می شود. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه پنینی گوشت و قارچ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای پنینی گوشت و قارچ خوشمزه و مجلسی با پنیر پیتزا و پیازچه

گوشت200 گرم
قارچ250 گرم
پیاز1 عدد
سیر2 حبه
فلفل دلمه1 عدد
پیازچه1 دسته
نان تست یا نان همبرگربه میزان لازم
پنیر پیتزابه میزان لازم
نمک، فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت پنینی گوشت و قارچ خوشمزه و مجلسی با پنیر پیتزا و پیازچه

1

طرز تهیه پنینی گوشت و قارچ اصل ایتالیا

مرحله اول: ابتدا پیاز و سیر را پوست گرفته و نگینی ریز خرد می کنیم. فلفل دلمه ای را هم نگینی خرد می کنیم. قارچ ها را ورقه ای برش داده و آماده می گذاریم.

2

مرحله دوم: آماده سازی مواد میانی پنینی

داخل تابه ای کمی روغن ریخته سیر و پیاز را داخل روغن خوب تفت می دهیم، کمی که سبک شدند. نمک، فلفل و زرد چوبه را افزوده مخلوط می کنیم تا ادویه ها هم کمی تفت بخورند.

3

مرحله سوم: افزودن گوشت

حالا گوشت چرخ شده را می افزاییم و خوب به همراه پیاز و سیر تفت می دهیم تا عطر خوشی از مواد به مشام برسد و رنگ گوشت تغییر کند.

4

مرحله چهارم: افزودن فلفل دلمه ای و قارچ

در این مرحله که گوشت تقریبا پخته شده است. فلفل دلمه ای و قارچ را می افزاییم و تا حدی تفت می دهیم تا آب ایجاد شده از قارچ هم کاملا تبخیر شود و گوشت کاملا پخته شود.

5

مرحله آخر: طرز پخت پنینی

مواد گوشتی آماده شده را روی نان تست یا میان نان همبرگر ریخته و روی آن پنیر پیتزا می ریزیم و داخل دستگاه گریل قرار می دهیم تا فشره، ترد و پنیر آن ذوب شود. حالا در کنار انواع سس نوش جان کنید.

طرز تهیه پنینی گوشت

نکات مهم و فوت و فن تهیه پنینی گوشت و قارچ ایتالیایی به سبک رستورانی

  • اگر دستگاه گریل ندارید پنینی را داخل تابه ای که کمی چرب کرده اید بگذارید کمی که گرم شد با کفگیر کمی روی پنینی را فشار آورید تا به کمک چسبندگی پنیر کاملا منسجم شود.
  • می توانید در صورت تمایل از 1 قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی هم داخل مواد گوشتی استفاده کنید.
  • برای تهیه یک پنینی رژیمی می توانید پنیر را از مواد اولیه حذف کنید.
از
11
رای