طرز تهیه اشترودل پیتزایی با قارچ، گوشت و خمیر خانگی بدون فر و در فر

طرز تهیه اشترودل پیتزایی با قارچ، گوشت و خمیر خانگی بدون فر و در فر اشترودل پیتزایی یک غذای فست فودی فوری است که با گوشت چرخ کرده، مرغ یا کالباس خرد شده و قارچ به صورت ساده یا مجلسی با خمیر خانگی، یوفکا در فر و بدون فر در ماهیتابه درست می شود.

اشترودل پیتزایی در واقع یک غذای بین المللی است که ابتدا در اتریش و شهر وین تهیه شد. این غذا به تدریج در کل جهان رایج شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. اشترودل که هم به عنوان غذای اصلی سرو شده و هم به شکل دسر تهیه می شود، ترکیبی از مواد گوشتی، مرغ، سبزیجات و پنیر پیتزا می باشد. مواد میانی اشترودل از مواد شور یا شیرین تشکیل می شود که بسته به اینکه مواد میانی شیرین باشد یا شور، برای وعده صبحانه یا عصرانه و به عنوان یک وعده غذایی کامل برای شام یا نهار تهیه می شود. شما می توانید خمیر اشترودل را در منزل تهیه کنید یا از خمیر آماده یوفکا و هزارلا استفاده کنید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه اشترودل پیتزایی با قارچ و گوشت بدون فر و در فر را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای اشترودل پیتزایی ساده با گوشت چرخ کرده در فر و ماهیتابه

آرد2 لیوان
شیر ولرم1 لیوان
روغننصف فنجان
تخم مرغ1 عدد
خمیرمایه1 قاشق غذا خوری
شکر1 قاشق غذا خوری
مواد لازم برای مواد میانی-
گوشت چرخ کرده200 گرم
قارچ10 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
پیاز بزرگ1 عدد
پنیر پیتزا1 فنجان
نمک1 قاشق غذا خوری
آویشنبه مقدار لازم
زردچوبهبه مقدار لازم
فلفل سیاهبه مقدار لازم
مواد لازم برای رومال-
زرده تخم مرغ1 عدد
کنجدبه میزان لازم

دستور پخت اشترودل پیتزایی ساده با گوشت چرخ کرده در فر و ماهیتابه

1

طرز تهیه اشترودل پیتزایی با گوشت چرخ کرده و خمیر خانگی

برای تهیه خمیر اشترودل: 1 قاشق خمیرمایه و 1 قاشق شکر را به شیر ولرم اضافه و مواد را به خوبی مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید تا مایه خمیر به عمل بیاید.

2

مرحله دوم: درست کردن خمیر

ظرف مناسبی انتخاب کنید، 1 عدد تخم مرغ را داخل آن بشکنید و نصف فنجان روغن را به همراه خمیرمایه اضافه و مواد را با هم ترکیب کنید. در ادامه 2 لیوان آرد را کم کم اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند و خمیر یکدستی داشته باشید. پارچه تمیزی روی ظرف بکشید و به مدت 1 ساعت خمیر را در جای گرم استراحت دهید.

3

مرحله سوم: تفت دادن پیاز

1 عدد پیاز بزرگ را بعد از پوست گرفتن بشویید و روی تخته کار یا آشپزخانه به صورت نگینی خرد کنید. ماهیتابه ای را روی حرارت قرار دهید، کمی روغن داخل تابه بریزید و پیاز را به همراه کمی زردچوبه در روغن داغ تفت دهید.

4

مرحله چهارم: تفت دادن گوشت و پیاز

پیاز که سبک و نرم شد گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و با پیاز خوب تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.

طرز تهیه اشترودل پیتزایی گوشت بدون فر
5

مرحله پنجم: اضافه کردن قارچ و فلفل دلمه ای

قارچ را بشویید و پوست روی آن را بگیرید و روی تخته آشپزخانه به صورت ورقه ای خرد کنید. فلفل دلمه ای را هم بعد از شستن به صورت نگینی خرد کنید. در ادامه قارچ و فلفل دلمه ای خرد شده را به همراه کمی آویشن، فلفل سیاه و نمک به مواد گوشت اضافه و خوب تفت دهید.

6

مرحله ششم: آماده کردن خمیر

بعد از اینکه خمیر آماده شد، کمی ورز دهید تا پف آن گرفته شود. خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و با وردنه خمیر را روی تخته کار یا آشپزخانه باز کنید، با چاقو یا پیتزابر گوشه های خمیر را ببرید تا خمیر شکل منظم تری به خود بگیرد، سپس دور تا دور خمیر را شیار هایی ایجاد کنید.

7

مرحله هفتم: پر کردن خمیر با مواد میانی

مقداری پنیر پیتزا در وسط بریزید، خمیر را با مواد میانی پر کنید و دوباره مقداری پنیر روی مواد بریزید و سر و ته خمیر را جمع کنید، سپس شیارهایی که روی خمیر ایجاد کردید را به صورت ضربدری روی مواد بکشید.

8

مرحله هفتم: رومال کردن

زرده تخم مرغ را با قلم مو روی خمیر بمالید و در نهایت اگر دوست داشتید کمی کنجد روی آن بپاشید.

9

مرحله هشتم: پخت اشترودل در فر

خمیر پر شده با مواد میانی را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 به مدت 30 تا 35 دقیقه قرار دهید، تا اشترودل خوشمزه آماده شود و با سس دلخواه نوش جان کنید.

10

مرحله نهایی: پخت اشترودل در تابه بدون فر

کف تابه را کمی چرب کنید، اشترودل را داخل تابه بگذارید و اجازه دهید با حرارت ملایم به مدت 30 تا 40 دقیقه بپزد. اگر خواستید روی اشترودل طلایی شود، برگردانید تا طرف دیگر هم به مدت 5 دقیقه روی حرارت بماند و طلایی شود.

طرز تهیه اشترودل پیتزایی ساده در تابه

نکات مهم و فوت و فن تهیه اشترودل پیتزایی با قارچ بدون فر

  • مواد میانی اشترودل کاملا سلیقه ای است و می توانید از ترکیب مواد مختلف استفاده کنید.
  • اگر از قابلمه برای پخت اشترودل استفاده کردید، شعله پخش کن بگذارید و حتما دمکنی قرار دهید.
  • به مواد رومال کمی زعفران هم می توانید اضافه کنید.

همچنین ببینید: 

طرز تهیه اشترودل مرغ و قارچ خوشمزه با خمیر اشترودل خانگی

طرز تهیه اشترودل گوشت و قارچ خوشمزه و آسان با خمیر خانگی
 
 

از
3
رای